0
zpět
 

diskuze k tématu: Kombík pro rodinu okolo 300 tis.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla
FS36
počet příspěvků2
datum registrace30.04.2017
Neděle 30.04.2017 11:01, Kombík pro rodinu okolo 300 tis.
Zdravím a prosím o radu. Rád bych pořídil rodinné combi okolo 300 tis. s důrazem na velký úložný prostor (dvě malé děti, rád bych převážel i kolo), s nájezdem okolo 10 tis. km ročně, takže o dieslu neuvažuju. Původně mi z toho vyšla Octavie, ale pak jsem narazil na akci Fordu (obojí viz níže). Doporučili byste mi něco z toho, něbo něco úplně jiného? Vzhledem k akci Fordu mi přijde nesmyslné kupovat jen o málo levnější jetou Oktávku, potvrdíte mi to?

Octavia III 1.2 TSI 77kW s nájezdem do 90 tis. km (trochu levnější varianta, cca 290 tis.)
Ford Focus 1.6 Duratec Ti-VCT 105 k / 77 kW (akční nabídka, výbava Trend, 320 tis.)

Díky za jakoukoli radu.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Neděle 30.04.2017 14:02, Ford focus vs octavia
Focus je jasna volba i motor ma lepsi
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Neděle 30.04.2017 19:36, RE:
Určitě focus, mnohem lepší jednodušší motor a bude nový narozdíl od té oktávky.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 02.05.2017 11:05, RE: Kombík pro rodinu okolo 300 tis.
FS36 napsal:
Zdravím a prosím o radu. Rád bych pořídil rodinné combi okolo 300 tis. s důrazem na velký úložný prostor (dvě malé děti, rád bych převážel i kolo), s nájezdem okolo 10 tis. km ročně, takže o dieslu neuvažuju. Původně mi z toho vyšla Octavie, ale pak jsem narazil na akci Fordu (obojí viz níže). Doporučili byste mi něco z toho, něbo něco úplně jiného? Vzhledem k akci Fordu mi přijde nesmyslné kupovat jen o málo levnější jetou Oktávku, potvrdíte mi to?Octavia III 1.2 TSI 77kW s nájezdem do 90 tis. km (trochu levnější varianta, cca 290 tis.)Ford Focus 1.6 Duratec Ti-VCT 105 k / 77 kW (akční nabídka, výbava Trend, 320 tis.)Díky za jakoukoli radu.


Ahoj, bez váhání Ford Focus.
Ojetá Oct s motorem 1.2 TSI opravdu nedává smysl, spíše je to časovaná bomba na další výdaje na servis. Projeď se ve Focusu a uvidíš - tichý motor, lépe odhlučněný podvozek, kombík je příjemnější na časté vození hodně věcí, navíc Focus nabízí opravdu robustní konstrukci a skvělý podvozek i motor. Spolehlivost Focusu v benzínu je nadstandardní!
Jezdím s Focusem II 1.6 i Rapidem 1.2 TSI a musím jen uznat, že se lépe jezdí s klasickou 1.6, protože TSI 1.2 má trubodíru a do 1700 se nic neděje a to je nepříjemné ve městě nebo v koloně.
reagovat
FS36
počet příspěvků2
datum registrace30.04.2017
Středa 07.06.2017 08:19, ještě dotaz
Opožděně děkuji za rady. Měl bych ještě jeden dotaz. Díval jsem se na ty Focusy, s rozumnou výbavou bych za to dal asi 350 tis., což je ještě v limitu. Dočetl jsem se ale, že ten 1,6 motor není na Focus zrovna silák. Měl by tu někdo zkušenost? Ztráci třeba výrazně otáčky při jízdě do kopce? Jaká je spotřeba? Na internetu jsem k tomu našel celkem málo.

Léta jezdím s Fabií kombi I a II (1,4 a 1,2 TSI), dokázal by prosím někdo srovnat jízdní vlastnosti?

Případně budu rád i za tip na jiné nové rodinné vozidlo okolo 350 tis. Díky!
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 07.06.2017 09:03, Jízdní vlasnosti
Měl jsem Fábi I i Fábi II. Co se týká jízdních vlastností je to jako nebe a dudy . Nevím co říct, Focus má víceprvkovou nápravu, která je robustní a spolehlivá, tady Ford překonává koncern bez debat.
Focus je velmi široký, počítej cca 14cm navíc, takže to pohodlí a komfort jízdy je prostě prémiový. Dále je mnohem lépe odhlučněný, stabilní na dálnici i vůči silnému bočnímu větru. Má mnohem větší čelní okno, takže je více vidět, interiér tě sice obklopuje, ale není stísněný.
Samotnou kapitolou jsou sedadla, ani ty moje v Rapidu 2016 Fresh nejdou srvonat s Fordími, řazení přesné jak po másle, řízení také komunikativní, rychlé...
No prostě pro přechodu z Fábie II kombi Elegance to byl pro mě šok, proč už dávno nemám třeba jen bazarový Focus II
Jinak každý slušný autosalon ti bez řečí poskytné zkušební jízdu....
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 07.06.2017 10:41, RE: Jízdní vlasnosti
BobanHTP napsal:
Měl jsem Fábi I i Fábi II. Co se týká jízdních vlastností je to jako nebe a dudy . Nevím co říct, Focus má víceprvkovou nápravu, která je robustní a spolehlivá, tady Ford překonává koncern bez debat.Focus je velmi široký, počítej cca 14cm navíc, takže to pohodlí a komfort jízdy je prostě prémiový. Dále je mnohem lépe odhlučněný, stabilní na dálnici i vůči silnému bočnímu větru. Má mnohem větší čelní okno, takže je více vidět, interiér tě sice obklopuje, ale není stísněný.Samotnou kapitolou jsou sedadla, ani ty moje v Rapidu 2016 Fresh nejdou srvonat s Fordími, řazení přesné jak po másle, řízení také komunikativní, rychlé...No prostě pro přechodu z Fábie II kombi Elegance to byl pro mě šok, proč už dávno nemám třeba jen bazarový Focus II Jinak každý slušný autosalon ti bez řečí poskytné zkušební jízdu....


Zas bych to s tou ódou na Focus nepřeháněl... Je sice prostornější (hlavně napříč), než Fab II, ale to je skoro každý auto , takže bych to jako měřítko fakt neuváděl. Já se třeba ve FF současné i minulé generace cítím stísněně, takže asi tak. Švagr má FF nový služební a soukromě Mondeo, hádej, čím jezdí celá rodina - 3ks (přestože má FF i k soukromému použití, nafta vs benzín...)
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 07.06.2017 10:58, RE: Jízdní vlasnosti
Pepe napsal:
BobanHTP napsal:
Měl jsem Fábi I i Fábi II. Co se týká jízdních vlastností je to jako nebe a dudy . Nevím co říct, Focus má víceprvkovou nápravu, která je robustní a spolehlivá, tady Ford překonává koncern bez debat.Focus je velmi široký, počítej cca 14cm navíc, takže to pohodlí a komfort jízdy je prostě prémiový. Dále je mnohem lépe odhlučněný, stabilní na dálnici i vůči silnému bočnímu větru. Má mnohem větší čelní okno, takže je více vidět, interiér tě sice obklopuje, ale není stísněný.Samotnou kapitolou jsou sedadla, ani ty moje v Rapidu 2016 Fresh nejdou srvonat s Fordími, řazení přesné jak po másle, řízení také komunikativní, rychlé...No prostě pro přechodu z Fábie II kombi Elegance to byl pro mě šok, proč už dávno nemám třeba jen bazarový Focus II Jinak každý slušný autosalon ti bez řečí poskytné zkušební jízdu....
Zas bych to s tou ódou na Focus nepřeháněl... Je sice prostornější (hlavně napříč), než Fab II, ale to je skoro každý auto , takže bych to jako měřítko fakt neuváděl. Já se třeba ve FF současné i minulé generace cítím stísněně, takže asi tak. Švagr má FF nový služební a soukromě Mondeo, hádej, čím jezdí celá rodina - 3ks (přestože má FF i k soukromému použití, nafta vs benzín...)


JJ, s tím musím souhlasit, kufr dobrý, motor 1.6 prověřený, ale vnitřní prostor pro posádku je nic moc, v mém případě mi tam vadí vepředu ten středový panel, o to jsem si otláčel nohu, jak na místě řidiče, tak u spolujezdce, tohle mi dost vadilo.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.