0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký benzín do 60tis.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, japonská vozidla, italská vozidla, ostatní
tragzje
počet příspěvků1
datum registrace20.05.2016
Sobota 21.05.2016 14:41, Jaký benzín do 60tis.
Zdravím, potřeboval bych pomoc s výběrem auta do 60tis s tím že si nechávám 20tis na případný servis.
Jelikož jezdím cca 5x týdně 6km do práce a 6km z práce a asi 2x do měsíce 100km k našim, tak bych chtěl vybírat z benzínových agregátů.

Teď momentálně mám Nissana Primeru P11 GT 110kw rv97 tak bych chtěl něco podobně "silného" , bohužel Primera už je celkem dost napadená rzí a má za sebou 350 000 km tak ji budu muset vyměnit.

Co bych uvítal tak trochu větší zavazadlový prostor něž Nissan, úplně nejlépe kombi ale není to podmínkou.

Co se mí líbí a po čem jsem pokukoval:
1. Volvo V40/ S60/S80- vůbec nevím jaký motor vybrat a jaká budou v této ceně
2. Alfa Romeo 156 - líbí se mi design vozu ale vím že je závislá na tom jak se k ní choval předchozí majitel
3. Mazda 6 - někde sem četl že trpí na korozi. Nebo Premacy
4. Subaru Legacy / Outback - pro mě zajímavé vozidlo ale též o nich moc nevím

to jsou auta co se mi líbí ale rád si nechám poradit i klidně s jinými značky.
Předem děkuji a přeji hezký den.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Neděle 22.05.2016 08:02, za 60 tisíc auto střední třídy???
Tak pokud ti nebude těch 60 tisíc líto, tak kterýkoliv z nich. Ale 20 na první servis fakticky stačit nebude. Jen nový gumy budou za minimálně 10, pokud koupíš nějaký zákadní Barumky. Kde máš brzdy, oleje, filtry, zprovoznění klimatizace, a tisíc dalších věcí. Nebo myslíš, že někdo tohle před prodejem vše udělá??? U Mazdy jsem zapomněl dodat, že ji budeš muset napřed nechat vyvařit - minimálně lemy a prahy

Za 60 si kup Focuse 1 s motorem 1,6 a budeš mít klidné spaní a navíc bude suverénně nejlepvnější na další provz. Ale Volvo nebo Mazda - hmmm, to chce dost vodvahy, aby člověk uvěřil, že to pak levně uservisuje.

A na Subaru zapomeň s tvým rozpočtem rovnou.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 24.05.2016 01:29, RE: za 60 tisíc auto střední třídy???
Zdeny60 napsal:
Tak pokud ti nebude těch 60 tisíc líto, tak kterýkoliv z nich. Ale 20 na první servis fakticky stačit nebude. Jen nový gumy budou za minimálně 10, pokud koupíš nějaký zákadní Barumky. Kde máš brzdy, oleje, filtry, zprovoznění klimatizace, a tisíc dalších věcí. Nebo myslíš, že někdo tohle před prodejem vše udělá??? U Mazdy jsem zapomněl dodat, že ji budeš muset napřed nechat vyvařit - minimálně lemy a prahyZa 60 si kup Focuse 1 s motorem 1,6 a budeš mít klidné spaní a navíc bude suverénně nejlepvnější na další provz. Ale Volvo nebo Mazda - hmmm, to chce dost vodvahy, aby člověk uvěřil, že to pak levně uservisuje.A na Subaru zapomeň s tvým rozpočtem rovnou.


Měl jsem Mazdu 6 r.v. 2002. Prahy byly naprosto OK i po 12 letech. Tento model měl problém se zadními lemy, to je známá věc. Budoucí kupec stav zadních lemů ale snadno zhodnotí u daného kusu i bez automechanika.

P.S. Prosím Zdeny1960 popiš sem ještě tu historku, jak tvému kolegovi rezne Mazda 6 r.v. 2010 na střeše. Jistě ji koupil od novoty... Když jdu po ulici a potkám současnou Mazdu 6 tak jsem kupodivu neviděl ani jednu rezatou natož pak na střeše. S tvou klikou na nepravděpodobnou událost bych snad začal uvažovat o sázení sportky
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 24.05.2016 17:34, RE: za 60 tisíc auto střední třídy???
Petr S napsal:
Zdeny60 napsal:
Tak pokud ti nebude těch 60 tisíc líto, tak kterýkoliv z nich. Ale 20 na první servis fakticky stačit nebude. Jen nový gumy budou za minimálně 10, pokud koupíš nějaký zákadní Barumky. Kde máš brzdy, oleje, filtry, zprovoznění klimatizace, a tisíc dalších věcí. Nebo myslíš, že někdo tohle před prodejem vše udělá??? U Mazdy jsem zapomněl dodat, že ji budeš muset napřed nechat vyvařit - minimálně lemy a prahyZa 60 si kup Focuse 1 s motorem 1,6 a budeš mít klidné spaní a navíc bude suverénně nejlepvnější na další provz. Ale Volvo nebo Mazda - hmmm, to chce dost vodvahy, aby člověk uvěřil, že to pak levně uservisuje.A na Subaru zapomeň s tvým rozpočtem rovnou.
Měl jsem Mazdu 6 r.v. 2002. Prahy byly naprosto OK i po 12 letech. Tento model měl problém se zadními lemy, to je známá věc. Budoucí kupec stav zadních lemů ale snadno zhodnotí u daného kusu i bez automechanika.P.S. Prosím Zdeny1960 popiš sem ještě tu historku, jak tvému kolegovi rezne Mazda 6 r.v. 2010 na střeše. Jistě ji koupil od novoty... Když jdu po ulici a potkám současnou Mazdu 6 tak jsem kupodivu neviděl ani jednu rezatou natož pak na střeše. S tvou klikou na nepravděpodobnou událost bych snad začal uvažovat o sázení sportky


co třeba toto

kliknutím zobrazíte originální obrázek
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Úterý 24.05.2016 17:51, Koroze
To je ovšem koroze hliníku. Někdo to blbě udělal a tvoří se tam článek, který tu hliníkovou kapotu likviduje.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 24.05.2016 21:51, Stav
Víš že to auto nebylo např. nabořené? Podobnou fotku půjde vygooglovat pro každou značku. Známý sháněl Polo r.v. kolem 2008 objel několik bazarů, nakonec koupil Clio, ale to je jedno. Nicméně z cca 8 Polo mělo korozi karoserie 3 a to VW prý nereznou. Vysvětluju si to tak, že ty ležáky v bazarech asi byly bořené, tudíž rezly.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.