0
zpět
 

diskuze k tématu: jaké zvolit poslední vozidlo v řidičském životě pro starší manželé

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, ostatní, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.01.2013 10:55, jaké zvolit poslední vozidlo v řidičském životě pro starší manželé
Prosím o Vaše doporučení nákupu vozu pro starší manželé. Toto vozidlo bude poslední koupě v našem řidičském životě nežli nám bude odebrán řidičský průkaz ze zdravotních důvo, nebo pro přestárlost. Máme omezené finanční prostředky a vozidlo by mělo pokudmožno bezporuchově sloužit minimálně 10 až 15 let. Předpokládaný roční nájezd 20 tis.km., spíše robusnější/bezpečnější konstrukce, měkčí ale dostatečně tuhý podvozek zvádající naše zhoršující se silniční tankodromy, snažší nastupování a vyšší posaz, nesežírající provozní a servisní náklady, motorizace a typ motoru ? Smíšený provoz- 1/3 dálnice a silnice 1.tř., 1/3 okresky, 1/3 místní komunikace.Z důvodu snížení nákupní ceny a naší horší hybnosti zvažujeme rozdílné modely SUZUKY SX4 5dveří, CITROEN C4, HONDA JAZZ. U Škodovek nám nevyhovují příliž vysoké prodejní ceny, tvrdé podvozky a malé uzoučké sedačky. Případně doporučte alternativní modely.
reagovat
matys000
počet příspěvků29
datum registrace08.01.2013
Čtvrtek 17.01.2013 17:45, jaké zvolit poslední vozidlo v řidičském životě pro starší manželé
Dobrý den. Nevím jak jste finančně omezeni a nevím jestli chcete ojetinu nebo nové. Tak to vemu postupně.
U ojetin se dívejte po Ford Fiesta Mk5 1.3 51kW benzín od roku 2001 - 2008. Tento vůz není někde u země takže nastupování a vystupování by mělo být příjemné. Díly jsou na to celkem levné.
Dále bych třeba se podíval po Ford Fusion ale s motorem 1.4 59kW benzín. Zkuste se podívat i po 1.4 TDCi diesel 50kW, tento motor stejně tak i jeho sourozenec 1.6 TDCI jsou motory od peugeotu a zatím jsem slyšel jen chválu. Záleží ale jaký chytnete kus.
Po suzuki SX4 bych se nedíval. Není to špatné auto, ale má strašně malý kufr. To bych spíše bral Hondu Jazz s 1.2 57kW benzín. Já tomu říkám důchodovské auto. Chtěl jsem ho koupit mé mamince na víkendy. Jenomže jsem dostal skvělou příležitost koupit Fiestu MK5 1.3 51kW rok 2002 za 62tkč s 88tkm najeto a jsem spokojen.....investice akorát 1500kč a spotřeba do 7 litrů ať to drtím jak chci tak maximálně 8 litrů víc ne.

Pokud hhledáte nové auto řekněme do 200 000 Kč, tak se zkuste svézt u dealera Citroen s C3 1.1 44kW nebo 1.4 55kW v benzínu ;) podle mě podvozek je parádní

Ale jako ojetinu bych asi koupil Jazze. ;)
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 30.01.2013 22:50, Re:
Dobrý den. V dotazu uvádíte, že máte omezené finanční prostředky - předpokládám, že hledáte ojetý vůz. Chápu, že na stáří hledáte spolehlivé vozidlo, se kterým nebudete mít starosti, ale obávám se, že během 10-15 let, po které by Vám mělo sloužit, se téměř jistě nějaká závada vyskytne. Dnešní auta jsou doslova napěchována elektronikou a ta selhává i u vozů daleko mladších. Rovněž mechanická odolnost již není, co bývala. V automobilovém průmyslu se šetří a to se musí někde projevit. Tohle Vám píši jen proto, abyste se prostě ne nějakou tu investici do vozu připravil. Teď už ale k výběru vozu. Osobně bych Vám doporučil Suzuki SX4 s benzínovým motorem 1.6. Je to kvalitně udělané, pohodlné a spolehlivé auto. Z trojice kandidátů podle mě udělá nejlepší službu (i díky snadnějšímu nastupování). Citroen C4 a Honda Jazz jsou auta menší s tužším podvozkem (zvláště potom předposlední generace Citroenu C4).
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Sobota 02.02.2013 20:36, otázka
Jelikož řeším podobné starosti - poradím ze zkušenosti. Na Hondu Jazz zapomeňte pokud chcete vyšší posaz kvůli pohodlnému nastupování, totéž citroen c3 nebo výše zmiňovaná fiesta či fusion - všechny jsou nízké a bude se vám špatně vystupovat. Doporučuji se dívat na mini MPV jako opel meriva, fiat idea, renault modus, citroen c3 picasso - rozptyl cen je značný od cca 60 tisíc za ideu či staršího moduse po nějakých 300 tisíc za zcela novou merivu nebo picasso. Já teď prodávám moduse s minimálním nájezdem za 80 tisíc a koupil jsem c3 picasso za 250 tisíc.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.