0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké vybrat auto - benzín, větší kufr, do 250-300 tis.?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
salmonel
počet příspěvků5
datum registrace05.02.2017
Neděle 05.02.2017 20:11, Jaké vybrat auto - benzín, větší kufr, do 250-300 tis.?
Zdravím,potřeboval bych poradit,pročítám spoustu recenzí aut a je mi jasný že záleží na konkrétním "kusu" ,potřebuji ojetinu v benzínu,najedu okolo 15 000 a jsem ochoten pustit 250-300 tisíc,potřebuji větší kufr buď na šířku,nebo na výšku,jelikož denně převážím hloupé rozměry přes metr a kousek na metr a kousek takový žíněnky a to je jádro pudla,proto jsem do výběru zahrnul i suv,ikdyž nejsem fanda těchto vozidel,Spotřebu bych si přál do 9 litrů a zatím rozměrově splňuje mé požadavky ford mondeo 1.6 ecoboost,honda crv 2011 a toyota rav4 2010,dodávám,že to bude moje jediné vozidlo a ještě nejsem věkově připraven za stejné penize na rumunské vozidla,ikdyž jsou nová,vím že podstupuji riziko nákupem ojetého auta,ale jsem s tím smířen,ptám se tedy,zdali mě prozatím mnou vybraná auta,nesvlíknou z kůže,popřípadě bych byl vděčen za nějaké jiné tipy a rady s výběrem,takže když to shrnu,benzín,velký kufr a příjemné svezení a abych nevykrvácel,díky moc za Váš čas.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 06.02.2017 09:26, RE: Prosím o radu při koupi auta,děkuji.
salmonel napsal:
Zdravím,potřeboval bych poradit,pročítám spoustu recenzí aut a je mi jasný že záleží na konkrétním "kusu" ,potřebuji ojetinu v benzínu,najedu okolo 15 000 a jsem ochoten pustit 250-300 tisíc,potřebuji větší kufr buď na šířku,nebo na výšku,jelikož denně převážím hloupé rozměry přes metr a kousek na metr a kousek takový žíněnky a to je jádro pudla,proto jsem do výběru zahrnul i suv,ikdyž nejsem fanda těchto vozidel,Spotřebu bych si přál do 9 litrů a zatím rozměrově splňuje mé požadavky ford mondeo 1.6 ecoboost,honda crv 2011 a toyota rav4 2010,dodávám,že to bude moje jediné vozidlo a ještě nejsem věkově připraven za stejné penize na rumunské vozidla,ikdyž jsou nová,vím že podstupuji riziko nákupem ojetého auta,ale jsem s tím smířen,ptám se tedy,zdali mě prozatím mnou vybraná auta,nesvlíknou z kůže,popřípadě bych byl vděčen za nějaké jiné tipy a rady s výběrem,takže když to shrnu,benzín,velký kufr a příjemné svezení a abych nevykrvácel,díky moc za Váš čas.

Ahoj, všechna jmenovaná auta jsou spolehlivá, takže spíše zkus sehnat kus s jasnou historií a v dobré stavu. Toyota, Honda i Ford dealeří mají i prodej ojetin, začal bych hledat u nich. Stačí nejdříve projet jejich webové stránky, případně zavolat atd...
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Pondělí 06.02.2017 19:18, benzín, větší kufr
Při čtení vašeho dotazu, mě napadla ještě 1 variant, C-Max. Je to vlastně nafouklý Focus. Pokud sklopíte zadní sedáky, je to malá dodávka. S benzínovou 1.6 a manuálem ? Spotřeba menší, než 9 litrů. Rok výroby 12-13. Možná by to stálo za úvahu. Chce to vzít metr a vyrazit. Jinak poradím, sednout si do všech aut a takzvaně si je osahat. Něco vám sedne do ruky. Lovu zdar
reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Pondělí 06.02.2017 19:47, převoz žíněnek
A co tak nějakou dodávku, když dennodeně máte převážet nějaké rozměrné předměty...
reagovat
salmonel
počet příspěvků5
datum registrace05.02.2017
Pondělí 06.02.2017 19:55, uff
Zatím díky za rady,je pravda že jsem trochu upustil od MPV,ale taky by to bylo řešení,zřejmě jsou i u

nich menší investice než u SUV,škoda jenom že jsou opravdu ošklivý,trošku mě teda vysírá,si kupovat

tahle velký auto,když v tom budu sám a pár matrací,ale taková je realita.Když už se na ně dívám tak

Sharan a Touran zřejmě neoplývá spolehlivostí s těmi tsi?Protože bych taky aspoň trochu chtěl,aby za ty

prachy se mi aspoň trošku líbilo. (:
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Pondělí 06.02.2017 20:31, C-Max
Sharan a Touran hlavně za ty peníze budou o "něco" starší a ojetější než konkurence.

Ten Ford S-Max se vám nelíbí? Mi osobně se teda líbí moc, řek bych nejhezčí MPV. S tou 1.6 ecoBoost se spotřeba do 9l vejde, ale dynamiku čekejte spíše průměrnou, je to těžké auto s poměrně velkým odporem vzduchu.

To Mondeo, které máte v hledáčku, mám teď nově cca 10 měsíců, najel jsem s ním zatím cca 35 000 km a zatím jsem velmi spokojen - hodně muziky za celkem solidní peníze. Je to rok výroby 2010 (před FL), ale mám tam ještě ten starý 2.0 benzín bez turba (107 kW) - je jich málo takže se to celkem blbě shání, ale vaše požadavky by taky splňoval. Než jsem to koupil tak jsem projel i pár těch 1.6 ecoBoost a ta turbína je tam určitě znát, má to o 60 Nm větší krouťák a v nižších otáčkách to jede o poznání líp.
reagovat
salmonel
počet příspěvků5
datum registrace05.02.2017
Úterý 07.02.2017 12:57, Chytřejší
Zatím znovu dík,dodávka je pro mě zbytečně velká,projedu se v mondeu,to teď vlastním 2.2tdci,ale nafta

mi xkrát zmrzla a nájezd taky nemám abych měl traktor,penězma se dostanu na ten ecoboost s

nájezdem do 100 000 a sednu si taky do té Hondy crv a Rav4 a to jsou starší ročníky,ale nájezd

podobný,spíše mě zajíma aby tam nebyly nějaké nástrahy v podobě opravy za 50 000atd,jestli tam něco

speciálně neodchází,třeba u toho ecoboostu,který ještě nebude "časově prověřen"samozřejmě jsem

smířen s nějakými klasickými investicemi.
reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Úterý 07.02.2017 14:56, dodávka???
Existují i malé šikovné dodávky, stačí se podívat na netu...
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Úterý 07.02.2017 16:39, Hm
Chápu to dobře, že nechcete třeba Berlingo nebo Peugeot Partner? Protože tam byste se někde možná vešel za 300 v podstatě do nového kusu...
reagovat
salmonel
počet příspěvků5
datum registrace05.02.2017
Úterý 07.02.2017 19:23, bb
Na Berlingo ještě nejsem připraven,nic ve zlém,ale bude to mé jediné auto a mělo by být i trochu

reprezentativní a trochu bych ho chtěl mít rád,jestli mi rozumíte.
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Úterý 07.02.2017 22:19, berlingo
Při pohledu na Berlingo a podobné krabice se Vám vubec nedivím a naprosto chápu

S tím ecoBoostem je to přesně jak říkáte - ještě není tolik časem prověřený a jestli na vás v budoucnu nebude číhat velká oprava motoru za X desítek tisíc je zatím asi těžko říct. Každopádně je tam přímé vstřikování, které když se posere tak už člověk nějaký ten taléř rozhodně vyplázne... je tam turbína... je to blok motoru z lehkých slitin, pokud se nemýlím ... a četl jsem v diskuzních forech zkušenosti 2 majitelů nezávisle na sobě, kteří si tuhle motorizaci koupili fungl a po pár desítkách tis. km řešili výměnu prasklého půlbloku...

Já jsem právě šel při koupi nového auta především po spolehlivosti a z toho důvodu jsem šáhl po tom starém obyčejném dvoulitru ... ten je již věkem prověřen skrz na skrz a můžete si u něj být celkem jistý, že vás u něj žádná drahá oprava nečeká, resp. není tam co by se pokazilo ...
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Středa 08.02.2017 02:18, berlingo
PavelKeprt - copak v C-Maxu jsou jen ecoboosty ?? Jsou tam i 100 koňové 1.6 pravůvodem od Yamahy. Pokud vím, taky držák. Na těchto stránkách je r.v. 2013, najeto 82 tkm, za 265 t ? Původ CZ. Ale, jak jsem psal, chce to projet se ve všech a pak si vybrat. Lovu zdar
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 08.02.2017 08:34, kombi
Ve staré 3dvéřové Toyotě Corolle E10 jsem běžně po sklopení zadních sedaček vozil 6 europalet, takže podle mě bohatě vyhoví jakýkoli kombík, pokud jezdíte sám nebo ve dvou. SUV bych v tomto případě nebral z důvodu vyšší nakládací hrany kufru.
reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Středa 08.02.2017 09:02, auto
salmonel napsal:
Na Berlingo ještě nejsem připraven,nic ve zlém,ale bude to mé jediné auto a mělo by být i trochu reprezentativní a trochu bych ho chtěl mít rád,jestli mi rozumíte.


salmonel: přiznám se, že nerozumím. Auto nepotřebuji mít rád, rád mám baby . A co chcete
reprezentovat, při převozu matrací? Já si vždy myslel, že automobil má sloužit k přepravě lidí
a nějakých věcí a předmětů, a to převážně bez poruch a s co nejnižšími provozními náklady, a
jedno zda vypadá jako krabice, nebo ponorka. A opravdu nerozumím lidem (a ani nechci rozumět)
co si pořízením, co největšího, neluxusnějšího vozidla dokazují. Asi že jsou něco více, než ostatní.
A nebo si tím zvětšují svou malost . Omlouvám se, dostal jsem se nějak mimo váš dotaz.
Tak ať už si vyberete jakýkoli vůz, nechť vám dobře slouží...
reagovat
salmonel
počet příspěvků5
datum registrace05.02.2017
Středa 08.02.2017 09:38, Auto
V tom máte samozřejmě pravdu,ale oblečení by taky mělo sloužit,aby mě třeba teď nebyla zima a taky

na sobě nemám troje tepláky a bundu z pytle od mouky,opravdu si nepotřebuji leštit ego,ale pokud za

něco dávám peníze,v mém případě nemalé,opravdu bych si mmj. přál,aby se mi to auto líbilo,děkuji Vám

za rady a myslím že Mondeo i vzhledem k mé 2 metrové výšce bude ideální.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 08.02.2017 09:54, RE: auto
Papagelo napsal:
salmonel napsal:
Na Berlingo ještě nejsem připraven,nic ve zlém,ale bude to mé jediné auto a mělo by být i trochu reprezentativní a trochu bych ho chtěl mít rád,jestli mi rozumíte.
salmonel: přiznám se, že nerozumím. Auto nepotřebuji mít rád, rád mám baby . A co chcetereprezentovat, při převozu matrací? Já si vždy myslel, že automobil má sloužit k přepravě lidía nějakých věcí a předmětů, a to převážně bez poruch a s co nejnižšími provozními náklady, ajedno zda vypadá jako krabice, nebo ponorka. A opravdu nerozumím lidem (a ani nechci rozumět)co si pořízením, co největšího, neluxusnějšího vozidla dokazují. Asi že jsou něco více, než ostatní.A nebo si tím zvětšují svou malost . Omlouvám se, dostal jsem se nějak mimo váš dotaz.Tak ať už si vyberete jakýkoli vůz, nechť vám dobře slouží...


Berlingo je ošklivé auto. Kangoo dtto. Takové auto splní svůj účel, ale líbit se ti nebude. Pokud se ti líbí hezké věci, znamená to duševní malost? Podle mně se v dané kategorii dají vybrat i hezčí vozy. Ano, můžeš si za každou cenu pořídit šeredu, abys okolí dokázal, že si nemusíš nic dokazovat.
když máš rád baby, najdeš si ošklivku? nemusíš si přece nic dokazovat:)

reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 08.02.2017 10:27, RE: auto
Tyhle krabice typu berlingo mají díky své krabicoidní anti-aerodynamice minimálně o litr větší spotřebu než klasické auto stejných paramentrů. Takže i když mi na vzhledu auta moc nezáleží, tak z tohoto důvodu bych to nechtěl.

Osobně bych bral Mazdu 6 v kombíku, ale Mondeo asi taky nebude špatná volba.
reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Středa 08.02.2017 12:30, líbí nelíbí
Pánové tady vzniklo tak trochu nedorozumění. Salmonel psal, že by to auto chtěl mít rád, a ne
že by se mělo líbit . A mít rád a líbit se, jsou dvě rozdílné věci. Líbit se mi může baba co ji šukám,
ale rád ji nemusím mít. A také naopak. Můžu mít ošklivou manželku a zároveň ji mít rád. Mě se
samozřejmě také líbí pěkné věci, oblečení i auta. Ale jsem praktický člověk a pořizuji si věci praktické, aby mi dobře a prakticky sloužili. Líbí se mi sportovní auta a terénní pick-upy. Ale
nepořídím si je, protože jsou pro mě nepraktické. Nejezdím závody ani po lesních cestách
a ani po tom netoužím. Ale líbí se mi. Jako horolezec mám pořízenou drahou výstroj a výbavu.
Např. spacák za 9 litrů, péřovou bundu za 6, goráčovku za 12,000 atd. Myslíte, že to mám proto,
že chci na někoho dělat dojem? Určitě ne, ale proto , že v případě nouzového bivaku v zimních
horách mi to pomůže přežít, než v hadrách s Lídlu. A podobně přistupuji k autům. Také
neprahnu po vyloženě škaredém autě, a že jich na cestách jezdí požehnaně. Ale před koupí
si ujasním priority, na co a jak budu vůz využívat, motorizaci, provozní a servisní náklady, spolehlivost, výbavu, kolik prachů můžu do koupě nového, nebo ojetého vozu investovat atd.
No a nakonec pak řeším barvu a vzhled. Tak tomu přistupuji já, ale akceptuji také přístupy
jiné, záleží na každém jak to má nastaveno. Ale dá se říci, že ideální a dokonalé auto neexistuje.
Vždy je to o kopromisech...


reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 08.02.2017 16:27, RE: líbí nelíbí
Papagelo napsal:
Pánové tady vzniklo tak trochu nedorozumění. Salmonel psal, že by to auto chtěl mít rád, a neže by se mělo líbit . A mít rád a líbit se, jsou dvě rozdílné věci. Líbit se mi může baba co ji šukám,ale rád ji nemusím mít. A také naopak. Můžu mít ošklivou manželku a zároveň ji mít rád. Mě sesamozřejmě také líbí pěkné věci, oblečení i auta. Ale jsem praktický člověk a pořizuji si věci praktické, aby mi dobře a prakticky sloužili. Líbí se mi sportovní auta a terénní pick-upy. Alenepořídím si je, protože jsou pro mě nepraktické. Nejezdím závody ani po lesních cestách a ani po tom netoužím. Ale líbí se mi. Jako horolezec mám pořízenou drahou výstroj a výbavu.Např. spacák za 9 litrů, péřovou bundu za 6, goráčovku za 12,000 atd. Myslíte, že to mám proto,že chci na někoho dělat dojem? Určitě ne, ale proto , že v případě nouzového bivaku v zimních horách mi to pomůže přežít, než v hadrách s Lídlu. A podobně přistupuji k autům. Také neprahnu po vyloženě škaredém autě, a že jich na cestách jezdí požehnaně. Ale před koupísi ujasním priority, na co a jak budu vůz využívat, motorizaci, provozní a servisní náklady, spolehlivost, výbavu, kolik prachů můžu do koupě nového, nebo ojetého vozu investovat atd. No a nakonec pak řeším barvu a vzhled. Tak tomu přistupuji já, ale akceptuji také přístupyjiné, záleží na každém jak to má nastaveno. Ale dá se říci, že ideální a dokonalé auto neexistuje.Vždy je to o kopromisech...


kdybys měl na auto pět miliónů, pořídil by sis totéž co teď? koupil by sis třeba pick-up offroad jen proto, že se ti to líbí...
mně by v mojem autě bavilo jezdit i kdyby mně přitom nikdo neviděl:)

reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Středa 08.02.2017 16:52, líbí nelíbí
Reno věř mi, že i kdybych měl na auto 10 melounů, tak tak si něco takového nepořídím, bo to
nepotřebuji. Uvažoval bych o tom, pokud bych žil někde na samotě v horách s rozbitou příjezdovou
cestou. No asi bych raději investoval nějaký miliónek na novou cestu a zase bych offroad nepotřeboval. Znám rozumnější věci (z mého pohledu), než investovat prachy do auta jen pro
nějaké pochybné potěšení. Ale jak říkám, každý má jiné měřítko na svou potěchu...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.