0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké rodinné combi do 400tis,-

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, automobilky, německá vozidla, ostatní
LukasK
počet příspěvků5
datum registrace01.10.2016
Pondělí 02.01.2017 17:38, Jaké rodinné combi do 400tis,-
Zdravím, chystám se omladit svůj přibližovací stroj, Seat Leon rv.03 1.9TDI 110kw, něčím novějším a také hlavně prostornějším. Rád bych něco s cenou do 400tis bez DPH. Netuším, zdali má cenu za tyto peníze řešit úplně nové vozidlo nebo raději koupit něco např. 2 roky staré. Mám zkušenost pouze s naftou, ale co tak čtu, tak hodně lidí už upřednostňuje benzín i za cenu většího nájezdu. Jezdím denně do práce tam a zpět z Ostravy do Nového Jičína...je to cca 80km z toho 40% dálnice, 40% okresky a 20% město a dále o víkendech Ostrava-Jeseník cca 100km pouze okresky a párkrát do roka delší trasa. Za rok cca těch 25-30tis km to dá, takže myslím, že diesel se pořád vyplatí, nebo? Pokukuju po něčem jako je Mondeo, Passat nebo se mi také líbí Volvo V60. Rád bych něco spolehlivého a něco co nemá moc drahý servis. Napadá mě jestli nebude lepší např nižší střední třída jako např Focus? Je pocitově velký rozdíl například mezi jízdou Focusem a Mondeem? Za názory a návrhy děkuji..jsem otevřen všem možnostem
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Pondělí 02.01.2017 19:23, Zalezi co uprednostnite
S Focusem nebo V60-kou se vam bude jezdil urcite lip, podobne jako s Leonem (auta jsou ovladatelnejsi, lepe sedi v zatackach, maji mensi polomer zataceni a lepe se s nimi i parkuje). Naproti tomu Mondeo nebo Passat jsou dalnicni koraby s kralovskym vnitrnim prostorem a prostornym kufrem, ale jsou daleko neohrabanejsi a ve spojeni s automatem i ridicsky mene zabavne. Zalezi tedy co uprednostnite. A diesel je pro vasi potrebu dobra volba.
reagovat
LukasK
počet příspěvků5
datum registrace01.10.2016
Pondělí 02.01.2017 20:35, Re:
Pokusím se projet se v každém voze, abych to vyzkoušel. Oproti Leonu, kde je především velmi málo místa v zadu, to bude zlepšení tak jako tak, ale rád bych něco, kde se i vzadu budou pohodlně cítit i dospělý. Nevíte jak je na tom spolehlivost automatu u té V60 či Focusu? Něco jsem s automatem najezdil a docela o tom uvažuji, že další auto bych vzal s automatem.
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Pondělí 02.01.2017 21:52, RE: Re:
LukasK napsal:
Pokusím se projet se v každém voze, abych to vyzkoušel. Oproti Leonu, kde je především velmi málo místa v zadu, to bude zlepšení tak jako tak, ale rád bych něco, kde se i vzadu budou pohodlně cítit i dospělý. Nevíte jak je na tom spolehlivost automatu u té V60 či Focusu? Něco jsem s automatem najezdil a docela o tom uvažuji, že další auto bych vzal s automatem.


S místem vzadu to ve Focusu i ve V60 bude prakticky stejné jako v Leonu. Máte ale naprostou pravdu, že nejlepší je vyzkoušet vše v reálu a ne jen pročítat recenze a porovnávat tabulkové hodnoty. S automatem bohužel neporadím, automat je pro mne sprosté slovo a auto s ním nesmí ke mně domů
P.S. Pokud se nepletu, tak Volvo používá ve svých vozech japonský systém Aisin.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 03.01.2017 06:04, RE: Re:
gravestone napsal:
LukasK napsal:
Pokusím se projet se v každém voze, abych to vyzkoušel. Oproti Leonu, kde je především velmi málo místa v zadu, to bude zlepšení tak jako tak, ale rád bych něco, kde se i vzadu budou pohodlně cítit i dospělý. Nevíte jak je na tom spolehlivost automatu u té V60 či Focusu? Něco jsem s automatem najezdil a docela o tom uvažuji, že další auto bych vzal s automatem.
S místem vzadu to ve Focusu i ve V60 bude prakticky stejné jako v Leonu.


To bych netvrdil, platilo by to pro V50, které je od focusu odvozené. Ale V60 je o třídu výše a místa nabídne více.

Jinak za 400 tisíc bez daně se dá koupit například velmi slušně vybavený výběhový Hyundai i30 s 5letou zárukou, což z pohledu spolehlivosti (vč. garance mobility) pokládám za lepší volbu, pokud člověk spoléhá na auto kvůli dojíždění do práce mezi městy.
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Úterý 03.01.2017 08:11, Volba
Dobrý den, rozpocet mate pekny a jestli jste mel leona 110kw tak by mozna pro vas byl nejaky slabsi diesel 103 atd zklamanim asi bych volil nejakou skladovku či predvadecku v dieslu... kolem 400 se pohybuje i Focus kombi ST TDCI 136kw je to jen tip na dalsi moznost jinak LEON a Focus jsou dobre varianty obe dve
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 03.01.2017 11:09, RE: Volba
radek.slivaFB napsal:
Dobrý den, rozpocet mate pekny a jestli jste mel leona 110kw tak by mozna pro vas byl nejaky slabsi diesel 103 atd zklamanim asi bych volil nejakou skladovku či predvadecku v dieslu... kolem 400 se pohybuje i Focus kombi ST TDCI 136kw je to jen tip na dalsi moznost jinak LEON a Focus jsou dobre varianty obe dve


Tak píše, že potřebuje hlavně něco prostornějšího, to bych mu focus teda zrovna necpal...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 03.01.2017 11:13, RE: Jaké rodinné combi do 400tis,-
LukasK napsal:
Zdravím, chystám se omladit svůj přibližovací stroj, Seat Leon rv.03 1.9TDI 110kw, něčím novějším a také hlavně prostornějším. Rád bych něco s cenou do 400tis bez DPH. Netuším, zdali má cenu za tyto peníze řešit úplně nové vozidlo nebo raději koupit něco např. 2 roky staré. Mám zkušenost pouze s naftou, ale co tak čtu, tak hodně lidí už upřednostňuje benzín i za cenu většího nájezdu. Jezdím denně do práce tam a zpět z Ostravy do Nového Jičína...je to cca 80km z toho 40% dálnice, 40% okresky a 20% město a dále o víkendech Ostrava-Jeseník cca 100km pouze okresky a párkrát do roka delší trasa. Za rok cca těch 25-30tis km to dá, takže myslím, že diesel se pořád vyplatí, nebo? Pokukuju po něčem jako je Mondeo, Passat nebo se mi také líbí Volvo V60. Rád bych něco spolehlivého a něco co nemá moc drahý servis. Napadá mě jestli nebude lepší např nižší střední třída jako např Focus? Je pocitově velký rozdíl například mezi jízdou Focusem a Mondeem? Za názory a návrhy děkuji..jsem otevřen všem možnostem


Ahoj, Mondeo je krásný koráb a s motorem 2.0 TDCi je můj kamarád velmi spokojený. Focus je supr, ale je užší a ne tak dobře odhlučněný. Vzhledem k tomu jak hodně dojíždíš, vzal bych Mondeo v dieslu....
reagovat
LukasK
počet příspěvků5
datum registrace01.10.2016
Úterý 03.01.2017 14:00, Re:
A co třeba ještě Peugeot 508sw? Má někdo zkušenost? U nás v rodině máme Peugeot Partnera a prozatím je to držák, ale zase s tím otec téměř nic nenajezdí, takže otázka jak je na tom Peugeot při větších nájezdech.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 03.01.2017 15:28, RE: Re:
LukasK napsal:
A co třeba ještě Peugeot 508sw? Má někdo zkušenost? U nás v rodině máme Peugeot Partnera a prozatím je to držák, ale zase s tím otec téměř nic nenajezdí, takže otázka jak je na tom Peugeot při větších nájezdech.


Tak tady bych doporučil vyzkoušet si to tuplem, protože na to, že 508 měla nahradit řadu 4 i 6 je na sedadle řidiče docela těsno. Někomu to nevadí, mě ta stísněnost po přesednutí ze 406 docela vylekala. Jinak auto prostorné je, o dýzlový pohon bych rozhodně strach neměl. Jezdil jsem jak s obyčejnou naftou, tak s hybridem (kterých se u nás moc asi neprodalo), a např. z akustického hlediska o dost lepší, než sup II. Z ND repasovatelné vstřikovače (6 tKč/ks), spojka s dvouhmotou 18-22 tKč, FAP 10-12 tKč. Ceny orientační, nebudou aktuální. Ale prostě to není likvidační, navíc se některé položky nemusí vyskytnout ani jednou.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.