0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké máte zkušenosti s novými pravidly?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.07.2006 08:35, Nové předpisy
Přeji hezký den.
S novými předpisy začínám mít za volantem strach. Od soboty už mne 2x málem sejmul "xxxx" který koukal na budíček, aby nepřekročil 50, ale co se děje na silnici před ním mu bylo jedno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.07.2006 08:55, Můj názor
Já mám zatím spíše kladné zkušenosti. Každý den jezdím trasu Havířov - Opava a zpět. Poslední dobou jsem se už na ostravských silnicích opravdu bál. Řidiči jezdili bezohledně, troufnu si říci vyloženě sprostě a nějakým pravidlům se vysmívali. Od momentu co platí nový zákon je všechno jinak. Najednou i ti největší frajeři (až na určité výjimky) si vzpoměli, že když na semaforu svítí červená tak by se mělo zastavit. Netvrdím, že je nový zákon bez chyb, ale přitvrdit bylo potřeba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.07.2006 08:57, RE: Nové předpisy
Katka napsal:
Přeji hezký den.
S novými předpisy začínám mít za volantem strach. Od soboty už mne 2x málem sejmul "xxxx" který koukal na budíček, aby nepřekročil 50, ale co se děje na silnici před ním mu bylo jedno.
No tohodle přesně se bojím.Buď, že mě někdo takhle sejme nebo že takhle někoho sejmu ja pač prostě tu 50tku a třeba i 30tku si dneska budeme muset všichni hlídat a čumět na budíky jak na televizi. A nehorší na tom je, že teď nemam vůbec jistotu, jestli mě náhodou už někde nezměřili a ja nedostal nějakej ten bodík a ani o tom nevím.Nerad bych se jednoho dne dozvěděl, že jich mám už třeba 5 . Ach jo ((
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.07.2006 09:26,
Řekl bych, že je to moc tvrdý, ale asi je to zapotřebí a stou 30,40 mám největší problémy, je většinou na místech kde to není potřeba . Ted by měli dostat nějaké školení silničáři, aby nás zbytečně neomezovali na místech , kde to není třeba
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.07.2006 09:45, Revize omezeni rychlosti
Urcite by se mely zrevidovat useky kde je omezena rychlost at uz znackou obce nebo primou znackou. Normalni trasa mezi Havirovem a Tesinem se dala v pohode jezdit 80-90. Ted po novemu uz si to netroufnu, ani tak nejde o body jak o to ze bych nevydelal na pokuty. Podle mne jsou tam zcela nesmyslne vyznaceny obce - cili prakticky stale 50 az na kratke useky. Je to asi 15 km celkem. Pomysleni na to ze se 15 km povlecu 50tkou po poloprazdne ceste, v oblasti ktera neni moc huste osidlena mi pripada jako maximalni buzerace.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.07.2006 11:06, Opravdu by meli prehodnotit useky s omezenim rychlosti
Domnívám se, že nová pravidla i bodovy systém jsou více méně vpořadku. I kdyz je pravda, ze bych byl radeji ze bych byl pouze pro brani bodíků a nikoli za pokuty a jejich výši, myslím, že pro většina lidí jsou ty pokuty opravdu likvidační a systém je nespravedlivý protože někdo může ty tisícovky vystrkávat jenom z okýnka, a pro qněkoho to může být klidně i 1/4 rozpočtu rodiny a co má dělat když práce není a musí za ní dojíždět. A ty poměrně vysoké pokuty jsou za kde co co si budem povídat. Myslím si, že by se tím mohla omezit i případná korupce policistů. Prostě když jdeš do práce tak můžeš mít max. 500 - 1000 na běžné výdaje a ani o korunu víc, a v případě, že máš, tak kde jsi je vzal ... porušení předpisů ... dejme tomu 1. napomenutí no a po druhý už letíš ...
No a dále bych souhlasil s některými lidmi tady, protože ta úprava rychlostí na silnicích je fakt katastrofální, rovné úseky, kde chodce potkáš max. 1 za den a ono tam je v úseku 2,5 km obec a tedy i 50ka, jinde zas 30ky apod. myslím si že tohle měl někdo ještě před účinností zákona vyhodnotit a upravit. No a ještě k tomu ten stav silnic vždyť to je katastrofa, jak nemám např přejed plnou čáru když je tam jáma nebo hrb jak blázen. Jo jinak ať se o úpravě silnic a i omezení rychlosti zajedou kouknout třeba do zahraničí, a to nemusej ani tak daleko, třeba v takovým polsku maj omezení na 70 km/h v obci zcela běžné pro málo zastavěné úseky a kde je hustší zástavba tak až tamda tu 50ku. No jo já vím ono by to tady stálo strašně peněz, tak pročto dělat že !?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.07.2006 19:16, RE: Opravdu by meli prehodnotit useky s omezenim rychlosti
Danger napsal:
Domnívám se, že nová pravidla i bodovy systém jsou více méně vpořadku. I kdyz je pravda, ze bych byl radeji ze bych byl pouze pro brani bodíků a nikoli za pokuty a jejich výši, myslím, že pro většina lidí jsou ty pokuty opravdu likvidační a systém je nespravedlivý protože někdo může ty tisícovky vystrkávat jenom z okýnka, a pro qněkoho to může být klidně i 1/4 rozpočtu rodiny a co má dělat když práce není a musí za ní dojíždět. A ty poměrně vysoké pokuty jsou za kde co co si budem povídat. Myslí...
Rychlost vozidel se sice opravdu trochu snizila, ale zato pribyla nervozita a nesoustredenost. Rada ridicu opravdu jen kouka na budiky a nesleduje co se kolem nich deje. Uz jsem byl i svedkem nehody, za kterou evidentne mohla takovato nepozornost. Pradaxne se oba ridici, pote co si patricne vzajemne vynadali, rozesli smirne a polici vubec nevolali. Oba meli strach z vysoke pokuty a pripadne ztraty ridicaku. Takto se statistiky opravdu lehce vylepsi, ale skutek utek...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.07.2006 20:46, RE: Opravdu by meli prehodnotit useky s omezenim rychlosti
TonyK napsal:
Rychlost vozidel se sice opravdu trochu snizila, ale zato pribyla nervozita a nesoustredenost. Rada ridicu opravdu jen kouka na budiky a nesleduje co se kolem nich deje. Uz jsem byl i svedkem nehody, za kterou evidentne mohla takovato nepozornost. Pradaxne se oba ridici, pote co si patricne vzajemne vynadali, rozesli smirne a polici vubec nevolali. Oba meli strach z vysoke pokuty a pripadne ztraty ridicaku. Takto se statistiky opravdu lehce vylepsi, ale skutek utek...
Pokud někdo pro udržení konstantní rychlosti potřebuje neustále čučet na budíky a nesoustředí se na provoz, tak ať si laskavě zařídí nějaké kondiční jízdy v autoškole...nebo šup na okresku bez provozu a trénovat...holt málokdo byl na dodržování rychlosti zvyklej, tak se to konečně všichni naučí...

Jinak teda to umístění dopravních značek je opravdu dost katastrofální...ale co naděláte...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.07.2006 13:36, Nedá se tu jezdit
Měšťaci měří padesátku na černým mostě v jednu hodinu ráno, každý se táhne přes obec 45km/h což je podle GPS 40km/h. A lidi co neznaji předpisy tak zmatkují... Tím neodsuzuji bodový system jako takový ale jeho přísnost za banality. Myslím že body by měly být až za překročení rychlosti o více jak 10km/h (v sousedním německu mají body až za překročení o více jak 20km/h) aby lidi jezdily 50-90-130 a ne 40-80 nebo ještě míň ze strachu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.07.2006 20:17, RE: Opravdu by meli prehodnotit useky s omezenim rychlosti
Danger napsal:
Domnívám se, že nová pravidla i bodovy systém jsou více méně vpořadku. I kdyz je pravda, ze bych byl radeji ze bych byl pouze pro brani bodíků a nikoli za pokuty a jejich výši, myslím, že pro většina lidí jsou ty pokuty opravdu likvidační a systém je nespravedlivý protože někdo může ty tisícovky vystrkávat jenom z okýnka, a pro qněkoho to může být klidně i 1/4 rozpočtu rodiny a co má dělat když práce není a musí za ní dojíždět. A ty poměrně vysoké pokuty jsou za kde co co si budem povídat. Myslí...
V podstatě souhlasím... Veškerá pravidla mi v podstatě nedělá problém dodržovat (poutal jsem se vždycky i dřív, svítil jsem taky, dětskou sedačku jsem taky používal všude, 130 na dálnici mi nedělá zas takový problém toleroval, ikdyž jsem dříve jezdil rychleji, atd.), ale jezdit 50 ve městě na rovných přehledných úsecích to je pro mě naprosto nepřekonatelné a jediný způsob jak se donutím tuto rychlost udržet je zapnout tempomat (ale na rovinu, se skříženými nohami pod sedačkou a zapnutým tempomatem se cítím daleko nebezpečněji než, když jsem dříve jel na stejném místě 70 a dával pořádně pozor). Myslím, že by bylo nejlepší na přehledných rychlích úsecích ve městě povolit vyšší rychlost (nemusí se všude nákladně dávat nové značky, stačilo by to v zákoně povolit např. pro 2 a víceproudé silnice v každém směru)...
Rád bych taky reagoval na snižení dopravních nehod a mrtvých. Přijde mi naprostý nesmysl měřit kvalitu nového zákona počtem mrtvých při dopravních nehodách. Samozřejmě, že přitvrzením pravidel se sníží, kdyby snížili rychlost ve městě na 20km/h a za překročení by byl trest smrti, tak je ještě nižší, a kdyby se zákázalo jezdit úplně, tak nebude žádný mrtvý při dopravní nehodě. (Navíc si myslím, že o co je míň mrtvých při nehodách o to bude víc mrtvých pro infarkt ze strachu z toho, že dostanou body ).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.07.2006 20:36, RE: Opravdu by meli prehodnotit useky s omezenim rychlosti
Jirka napsal:
V podstatě souhlasím... Veškerá pravidla mi v podstatě nedělá problém dodržovat (poutal jsem se vždycky i dřív, svítil jsem taky, dětskou sedačku jsem taky používal všude, 130 na dálnici mi nedělá zas takový problém toleroval, ikdyž jsem dříve jezdil rychleji, atd.), ale jezdit 50 ve městě na rovných přehledných úsecích to je pro mě naprosto nepřekonatelné a jediný způsob jak se donutím tuto rychlost udržet je zapnout tempomat (ale na rovinu, se skříženými nohami pod sedačkou a zapnutým tempomat...
Jo a ještě k té tvdosti zákona... V případě sankcí za řízení pod vlivem alkoholu a za způsobení nehody s následkem smrti mi tvrdost vyhovuje a klidně bych i přitvrdil. Ale např 7 bodů za způsobení škody větší než 50000,- (při parkování lehce odřený nárazník Mercedes S) mi přijde úlet. 1 bod za nesvícení a 2 body za rychlost do 20 nad limit v obci a do 30 nad limit mimo obec, a vůbec většina 1bodů a 2bodů mi přijdou naprosto zbytečné, myslím, že by stačila jen pokuta...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 09.07.2006 18:29, RE: bez předmětu
David napsal:
Řekl bych, že je to moc tvrdý, ale asi je to zapotřebí a stou 30,40 mám největší problémy, je většinou na místech kde to není potřeba . Ted by měli dostat nějaké školení silničáři, aby nás zbytečně neomezovali na místech , kde to není třeba
Souhlasím s Davidem, školení by měli být momentálně ti, kteří určují, kde jet 40, 30 nebo 70 km/h. Jinak, zdá se mi, že je to na cestách klidnější ( i když při cestě Frýdek Místek - Náchod se našel blbec s černou Audinou A6, který jel opravdu jako prase). Hezký den.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.07.2006 14:51, RE: bez předmětu
Jirka napsal:
Souhlasím s Davidem, školení by měli být momentálně ti, kteří určují, kde jet 40, 30 nebo 70 km/h. Jinak, zdá se mi, že je to na cestách klidnější ( i když při cestě Frýdek Místek - Náchod se našel blbec s černou Audinou A6, který jel opravdu jako prase). Hezký den.
Jen bych chtěl trochu ulevit těm, kteří si na základě nesmyslných informací z médií myslí, že policie je bude pokutovat za např. rychlost 55km/h v obci. I minulý zákon toto umožňoval a zajisté se s tím nikdo nesetkal! Policie zcela automaticky dává toleranci 10% kvůli nepřesnosti tachometru a k tomu ještě cca 5km/h přidává (dejme tomu, když vám ujede noha). Tedy někde uprostřed obce (na 50tce) se měří od 60 km/h a za / před cedulí od cca 61 - 63 km/h. Na dálnici se běžně nastavuje měření od 148 km/h. Pochopte, že toto nemůže nikdo oficiálně potvrdit, protože by řidiči jezdili těsně pod touto hranicí - snad chápete, jsme přeci češi :) Problém bude s obecní policií, pro kterou jsou tyto pravomoci novinkou. Nicméně i ta by měla postupovat v součinnosti s PČR, která by ji měla o tomto poučit. Dále v proběhla zpráva, že radary měří s odchylkou až 3km/h - nesmysl. PČR používá radary, fungující na principu Dopplerova posuvu kmitočtu signálu odraženého od pohybujícího se objektu, české společnosti RAMET s.r.o. (Kunovice), které se pravidelně (a poctivě) homologují a měří s přesností na tisíciny km/h, protože samozřejmě zaokrouhlují na celé km, měří tedy zcela korektně. Obecní policie zřejmě používá laserové radary LIDAR ProLaser III britské výroby, a další. Pokud by vás někdo chtěl pokutovat za rychlostí např. 55km/h (nevěřím tomu), nechte ho napsat oznámení a do něj uvěďte, že uplatňujete technickou závadu na vozidle. Pote si zkuste od výrobce sehnat prohlášení o nepřesnosti tachometru.
Vrátil jsem se z Tuniska jako do jiné země, všichni v Praze jezdí ukázněně a to je dobře. Co se týče vysokých pokut, ty byly zavedeny zejména kvůli cizincům, bohužel zcela vymizelo správní úvážení (tedy pokuta od - do, o výši rozhodne policista), které by jejich, pro čecha, nesmyslnou výši řešilo. Dále nesouhlasím, že peníze z vybraných pokut jdou do obecní a nikoliv státní kasy, což by mohlo teoreticky vést k navádění obecní policie starostou města, aby se "kontola nad BESIP" stala jejich jedinou činností (osobně tomu ale nevěřím).
Uplatkářství u Policie? Ano, bohužel je to problém, ale jen některých policistů, kteří tímto bohužel hází špínu na celou Policii. Nezapomeňte však, že na úplatkářstí jsou vždy potřeba dva! TEN, kdo nabízí a poté TEN, kdo bere! Obojí je tresné! Začněte tedy každý sám od sebe :) Situaci by mohlo vyřešit zavedení agentů provokatérů, ale jedná se o velmi složitou problematiku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 11.07.2006 22:40, RE: bez předmětu
por. napsal:
Jen bych chtěl trochu ulevit těm, kteří si na základě nesmyslných informací z médií myslí, že policie je bude pokutovat za např. rychlost 55km/h v obci. I minulý zákon toto umožňoval a zajisté se s tím nikdo nesetkal! Policie zcela automaticky dává toleranci 10% kvůli nepřesnosti tachometru a k tomu ještě cca 5km/h přidává (dejme tomu, když vám ujede noha). Tedy někde uprostřed obce (na 50tce) se měří od 60 km/h a za / před cedulí od cca 61 - 63 km/h. Na dálnici se běžně nastavuje měření od 148 ...
Naprosto s Vami souhlasim. Co se tyka radaru, opravdu pracuji na principu stale vlny a dopplerova kmitoctu s velikou presnosti (castecne se zabyvam radiolokacemi). Ale problem je spise v metode mereni, zmerena hodnosta je presna na tisiciny, ale samotna metoda je zatizena absolutni chybou cca 3-5%. Takze pokuta za 52km.h-1 v obci je samozrejme nesmysl. Jak jiz zde bylo nastineno, rychlosti i jeich dodrzovani je v poradku, nelibi se mi to, byl jsem jeden z tech rychlejsich pri starem systemu, ale krotim se, hlavne kvuli pokutam, ty jsou naprosto nesmyslne nasazene a pro nasince spise v teoretickych hladinach zaplaceni.
Pravda je, co se zde pise o znackach a jejich umisteni, nekdo mozna mohl myslet i dal, ale snad casem se tato situace upravi.
s pozdravem
Deemon
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.07.2006 07:45, RE: Nové předpisy
Katka napsal:
Přeji hezký den.
S novými předpisy začínám mít za volantem strach. Od soboty už mne 2x málem sejmul "xxxx" který koukal na budíček, aby nepřekročil 50, ale co se děje na silnici před ním mu bylo jedno.
Kdyby každý dodržoval předpisy už dříve, dnes by nemusel nikdo čumět na budíky. Tolerance 5km by byla na místě. Přitvrdil bych vyšší překračování rychlosti v obci i mimo. Jo a za alkohol bych řidičák odebral doživotně. Za tzv. neumyslné zabití bych dával pálky jako za vraždu, samozřejmě při porušení pravidel. Auto je dneska prostě zbraň která zabíjí a zmrzačuje v rukách nezodpovědných lidí.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.