0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké auto vybrat za 140 tis.?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla
Petr Vá
počet příspěvků3
datum registrace23.02.2016
Čtvrtek 25.02.2016 11:51, Jaké auto vybrat za 140 tis.?
Zdravím všechny. Chystám se koupit auto a výběr padl na dva modely a to Mitsubishi Outlander 2.4 MT a Subaru Outback 2.5 MT. Subaru se zdá lépe vybavené ale jde mi samozřejmě i o spolehlivost. Oba vozy mají stejné ceny cca 140tis. i rok výroby kolem 2005. Nejedná se mi o srovnání konkrétních vozů ale tak globálně v této cenové kategorii. Diky za rady
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 25.02.2016 16:35, RE: Jaké auto vybrat za 140 tis.?
Petr Vá napsal:
Zdravím všechny. Chystám se koupit auto a výběr padl na dva modely a to Mitsubishi Outlander 2.4 MT a Subaru Outback 2.5 MT. Subaru se zdá lépe vybavené ale jde mi samozřejmě i o spolehlivost. Oba vozy mají stejné ceny cca 140tis. i rok výroby kolem 2005. Nejedná se mi o srovnání konkrétních vozů ale tak globálně v této cenové kategorii. Diky za rady


Tak globálně to vypadá, že máš hluboko do kapsy, což u 10 let starých japonců, kteří mají místo i mimo zpevněné silnice, není dobrý směr. 140 tisíc je relativně málo peněz a na SUV ne relativně, reálně málo peněz. Spolehlivost jako taková je OK, volil bych subaru, problém je 1) cena auta (slušný outback bude pořád okolo 200 tisíc), 2) cena dílů a malá dostupnost druhovýroby. Paradoxně ale sazby v autorizacích subaru jsou z těch nejnižších.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Čtvrtek 25.02.2016 19:48, Neodpovídající cena
Přijde mi, že za tu cenu nepůjde nic rozumného koupit a když ano, bude to past. Ono si vezměte, že vy dáte 140000 Kč za auto, ale pak ročně projezdíte třeba 30000 Kč za benzín, 20000 Kč za údržbu, 10000 za další provozní náklady. To máte za 2,5 roku cenu celého auta a to ještě musíte doufat, že se nevysype nic zásadního.
reagovat
Petr Vá
počet příspěvků3
datum registrace23.02.2016
Čtvrtek 25.02.2016 22:58, Subaru nebo Mitsubishi
Tak hluboko do kapsy nemám. Problém je že auto potřebuji rychle a musím ho vzít za hotové. Benzín neřešim 10 Kč za litr je v pohodě. Budu muset teda počkat a koupit dražší ale teda Subaru?

Jo Outback za víc jak 200tis který bych já chtěl je problém sehnat. Nemůžu mít kvůli extrémně nízkým teplotám naftu. Nad 200tis už je to samý diesel.

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 26.02.2016 05:11, RE: Subaru nebo Mitsubishi
Petr Vá napsal:
Tak hluboko do kapsy nemám. Problém je že auto potřebuji rychle a musím ho vzít za hotové. Benzín neřešim 10 Kč za litr je v pohodě. Budu muset teda počkat a koupit dražší ale teda Subaru? Jo Outback za víc jak 200tis který bych já chtěl je problém sehnat. Nemůžu mít kvůli extrémně nízkým teplotám naftu. Nad 200tis už je to samý diesel.


Outbacky dvě generace zpět v dobrém stavu si poslední tři roky v podstatě drží svou cenu, i když jejich kilometrový proběh roste. Je to dáno kvalitou toho auta jako takové a všeobecným povědomím, že nástupce se už tolik nepovedl. Dá se samozřejmě koupit za 140 a dát ho postupně do pořádku, ale bude to výrazně dražší, než si "teď" někde sehnat zbytek do 200 tisíc. Mimochodem, 200-300 tisíc km na tachometru pro to auto není žádný problém a není to poznat ani v interiéru. Mnohem důležitější je koukat na servisní historii a stav vozu. Dále je dobré se vyhnout vozům přestavěným na LPG dodatečně, naopak továrně zplynované vozy lze doporučit pro levnější provoz (ale opravdu špatně se shánějí).
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pátek 26.02.2016 08:59, outback
Taky jsem někde četl že se celkem vyplácelo vzhledově přestavět běžné Legacy na Outback. Právě kvůli vyšší ceně prodeje. Ovšem netuším jestli se to týká generace o které je řeč... a taky jak moc se technicky ty dvě auta liší.
Každopádně Outlander 2,0T první generace měla kamarádka a to auto nemělo nikdy jediný problém. Krom toho že strašně žralo a bylo hnusný teda. Prodávala to hoooodně dlouho.
reagovat
Petr Vá
počet příspěvků3
datum registrace23.02.2016
Pátek 26.02.2016 13:36, Mitsubishi Outlander
Tak o Outlanderu vím že je spolehlivé hlavně s motorizací 2.4l tyto auta trpěly pouze na rychlejší opotřebení spojky. Co se týká vzhledu tak to je čistě subjektivní záležitost, mě se třeba líbí. Ale Subaru je mnohem lépe vybavené. O spotřebu mi tak ani nejde, žiji v Rusku u Uralu benzín tu je levný, zato zimy jsou tu pořádné a tak nemůžu mít naftu. Radši bych Outback, ale asi to bude chtít někoho kdo mi auto prohlédne, po koupi ho čeká 3500km dlouhá cesta. S dílama tu není problém s žádným japoncem.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pátek 26.02.2016 14:20, i subaru sehnat jde, i když jen legacy
je to sice jen legacy, ale moc pěkné

http://www.sauto.cz/osobni/detail/subaru/legacy/16607281?goFrom=list
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.