0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké auto s vyšším posezem?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, francouzská vozidla, japonská vozidla
pifa
počet příspěvků4
datum registrace28.07.2016
Úterý 02.08.2016 08:56, Jaké auto s vyšším posezem?
Ahoj všichni. Potřeboval bych poradit při výběru auta. Potřebuji vyšší sezení a zatím je můj výběr u mitsubishi ASX-benzín a Berlingo nafta,cena okolo 350 tis.do práce jezdím 15km, ale občas /1x za mměsíc/ jezdím 100km+dovolená,vlastně mi stačí 2 roky staré auto.Důležitá je spotřeba ,vyšší posez a musí se vejít dvě kola do auta.Teď jezdím megan scenic /vajíčko/tdi a naprostá spokojenost.Děkuji všem za názor.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Úterý 02.08.2016 12:45, Spokojenost s autem?
Tak proč si ho nenecháš? Já když jsem s něčím spokojen, obvykle si to nechávám
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 02.08.2016 13:14, RE: Jaké auto s vyšším posezem?
pifa napsal:
Ahoj všichni. Potřeboval bych poradit při výběru auta. Potřebuji vyšší sezení a zatím je můj výběr u mitsubishi ASX-benzín a Berlingo nafta,cena okolo 350 tis.do práce jezdím 15km, ale občas /1x za mměsíc/ jezdím 100km+dovolená,vlastně mi stačí 2 roky staré auto.Důležitá je spotřeba ,vyšší posez a musí se vejít dvě kola do auta.Teď jezdím megan scenic /vajíčko/tdi a naprostá spokojenost.Děkuji všem za názor.

Ahoj, 2x15km denně je pro diesel likvidace filtru pevných částic, takže jestli trváš na dieslu, bral bych nějaký bez FAP. Napadá mě, proč nejít znova do Scenicu ?
Jinak můj favorit je Ford S-MAX 1.8 TDci(je i verze bez FAP myslím) nebo 2.0 TDci, dělá se i s benzínem 2.0i, pro tebe asi nej volba motoru...
JInak dvě kola se sundanými předními koly dáš i do kombíku a tam je výběr veliký. Klidně i nový Ford Focus kombi 1.6 nebo Kia Ceed SW 1.4/1.6. Rapid lifrback, dokonce do Fábie kombi dáš se složenými sedadly dvě kola
Co sleduji je, že nakonec i skalní zastánci převozu kol v autě kapitulují a koupí si nosič na tažné a už nechtěji to věčné odírání auta a sundávání předních kol a sklápění předních sedaček
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 02.08.2016 15:19, RE: Jaké auto s vyšším posezem?
BobanHTP napsal:
pifa napsal:
Ahoj všichni. Potřeboval bych poradit při výběru auta. Potřebuji vyšší sezení a zatím je můj výběr u mitsubishi ASX-benzín a Berlingo nafta,cena okolo 350 tis.do práce jezdím 15km, ale občas /1x za mměsíc/ jezdím 100km+dovolená,vlastně mi stačí 2 roky staré auto.Důležitá je spotřeba ,vyšší posez a musí se vejít dvě kola do auta.Teď jezdím megan scenic /vajíčko/tdi a naprostá spokojenost.Děkuji všem za názor.
Ahoj, 2x15km denně je pro diesel likvidace filtru pevných částic, takže jestli trváš na dieslu, bral bych nějaký bez FAP. Napadá mě, proč nejít znova do Scenicu ? Jinak můj favorit je Ford S-MAX 1.8 TDci(je i verze bez FAP myslím) nebo 2.0 TDci, dělá se i s benzínem 2.0i, pro tebe asi nej volba motoru...JInak dvě kola se sundanými předními koly dáš i do kombíku a tam je výběr veliký. Klidně i nový Ford Focus kombi 1.6 nebo Kia Ceed SW 1.4/1.6. Rapid lifrback, dokonce do Fábie kombi dáš se složenými sedadly dvě kola Co sleduji je, že nakonec i skalní zastánci převozu kol v autě kapitulují a koupí si nosič na tažné a už nechtěji to věčné odírání auta a sundávání předních kol a sklápění předních sedaček


Tak dvě kola se dají dát do jakéhokoliv auta, jen je otázka zda rozdělat či nikoliv. A já jsem skalním zastáncem přesně toho - vozit kola uvnitř - na střechu to nedám z důvodu, že se znám a někde bych to urval a potom co jsem viděl na dálnici minulý týden u na sjezdu u Pelhřimova, když jsem jel na šumavu na kola, tak bych je nedal ani na tažné- hromadná havárka, všichni kola na tažném a jak to asi dopadlo? všichni co měli kola vzadu, měli nejen zničená auta, ale i odepsaná kola a to já, který miluje svá kola, bych asi nepřežil Takže kola dovnitř.
reagovat
pifa
počet příspěvků4
datum registrace28.07.2016
Úterý 02.08.2016 18:57, odpoved
Nechám ho klukovi udělal autoškolu a 18 let staré auto mu stačí, pokud projde technickou.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 02.08.2016 19:16, RE: Jaké auto s vyšším posezem?
driver111 napsal:
BobanHTP napsal:
pifa napsal:
Ahoj všichni. Potřeboval bych poradit při výběru auta. Potřebuji vyšší sezení a zatím je můj výběr u mitsubishi ASX-benzín a Berlingo nafta,cena okolo 350 tis.do práce jezdím 15km, ale občas /1x za mměsíc/ jezdím 100km+dovolená,vlastně mi stačí 2 roky staré auto.Důležitá je spotřeba ,vyšší posez a musí se vejít dvě kola do auta.Teď jezdím megan scenic /vajíčko/tdi a naprostá spokojenost.Děkuji všem za názor.
Ahoj, 2x15km denně je pro diesel likvidace filtru pevných částic, takže jestli trváš na dieslu, bral bych nějaký bez FAP. Napadá mě, proč nejít znova do Scenicu ? Jinak můj favorit je Ford S-MAX 1.8 TDci(je i verze bez FAP myslím) nebo 2.0 TDci, dělá se i s benzínem 2.0i, pro tebe asi nej volba motoru...JInak dvě kola se sundanými předními koly dáš i do kombíku a tam je výběr veliký. Klidně i nový Ford Focus kombi 1.6 nebo Kia Ceed SW 1.4/1.6. Rapid lifrback, dokonce do Fábie kombi dáš se složenými sedadly dvě kola Co sleduji je, že nakonec i skalní zastánci převozu kol v autě kapitulují a koupí si nosič na tažné a už nechtěji to věčné odírání auta a sundávání předních kol a sklápění předních sedaček
Tak dvě kola se dají dát do jakéhokoliv auta, jen je otázka zda rozdělat či nikoliv. A já jsem skalním zastáncem přesně toho - vozit kola uvnitř - na střechu to nedám z důvodu, že se znám a někde bych to urval a potom co jsem viděl na dálnici minulý týden u na sjezdu u Pelhřimova, když jsem jel na šumavu na kola, tak bych je nedal ani na tažné- hromadná havárka, všichni kola na tažném a jak to asi dopadlo? všichni co měli kola vzadu, měli nejen zničená auta, ale i odepsaná kola a to já, který miluje svá kola, bych asi nepřežil Takže kola dovnitř.


mělí sme nehodu kdy byla kola v kombíku vzadu v kufru....nedobrzdil autobus....kola na sračku...zlomené přední vidlice naprasklé rámy...kupodivu pojištovna plnila s minimální amortziací i když byla kola už 7 let stará...tak sem si koupil nová s ženou :) a byly sme happy..i když auto bylo skoro na totál.
reagovat
pifa
počet příspěvků4
datum registrace28.07.2016
Úterý 02.08.2016 20:06, auto s vyšším posezem
Auto s vyšším posezem jsou prostě vyšší sedačky. Jelikož měřím 192 cm je to pro mě pohodlnější avšak podstatně to snižuje možnost výběru auta.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 03.08.2016 00:00, S-max
Bral bych S-max a pokusil se najít s motorem 2,5T pětiválcem od Volva.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Středa 03.08.2016 07:56, ....
Pokud ty kola převážíte častěji, tak bych se ubíral směrem k autu typu Berlingo, byť za cenu ošizení se o pohodlí osobního auta. Za cenu 350tkč narazíte na zánovní kus s ještě běžící zárukou. Takový Smax je dobrá volba, ale za 350tkč už bude mít něco za sebou....
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 03.08.2016 10:37, RE: auto s vyšším posezem
pifa napsal:
Auto s vyšším posezem jsou prostě vyšší sedačky. Jelikož měřím 192 cm je to pro mě pohodlnější avšak podstatně to snižuje možnost výběru auta.


Ahoj, podívej se ještě na Citroeny skladem, jsou tam nová Berlinga od cca 350tis.kč. Můj kamarád si ho nedávno koupil, protože má tři děti, to nejmladší jen pár měsíců. Skvělé je, že kočárek se do kufru prostě zaparkuje i bez složení Místa je v autě opravdu hodně, mě trošičku vadilo, že okna v zadních dveřích se nedají otevřít, jen pootevřít na takovém pantu, ale klimatizace je hodně výkonná, takže možná jen věc zvyku. Jinak dobrý výhled a pohodové auto na všechno...
reagovat
pifa
počet příspěvků4
datum registrace28.07.2016
Středa 03.08.2016 13:38, odpověď
Na kola jezdím 1x do roka. Ještě mám v hledáčku 1,5 škoda yeti, toje ovšem o 50 000,-dražší
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.