0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak je na tom Volvo S60?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, ostatní, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 15.09.2014 17:06, Jak je na tom Volvo S60?
Zdravím vás,
líbí se mi volvo S60, V70 i C70 z let přibližně 2000-2004
je to dobrá volba?
Jsem sice student VŠ, ale mám jistý příjem na provoz auta (brigáda při škole).

Ve srovnání s Octávií l o kolik má Volvo S60 vyšší provozní náklady?
mám celkem nízký nájezd, do 10 000 km/rok.
Do koupě auta chci investovat cca 40-70 tisíc + náklady na provoz. Od hranice 40 000 se dá sehnat S60...
Na co si dát pozor a jaký vybrat motor, aby byl spolehlivý? Líbí se mi elegance těchto aut a přijde mi, že se dají koupit i za celkem solidní ceny.
Z hlediska spolehlivosti, jakou převodovku?

Doporučíte mi i jiné alternativy k Volvu?
Třeba Mondeo nebo Passat?
Nebo jsou auta nižší třídy rozumnější na provoz?

Děkuji Petr
reagovat
Ne321
počet příspěvků196
datum registrace02.07.2013
Pondělí 15.09.2014 21:29, Jednoducha odpoved
Servisni naklady na vozidla Volvo stejne jako na jine premiovky ci polopremiovky jsou dane tim, kde to dotycny servisuje. Autorizovane servisy jsou opravdu hodne drahe, minimalne na urovni ci spise vyssi nez treba u nemecke D3 obcas i vyssi nez Lexus. Na druhou stranu dela Volvo hodne neautorizovaku a pak je ten servis uplne nekde jinde. Treba v Praze je par velmi dobrych servisu na Volva, takze prazaci dokazi svoje Volvicka servisovat za velmi snesitelne ceny. Samozrejme nikdy nebude Volvo servisne na urovni super levnych znacek typu Ford, ale s dobrym neautorizakem jsou naklady rozumne. Pokud vsak mate v okoli jenom autorizak, tak se poohlednete po jinem voze, jenom blba servisni prohlidka na Volvo S60 muze vyjit na dvacet tisic plus.
Hodne rovnez pomuze pokud jste schopen vozit dily ze zahranici, i originalni dily stoji treba v Polsku mene nez polovinu ceny co za ne chteji u nas. Kdysi jsem resil dvojhmotu na Volvacky 2.5T, cena u nas byla 24.000Kc, z Polska prijel uplne ten samy dil za osmicku.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 18.09.2014 22:22, RE:
Dobrý den. Pro Váš roční nájezd doporučuji benzínový motor. Vzhledem k rozpočtu na pořízení automobilu bych raději uvažoval o vozu nižší střední třídy, například Ford Focus. Volva S60, V70 nebo kabriolet C70 za tyto peníze jen těžko seženete, a pokud ano, pravděpodobně to budou kusy ve špatném stavu. V rámci střední třídy bude dobrou volbou Ford Mondeo.
reagovat
cubec
počet příspěvků92
datum registrace28.04.2010
Pondělí 29.09.2014 15:16, Volvo vs Ford
Cena základních náhradních dílu na Volvo se dá v eschopech v ČR udržet na rozumné úrovni. Horší je, pokud člověk shání něco specifického, například díly interiéru. Výhoda je, že je Volvo velice odolný automobil s dobrou životnosti dílů (např. u mé S60R teď budu měnit tlumiče, má najeto 210tkm a jsou tam stále původní). Auto také Nerezne, ať už je to výfuk nebo karoserie. Nevím jak ostatní modely, ale mé Volvo s pětiválcem, má obrovský poloměr otáčení, manévry ve městě nebo na parkovištích jsou velice obtížné. Jinak za mě spokojenost.
Vlastnil jsem i dvě Mondea (kombi 2003, lifback 2007) a s těmi člověk chybu neudělá. Osobně si myslím, že by Vám stačilo Mondeo 1.8i nebo 2.0i s trochu lepší výbavou. Bude levnější jak na pořízení, tak na údržbu a jízdně je zábavnější.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.