0
zpět
 

diskuze k tématu: Hot hatch v ceně do 200 000 kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, automobilky, německá vozidla, zábava, život za volantem, motosport, typ vozidla, osobní, auto-moto srazy, volná diskuze, diskuze o tipcars
Daniel_LBK
počet příspěvků1
datum registrace07.08.2017
Pondělí 07.08.2017 14:42, Hot hatch v ceně do 200 000 kč
Ahoj všem, popřípadě i redakci Tipcars, mám teď takový "problém" chci si koupit "sportovní vůz" se kterým se dá jezdit celoročeně a který by mě nesléknu z kalhot jak servisem, tak provozními náklady. Přemýšlím o nějakém HOT HATCHy. Zatím je špici pro mě FOCUS ST Mk. 2. Zvuk jeho 5V motoru je ůžasný, měl jsem možnost se s tím svézt, i když zátah ST není nějak závratny, že by vám vyrazil dech. Když bude spotřeba okolo 10-11 l/100km je to v pořádku a nebude to moc nákladné na servis popřípadě opravy.

Ročně najezdím cca. 8000-9000 km a deně dojíždím do práce 15km tam, 15km zpět domu. Jde mi o auto na zábavu dokud jsem mladý, s rodinou si zábavu užiju maximálně v "nudném" koncernovém kombíku.

Jestli vás napadají další vozy, který splňují mé požadavky a cenu, tak prosím sem s nimy... Ještě jednou díky za TIPY!
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 07.08.2017 15:43, Re:
Pokud by budget nestačil na STčko druhé generace, tak bych doporučil i první generaci - ST170. Na hezkej kus bude peněz až až... Servisně by mohlo vyjít levnějc - atmosféra bude trošku bezprostřednější než pětiválec s turbem...

Pokud něco ostřejšího, tak 200 by mohlo stačit na Civic TypeR 7. generace.

Větší stylovka bude zase Alfa 147 2,0 TS v manuálu, nebo třeba GT. 156 2,5 V6 je už o něco větší, takže to není Hothatch, ale malý Busso dokáže chytnout za srdce...

Ale jinak cokoliv velikosti nižší střední s benzínovým dvoulitrem dokáže s autem hýbnout slušně a je to praktičtější a levnější volba než hledat ostré modely...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.