0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Puma 1.4 / 1.7 - jaký je?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 23.08.2016 21:08, Ford Puma 1.4 / 1.7 - jaký je?
Dobrý den.
Doporučili byjste koupi zmiňovaného vozu kolem 30ti tisíc ? Případně jakou motorizaci.
Jak je na tom auto s cenou náhradních dílů a servisu ?
Toto auto je mou poslední neznámou. Pokud mi ho nedoporučíte, půjdu do 106 Sport, či saxa vts . Na ty názory také uvítám :)
Děkuji.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Úterý 23.08.2016 21:52, puma 1.7 92kW,nejlepsi motorizace
Mela ji dcera asi pred 10 lety. Za par penez velmi zajimavo vozitko se slusnymi jizdnimi vlastnostmi.podvozek fakt vyborny.motor pouze 1.7,jede vyborne,dobre toci a kupodovu spotreba byla kolem 7 litru.pozor na korozi,to je nejvetsi slabina pumy.zbytek auta je celkem bez potizi.ja nemel za tri roky ani jednu zavadu,kupoval jsem ji asi 5 roku szaroz.nechal jsem vymenit jen remen a jinak se vyplati kupovat orig. Dily ford.jsou levne.nejsem si uz jist,jestli to bylo u pumy,ale byly t jakesi netypicke svicky.u fordu vyreseno bez potizi za levne penize.dnes bude problem sehnat pumu neshnilou.bacha na tom
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 24.08.2016 06:45, RE: Ford Puma 1.4 / 1.7
Mates napsal:
Dobrý den. Doporučili byjste koupi zmiňovaného vozu kolem 30ti tisíc ? Případně jakou motorizaci. Jak je na tom auto s cenou náhradních dílů a servisu ?Toto auto je mou poslední neznámou. Pokud mi ho nedoporučíte, půjdu do 106 Sport, či saxa vts . Na ty názory také uvítám :) Děkuji.


Na pumu je tu několik článků přímo od redakce - stačí otevřít kartu jakékoliv pumy z inzerce a přejít na patřičnou záložku. Optikou toho pumu doporučit spíše nelze - slušné jízdní vlastnosti, které auto teoreticky má, vyžadují podvozek v dobrém stavu - to bude chtít investice. Motor 1.7 vyvíjený s Yamahou jede určitě lépe, ale znamená větší riziko než slabší fordí Duratec (to je lepší volba z pohledu výdrže). Navíc 92 kW je skoro dvojnásobný výkon oproti těm francouzům (to nemusí být úplně dobře). Celkově auto podléhá korozi, jako všechny staré fordy. Stejně jako u těch krabiček od sirek, kde ses ptal posledně, platí, že 20-30 tisíc je pořizovací cena, ne částka, kterou budeš muset vynaložit, aby to auto jezdilo a bylo OK z pohledu techniky, relativní bezpečnosti, spolehlivosti.

Nechápu, proč se nepodíváš po Fiatu Punto II Sporting s motorem 1.2 16V (59 kW) - ne že by to auto stálo méně a nepotřebovalo vstupní servis (to každá ojetina), ale je o generaci novější, bezpečnější, nerezne, všude je na to plno dílů, Sporting má pěkné pastelové barvy, bodykit, sportovní sedačky a volant a 6stupňovou převodovku. Pořád vypadá dobře, slušně jede a je na trhu z čeho vybírat.
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Středa 24.08.2016 08:12, Puma
Kamarád teď bude Pumu (stříbrná 1,7, Berounsko) prodávat - čeká potomka. Kdybys chtěl, napiš a pošlu ti kontakt.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 24.08.2016 18:47, RE: Ford Puma 1.4 / 1.7
Po puntech jsem se také díval a i pokud pominu stránku vzhledu, tak jsem je nacházel za draho (nemluvě o nějaké ostřejší verzi) :)
Nedaleko mého místa bydliště prodává paní jednu podle popisu a fotek slušnou pumu, tak se na ní zajedu podívat :)

Mockrát děkuji za příspěvky, bál jsem se hlavně cen náhradních dílů :) Kontakt zatím nepotřebuji, snažím se auta hledat co nejblíže mítu bydliště.

Vyžší výkon asi moc nevyužiju, jen při předjíždění, kde miluji odpich :)... nepočítám, že bych jinak jezdil zběsileji ... :) Ze zatáček a nepřehledných úseků mám patřičný respekt a nedělám prásarny, jak si o mě nejspíše myslíte.. :)
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 24.08.2016 23:42, Ford Puma - jaký je?
Odpověď na tuto otázku lze nalézt i na Googlu nebo YouTubu, stačí zadat: "je jaký je"
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 25.08.2016 16:25, RE: Ford Puma - jaký je?
Petr S napsal:
Odpověď na tuto otázku lze nalézt i na Googlu nebo YouTubu, stačí zadat: "je jaký je"


Tma se nedozvím, jesli má smysl koupovat toto auto v čr kolem 30ti tisíc... ;)
Každopádně asi zůstanu u 106 sport, saxa vts a asi přidám i to punto sporting.... :)
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pátek 26.08.2016 00:20, RE: Ford Puma - jaký je?
Mates napsal:
Petr S napsal:
Odpověď na tuto otázku lze nalézt i na Googlu nebo YouTubu, stačí zadat: "je jaký je"
Tma se nedozvím, jesli má smysl koupovat toto auto v čr kolem 30ti tisíc... ;) Každopádně asi zůstanu u 106 sport, saxa vts a asi přidám i to punto sporting.... :)


To ne, ale ta písnička od Těžkýho Pokondra je celkem vtipná.

Vážně. Asi bych odolal pokušení kupovat auto za 30 tisíc, pokud ho opravdu nutně nepotřebuju. Sám jsem kupoval svoje první auto za 60 tisíc a 30 tisíc jsem měl rezervu na opravy, 10 tisíc šlo hned na letní gumy, později 10 tisíc na zimní. Cca 3000 Kč šlo na prvotní servis, nový řemen, výplach motoru - odkarbonování. Taky hned odešel spojkový váleček za 1500 plus něco za práci. Staré auto po koupi bez problémů spolkne 20-30 tisíc jen to fikne.

Šel jsem tehdy trochu proti proudu a hledal atmo benzíny větších objemů, které hodně lidí odmítne právě kvůli vyšší spotřebě benzínu. Tehdy jsem koupil Mazdu 626 2.0L 66 kW. Přesto že jsem musel občas investovat do spotřebního materiálu jako brzdy, výfuk, čepy, atd. Tak motor a spojka byly OK. Auto jsem měl 6 let a najel 80 tkm. Ač v době prodeje už bylo auto v celkově špatném stavu (18 let), tak motor šlapal pořád jak hodinky.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.