0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupě ojetého - Ford Fusion - brzdy

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy, ostatní, automobilky, americká vozidla, typ vozidla, osobní
hejvl888
počet příspěvků1
datum registrace14.02.2019
Čtvrtek 14.02.2019 19:06, Koupě ojetého - Ford Fusion - brzdy
Zdravím všechny,

plánuji si koupit olejtého Ford Fusion, má najeto cca 80 000 km,je z roku 2007, což není tak hrozné, byl jsem si ho projet a motoricky bylo všechno OK. Jen mě překvapilo, že při brzdění jsem musel na pedál brzdy tlačit o trochu více, než jsem musel u jiných Fusionů. Proto bych se Vás chtěl zeptat, čím by to tak mohlo být a jeslti bych se měl něčeho obávat. Prý auto prošlo normálně STK. Jen při tom brzdění musím víc stlačit pedál, aby to brzdilo. Může to být posilovačem nebo jen "málo natlakovaná brzdová kapalina" ? Nevím jak jinak to pojmenoval.

Dále mě zaujalo, že jsem musel použít i trochu více síli na točení volantu oproti jinýmu Fusionu. A volant se více silněji vracel do středové polohy. Měl bych se něčeho obávat nebo je takhle normální? Děkuji za jakékoliv odpovědi, moc mi to pomůže. Díky.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 15.02.2019 13:34, RE: Koupě ojetého - Ford Fusion - brzdy
citace:
reakce na: hejvl888, 14.02.2019 19:06 (Zdravím všechny,plánuji si kou ...)

Ahoj, snad odpoví i někdo zkušenější, ale mě hůře brzdilo auto i při zcela sjetých brzdových destičkách. Jinak kdbyby nebyl tlak v brzdovém okruhu, hlásila by to kontrolka,
viz uživatelská příručka: "Pokud se varovná kontrolka brzdového systému rozsvítí za jízdy, je to známka závady v jednom brzdovém okruhu. Zkontrolujte hladinu brzdové kapaliny."

Co se týká serva, to jsem nidky nerozlousknul, prostě můj Peugeot 206 neměl únik kapalitny serva, funguval, ale šel hůře, než kamarádce na stejné 206. Automechanik mi radil vyměnit letitou kapalinu serva, ale vůz už měl 15 let, tak jsem to neřešil dál
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 15.02.2019 15:54, RE: Koupě ojetého - Ford Fusion - brzdy
citace:
reakce na: hejvl888, 14.02.2019 19:06 (Zdravím všechny,plánuji si kou ...)


Fusion dodnes pokládám za nejhorší, nejméně kvalitní a nejproblémovější auto, co jsem si kdy koupil, s nejhorším přístupem prodejce i dalších autorizovaných servisů. Prodej toho krámu řadím k nejlepším okamžikům v životě. Takže bych ho doporučil nekupovat.

Pokud ale i tak chceš spáchat harakiri, podívej se na stav brzdové kapaliny. Fusion má elektrohydraulický posilovač řízení a hydraulická kapalina často uniká, protože teče přes servo (které mimochodem taky odchází). Nevím, jestli aspoň jednu věc vyřešil Ford inteligentně, ale jiná auta používají hydraulický okruh posilovačů sdílený. Nedostatek kapaliny by tedy mohl nejen ovlivňovat řízení, ale i brzdy - menší účinek posilovače by vyžadoval více ovládací síly na pedál.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 18.02.2019 09:33, RE: RE: Koupě ojetého - Ford Fusion - brzdy
citace:
reakce na: Giorgio, 15.02.2019 15:54 (Fusion dodnes pokládám za nejh ...)

Můj soused má Fusion 2008 1.4, kupovaný jako nový a je bez poruch. Jak to vysvětlit potom nevím Najeto sice jenom cca 130tis.km, ale i tak, kdyby to byl krám, jako např. moje Fábie II HTP, už by se poruchy musely objevit, jenže ono nic

To samé, všude pomlouvaný Peugeot 206 1.1 - koupil jsem jako ojetinu, jezdil tři roky dálnice do práce a ještě dobře prodal. Měnil jsem jen čidlo brzdového pedálu a pak spotřební věci...
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 18.02.2019 13:18, RE: RE: RE: Koupě ojetého - Ford Fusion - brzdy
citace:
reakce na: BobanHTP, 18.02.2019 09:33 (Můj soused má Fusion 2008 1.4, ...)


Možná tvému sousedovi nedali v továrně do toho křápu vadnou převodovku, při převzetí mu neslibovali, že si sedne do 10 000 km, jinak že ji vymění, a nakonec nemusel shánět soudního znalce, když si to samozřejmě nesedlo. O špatném laku, antikorozní ochraně, zatékajících světlech, zlobící elektroinstalaci, praskajících lamelách vyhřívání předního skla, lámající se masce chladiče, praskajících výduších klimatizace, vadné konstrukci sedadel, odpadávajících bočních lištách apod. už ani nemá smysl se znovu rozepisovat. Další dobrý zážitek je, když přijedeš do autorizáku na garanční kontrolu, oni v rámci předepsaných úkonů seřídí dveřní panty a pak do té doby normálně držící zadní dveře začnou drhnout o ty přední. A nebo to možná sousedovi nevadí, protože v roce 2008 fusion zlevnil kvůli nizkým evropským prodejům o polovinu proti původní ceně. To byl taky slušný výdrb.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.