0
zpět
 

diskuze k tématu: Focus 1.8 TDDI dotaz na zkušenosti

kategorie zařazení tématu: poradna
Jebal
počet příspěvků20
datum registrace02.10.2016
Pátek 24.03.2017 12:34, Focus 1.8 TDDI dotaz na zkušenosti
Mate zkušenosti z 1.8 tddi od Fordu? Udajně je to spolehlivější oproti tdci. Jedine riziko je vstřikovací čerpadlo zadne vstřiky ani dvouhmota. Po kolika km se mění u tohoto motoru rozvody? Někde jsem četl 150000 jinde 200000 tak nevim a celková spolehlivost?
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Pátek 24.03.2017 13:25, zkusenosti tddi ford
Tata mel focus 2002.kupovan v AAA takze histirie nulova.na tacho mel asi 110.000km.delaly se tedy rozvody-nebyla to zadna pecka a predni brzdy.co je dulezite,menit olej za standard fordu.otec ho mel asi 4 -5 let a mimo vymenu baterie bylo vse ok.bohuzel auto z tohotp roku trpi na korozi,mel chyceny lem a par bublin na prahu. Nic dramatickeho,ale opravoval to.elektrika,motor,rizeni a ostatni celky vse ok.spotreba kolem 5/100.spatne to topilo.a samosebou spwcificky zvuk motoru.
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Pondělí 27.03.2017 07:23, RE: zkusenosti tddi ford
Zdeny60 napsal:
Tata mel focus 2002.kupovan v AAA takze histirie nulova.na tacho mel asi 110.000km.delaly se tedy rozvody-nebyla to zadna pecka a predni brzdy.co je dulezite,menit olej za standard fordu.otec ho mel asi 4 -5 let a mimo vymenu baterie bylo vse ok.bohuzel auto z tohotp roku trpi na korozi,mel chyceny lem a par bublin na prahu. Nic dramatickeho,ale opravoval to.elektrika,motor,rizeni a ostatni celky vse ok.spotreba kolem 5/100.spatne to topilo.a samosebou spwcificky zvuk motoru.


hele, napíšu ti to tak : starej ford - rezne to, elektrika funguje dle nálady a rozpoložení, motory jakštakš, až na známý problémy s termostatama, kdy i po výměně se motor neohřeje. Problémy se zámkama. Mám doma Mondeo 2002 - jak já říkám, je to dělník, auto děláný na odvoz bordelu ze stavby.
Ale na normální ježdění bych si ho určitě nekoupil


reagovat
Driver79
počet příspěvků130
datum registrace20.11.2014
Úterý 28.03.2017 12:55, fordi elektrika atd...
Neviděl bych to s tou elektrikou tak černě.
Koroze - ano.
Elektrika - na dostupných exemplářích vždy ok. V porovnání některými jinými vozy je to ale myslím naprosto v norme.

Celková odolnost a spolehlivost Fordů (Focusů) je dle mého dostatečná pro zájemce o ojetinu. Zejména v benzínových variantách jsem zažil zreznutí či totální obměnu spotřebních komponent, ale motor a elektrika šlapaly pořád spolehlivě.
Hovořím spíše o benzínových variantách, se zde zmiňovaným TDDI nemám dlouhodobé zkušenosti.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.