0
zpět
 

diskuze k tématu: dotaz čtenáře: rodinné kombi Opel Astra H vs Peugeot 308 SW?

kategorie zařazení tématu: automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Středa 06.04.2016 07:41, dotaz čtenáře: rodinné kombi Opel Astra H vs Peugeot 308 SW?
Dobrý den,
vybírám rodinné kombi cca 5-6 let staré. Ročně najedu 13 - 15 tis. km.
Nejvíce se mi líbí Opel Astra H s atmosferickým benzínovím motorem (1,6 nebo 1,8).
Nyní mě pár lidí v mém okolí přesvědčuje na Peugeot 308 SW, na který jsem na vašem webu četl pěknou recenzi - konkrétně na 1,6 HDi.
Na Peugeoty jsem ale často slýchal stížnosti na poruchy elektroniky.
U Aster se zase často setkávám se stížnostmi na vyšší hmotnost (podle dostupných dat je ale prakticky stejná jako u 308 SW) Jak je to skutečně s temito neduhy?

Poslední dotaz mám k nekonečně opakovanému tématu benzín či nafta. Náklady na pohonné hmoty jsou jasné, Pořizovací náklady jsou u ojetin značně individuální. Jaké jsou ale reálné náklasy na servis? Často se zmiňuje dražší servis u dieselů, co to ale reálně znamená?

Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Radek
reagovat
cobo
počet příspěvků43
datum registrace05.03.2015
Středa 06.04.2016 14:15, 308 vs astra
Zdravím,
těžké rozhodování. Začnu designem. Pro mě jasně hezčí 308. Hodnotím hlavně interier, protože ten uživatel vidí zejména a tam je 308 prostě mnohem útulnější a hodnotnější. Také je o generaci mladší.
Pak je zde ale technická stránka věci. Myslím že na obecné povídačky o spolehlivosti ani nemá moc cenu dát, protože z mé zkušenosti jde vždy o kus a i věhlasní značky jako Toyota umí vyrobit šmejd. Agregáty jsou obecně spolehlivější u Oplu. Jak diesely (hlavně 1.7) tak i benzíny. Zde exceluje zejména 1.8 jak spolehlivostí tak i vlastnostmi. U 308 bych si agregát vybíral těžko. Jediný smysluplný mi přijdou 2l diesel. 1.6vti je při dostatečné péči přes choulostivost relativně akceptovatelný ale podle mě na tak těžký auto je to prostě málo (hlavně krouťák, výkon ok..ale kdo v rodinným voze chce furt vytáčet). Osobně mám 407 2.0l benzín a myslím že slabší motorizace by hlavně s ohledem na zamýšlený rodinný vyžití byla dost málo a 308 neváží skoro o nic méně.
S Vašim nájezdem podle mě jasně benzín. Ony vyšší servisná náklady nejsou myšleny ty paušální ale jak už to u ojetin bývá nějaké závady. Paušálně o něco více oleje filtry atd prostě nemá cenu moc zmiňovat. Ale když se něco vysype a že to u toho dieselu bude spíš tak to pak na diesel stojí mnohem víc. Na naftě jsou totiž součástky co musí pracovat s mnohem vyššími tlaky a silami a hlavně jsou zde součástky které na benzínu nejsou vůbec. A když odejde takové turbo tak se to pak jeho náklady úsporou v palivu velice těžko umořují. Proto bych s nájezdem do 20tis ročně volil benzín (a tedy i astru). Ale zase se mi vice líbí 308. Jak jsem psal hned na úvod, těžké rozhodování a sám bych nevěděl který.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 10.04.2016 23:49, Nafta na krátké trasy ne :-)
Ahoj, pokud většinou jezdíš krátké trasy, tak si u dieslu minimálně velmi rychle odrovnáš FAP filtr, celkově nafta má ráda delší cestování..
Z mých zkušeností nevidím důvod proč by P308 byl lepší než Opel Astra, takže určitě bych si koupil to co se mi líbí a sedí mi i po řidičské stránce.
Asi nejlepší benzínový motor do Astry je 1.8, ale není tak často v nabídce jako 1.6. Potom na 1.4 s trubem zatím také nejsou stížnosti.
Co jsem se dočetl, tak benzíny od Peugeotu 308 1.4/1.6 měly problémy jen v prvních dvou letech výroby(2007-2008), takže snad pozdější kusy už zlobit nebudou..
Jinak velmi pěkně jezdí i Ford Focus kombi III 1.6 Ti-VCT, ale chápu, Ford nemusí sedět každému.
Zkusil bych jen pro jistotu ještě VW Golf V kombi 1.6 MPI, pohodlí je opravdu nadprůměrné

reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pondělí 11.04.2016 11:53, RE: Nafta na krátké trasy ne :-)
BobanHTP napsal:
Ahoj, pokud většinou jezdíš krátké trasy, tak si u dieslu minimálně velmi rychle odrovnáš FAP filtr, celkově nafta má ráda delší cestování..Z mých zkušeností nevidím důvod proč by P308 byl lepší než Opel Astra, takže určitě bych si koupil to co se mi líbí a sedí mi i po řidičské stránce.Asi nejlepší benzínový motor do Astry je 1.8, ale není tak často v nabídce jako 1.6. Potom na 1.4 s trubem zatím také nejsou stížnosti. Co jsem se dočetl, tak benzíny od Peugeotu 308 1.4/1.6 měly problémy jen v prvních dvou letech výroby(2007-2008), takže snad pozdější kusy už zlobit nebudou.. Jinak velmi pěkně jezdí i Ford Focus kombi III 1.6 Ti-VCT, ale chápu, Ford nemusí sedět každému.Zkusil bych jen pro jistotu ještě VW Golf V kombi 1.6 MPI, pohodlí je opravdu nadprůměrné


Je docela nefér strašit u Pežota fapem - a) přežije 2 výplachy, b) nový stojí srandu peněz (oproti např. Japoncům). Navíc u Pežota není problém dle vin prověřit servis a stav km (včetně komplet EU). Zkontrolovat podle servisky, nebrat auto z flotily. Kdo ze soukromníků není schopen u 3-5 letýho auta doložit servisku, tak je a) hlupák, b) podvodník. Aut je jako sraček, neztrácel bych tím čas.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.