0
zpět
 

diskuze k tématu: dotaz čtenáře: Jaké benzínové auto pro zábavu?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Úterý 09.05.2017 14:35, dotaz čtenáře: Jaké benzínové auto pro zábavu?
Chci si koupit benzínové auto nižší střední třídy hatchback 5 d., případně kombi:

- rozpočet asi 400tis Kč

- r.v. 2012 a výše

- výkon od 150 kW a výše

- nechci koncern, BMW, Mercedes, žádné prémiovky,

tím pádem se výběr zúžil na Mazda 3 MPS, Ford Focus 2,0 ST, Renault Megane Grandtour GT 220, Citroen DS4 1,6 THP , Alfa Romeo Giulietta 1,8 TBi, ještě zvažuji i střední třídu Opel Insignia 2,0 T nebo Renault Laguna 2,0T,

prosím o Vaše zkušenosti, jde mi hlavně o spolehlivost motoru a elektroniku, spotřebu a běžné díly vzhledem k nižšímu plánovanému nájezdu neřeším, chci koupit auto s nájezdem do 80tis km a času na koupi mám dost, bude to třetí auto v rodině, děkuji za rady.
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Úterý 09.05.2017 15:31, Jaké benzínové auto pro zábavu?
Ford focus ST
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 10.05.2017 00:51, výběr
z vašeho výběru Mazda MPS

mimo výběr Subaru WRX
reagovat
Deny
počet příspěvků1
datum registrace07.05.2017
Čtvrtek 11.05.2017 16:08, Subaru
Nikdo žádné zkušenosti? WRX jsem zvažoval, dlouhou dobu to byl jediný kandidát, ale to auto nevyužiju a servisní náklady budou o třídu výše.
reagovat
cobo
počet příspěvků43
datum registrace05.03.2015
Čtvrtek 11.05.2017 16:22, co mám načteno
Osobní zkušenost bohužel nemám ale z toho co mám načteno bych asi doporučil astru opc nebo megana rs. Astra bude asi přeci jen pohodlnější přitom obdobně rychlá, megan bude hbitější, ryzejší ale pokud auto plánuješ využívat i "civilněji" pak za mě určitě astra. Focus st většinou v testech propadá. Giulietta je krásná a taky se mi líbí ale podle mě za tyto peníze bude těžko shánět a nevypínatelná stabilizace se mi u auta pro zábavu zdá zločin. Ale OPC má zase el. ruční brzdu. Mazda 3 je za zenitem a ostatní auta jsou o generaci novější, navíc (vím že jsi spotřebu pominul) ten motor neskutečně žere. Nejde ani o náklad jako o otravu furt tankovat. Insignii bych úplně vynechal, ta bude těžká a motor má slabší než astra. Lagunu bych osobně ještě zvažoval ale je to spíš nějaká moje úchylka než objektivně obhajitelný názor :)
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 12.05.2017 10:28, RE: dotaz čtenáře: Jaké benzínové auto pro zábavu?
danet - redakce TipCars napsal:
Chci si koupit benzínové auto nižší střední třídy hatchback 5 d., případně kombi:- rozpočet asi 400tis Kč- r.v. 2012 a výše- výkon od 150 kW a výše- nechci koncern, BMW, Mercedes, žádné prémiovky,tím pádem se výběr zúžil na Mazda 3 MPS, Ford Focus 2,0 ST, Renault Megane Grandtour GT 220, Citroen DS4 1,6 THP , Alfa Romeo Giulietta 1,8 TBi, ještě zvažuji i střední třídu Opel Insignia 2,0 T nebo Renault Laguna 2,0T,prosím o Vaše zkušenosti, jde mi hlavně o spolehlivost motoru a elektroniku, spotřebu a běžné díly vzhledem k nižšímu plánovanému nájezdu neřeším, chci koupit auto s nájezdem do 80tis km a času na koupi mám dost, bude to třetí auto v rodině, děkuji za rady.


Ahoj za mě např. Renault Mégane 2.0 RS CUP 195kw, do 400tis.kč koupíš málo jetý kousek a na okruzích předvádá jezdci pěknou podívanou s ním.
Samozřejmě klasika je Focus ST
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.