0
zpět
 

diskuze k tématu: Dobrá koupě ? 1OKT 2007 1.6i 75kw

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, ostatní, automobilky, česká vozidla, volná diskuze
Dannyk
počet příspěvků8
datum registrace16.06.2017
Středa 28.06.2017 13:58, Dobrá koupě ? 1OKT 2007 1.6i 75kw
Zdravím,

Dostal jsem od známého nabídku na auto a zdá se mi velmi příznivá cena, ale radši si to ověřím právě touto formou :)
Jedná se o jedničkovou Škodu octavii 1.6 75kw rv 2007 dovoz z německa najeto cca 108tkm , kompletní servisní historie, auto v německu bylo garážované a využívané na přepravu 1. majitele do práce a z práce, na výlety měly nafták. Auto je ve výbavě TOUR s tím klasický mrádiem od škody, klimatizací atd ... ale žádná extra příplatková výbava. Cena je necelých 128.000 kč, včetně SPZ, nové STK a vyřízení všech papírů potřebných pro dovoz. auta. Vyplatí se do toho jít ?

Díky moc,
Daniel T.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 28.06.2017 14:30, tvl
Auto to není špatné, motor žádný zázrak, ale docela bezproblémový. Jen mě udivuje, co jsou lidi ochotní dát za tuto modlu, podotýkám že jsem ji měl taky, ale s jiným motorem. Ale já bych za ty prachy šel jinam.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 28.06.2017 14:36, Ověřit
Ahoj takových zaručených nabídek je docela dost, někdy jsou poctivé někdy ne.
Dobré je chtít ať ti pošlou ofocenou servisní knížku ať vidíš poslední servis a v kolika km.
Já například si vzal z razítka v s.k. adresu a napasal jim ať mi potvrdí, že auto tam bylo servisované.
Kupodivu mi poslali historii auta. Protože německy moc neumím, použil jsem google translator a povedlo se
Jinak motory 1.6 MPI některé berou olej, jiné ne. Bohužel zatím nikdo nepřišel které. V Golfu a Jettě se vyskytuje tato nectnost méně často.
Octávie I je solidní vůz, takže pokud budou jmenované věci v pořádku, bude sloužit.
Otázkou je, že za podobný peníz si můžeš nechat přivézt Ford Focus II kombi 1.6 v mnohem lepší výbavě(ESP,6xairbag atd), s lepším podvozkem(multiprvek) a spolehlivějším motorem(Duratec)
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Středa 28.06.2017 14:57, RE: tvl
driver111 napsal:
Auto to není špatné, motor žádný zázrak, ale docela bezproblémový. Jen mě udivuje, co jsou lidi ochotní dát za tuto modlu, podotýkám že jsem ji měl taky, ale s jiným motorem. Ale já bych za ty prachy šel jinam.


Tvle... 130 tyčí za auto konstrukčně starý přes 20let.... Těch peněz by mi bylo hodně líto... Ale asi lepší než za to hledat Octu II s 1,8TSi...
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 28.06.2017 16:03, RE: Dobrá koupě ? 1OKT 2007 1.6i 75kw
Dannyk napsal:
Zdravím, Dostal jsem od známého nabídku na auto a zdá se mi velmi příznivá cena, ale radši si to ověřím právě touto formou :)Jedná se o jedničkovou Škodu octavii 1.6 75kw rv 2007 dovoz z německa najeto cca 108tkm , kompletní servisní historie, auto v německu bylo garážované a využívané na přepravu 1. majitele do práce a z práce, na výlety měly nafták. Auto je ve výbavě TOUR s tím klasický mrádiem od škody, klimatizací atd ... ale žádná extra příplatková výbava. Cena je necelých 128.000 kč, včetně SPZ, nové STK a vyřízení všech papírů potřebných pro dovoz. auta. Vyplatí se do toho jít ? Díky moc,Daniel T.


Nevyplatí a na ceně nic příznivého není. Verze Tour je oproti původní produkci notně ošizená a trápí ji například koroze (antikorozní ochrana je výrazně slabší). Konstrukčně je to dost staré auto, čemuž odpovídají nevalné jízdní vlastnosti obecně a ve srovnání s jinými auty podobného stáří jako daný kus i slabší bezpečnost. K tomu oholená výbava.

Konstrukčně novější a bezpečnější Fiat Stilo ze stejného roku bude stát s lepší výbavou o 50 tisíc méně. Obdobně se dá uvažovat nad jinými značkami, které nepodléhají "české národní hrdosti". A pokud octavii, tak za takové peníze už druhou generaci.
reagovat
peters.cz
počet příspěvků8
datum registrace26.10.2011
Pátek 30.06.2017 05:29, RE: tvl
KoobaS napsal:
driver111 napsal:
Auto to není špatné, motor žádný zázrak, ale docela bezproblémový. Jen mě udivuje, co jsou lidi ochotní dát za tuto modlu, podotýkám že jsem ji měl taky, ale s jiným motorem. Ale já bych za ty prachy šel jinam.
Tvle... 130 tyčí za auto konstrukčně starý přes 20let.... Těch peněz by mi bylo hodně líto... Ale asi lepší než za to hledat Octu II s 1,8TSi...

Za ty prachy rozhodně už Oct.II. Ale na motor 1.8TSI pozor! Je úplně jinej než původní 1.8 turbo a do určitýho data hodně průserovej - viz strejda Google.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Pátek 30.06.2017 08:34, RE: tvl
peters.cz napsal:
KoobaS napsal:
driver111 napsal:
Auto to není špatné, motor žádný zázrak, ale docela bezproblémový. Jen mě udivuje, co jsou lidi ochotní dát za tuto modlu, podotýkám že jsem ji měl taky, ale s jiným motorem. Ale já bych za ty prachy šel jinam.
Tvle... 130 tyčí za auto konstrukčně starý přes 20let.... Těch peněz by mi bylo hodně líto... Ale asi lepší než za to hledat Octu II s 1,8TSi...
Za ty prachy rozhodně už Oct.II. Ale na motor 1.8TSI pozor! Je úplně jinej než původní 1.8 turbo a do určitýho data hodně průserovej - viz strejda Google.


přesně tak jsem to myslel...a s tím rozhodně oct II bych byl hodně opatrnej. Na trhu je spousta jiných a povedenějších vozů...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.