0
zpět
 

diskuze k tématu: Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla, německá vozidla
figo
počet příspěvků37
datum registrace28.05.2007
Středa 23.08.2017 13:12, corsa
v Roce 2003 byla Corsa moje první nové auto a dodnes na něj vzpomínám velmi pozitivně, bohužel mi jí po 2 letech ukradli.., jednalo se sice o předchozí generaci než je poptávaná, ale já měl pofaceliftovanou verzi s právě zmiňovaným 1,3 CDTi, takže něco relevantního snad říct mohu. 1,3 CDTi byl v té době zbrusu nový motor a první z těch, kde výrobce uvěřil proiducentům maziv, nebo nevím komu a povolil výměnu oleje po šílených 50.000 km!!, ze svého omylu se poučil celkem záhy a cca po 2 letech začal tvrdit 30.000 což i při tak malé olejové náplni bylo likvidační, ale již přijatelněji, mezi tím, ale řada lidí první motory oddělala tímto nesmyslným intervalem z čehož pramení většina nevalné pověsti tohoto motůrku. Dodnes si vzpomínám, jak na mě v servisu Opelu valili oči a chodili se z dílny koukat mechanici co je to za exota, který nechává měnit olej po 20 ti tisích. Ale zpátky k motoru, na svoji dobu to bylo žihadlo a i tehdejšch 51 kw nebylo nic závrtaného, nicméně s lehkou Corsou si motor hrajhe, jak už to jenom přeplňované motory umí, bežně jezdí za 5 litrů a při řádné péči (hlavně ten olej) je i veskrze spolehlivý. jak jsem psal na začátku, bohužel mi auto po 2 letech ukradli se stavem tachometru cca 80 tis., ale do té doby žádný problém.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.