0
zpět
 

diskuze k tématu: citroen c4 točí ale nestartuje

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, francouzská vozidla
rx343
počet příspěvků31
datum registrace18.02.2013
Čtvrtek 24.09.2015 22:24, citroen c4 točí ale nestartuje
Dobrý den mám menší problém s mým autem. Jedná se o citroen c4 2006 1,6 benzín 80kw najeto 33 000km...Ráno jsem nenastartoval. Poprvé startér točil tak 10 sekund pak jsem to vypnul podruhé to bylo podobné. Potřetí už se startér točil tak 2 sekundy a pak to samo vyplo i když jsem měl klíček v poloze na startování.Zkoušel jsem startovat přes kabely, takže baterkou to není. Navíc všechno funguje el. okna i radio bez problému. Neví někdo kde by mohl být problém? Děkuji
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pátek 25.09.2015 13:26, RE: citroen c4 točí ale nestartuje
rx343 napsal:
Dobrý den mám menší problém s mým autem. Jedná se o citroen c4 2006 1,6 benzín 80kw najeto 33 000km...Ráno jsem nenastartoval. Poprvé startér točil tak 10 sekund pak jsem to vypnul podruhé to bylo podobné. Potřetí už se startér točil tak 2 sekundy a pak to samo vyplo i když jsem měl klíček v poloze na startování.Zkoušel jsem startovat přes kabely, takže baterkou to není. Navíc všechno funguje el. okna i radio bez problému. Neví někdo kde by mohl být problém? Děkuji


Jedna taková hloupá otázka... Nemáte tam tajný vypínač?
Asi ne že jo.... Pravděpodobně bude špatný senzor pootočení klikové hřídele nebo vačkové hřídele. Každopádně se to auto musí napojit na diagnostiku.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 07.10.2015 23:58, re:
Dobrý den. Tento problém se objevuje u poměrně velkého počtu vozů a ve velké části případů bývá na vině vadný snímač otáček klikového hřídele. Nejčastěji po zahřátí vykazuje nesprávné hodnoty a motor potom buď sám zhasne, nebo po zhasnutí nejde znovu nastartovat (signál z čidla je pro běh motoru nezbytný). Jak motor vychladne, lze jej opět nastartovat. Další možností může být vadný snímač teploty chladící kapaliny.
reagovat
rx343
počet příspěvků31
datum registrace18.02.2013
Pondělí 12.10.2015 00:18, funguje
tak auto šlo na diagnostiku a prý se žadna zavada neobjevila ale po diagnostice auto začalo zase normalně startovat. už jezdím skoro 2 tádny a zatím ok.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pondělí 12.10.2015 01:04, RE: funguje
rx343 napsal:
tak auto šlo na diagnostiku a prý se žadna zavada neobjevila ale po diagnostice auto začalo zase normalně startovat. už jezdím skoro 2 tádny a zatím ok.


Klasika: "závada se neprojevila, výrobek funguje". Podobně mi servis opravil v záruce nefunkční robotický vysavač. Servis žádný problém nezaznamenal, ale poslali ho zpět plně funkční. Tím pádem nemám záruku na opravu, protože oficiálně nic opraveno nebylo.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.