0
zpět
 

diskuze k tématu: chvění volantu v rozmezí rychlosti 70 až 80km/hod

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.11.2015 08:06, chvění volantu v rozmezí rychlosti 70 až 80km/hod

vozidlo: Suzuki Jimny 4x4
rok výroby: 2000
palivo: benzin
výkon v kW: 75
kód motoru: neznám

popis závady: Volant se rozkmtá při rychlosti 70 až 80km více se to projevuje v tahu a při brždění, pokud projíždím zatáčku tak se to rozkmitání volantu podstatně sklidní. Na STK se nic nenašlo. V autor. servisu mi řekli: blato na kolech, šparné vyvážení kol. volná převodka řízení(je hydraulická)a volné ložiska svislých čepů,
Převodku jsem seřídil - byla volná jinak jsem na nic nepřišel. Po seřízení - utažení seřizovacího šrouba se kmitání volantu podstatně snížilo. Opět jsem navštívil servis a tam mě k tomu řekli že to je normální, že se toto běžně takto projevuje, že je to vozidlo do terénu a na silnici se chová trochu jinak.
Proto bych chtěl vědět zda je to opravdu normální nebo je ještě něco špotně. Dík za odpověď Konečný

kód chyby určené na diagnostice: -

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 23.11.2015 10:04, Míra chvění
Záleží na tom, jak moc se chvějě. Pokud jen mírně, neřešil bych to, je to skutečně normální. Každý máme jinou míru citlivosti. Mě chvění volantu vadí hodně a u některých starších aut se toho v podstatě nelze zbavit.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pondělí 23.11.2015 22:01, RE: chvění volantu v rozmezí rychlosti 70 až 80km/hod
nepřihlášený uživatel napsal:
vozidlo: Suzuki Jimny 4x4 rok výroby: 2000 palivo: benzin výkon v kW: 75 kód motoru: neznám popis závady: Volant se rozkmtá při rychlosti 70 až 80km více se to projevuje v tahu a při brždění, pokud projíždím zatáčku tak se to rozkmitání volantu podstatně sklidní. Na STK se nic nenašlo. V autor. servisu mi řekli: blato na kolech, šparné vyvážení kol. volná převodka řízení(je hydraulická)a volné ložiska svislých čepů, Převodku jsem seřídil - byla volná jinak jsem na nic nepřišel. Po seřízení - utažení seřizovacího šrouba se kmitání volantu podstatně snížilo. Opět jsem navštívil servis a tam mě k tomu řekli že to je normální, že se toto běžně takto projevuje, že je to vozidlo do terénu a na silnici se chová trochu jinak. Proto bych chtěl vědět zda je to opravdu normální nebo je ještě něco špotně. Dík za odpověď Konečný kód chyby určené na diagnostice: - typ diagnostického přístroje: - kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -


Koplé kola, vyvážit, srovnat disky.

reagovat
Marek - TipCars.com
počet příspěvků52
datum registrace03.11.2015
Pondělí 07.12.2015 01:27, re:
Dobrý den. Chvění volantu v určitém rozsahu rychlostí může způsobovat řada věcí - namátkou nevyvážená kola, vůle v zavěšení kol apod.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.