0
zpět
 

diskuze k tématu: Charakterni Kombi - Limit 200k

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, italská vozidla
GGW13
počet příspěvků2
datum registrace05.01.2018
Pátek 05.01.2018 14:54, Charakterni Kombi - Limit 200k
Dobrý den,

Bliží se mi konec operativního leasingu, kde jsem za super peníze sehnal VW Golf 2,0 TDI DSG. Za podobné peníze již takové auto na operativní leasing neseženu a překvapivě je pro mne velký problém i roční nájezd. Z toho důvodu se tedy dívám po ojetině. Požadavky jsou následující:

Cena
- Cca 200 000 včetně částky na prvotní servis. Pokud by auto bylo ve výborném stavu, šlo o zajímavou motorizaci nebo výhodnou nabídku asi bych si uměl představit 200k + počáteční servis jako strop

Nájezd
- Během týdně převážně město, cesta do práce cce 2x15-20km, auto vždy vystydne, během 1/2 let budu měnit bydliště v tom případě cesta do práce 2x30-35km. Jezdím vždy ráno, takže se většinou vyhnu zácpám a průměr mám cca 40-45km/h
- Víkendy = delší výlety cca 100-300km
- 1-2x za za čtvrt roku cesta do SK, cca 1000km cesta tam zpět
- Za rok cca 25,000-30,000km

Výkon a projev
- Ideálně od 100kw, chci aby to jelo, většinou dodržuji rychlostní limity, ale mám rád pružnost a vyšší výkon považuji za přínos aktivní bezpečnosti
- Motor, co něco vydrží a je známý svojí spolehlivostí (časté výměny oleje nejsou problém)
- Zvukově a zábavou bych preferoval benzín, udržba bude asi taky jednodušší, ale naftě se nebráním
- Sportovnější projev, dobře dávkovatelné brzdy a nějakou tu zpětnou vazbu, nemusí to být, ale uplný kostitřas

Výbava
- Tempomat, automat klima, kvalitní sedačky s vyhříváním, parkovací senzory
- Všechno ostatní je navíc, rád bych auto s jednoduchou možností instalace Pioneer 2 din rádia s CarPlay

Potřeby
- V plánu je dítě, takže možnost jednoduché převozu kočárku
- Jezdím na kole, mám ho dost drahé, takže ocením relativně velký prostor, s dítětem ale stejně bude muset asi na střechu
- Ideálně kombi nebo prostorný hatchback, nepotřebuji extrémně místa na zadních sedadlech
- Kvalitní interiér s možností nizkého posedu

Nejezdím nijak dlouho, ale auta mne baví. Momentální Golf je sice výborné auto, ale dost nudné - rád bych něco, co má více duši a bude radost, takové auto řídit. Nemám rád masovky a tak bych se rád vyhnul autum, které tvořili jádro firemních flotil (Passat, Mondeo, atd).

Projel sem zde pár vlákem a jeden člověk se ptal na skoro to samé. Mne se momentálně líbí následující:

Alfa Romeo 159
Urcite po FL, idealne motor 2.0JTDm nebo 1750 TBi. 2.2JTS je spatna volba? Trochu se bojím citlivejsiho podvozku a mensiho vyberu zajimavých aut. Vetsina jako dovoz z bazaru, hadal bych ze stocene?

BMW E91
Motorizace je asi problém. U 4 válců se zmiňuje vysoká nespolehlivost a 6 válec mi zase příjde na moje poměry zbytečně silný. 320d s motorem starším motorem m47 je spolehlivá?

Mazda 6 HG 1
Designově mě moc nenadchla, ale prý je spolehlivá. Problém asi bude nabídka na trhu.

Napadá Vás něco dalšího? Případně, co by jste z toho brali Vy?
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Pátek 05.01.2018 20:52, VRS
urcite jdi do skody octavia kombi 2.0TDI VRS. Ma nejvetsi kufr, jede jako dabel, spolehlivy motor a jezdi za 4l/100
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Sobota 06.01.2018 08:47, RE: VRS
Bronn napsal:
urcite jdi do skody octavia kombi 2.0TDI VRS. Ma nejvetsi kufr, jede jako dabel, spolehlivy motor a jezdi za 4l/100


A navíc jí charakter vypadává z vejfuku
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Sobota 06.01.2018 12:45, RE: VRS
Bronn napsal:
urcite jdi do skody octavia kombi 2.0TDI VRS. Ma nejvetsi kufr, jede jako dabel, spolehlivy motor a jezdi za 4l/100


jede jako ďábel :D :D tak takhle jsem se dlouho nepobavil :D
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Sobota 06.01.2018 17:53, RE: VRS
Zvirak napsal:
Bronn napsal:
urcite jdi do skody octavia kombi 2.0TDI VRS. Ma nejvetsi kufr, jede jako dabel, spolehlivy motor a jezdi za 4l/100
jede jako ďábel :D :D tak takhle jsem se dlouho nepobavil :D


Protože jsi v tom nepoznal ironii...
reagovat
GGW13
počet příspěvků2
datum registrace05.01.2018
Sobota 13.01.2018 11:38, RE: Charakterni Kombi - Limit 200k
Dejme tomu, že budget je cca 250k včetně počáteční investice.

Preferoval bych benzín, protože nafta bude v této cenové relaci asi riziko. Ideálně nějakou odolnou atmosféru:

Napadá Vás něco rozumného, co bude i zábava řídit?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 14.01.2018 22:28, Honda Accord 2.4 VTEC
Ahoj, projeď se ještě v Accordu 2.4 ben, pak Ti budou ostatní vozy připadat mírně bezcharakterní
reagovat
rbiciste
počet příspěvků83
datum registrace30.09.2011
Pondělí 15.01.2018 11:05, RE: Charakterni Kombi - Limit 200k
GGW13 napsal:
Dejme tomu, že budget je cca 250k včetně počáteční investice.Preferoval bych benzín, protože nafta bude v této cenové relaci asi riziko. Ideálně nějakou odolnou atmosféru:Napadá Vás něco rozumného, co bude i zábava řídit?

Osobně jsem alfista, takže za mne je to jasné. Pokud nevadí spotřeba dle zkušeností ostatních bych doporučil Alfa Romeo 159 2.2 JTS. Nejlépe hledat na http://www.alfisti.cz/forum/ a doptat se majitelů. TBi by byla moje volba. Ale není to běžný motor a je třeba ohlídat olej apod.
Doporučuji dovézt na zakázku. V Čechách se tyto vozy téměř nevyskytují. Můžete zkusit dovozce specializované na Alfa jako Mates a Auto Šefl.
Radovan

reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 15.01.2018 12:07, Alfa Romeo 159 - ne vše je zlato...
Můj kolega má z Itálie přivezenou Alfa Romeo 159 kombi 2.0 JTD. Auto má nádherný dizajn, dobrou výbavu, nerezne ani náhodou. ALE: podvozek je opravdu tvrdý, motor je docela hlučný a spotřeba teda až k 7l při slušné jízdě. Vůz má cca 150tis.km najeto a trochu už se rosí olej ve spodu motoru. Nemusí to nic znamenat, ale pro představu.

Auto má ducha a to bez debat a dizajn bude pořád IN dalších 10let. Jen si vůz projeď, ať víš do čeho jdeš V benzínu může být samořejmě vše jinak, bohužel neměl jsem tu čest....
reagovat
Monco
počet příspěvků16
datum registrace13.12.2013
Pondělí 19.02.2018 20:28, RE: Charakterni Kombi - Limit 200k
U alfy 159 bych motor 2.2 JTS určitě doporučil (menší neturbo motor v žádném případě). Dle zkušeností alfistů to se spolehlivostí není ani zdaleka tak strašné jak popisuje Integrale ve své slavné recenzi, každopádně je ale třeba k tomu přistupovat trochu zodpovědněji než doporučuje Fiat v ofic informacích - tj. měnit olej max po 10-15tkm. Druhou nevýhodou je vyšší spotřeba při ostré jízdě anebo s nezahřátým motorem (kolem 10l+) s tím je třeba počítat, ale jinak jsou to už jen samé radosti . Další problém bude sehnat zachovalý kousek, v čr se neprodalo skoro nic, vše je z dovozu a je potřeba dávat majzla...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.