0
zpět
 

diskuze k tématu: Bodový systém v Německu zklidnil provoz

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 01:11, antiradar
A je to v hajzlu. Největší problém u mně je rychlost. Ale stejně si pořídím nějaký kvalitní a taky asi dost mastný antiradar. V německu to snad až tolik nepocítí, je tam tušim nejhustší dálniční sít v evropě. Kdyby to bylo tak u nás, a každé větší město bylo propojené dálnicema s neomezenou, tak bych drtivou většinu najezdil stejně po dálnicích, ale zase na druhou stranu není nad okresky, serpentiny atd., tam je to zase neopakovatelný řidičský zážitek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 01:20, RE: antiradar
joža napsal:
A je to v hajzlu. Největší problém u mně je rychlost. Ale stejně si pořídím nějaký kvalitní a taky asi dost mastný antiradar. V německu to snad až tolik nepocítí, je tam tušim nejhustší dálniční sít v evropě. Kdyby to bylo tak u nás, a každé větší město bylo propojené dálnicema s neomezenou, tak bych drtivou většinu najezdil stejně po dálnicích, ale zase na druhou stranu není nad okresky, serpentiny atd., tam je to zase neopakovatelný řidičský zážitek.
az smetes rodinu ve stodvacitce tak nam muzes napsat co tvoje svedomi ty zavodniku....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 10:05, RE: antiradar
pola napsal:
az smetes rodinu ve stodvacitce tak nam muzes napsat co tvoje svedomi ty zavodniku....
No neuznávám blázny, co to s rychlostí přehánějí, ale na druhou stranu mnohá omezení a předpisy jsou u nás totálně postaveny na hlavu. Tak pokud se bude skutečně dodržovat 50, tak už teď přecpané cesty na některých místech nebudou průjezdné ve špičku vůbec. A zkuste jet 50 na prostorné čtyřproudové cestě, kde nejsou ani přechody, ani domky atd..., máte pocit že usnete za volanten, na trojku motor zbytečně točíte a na čtyřku se už zase dusí. A někde v úkrytu tam hlídkují ti kreténi od policie a kvůli pár kiláskům navíc vás buzerují jak hovada misto toho aby usměrnili provoz, kde je to potřeba. Jsem zvědavá, jestli i naši poslanci a spol budou jezdit podle předpisů, když si je schválili?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 10:54, PRASE.....
JE ROZDÍL JEZDIT RYCHLE A JEZDIT JAKO PRASE.TOLERANCE JE TO SLOVO,KTERÝ NÁM VŠEM,MYSLÍM ČECHŮM,CHYBÍ A ASI DLOUHO BUDE,PROTOŽE JESTLI SE NENAUČÍME TOLEROVAT DRUHÝ,TAK U NÁS TA SITUACE BUDE POŘÁD TAKOVÁ.SEM ZVĚDAVEJ NA TEN ZÁKON.ŽE KAMIONI NESMÍ PŘEDJÍŽDĚT,TO BUDE HEZKÁ KOLONA Z PRAHY AŽ DO BRNA A VZLEDEM K TOMU,ŽE MÁME POUZE 2 PRUHY TAK V PRAVÝM BUDOU KAMIONACI A V DRUHÝM OSOBNÍ AUTA.A JAK BUDEM PŘEDJÍŽDĚT MY V LEVÝM PRUHU???TO JE OTÁZKA........ZDAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 10:59, RE: antiradar
Jen tak dál... napsal:
No neuznávám blázny, co to s rychlostí přehánějí, ale na druhou stranu mnohá omezení a předpisy jsou u nás totálně postaveny na hlavu. Tak pokud se bude skutečně dodržovat 50, tak už teď přecpané cesty na některých místech nebudou průjezdné ve špičku vůbec. A zkuste jet 50 na prostorné čtyřproudové cestě, kde nejsou ani přechody, ani domky atd..., máte pocit že usnete za volanten, na trojku motor zbytečně točíte a na čtyřku se už zase dusí. A někde v úkrytu tam hlídkují ti kreténi od policie a k...
"zkuste jet 50 na prostorné ........ a někde v úkrytu tam hlídkují ti kreténi" ???? Myslím, že policie je tu jako preventivní a represivní složka státu, která má dbát na dodržování konkr. oné 5O-ky. Mj myslím, že policisté neurčili jakou rychlostí se kde bude jezdit. Pokud jsou danná pravidla, tak se je snažím dodržovat a mám klid. Bodový systém bude určitě přínos. Může se stát, že mi taky nějaký strhnou, ale pak si dám sakra majzla, aby se to neopakovalo. A kdo porušuje chronicky, ten podle mě nemá na silnici co dělat. Mylsím, že pisatel předchozího příspěvku by byl nakonec rád, kdyby (nechci nic přivolávat) byl účastníkem dopravní nehody na vozovce kterou popisuje, kde druhý do něj vrazil jen 50-kou a ne 100-kou :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 12:30, RE: PRASE.....
DEKTR1 napsal:
JE ROZDÍL JEZDIT RYCHLE A JEZDIT JAKO PRASE.TOLERANCE JE TO SLOVO,KTERÝ NÁM VŠEM,MYSLÍM ČECHŮM,CHYBÍ A ASI DLOUHO BUDE,PROTOŽE JESTLI SE NENAUČÍME TOLEROVAT DRUHÝ,TAK U NÁS TA SITUACE BUDE POŘÁD TAKOVÁ.SEM ZVĚDAVEJ NA TEN ZÁKON.ŽE KAMIONI NESMÍ PŘEDJÍŽDĚT,TO BUDE HEZKÁ KOLONA Z PRAHY AŽ DO BRNA A VZLEDEM K TOMU,ŽE MÁME POUZE 2 PRUHY TAK V PRAVÝM BUDOU KAMIONACI A V DRUHÝM OSOBNÍ AUTA.A JAK BUDEM PŘEDJÍŽDĚT MY V LEVÝM PRUHU???TO JE OTÁZKA........ZDAR
Ze nasim ridicum v mnoha pripadech chybi tolerance a vzajemna ohleduplnost, o tom neni sporu ... pochybuji ale, ze bude takovy problem zakaz predjizdeni pro kamiony - alespon se nebude stavat, ze vam do leveho pruhu skoci naprosto bezostysne Avia nebo neco vetsiho tesne pred cumak, prestoze jede 82 km/h a predjizdi podobnou bestii, ktera jede 80 km/h. A vy brzdite i ocima a modlite se, aby to ubrzdil i ten za vami a pritom jste nevletel svym cenichem do zadni traverzy toho nakladaku. Holt si to vyslouzili sami prave svym bezohlednym chovanim.
A nedelam si iluze, ze by to dodrzovali opravdu 100%, spis doufam, ze podobnych pripadu vyrazne ubyde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 15:48,
Podle mě je rozhodující,za jakých podmínek se mimo obec jezdí svižněji.V obci se snažím dodržovat 50 (od doby kdy mě děcko vlítlo před auto) ale mimo obec na rovné silnici,za sucha a dobré viditelnosti....nevidím důvod proč nejet o pár km víc.Samo,mockrát mě předjelo auto co mohlo valit tak 160,ale kdybych se kvůli tomu měl nervovat,za chvilku bych potřeboval doktora nemyslíte?K té rodině ve 120.......já bych nikdy svoji rodinu (zatím nemám ale do budoucna) do takové popelnice nenechal sednout.Zdraví je přednější a radši pojedu busem než abych o rodinu přišel.....co mě potom pomůže že u soudu dostanu odškodné a debil co to udělal půjde do vězení......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 15:50, RE: antiradar
Fikus napsal:
"zkuste jet 50 na prostorné ........ a někde v úkrytu tam hlídkují ti kreténi" ???? Myslím, že policie je tu jako preventivní a represivní složka státu, která má dbát na dodržování konkr. oné 5O-ky. Mj myslím, že policisté neurčili jakou rychlostí se kde bude jezdit. Pokud jsou danná pravidla, tak se je snažím dodržovat a mám klid. Bodový systém bude určitě přínos. Může se stát, že mi taky nějaký strhnou, ale pak si dám sakra majzla, aby se to neopakovalo. A kdo porušuje chronicky, ten podle mě...
To fikus:Policie je v mnoha případech k ničemu. Copak má vliv na bezpečnost provozu to, že má třeba člověk pár dnů prošlou lékárníčku nebo jede na přehledné a široké cestě, kde je nulový pohyb chodců místo 50 třeba 60km/h. No nevím, ale pokutovat lidi kvůli tomuhle mi příjde jako buzerace. A pak když jedu profrčí kolem mě šílenec v autě renomované značky a toho ani nezastaví...A že se to stává často...Tady jde i o ty absurdní zákony, provoz by se měl spíš odlehčit a zajistit jeho plynulost, něž aby se všichni plahočili v kolonách a zamořovali vzduch. A nakonec, třeba i Vy budete muset jet proti předpisům třeba jen proto, že povezeto blízkého člověka do nemocnice, nebo manželku do porodnice. Takže podle Vás samotného byste taky neměl na cestě co dělat v takovém případě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 17:17, RE: antiradar
anonym napsal:
To fikus:Policie je v mnoha případech k ničemu. Copak má vliv na bezpečnost provozu to, že má třeba člověk pár dnů prošlou lékárníčku nebo jede na přehledné a široké cestě, kde je nulový pohyb chodců místo 50 třeba 60km/h. No nevím, ale pokutovat lidi kvůli tomuhle mi příjde jako buzerace. A pak když jedu profrčí kolem mě šílenec v autě renomované značky a toho ani nezastaví...A že se to stává často...Tady jde i o ty absurdní zákony, provoz by se měl spíš odlehčit a zajistit jeho plynulost, něž ...
Samozřejmě v plno bodech souhlasím. Např. místo plahočení 50, tolerovat v určitých místech do 60 km/h. K lékárničkám a pod. nemohu nic namítnout. Zde si myslím, že se skutečně jedná o buzer. Mám spíše na mysli vážné dopr. přestupky jako stopku, rychlost, průjezd na červenou ... . Co mám zkušenosti, tak policejní radary se nastavují s určitou tolerancí, takže "berou" od 60-65km/h výše. Vím, k tomu porušování např. jak píšete přejezd do porodnice, nechci to nějak pitvat či rýpat, ale v takovém případě mohu jet krytý §14-krajní nouze (trestní zákon), kde mohu jet i pod vlivem, rychle atd.
V každém případě body, vymahatelnost, přístup policie a úřadů, a celková spolupráce bude sakra tvrdý oříšek pro nás Čechy s naší náturou :))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 17:39, Policie nic
Je fakt, že se v naší republice se jezdí hrozně, ale myslim si, že bodový systém tomu nepomůže, policie měla do teď dost pravomocí jenom je nevyužívají. A jestli budou vidět na silnici tak často jako do teď, tak nepomůže ani bodový systém. Na bodový systém opět doplatí jen ti, kteří jak bylo už řečeno mají pár dní prošlou lékárničku, nebo špatně zaparkujou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 20:03, Bodovy system
Souhlasim s bodovym systemem, nekdy to se sice buzerace, ale kdyz do vas nekdo naboura misto v 5 treba v 80 je to sakra rozdil, brzdna draha rped prechodem v 50 a treba v 70 je taky o dost delsi, alkohol ( nevim jak vy) ja bych ho trestal okamzitym odberem ridicaku. Nekdy i jedno pivo v lete na slunicku s nekym pekne zamava. Ted si z toho delate srandu, rikate si jedno pivo me nic neudela, ale az nekdo srazi vase dite a bude mit v sobe treba 1 - 2 piva v lete co reknete u soudu? zavrete ho az zcerna, chlastal a sednul za volant. Souhlasim ze nekde je 50 opravdu malo, jsou msita kde se da jet okolo 70 - 80 bez problemu, ale to muze upravit mesto ne policie, ale souhlasim s bodovym systemem a doufam ze uz nebude tak jednoduche podplaceni opilych bohatych lidi :(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 20:09, Skoda 120
Jeste k te skdoovce 120 spousta rodin nema na jine bezpecnejsi auto a tohle je jejich jediny dopravni prostredek, pokud je to auto v dobrem stavu tak bezpecne brzdi tak nevidim problem proc ho nepustit na silnici a pokud by se vsichni chovali ohleduplne tak by se rodina ve 120 nemusel bat, samozrejmne ze po dalncii skodovka pojede pomalu v pravem pruhu, ale pojede, a kdyz ji ostatni budou respektovat a nepojedou jako silenci tak se zadna bouracka nestane. A ted vsichni ruku na srdce kolik nehod je technicka zavada a kolik nehod je lidska chyba nebo bezohlednost ci arogance a vytahovani se? nedavno nekde psali pocet nehod zavinenych lidmi a pocet nehod zavinenych technickou zavadou, a reknu vam ze za 99% havarii si muzou sami lidi, bohuzel to vetsinou odnese clovek protijedouci ktery za nic nemuze a vinik vetsinou je na tom o mnoho lepe. Kdyby vsichni jezdili opatrne bylo by to o necem jinem. A taky kdyby jsme meli poradne silnice s vice pruhy aby nebyli zacpy a aby pomalejsi auta mohla jet v pravem pruhu a rychlejsi v levem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 20:39, RE: Bodovy system
Martin napsal:
Souhlasim s bodovym systemem, nekdy to se sice buzerace, ale kdyz do vas nekdo naboura misto v 5 treba v 80 je to sakra rozdil, brzdna draha rped prechodem v 50 a treba v 70 je taky o dost delsi, alkohol ( nevim jak vy) ja bych ho trestal okamzitym odberem ridicaku. Nekdy i jedno pivo v lete na slunicku s nekym pekne zamava. Ted si z toho delate srandu, rikate si jedno pivo me nic neudela, ale az nekdo srazi vase dite a bude mit v sobe treba 1 - 2 piva v lete co reknete u soudu? zavrete ho az zc...
Ptal jsem se v nemocnici na tu expiraci obsahu lékárničky, zejména obvazů apod. Ta má význam, pokud se obvaz používá např. po operaci ve sterilním prostředí na dokonale vydezinfikovanou ránu. Pokud budete ošetřovat někoho, kdo leží špinavý na špinavé zemi po nehodě a obvaz slouží jen na zakrytí rány po dobu převozu do nemocnice, kde teprve bude následovat dezinfekce a ošetření, je sterilita obvazu nanic. Tady je to opravdu jen buzerace. U auta dovezeného z Německa jsem viděl původní lékárničku, která vůbec datum expirace neměla omezené.
A s tím měřením rychlosti je to podobné. Policie má vskutku vyhlédnutá místa, kde je na čtyřproudé silnici padesátka (nejlépe v místě kde je v předešlém úseku značkou povolena vyšší rychlost a křižovatka to bez dalšího upozornění ruší, nebo tam, kde je cedule "obec" 300m před obcí v polích) a podobná. Proč? I policisté jsou jenom lidé a snaží se práci si usnandnit jak to jen jde. Měření rychlosti je snadné, průkazné a ve výše uvedených místech i rychlé. Pokud nebudou rozdávat pokuty, budou v podezření, že službu vykonávají nedbale. A statistikami, kolik odhalili přestupků odůvodňují svou potřebnost, užitečnost a v konečném důsledku i platy. Starost o bezpečnost provozu je jen zástěrka. Sám jsem viděl akci policie, kdy u brněnského hypermarketu Globus v nečekaném místě za horizontem namrzl přívaděč. Poctivě rozdávali pokuty řidičům, kteří havarovali. Silničáře nezavolali, ani se nepostavili před nebezpečné místo a ostatní přijíždějící nevarovali - na to při tom rozdávání pokut neměli čas. Když je upozorníte na stav silnic dozvíte se - to není naše starost, obrattě se na správu silnic. My, až havarujete, vám jen dáme pokutu.
Pro porovnání dva postřehy ze zahraničí: V Ceaušeskově Rumunsku jsem viděl policisty jezdit v provozu na motocyklech BMW. Nečíhali za bukem s radarem, ale postihovali skutečně nebezpečné manévry, ohrožující ostatní. V Itálii policistu běžně neuvidíte, ale jak vznikne zácpa nebo jiný problém, jsou tu a řídí dopravu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 20:46, RE: Bodovy system
Martin napsal:
Souhlasim s bodovym systemem, nekdy to se sice buzerace, ale kdyz do vas nekdo naboura misto v 5 treba v 80 je to sakra rozdil, brzdna draha rped prechodem v 50 a treba v 70 je taky o dost delsi, alkohol ( nevim jak vy) ja bych ho trestal okamzitym odberem ridicaku. Nekdy i jedno pivo v lete na slunicku s nekym pekne zamava. Ted si z toho delate srandu, rikate si jedno pivo me nic neudela, ale az nekdo srazi vase dite a bude mit v sobe treba 1 - 2 piva v lete co reknete u soudu? zavrete ho az zc...
Uplácí se policista, aby přestupek nehlásil. Na tom bodový systém nic nemění. Když přestupek není hlášen, nejsou ani body.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 21:28, RE: PRASE.....
DEKTR1 napsal:
JE ROZDÍL JEZDIT RYCHLE A JEZDIT JAKO PRASE.TOLERANCE JE TO SLOVO,KTERÝ NÁM VŠEM,MYSLÍM ČECHŮM,CHYBÍ A ASI DLOUHO BUDE,PROTOŽE JESTLI SE NENAUČÍME TOLEROVAT DRUHÝ,TAK U NÁS TA SITUACE BUDE POŘÁD TAKOVÁ.SEM ZVĚDAVEJ NA TEN ZÁKON.ŽE KAMIONI NESMÍ PŘEDJÍŽDĚT,TO BUDE HEZKÁ KOLONA Z PRAHY AŽ DO BRNA A VZLEDEM K TOMU,ŽE MÁME POUZE 2 PRUHY TAK V PRAVÝM BUDOU KAMIONACI A V DRUHÝM OSOBNÍ AUTA.A JAK BUDEM PŘEDJÍŽDĚT MY V LEVÝM PRUHU???TO JE OTÁZKA........ZDAR
Naprosty souhlas. Zakaz predjizdeni je ptakovina. Vysledek bude ten ze budou ucpane oba pruhy a osobaci budou klickovat jak zajici i do praveho pruhu mezi kamiony. Vetsina ridicu osobnich aut nema predstavu o jizde kamionem. Klidne se zaradi nahle pred kamion a zacnou brzdit. To ze ma kamion 30t a trva trochu dele nez zastavi uz jim nedojde. Takoveto jednani se vyskytuje bohuzel prevazne u nas.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 21:37, RE: PRASE.....
AnderN napsal:
Ze nasim ridicum v mnoha pripadech chybi tolerance a vzajemna ohleduplnost, o tom neni sporu ... pochybuji ale, ze bude takovy problem zakaz predjizdeni pro kamiony - alespon se nebude stavat, ze vam do leveho pruhu skoci naprosto bezostysne Avia nebo neco vetsiho tesne pred cumak, prestoze jede 82 km/h a predjizdi podobnou bestii, ktera jede 80 km/h. A vy brzdite i ocima a modlite se, aby to ubrzdil i ten za vami a pritom jste nevletel svym cenichem do zadni traverzy toho nakladaku. Holt si to ...
Kdo to předjíždění kamionů bude kontrolovat? To by musela policie přestupek nafilmovat a na místě řidiče kamionu zastavit - na zaplněné dálnici. To chci vidět. To je zase jen ustanovení, které zůstane jen na papíře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 22:18, RE: Bodovy system
anonym napsal:
Uplácí se policista, aby přestupek nehlásil. Na tom bodový systém nic nemění. Když přestupek není hlášen, nejsou ani body.
To už se ale bohužel dostáváme k tématu : NA KOLIK NÁS VYJDE JEDEN BOD? A zase je to jen a jen v české povaze :(( Musíme se naučit zákony respektovat. Ale z obou stran.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 19.03.2006 11:44, Mravokárci vzpamatute se!
Nevim nevim, když si přečtu příspěvky některých diskutujících, tak se nestačím divit. Ano, jsem naštvaný, když mě v obci vyblikává nějaký tuner, který si zaplými mlhovkami asi zvětšuje výkon motoru svého Lanosu, nenávidím, když někdo předjíždí a nevidí přitom nic, než zadní světla vozu, který jede před ním... Ale nemám nic proti tomu, kdo si jezdí po okrskách klidně i těch 120 - ta rychlost je malá, ani nic proti tomu, kdo jede po okrsce i 160, když je tam dobře vidět a taky nevidím důvod někoho kárat za to, že jede 70 v obci, když je na te cestě prostě "vidět". Problém je v tom, že naše zákony ( a vlastně zákony všech států) neumí rozlišit ty, kteří jezdí rychle a bezpečně a ty, kteří jezdí rychle a trošku jako sebevrazi, přitom vůbec nemyslí na ty, kteří jezdí sice pomalu, ale naprosto katastrofálním způsobem... Prostě je uplně skvělé, že mě dají cajti v obci pokutu 200 Kč za 59 km/h, kterých jsem se dopustil o pul 3 ráno, 50 m za cedulí obce na rovné široké osvětlené silnici... Jo beru. Můj problém. Vždyť je to přece naše skvělá republika, která tady kontroluje dodržování předpisů, aby byl počet nehod co minimální a všichni piráti byli pochytáni. Chápu to, že se zásadně měří jen na rovných úsecích, na kterých by byla v zahraničí 70 nebo 80ka, že si cajti dají radar tak, aby "vybrali", že pokud někdo jede jak prase, tak se vůbec nenamáhají o to, aby takového řidiče dostihli a dali mu flastra... je to prost neskutečná sebranka, která tady je tak z 80% procent na to, aby si vybrala na své výplaty. A pokud je někdo tak naivní a myslí si, že bodový systém pošle grázlíky do MHD, tak je na omylu. Jasně. Franta, který najezdí po republice 60000km/rok na tom bude hůř než jeho děda Pepa, který vytáhne auto 5x za rok a způsobí svým "uměním" za volantem stejný počet krizových situací, jako jeho vnouček, který je trošku vyježděnější... Prostě je to celé postavené na hlavu. První věcí, kterou bych doporučil našmu skvělému p. Šimonovskému, by byl výlet třeba k sousedům do rakouska... Ona by mu asi při přejíždění podhorských vesniček v 80 km/h po skvělých cestách, kde by díru pohledal, spadla čelist...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 19.03.2006 13:02, RE: Bodovy system
anonym napsal:
Ptal jsem se v nemocnici na tu expiraci obsahu lékárničky, zejména obvazů apod. Ta má význam, pokud se obvaz používá např. po operaci ve sterilním prostředí na dokonale vydezinfikovanou ránu. Pokud budete ošetřovat někoho, kdo leží špinavý na špinavé zemi po nehodě a obvaz slouží jen na zakrytí rány po dobu převozu do nemocnice, kde teprve bude následovat dezinfekce a ošetření, je sterilita obvazu nanic. Tady je to opravdu jen buzerace. U auta dovezeného z Německa jsem viděl původní lékárničku, ...
S timhle souhlasim policisté mají svá místa a stojí za stromem s radarem tam kde se dá jet bezpečně rychle (přehledné rovinky), ale tam kde by byli potřeba na nebezpečných úsecích kde jezdí nebezpeční závodníci rychle a přitom je to nebezpečné, tak tam bohužel nejsou, protože to by bylo moc práce a málo vybraných peněz na pokutách, přitom výsledek by byl o hodně lepší, protože když budou všichni (hlavně ty nebezpeční závodníci) policii vidět v tomto místě rychle nepojede.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 19.03.2006 21:10, RE: Mravokárci vzpamatute se!
pecak napsal:
Nevim nevim, když si přečtu příspěvky některých diskutujících, tak se nestačím divit. Ano, jsem naštvaný, když mě v obci vyblikává nějaký tuner, který si zaplými mlhovkami asi zvětšuje výkon motoru svého Lanosu, nenávidím, když někdo předjíždí a nevidí přitom nic, než zadní světla vozu, který jede před ním... Ale nemám nic proti tomu, kdo si jezdí po okrskách klidně i těch 120 - ta rychlost je malá, ani nic proti tomu, kdo jede po okrsce i 160, když je tam dobře vidět a taky nevidím důvod někoh...
Souhlasím. Nikdy jsem např. neslyšel o případu, že by některý z důchodců dostal pokutu za zdržování provozu bezdůvodně pomalou jízdou, přestože to pravidla výslovně zakazují a tím, že ostatní nutí k předjíždění, vytvářejí krizové situace. Až se někdo při jimi vyvolaném předjíždění srazí, odkolébají se ve své škodovce s kloboukem na hlavě a s platem vajíček za zadním oknem s dobrým pocitem jak bezpečně a rozvážně jezdí.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.