0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 3 vs Volvo S60

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 28.09.2014 15:04, BMW 3 vs Volvo S60
Dobrý den,
rozhoduji se mezi dvěma vozy a to BMW 3 (E46) a Volvem S60... Zajímá mě jak si na tom stojí naftové motory a to u BMW 320d se 110kw nebo oba šestiválce 135 a 150kw. U Volva pětiválec D5 se 120Kw (varianta s 96kw mě připadá slabá na váhu vozu).

Děkuji za odpověď
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pondělí 29.09.2014 10:47, RE: BMW 3 vs Volvo S60
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,rozhoduji se mezi dvěma vozy a to BMW 3 (E46) a Volvem S60... Zajímá mě jak si na tom stojí naftové motory a to u BMW 320d se 110kw nebo oba šestiválce 135 a 150kw. U Volva pětiválec D5 se 120Kw (varianta s 96kw mě připadá slabá na váhu vozu). Děkuji za odpověď


U obou už bude hlavně záležet na stavu a ojetosti konkrétního kusu. Potrápit můžou všechny motory. BMW je náchylnější na zacházení a šizení servisu. Volvo je blbuvzdornější a bez DPF má velmi dobrou pověst. Variantu 96 kW bych vůbec nezavrhoval. U dieselu jde hlavně o toč. moment a jeho křivku. Kolikrát je slabší varianta pocitově živější a lépe jede, protože není dole seškrcená aby nahoře jela. A konkrétně u Volva není rozdíl v krouťáku nijak velký.
reagovat
*autofans*
počet příspěvků159
datum registrace21.11.2008
Pondělí 29.09.2014 11:09, Srovnání
Nedá mi se nevyjádřit, protože neznám moc lidí kteří by srovnávali tak odlišná auta. Co obě auta možná spojuje je segment střední třídy kam patří a málo místa vzadu. E46 pokud je v dobrém stavu má pověst nejlépe jezdícího auta, ale do určité míry na úkor komfortu a pohodlí na delší cesty. Volvo se trochu bojí zatáček a je to spíše dálniční polykač kilometrů s celkem odolným podvozkem kde se dají za pár kaček měnit jen silentbloky na předních ocelových ramenech a čepy. Repas hliníkové nápravy u E46 v dobré kvalitě dílů už něco stojí. Motorově jsem měl zkušenost dva roky jezdit s D5 120kW a musím říct, že k charakteru auta se hodí, spotřeba příjemná, fatální závady prakticky neexistují a 5 vstřiků stojí méně než 6, ale více než 4. Co je neskutečný opruz je poloměr otáčení u Volva kvůli malému rejdu kol. Do města je cokoliv lepšího než Volvo s pětiválcem. Doporučuji si obě auta projet, jsou to zcela odlišné světy pokud jde o naladění podvozku i interiéru.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 01.10.2014 22:16, RE:
Dobrý den. Diesely od BMW jsou na tom se spolehlivostí velmi dobře, především jízdní dynamika silnějšího z dvojice šestiválců je díky 410 N.m točivého momentu skutečně vynikající. Rozdíl ve spotřebě je nepatrný, nedá se říci, že by některý z nich byl vyloženě lepší, než ten druhý. S pětiválcem u volva ale také nešlápnete vedle, problémy přichází až při vysokém nájezdu, kdy se o výměnu přihlásí vstřikovače Common-Rail, což jednoho dne potká každý diesel.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.