0
zpět
 

diskuze k tématu: Benzín - kombi 150 tis.- na kratší trasy, ale ať jede

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, americká vozidla, zábava, typ vozidla, osobní
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Pátek 05.05.2017 17:24, Benzín - kombi 150 tis.- na kratší trasy, ale ať jede
Bojuju s větrými mlýny neustále. Chci pořídit nový auto, ale pořád se mi mlátí v hlavě jestli vybrat rozumně nebo tak, aby se mi to líbilo a riskovat tak, že se s tím budu trápit.
Mělo by to být pěkně vypadající kombi, který není brzda provozu. Stylem ježdění by mi vyhovvovala nafta. Navíc je v naftě jednoduší výběr motorů co do spolehlivosti, za lepší peníze, když koukám na ty bazary. Hned bych šel do OII. Za 180tis pěknej kousek. Ale jezdím do práce 5km. Takže smůla.

V benzínu si zase nedokážu vybrat. Když všude čtu jak všechno karbonizuje a žere olej... Jednu chvíli už jsem málem koupil FFII, ale když sem v tom seděl, tak sem prostě neměl ten pocit, že za tohle chci utratit skoro 200tis.

Ted mám nájezd tak 8tis ročně. Je mi líto dát 150tis za něco co bude pro mě rozumné a jezdit v nečem co se mi nelíbí. Na druhou stranu ale nevím jestli chci dát 200tis za něco co se mi líbí a za půl roku do toho třeba 50 sypat.. Třeba takovej Superb...jej


Asi ani nevím co je rálný co se týče nájezdu motorů. Když vidím benzín s 200tis km tak už dávám ruce pryč. Nehážu u některejch auto zbytečně flintu do žita? Napři. třeba práve u OII, Superb..

Nevím proč sem píšu, mně není rady ani pomoci
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 05.05.2017 17:39, Benzin Co jede
Pokud se ti libi koncernovy auta, tak jdi do 1.8T, vykonny a spolehlivy motor. Do O2 se sice nedaval, ale do jinych modelu ano. Delal se do cca 2010
reagovat
Ferko
počet příspěvků8
datum registrace27.05.2016
Pátek 05.05.2017 17:53, Honda Accord
Zdravím,
200 tis km nemusí byť pre benzín s väčším objemom vôbec problém. Kľudne by som išiel do Accordu. Model 7G vyzerá pekne a s motorom 2.4 bude pekne aj jazdiť
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pátek 05.05.2017 21:10, .
1.8T ?? On chtěl něco co trochu jede. ta 1.8T je dýchavičná výkonu na rozdávání zrovna moc nemá. Navíc to turbo na 5km... S tím co od toho asi očekává by mu asi žádnej turbomotor dlouho nevydržel.
Atmosféra vydrží o něco víc, ale honit to na 5 km neni dobrý u žádnýho motoru.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Sobota 06.05.2017 13:38, Hhhhhh bbbbbb nnnnnn
S timto najezdem bych mrknul na nejake vyssi objemy o ktere neni zajem a prodavaji se diky tomu zpravidla za vyhodne ceny. Vetsina z nich se poji s nadstandartni vybavou
reagovat
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Sobota 06.05.2017 17:20, Například, jaké modely?
Tím větší objemy, který se tak nekupujou myslíš jaký ? Samozřejmě nemám v plánu auto honit když pojedu zrovna těch 5km do práce, ale když pojedu něco delšího. Když jedu do práce tak ještě spím ejakej benzín třeba u toho superba, kterej by se na to hodil, když u O2 nic moc není? Ten se mi líbí dost, ale asi už za peníze, který se mi za to asi dávat nechtějí.

Edit/
Ten superb je blbost... Koukám na to a za ty peníze na to co najzedim je fakt asi úplná blbost. U ty octy 2 není asi krom 1.6mpi nic vhodnýho, co tak koukám, co?
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 06.05.2017 21:28, RE: Například, jaké modely?
Honz8 napsal:
Tím větší objemy, který se tak nekupujou myslíš jaký ? Samozřejmě nemám v plánu auto honit když pojedu zrovna těch 5km do práce, ale když pojedu něco delšího. Když jedu do práce tak ještě spím ejakej benzín třeba u toho superba, kterej by se na to hodil, když u O2 nic moc není? Ten se mi líbí dost, ale asi už za peníze, který se mi za to asi dávat nechtějí. Edit/ Ten superb je blbost... Koukám na to a za ty peníze na to co najzedim je fakt asi úplná blbost. U ty octy 2 není asi krom 1.6mpi nic vhodnýho, co tak koukám, co?


Například tohle: https://www.tipcars.com/mazda-6/mazda-6-23i-sport-xenon-navi-122kw-22147872.html
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Neděle 07.05.2017 09:34, Nnnnn mmmmmm zzzzz
Mel jsem na mysli nejakou ameriku, ale jak jsem tak koukal limitujicim faktorem je karoserie kombi. Ale narazil jsem pri tom na Astru 1,6T 132kw v provedeni combi za 6,9 euro.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 07.05.2017 23:54, RE: Benzín - kombi - na kratší trasy, ale ať jede
Honz8 napsal:
Bojuju s větrými mlýny neustále. Chci pořídit nový auto, ale pořád se mi mlátí v hlavě jestli vybrat rozumně nebo tak, aby se mi to líbilo a riskovat tak, že se s tím budu trápit. Mělo by to být pěkně vypadající kombi, který není brzda provozu. Stylem ježdění by mi vyhovvovala nafta. Navíc je v naftě jednoduší výběr motorů co do spolehlivosti, za lepší peníze, když koukám na ty bazary. Hned bych šel do OII. Za 180tis pěknej kousek. Ale jezdím do práce 5km. Takže smůla.V benzínu si zase nedokážu vybrat. Když všude čtu jak všechno karbonizuje a žere olej... Jednu chvíli už jsem málem koupil FFII, ale když sem v tom seděl, tak sem prostě neměl ten pocit, že za tohle chci utratit skoro 200tis. Ted mám nájezd tak 8tis ročně. Je mi líto dát 150tis za něco co bude pro mě rozumné a jezdit v nečem co se mi nelíbí. Na druhou stranu ale nevím jestli chci dát 200tis za něco co se mi líbí a za půl roku do toho třeba 50 sypat.. Třeba takovej Superb...jej Asi ani nevím co je rálný co se týče nájezdu motorů. Když vidím benzín s 200tis km tak už dávám ruce pryč. Nehážu u některejch auto zbytečně flintu do žita? Napři. třeba práve u OII, Superb..Nevím proč sem píšu, mně není rady ani pomoci


Ahoj, většina informací z druhé ruky ti nepomůže Tak např. zkus se jen projet v obyčejném Fordu Focus III 1.6 77kw a uvidíš, že deklasuje Oct II snad ve všem, možná v kufru ne, ale to je tak vše
Ve tvé cenové relaci ale jde sehnat i Ford Monedo 2.0i a opět, komfort srovnatelný se SuperB II, motor klasická atmosféra, co snese i popojíždění
Pak tu máme Mazdu 6 1.8 - opět zkus se v tom projet, možná zapomeneš na Škodovky úplně
Nebo Opel Insignia s osvědčenou 1.8i od GM, taky moc chybu neuděláš...
Pohodlí nabízí i Golf VI kombi 1.6 MPI - za mě fajnový motor právě tím, jak dovede jet jak po městě tak po dálnici, aniž by něčím obtěžoval. Výkonově mě úplně stačil i na ježdění do Rakouska...
Spíše si auta vyzkoušej a uvidíš...
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pondělí 08.05.2017 12:12, Bobane zacinas me bavit
Bobane ty bys toho focuse/vw pluse narval snad i nekomu kdo auto vubec nechce a nepotrebuje. Ne ze by se jednalo o spatna auta, ale ve spojeni s 1,6i jsou vsim jen ne zivym vozem.....
reagovat
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Pondělí 08.05.2017 18:19, Mondeo by se mi líbilo
Mondeo 2.0 by se mi asi i líbilo. Četl jsem, že v týhle motorizace je sehnat pěknej kousek docela náhoda. Co se dá za těch 180-200tis koupit? Rok, nájezd, výbava, atd...

reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 12.05.2017 10:46, Nevím :-)
Ahoj, nejde říct nic konkrétního, jen bych začal s bazary o dealerů Fordu, ne že by byli svatí, k AutoWelt od koncernu mají daleko, ale občas tam najdeš kousek, který má jasnou historii i servis.
Já tak narazil na Focuse a jsem za to rád....
Výbava v Mondeu bývá dobrá i v základu, takže raději se zkus soutředit na stav a historii. Pořádně se v tom samozřejmě projeď, dnes už s tím žádný dobrý prodejce nedělá drahoty...
reagovat
Petris
počet příspěvků14
datum registrace27.04.2017
Neděle 14.05.2017 19:51, 100 lidí = 100 chutí
Jediné, na čem se tady dá stavět je to, že chceš benzín a kombíka.
Vše ostatní je poměrně subjektivní. Samozřejmě, že atmosféra povede nad turbem. Ovšem rád bych zdůraznil to, že 200 000 je i v dnešní době zajímavý peníz na auto k popojíždění a občasné delší svezení.
Proto bych za mě doporučoval vzít si dovolenou, obejít 3,4 bazary a vyzkoušet si 10,15 modelů a motorů.
Pokud je pro Tebe důležitá dynamika a pocit z auta, když utratíš tolik peněz, tak ti stejně nikdo neporadí. Nejdříve si sám vyber model, pak si projeď více motorů, které tě "uspokojí" dynamikou a budeš za ně ochoten zaplatit. Potom tady založ diskuzi: "Který motor je nejspolehlivější v tomhle a v tomhle voze?"
Když už tu máme předražené bazary, tak proč nevyužít projížďku zdarma?
Držím palce
reagovat
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Neděle 14.05.2017 20:03, Tak s tím souhlasím
Díky za komentář. Máš pravdu,že 200tis je na takový ježdění pro někoho možná nesmysl. Já ikdyž se snažím nakupovat rozumně, tak zrovna auto bych si chtěl vybrat něco z čeho budu mít radost. Proto ten větší rozpočet. S tím zkoušením máš pravdu. Asi jsem docela rypák na značky ale. Rád bych teď vyzkoušel právě mondeo ve 2.0. Snad se zadaří, tohle auto by se mi líbilo moc.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.