0
zpět
 

diskuze k tématu: B6 PASSAT ŠPATNÝ TEPLÝ START

kategorie zařazení tématu: poradna, volná diskuze
mddr.weltmann
počet příspěvků2
datum registrace16.01.2020
Čtvrtek 16.01.2020 18:39, B6 PASSAT ŠPATNÝ TEPLÝ START
Zdravím, obracím se na Vás s dotazem ohledně špatných teplých startů u mého B6. (2006, 103kw, 12V 2.0 TDI BKP)

Když je motor studený, startuje to jedna báseň, ale když je teplota nad 70 stupňů, mám pocit jako by se někdo něco dřelo ... a pokud je teplota 90, tak start trvá zhruba 2 vteřiny a je cítit a slyšet takové divné dření / klepání.

Startér je nový, baterie nová, podlé diskuzí by se mohlo jednat o nízkou vstřikovací dávku nafty, nemáte někdo zkušenosti? Dokáže někdo poradit, ideálně okolí Liberec nebo Plzeň.
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Pátek 17.01.2020 10:54, RE: B6 PASSAT ŠPATNÝ TEPLÝ START
Zdravím, diagnostikovat něco takto na dálku je opravdu těžké. Může to způsobovat cokoliv. Já měl například u benzínu špatné čidlo teploty chladící kapaliny. Po zahřátí motoru, horší delší starty. Došlo to tak daleko, že za jednoho velice teplého letního dne, jsem nenastartoval vůbec. Motor točil a točil, ale nechytil. Večer jsem chtěl za pomoci rodiny odtlačit auto do nedaleké garáže, ale jejich pomoc nebyla potřeba. Motor nastartoval okamžitě. Já si tehdy myslel, že mám špatnou baterku, startér . Kdyby tomu ovšem tak bylo, tak by startér netočil.
reagovat
mddr.weltmann
počet příspěvků2
datum registrace16.01.2020
Pátek 17.01.2020 11:23, RE: RE: B6 PASSAT ŠPATNÝ TEPLÝ START
citace:
reakce na: wumpy, 17.01.2020 10:54 (Zdravím, diagnostikovat něco t ...)


A jak se to vyřešilo? V čem byl problém? :/ Já bojuji s tím, že všude v servisu řeknou, že vše šlape jako hodinky, a holt, že teplý start špatně točí, ale nikdo mi neřekl čím to vlastně je a jak to opravit, vždy jen řekli čím by to tak +- mohlo být způsobené, ale vlastně si to jenom myslí, protože to nedokáží diagnostikovat
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Pátek 17.01.2020 13:13, RE: RE: RE: B6 PASSAT ŠPATNÝ TEPLÝ START
citace:
reakce na: mddr.weltmann, 17.01.2020 11:23 (A jak se to vyřešilo? V čem by ...)

No jak jsem uvedl, špatné čidlo teploty chladící kapaliny. Jinak se omlouvám, myslel jsem že jste na diagnostice nebyl. Potom se to často řeší systém pokus omyl. Chce to trpělivého mechanika, který má snahu a zkouší zda závada zmizí, když vytáhne díl na zkoušku z jiného auta.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.