0
zpět
 

diskuze k tématu: automat citroen C3 nebo peugeot 206?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, ostatní, automobilky, francouzská vozidla
smazaný uživatel
počet příspěvků3
datum registrace23.11.2015
Pondělí 23.11.2015 23:10, automat citroen C3 nebo peugeot 206?
Zdravím,potřebovala bych poradit co se týká automatické převodovky u těchto aut(závadovost,údržba,spotřeba)a celkově rozdíl v poruchovosti a následně nákladů na opravu různých dílů z těchto aut?Nejen převodovky.Mám omezené finanční možnosti.78tis.Tkažde VW nebo Mercedes si dovolit nemohu a bohužel se rouhoduji z těchto a budu se modlit ale moudrých se ptám co bude menší zlo?peugeot je rv.03,garážovaný není z bazaru,poctivě vedená serviska najeto 78tis m,citroen téže 03 je sice za 69 tis,ale je to dovoz z Itálie a já nevím zda můžu věřit těm km.Je z bazaru.chtěla jsem něco s isofixem což oba mají.Moc díky za postřehy docela to spěchá
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 23.11.2015 23:55, Prašť jako uhoď
Vzal bych ten Peugeot. Už jen kvůli vedené servisce a původu v ČR. Přověřte to ještě na netu přes STK (to je zdarma) a pokud budou sedět kilometry, mělo by to být OK. Peugeot by měl mít v roce 2003 jako automat ještě klasický měnič, takže by měl být poměrně spolehlivý (po koupit byste měla pro jistotu udělat velký servis, tzn. rozvody a všechny kapaliny, včetně brzdovky a výměny oleje v převodovce, pokud vám majitel nedoloží fakturou, že to skutečně udělal). Citroen měl robotizovaný pětistupňový automat s řazením pod volantem, tam to bude se spolehlivostí asi horší, ale těch aut je tak málo, že to neberte až tak vážně, nikdo doopravdy neví, jak to vlastně se spolehlivostí je. U Peugeotu počítejte s mírně vyšší spotřebou vlivem ztrát v automatu. Víc k tomu asi nepovím. Reznout by neměl ani jeden.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků3
datum registrace23.11.2015
Úterý 24.11.2015 00:26, moc diky za nazor
Moc dekuji za postrehy a kolik myslite,ze me vyjde takovy velky servis?Jsem sama a jeste na materske,no to bude asi palka,zejo??
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 24.11.2015 09:10, RE: moc diky za nazor
nepřihlášený uživatel napsal:
Moc dekuji za postrehy a kolik myslite,ze me vyjde takovy velky servis?Jsem sama a jeste na materske,no to bude asi palka,zejo??


počítejte s cca 20k, podle toho co vše bude potřeba udělat. olej motor cca do 1.500,- olej automat obvykle s filtrem, cca 3-4.000,- rozvody-pokud nejsou řetězem-cca 7.000,- včetně vodní pumpy a napínacích kladek, brzdovka cca 1.000,- + brzdy jestli budou potřeba kolem 5-6.000,- komplet, nemrzka dle obsahu do 1.000,-, k tomu gumy, povinné ručení, dálniční známka, a jste na 30.000,-. uvedené ceny berte orientačně, kamarád vám to udělá levněj o 20-30%, značkový servis vám naúčtuje klidně dvojnásobek.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Úterý 24.11.2015 09:41, Riziko
To záleží na tom, co všechno budete muset udělat. Ono to auto samozřejmě bude jezdit i bez toho, ale otázkou je, jak dlouho. Auto je vždy investice s jistým prodělkem. Bez rozumného stálého příjmu je problém udržovat v podstatě jakékoliv auto, pokud má splňovat všechny dnešní předpisy pro provoz na pozemních komunikacích.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 24.11.2015 10:32, automat
Pokud nechcete automat ze zdravotních důvodů zamyslete se jestli to za to stojí. Vyšší spotřeba je u těchto menších motorů znát daleko víc, riziko drahé opravy velké a výběr omezený.
C3 je daleko prostornější než 206 a v manuálu seženete krásný kousek za ty peníze. A v manuálu seženete i naprosto bezproblémovou Toyotu Yaris.

Pokud už musí být automat nikdy neberte robota, ten se pokazí vždy a oprava ovládání je hodně drahá - málo kdo to totiž umí. Na DSG stejně naštěstí máte nízký limit tak tahle starost odpadá :)
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 24.11.2015 10:59, RE: automat
PetrT napsal:
Pokud nechcete automat ze zdravotních důvodů zamyslete se jestli to za to stojí. Vyšší spotřeba je u těchto menších motorů znát daleko víc, riziko drahé opravy velké a výběr omezený. C3 je daleko prostornější než 206 a v manuálu seženete krásný kousek za ty peníze. A v manuálu seženete i naprosto bezproblémovou Toyotu Yaris. Pokud už musí být automat nikdy neberte robota, ten se pokazí vždy a oprava ovládání je hodně drahá - málo kdo to totiž umí. Na DSG stejně naštěstí máte nízký limit tak tahle starost odpadá :)


přesně tak to vidím i já. pokud není automat bezpodmínečně nutný tak se mu vyhněte.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 24.11.2015 11:11, Ford Focus I 1.6 - překvapivě kvalitní automat
Zdravím, můj dobrý kamrád a kolega měl mnoho let obyčejný Ford Focus I 1.6 benzín se 4 st. automatem. Auto se nekazilo a bylo přijemné na ježdění. Spotřeba ve městě byla kolem 9l, mimo kolem 7,5-8l. Auto prodal v perfekním stavu a jezdí po Ostravě dál...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků3
datum registrace23.11.2015
Úterý 24.11.2015 11:15, ja manual nemuzu
Ja manual mam.Romstera 1.2 a zbavuji se ho.Od autoskoly jsem ridila jen automaty a pak me pritel ukecal do roomstera,ze se to naucim,bohuzel mi to nejde,mam sevreny zaludek,potim se,mam strach,ze to neovladam a ze zbusobim dopravni nehodu,nechci s manualem vozit ani dceru a tim padem vsude chodim pesky,nevim co tp je,ale mam nejakou fobii ridit ten manual,ale v automatu si jsem jista a v klidu.Taky me to stve a chtela bych se prekonat,ale nervozita je silnejsi jak ja.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 24.11.2015 12:33, RE: ja manual nemuzu
nepřihlášený uživatel napsal:
Ja manual mam.Romstera 1.2 a zbavuji se ho.Od autoskoly jsem ridila jen automaty a pak me pritel ukecal do roomstera,ze se to naucim,bohuzel mi to nejde,mam sevreny zaludek,potim se,mam strach,ze to neovladam a ze zbusobim dopravni nehodu,nechci s manualem vozit ani dceru a tim padem vsude chodim pesky,nevim co tp je,ale mam nejakou fobii ridit ten manual,ale v automatu si jsem jista a v klidu.Taky me to stve a chtela bych se prekonat,ale nervozita je silnejsi jak ja.


Známá po návratu z USA měla uplně stejný problém. A na nový automat neměla, přednější bylo bydlení. Zaplatila si kondiční jízdy v autoškole a měla fakt štěstí na učitele - perfektně jí z toho dostal a 6 let jezdila s manuálem.
Ale ted už má zase automat :D
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 24.11.2015 15:17, RE: ja manual nemuzu
nepřihlášený uživatel napsal:
Ja manual mam.Romstera 1.2 a zbavuji se ho.Od autoskoly jsem ridila jen automaty a pak me pritel ukecal do roomstera,ze se to naucim,bohuzel mi to nejde,mam sevreny zaludek,potim se,mam strach,ze to neovladam a ze zbusobim dopravni nehodu,nechci s manualem vozit ani dceru a tim padem vsude chodim pesky,nevim co tp je,ale mam nejakou fobii ridit ten manual,ale v automatu si jsem jista a v klidu.Taky me to stve a chtela bych se prekonat,ale nervozita je silnejsi jak ja.


v tom případě něco trochu většího s klasickým hydroměničovým automatem, pokud bude mít doložené pravidelné výměny olejové náplně tak by mělo být vše v pořádku. nevím jaký máte rozpočet ale našel jsem třeba Mazdu 3 s AT rok 05 kolem 100k. rozhodně se vyhněte všem CVT variátorům, robotizovaným manuálům a podobným nesmyslům.
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Středa 25.11.2015 05:01, Automat
Automatu bych se nebál, měl jsem jich spoustu kvůli zdravotnímu stavu, ale jak píší tady kolegové, chce to najít auto se "standardním" automatem, tedy hydrodynamický měnič + doložené výměny oleje. Pak takový automat zvládne 400-500.00km bez problémů. Jen prostě musíte být opatrnější při výběru a ideálně to chce mít s sebou někoho, kdo tomu alespoň trochu rozumí.

Všem robotizovaným, bezestupňovým, variátorům atd. se opravdu vyhněte obloukem, je to jen časovaná bomba.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 25.11.2015 09:13, RE: Automat
eTeflon napsal:
Automatu bych se nebál, měl jsem jich spoustu kvůli zdravotnímu stavu, ale jak píší tady kolegové, chce to najít auto se "standardním" automatem, tedy hydrodynamický měnič + doložené výměny oleje. Pak takový automat zvládne 400-500.00km bez problémů. Jen prostě musíte být opatrnější při výběru a ideálně to chce mít s sebou někoho, kdo tomu alespoň trochu rozumí. Všem robotizovaným, bezestupňovým, variátorům atd. se opravdu vyhněte obloukem, je to jen časovaná bomba.


standardní automat nebo jak říkají naši polští sousedé ´´skrzynia biegów automatyczna hydrauliczna klasyczna´´
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 25.11.2015 10:54, fabia
Docela dobrá volba by mohla být Fabia I 1,4 55kW automat. Robusní auto s dobrou převodovkou. Ale spotřeba pod 8l nereálná a je jich hodně málo.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 25.11.2015 13:35, RE: fabia
PetrT napsal:
Docela dobrá volba by mohla být Fabia I 1,4 55kW automat. Robusní auto s dobrou převodovkou. Ale spotřeba pod 8l nereálná a je jich hodně málo.


není to zase tak špatné, aktuálně jich je na trhu cca 10. překvapivě víc je ale Oktávek, a dokonce i v naftě
reagovat
Marek - TipCars.com
počet příspěvků52
datum registrace03.11.2015
Úterý 15.12.2015 13:01, re:
Dobrý den. Pokud je pro vás automatická převodovka podmínkou, doporučuji zvolit spíše Peugeot 206. Na rozdíl od robotizované převodovky citroënu, která umí při vyšších nájezdech vcelku draze zazlobit, má peugeot klasický automat s hydrodynamickým měničem, který je při pravidelné výměně olejové náplně spolehlivý.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.