0
zpět
 

diskuze k tématu: Autokosmetika a jine

kategorie zařazení tématu: poradna
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Středa 25.05.2016 03:41, Autokosmetika a jine
Zdrarec jakou pouzivate autokosmetiku? Jaky vosk.Mate zkusenosti s nano kosmetikou? Pripadne jakou.Co si myslite o pikatec?
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 25.05.2016 06:24, RE: Autokosmetika a jine
Jencek napsal:
Zdrarec jakou pouzivate autokosmetiku? Jaky vosk.Mate zkusenosti s nano kosmetikou? Pripadne jakou.Co si myslite o pikatec?


Dotaz patří spíše na detailingové fórum než sem. Osobně mám široký rozpal kosmetiky od Meguiar's, Menzerna, CarPro, Car-Lack, Nerta, Autoglym až po Renovo (na střechu kabrioletu). Zvažuju vyzkoušet některé přípravky Swisswax. Konkrétně vosk používám Mequiar's NTX TechWax 2.0 (+detailer), ale pod vosk by měla přijít finišovací pasta (u mě CarPro Reflect). Jako nano-ochranu používám ještě CarPro Reload (rychlovosk).
reagovat
Agáta
počet příspěvků9
datum registrace18.05.2016
Středa 25.05.2016 13:39, kosmetika
já to různě měním, nemám nějakou oblíbenou značku.. používám většinou to, co přitáhne přítel
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Středa 25.05.2016 14:56, RE: Autokosmetika a jine
Giorgio napsal:
Jencek napsal:
Zdrarec jakou pouzivate autokosmetiku? Jaky vosk.Mate zkusenosti s nano kosmetikou? Pripadne jakou.Co si myslite o pikatec?
Dotaz patří spíše na detailingové fórum než sem. Osobně mám široký rozpal kosmetiky od Meguiar's, Menzerna, CarPro, Car-Lack, Nerta, Autoglym až po Renovo (na střechu kabrioletu). Zvažuju vyzkoušet některé přípravky Swisswax. Konkrétně vosk používám Mequiar's NTX TechWax 2.0 (+detailer), ale pod vosk by měla přijít finišovací pasta (u mě CarPro Reflect). Jako nano-ochranu používám ještě CarPro Reload (rychlovosk).


Tý brďo. Tak to jsou věci, který jdou úplně mimo mě. Z dob komunismu používám pastu Tempo na odlešťování nečistot (má abraziva) a jakoukoliv neabrazivní leštěnku pro film na laku, kterou aplikuji 1x (slovy jednou) za rok. Na skla jsem dostal cosi od Wuerthu, ale dříve jsem používal vodu a "zašpiněný" hadr od leštěnky, který okna vyčistil a zároveň leštěnka odpuzuje vodu. A na vnitřek nějaký spray, který obvykle dostanu na Vánoce, když už se fakt neví coby. Ale co považuji za důležité je údržba kůže, která v autě dostává zabrat, takže mám nějaký přípravek, jehož výrobce opět neznám...
Do myčky nejezdím a když je auto fakt špinavé, zajedu do boxu a ostříknu ho tlakovou vodou.
reagovat
jajav
počet příspěvků5
datum registrace24.02.2015
Středa 25.05.2016 18:10, RE: Autokosmetika a jine
Nanesl jsem Pikatec Diamond asi před měsícem. Nejlevnější to zrovna není a dost jsem váhal. Nakonec jsem se rozhodl pro to nejlepší - co bys pro svého mazlíka neudělal že? :o) Faktem je, že k tomu dostaneš i pár maličkostí navíc než je v základním balení ( ochrana disků, houba na mytí, rukavice, nějaké utěrky ) Je dobré si přečíst návod. Zatím jsem spokojený.
Auto po aplikaci dostalo přeci hezčí šmrnc. Už jsem i umýval. Šampon je fakt dobrý - přejel jsem to pak jen hadrou jak doporučují v návodu a zatím paráda. Líbí se mi to. Výrobek je asi opravdu kvalitní.
Spotřeba mi vyšla na dvě větší auta a šampon ještě mám. Utěrky jsou po vyprání jako nové, hmyz z masky jde dolů snadno a mytí je jedna báseň :o)
reagovat
saperV
počet příspěvků12
datum registrace12.11.2013
Středa 25.05.2016 18:25, Nejlepší autokosmetika
Každej rok nový auto!
reagovat
dj_ully€
počet příspěvků3
datum registrace13.11.2015
Pátek 30.09.2016 10:15, Autoleštěnka s voskem
Používám autoleštěnku s voskem od Carlson (tuto http://www.bmshop.eu/autolestenka-s-voskem-500ml-carlson/). Dá se to sehnat téměř kdekoliv a cenově mi to přijde přijatelné. Výsledek je vidět. Bohužel zatím jsem neporovnával s jinými značkami, jestli je to lepší/horší. Zkusím při dalším nákupu
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 30.09.2016 10:59, RE: Autokosmetika a jine
David V napsal:
Giorgio napsal:
Jencek napsal:
Zdrarec jakou pouzivate autokosmetiku? Jaky vosk.Mate zkusenosti s nano kosmetikou? Pripadne jakou.Co si myslite o pikatec?
Dotaz patří spíše na detailingové fórum než sem. Osobně mám široký rozpal kosmetiky od Meguiar's, Menzerna, CarPro, Car-Lack, Nerta, Autoglym až po Renovo (na střechu kabrioletu). Zvažuju vyzkoušet některé přípravky Swisswax. Konkrétně vosk používám Mequiar's NTX TechWax 2.0 (+detailer), ale pod vosk by měla přijít finišovací pasta (u mě CarPro Reflect). Jako nano-ochranu používám ještě CarPro Reload (rychlovosk).
Tý brďo. Tak to jsou věci, který jdou úplně mimo mě. Z dob komunismu používám pastu Tempo na odlešťování nečistot (má abraziva) a jakoukoliv neabrazivní leštěnku pro film na laku, kterou aplikuji 1x (slovy jednou) za rok. Na skla jsem dostal cosi od Wuerthu, ale dříve jsem používal vodu a "zašpiněný" hadr od leštěnky, který okna vyčistil a zároveň leštěnka odpuzuje vodu. A na vnitřek nějaký spray, který obvykle dostanu na Vánoce, když už se fakt neví coby. Ale co považuji za důležité je údržba kůže, která v autě dostává zabrat, takže mám nějaký přípravek, jehož výrobce opět neznám...Do myčky nejezdím a když je auto fakt špinavé, zajedu do boxu a ostříknu ho tlakovou vodou.


No to jsem rád, že v tom nejsem sám
Auto slouží mě, ne já jemu...myju na firmě wapkou, před zimou a po zimě na myčku s nějakým lepším programem...před zimou vosk, po zimě důkladné vyčištění podvozku...a nazdar
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Pátek 30.09.2016 21:43, Vosk
Měl jsem v práci k dispozici na voskování aut takovou pěknou pikslu, už si nevzpomenu na název, ale ta malá věc stála tehdy asi 1 500 Kč dle Heureky.cz. Nějaká čistá karnauba...Auto se pěkně rozsvítilo.

O půl roku později jsem v jednom obchodě s autodíly koupil Sherona leštěnku asi za stovku. To auto svítilo po té úplně stejně....

Za mě bych neřešil značku, zajel na wapku nebo si koupil kosmetiku v Kauflandu (zrovna vosk a autošampon) a čistil tím. Zase pravdou, že ty levné spreje moc dobře nezvládají čištění palubky...

Pokud má člověk garážovku, tak tam se ta práce vyplatí. Ale jezdící auto bude vždycky špinavé a když jsem byl bez práce, tak jsem si auto myl každý týden....hlavně léto (hmyz) a zima (bláto).. Teď to tak jednou za měsíc beru na wapku, doma přesaju a přeleštím plasty a každý mi závidí čisté auto

reagovat
Adam4
počet příspěvků6
datum registrace14.10.2016
Pátek 14.10.2016 09:03, !
Když si jdu nechat auto umýt tak si občas něco nachám na auto namáznout. Pravděpodobně je to něco kvalitního, protože s tim pak nemusím nic dělat a auto vypada dobře. Žadnejm teleshopingovejm voskům nevěřim, ale je pravda, že nemám ozkoušený nic z normálního obchodu.
reagovat
Adam4
počet příspěvků6
datum registrace14.10.2016
Pondělí 17.10.2016 10:02, CarPro
já používám různé věci od značky CarPro a spokojenost
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pondělí 17.10.2016 12:33, RE: Kosmetika
WAPka, sampon, sprej na disky, to vse cca 1x za mesic...
reagovat
aknalb
počet příspěvků3
datum registrace11.10.2016
Středa 19.10.2016 13:24, RE: Kosmetika
Tak za mě jedině Sonax, kupujem v Praze od firmy Motorsport, parádně poradí, co a jak. Navíc vedle nich sídlí ruční mytí, který čistí jejich kosmetikou a školí je prý sám sonax, nevím, jak se teď jmenujou. Párkrát jsme si tam nechali nanést karnaubu a pak už jen dolaďovali doma
reagovat
Bachovski
počet příspěvků2
datum registrace15.12.2017
Pátek 15.12.2017 13:18, nano kosmetika
Ahojte, Chci se s Vámi podělit o zkušenosti s NANO KOSMETIKOU. Většina z nás zná produkty z různých reklam, ať již u zahrádkářů nebo dílně, o "zázracích " v očistě a ochraně aut. Sice nejsem chemik, ale nano kosmetika by měla být tvořena nanopolymery s vazbou na něco ( silikon, křemík atd ). Je jasné, že pokud se dodrží postup ( odmaštění, odvozkování, nanesení a rozetření), tak by to mělo fungovat. Ano. Nám známý produkt funguje, ale jen do doby, kdy zajedete do myčky a ta na to nakydá jejich vosk.
Druhá zkušenost je od mého obch.partnera, který dostal vloni dárek s názvem Stillguard a tem mu prý vydržel půl roku a je spokojený. Nevím kolik stojí ( v obchodech to není) a jediný odkaz jsem našel na webu.
reagovat
Bachovski
počet příspěvků2
datum registrace15.12.2017
Pátek 15.12.2017 13:30, Stillguard
Já jsem přes známého vyzkoušel set Stillguard, kde byl šampón , čistič a odmašťovač na starý vosk a potom ještě nano vosk. Je mu to prý vydrželo přes půl roku a já jsem nyní na začátku. Jen vím, že je potřeba v myčce nedávat voskování!!
reagovat
Vojtta
počet příspěvků1
datum registrace19.02.2018
Pondělí 19.02.2018 10:19, Caramba
Vlastním malou firmičku na, kde čistíme auta. Nejvíce se nám osvědčily prostředky od firmy Carabma. Jsou opravdu účinné a zákazníkům se líbí jejich vůně. Myslím, že se určitě vyplatí koupit i domů. https://www.apexsystems.cz/katalog/profi-autokosmetika-7/
reagovat
kolookokosad
počet příspěvků1
datum registrace21.10.2018
Neděle 21.10.2018 19:52, RE: RE: Kosmetika
citace:
reakce na: sheogorath, 17.10.2016 12:33 (WAPka, sampon, sprej na disky, ...)


Začali jsme odstraněním much z předního nárazníku. Oba dva přípravky jsme nastříkali na potřebnou plochu a rozetřeli (Meguiars na pravou a „no name“ na levou půlku). Rozdíly se zatím nezdají být tak výrazné, jak jsme čekali. Poté jsme celé auto opláchli vodou a začali jsme se „šamponováním“. Ihned v zápětí je potřeba z celého povrchu smýt šampon. Nesmí se také dlouho čekat se stíráním vody. To je důležité zejména pro metalické/perleťové laky a konkrétně nejvíce právě pro naší černou. V našem případě tedy stíráme vodu kůží a poté auto dolešťujeme mikrovláknovou utěrkou, která nás svým účinkem ohromuje asi nejvíce. U toho použitého produktu musíme vzdát Meguiars opravdu velký hold. Efekt byl tak významný zejména kvůli poměrně dost tvrdé vodě, se kterou musely všechny naše vzorky zápasit. Domácí wapka na rozumný výkon. Nejlépe si s ní tedy poradila dražší varianta. Musím konstatovat, že u mytí auta autošamponem byla opravdu vidět převaha autošamponu Meguiars.

Odstraňovač much

Pořizovací cena přípravku o objemu 473 ml byla u Meguiars 371 Kč. U „no name“ přípravku o objemu 500 ml se cena pohybovala na hranici 150Kč.Vzhledem k pořizovací ceně bych tedy volil „no name“ přípravek.

Autošampon

Meguiars se prodává s nejmenším objemem 473 ml a jeho pořizovací cena v této velikosti je 298 Kč. Autošampon „no name“ má mírně větší objem, a to 500 ml, a pořídíte ho za 79 Kč.Osobně bych volil autošampon od Meguiars, který je sice dražší, ale na druhou stranu také lepší a jeho součástí je ochrana voskem.
reagovat
Jana Bratanova
počet příspěvků10
datum registrace10.10.2018
Úterý 17.09.2019 11:18, Lakování
Dobrej. Já nechávám jen na odbornících. :D
Na to si auta moc vážím :DD
viz http://www.united-c.cz/lakovani-celeho-auta-jake-je-cena-a-jak-dlouho-to-bude-trvat/
článek pro jo a proč ne
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Středa 24.06.2020 23:50, RE: Autokosmetika a jine
citace:
reakce na: Jencek, 25.05.2016 03:41 (Zdrarec jakou pouzivate autoko ...)


Picatec je sračka alias Horst Fuchs. Nestačím se divit, co za srágory tady většina lidí používá. Na staré pixly asi OK, ale já jedu převážně v CarPro. Jen na konci zimy jsem doplňoval zásoby a nechal jsem za kosmetiku 13 tis.
Odstraňovač hmyzu, odstraňovač asfaltu, odstraňovač rzi a čistič kol, reload šampon, HydroO2 nano SiO2, a řada dalších přípravků a nástrojů. Stojí to za to. https://www.youtube.com/watch?v=yLQpFMy6Zkg
reagovat
SIsta
počet příspěvků3
datum registrace28.07.2021
Středa 28.07.2021 02:52, Něco eko?
Já se zde s dovlením připojím s dotazem. Jsem v péči o auto relativně nováček. Zatím jsem byla párkrát v myčče a využívám wapku na zahradě. Ráda bych autu občas věnovala trochu lepší péči, ale podmínkou je, aby to bylo maximláně ekologické (zahrada, děti...), přesto účinné. Nějaké tipy? Díky:)
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.