0
zpět
 

diskuze k tématu: auto za 150.000,-, nájezd 15-20 tis km, vesměs dálnice a silnice

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
soused
počet příspěvků5
datum registrace07.08.2017
Pondělí 07.08.2017 23:53, auto za 150.000,-, nájezd 15-20 tis km, vesměs dálnice a silnice
ahoj :)
vůbec nerozumím autům, jsem muzikant (možná proto :D), čili jezdím dvakrát třikrát do týdne na koncerty po republice, tedy převážně dálnice a silnice, po městě minimum...mám cca 150-180 tis na ojeté auto, nepotřebuju nic velkého, hlavně ať to jede spolehlivě...a zatím dost tápu, mohli byste mě prosím alepoň nasměrovat, případně přidat pár tipů, kde shánět, co shánět atd? :) z tohohle fóra už vím, že se mi nejspíš vyplatí benzín s objemem 1.6, mám si něco bokem nechat na servis, hodně chvály jsem tu četl na fordy mondeo a focus...
předem moc díky!
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 08.08.2017 10:46, Určitě stačí benzín
Ahoj, na tvůj nájezd stačí určitě ben. motor., dokonce spotřeba zase nebude hrát takovou roli.
Za mě bych kuknul na tohle:

- Honda Civic 1.4 nebo 1.8 r.v. 2008+ - je to dobrák od kosti, ta 1.8 snese i 450tis.km, klidný řidič i na dálnici umí jezdit za 6l. Nevím jestli tě osloví ale UFO vzhled, jinak patrně nejspolehlivější benzíňák vůbec (Projdi si nejdříve ojetiny přímo u dealerů Hondy, občas naraziš na poctivé auto)

- Ford Focus II facelift(r.v.2008+) s klasickým ben. motorem 1.6 Duratec
(celkovou spotřebu budeš sice mít kolem 7,5l, jenže je to spolehlivé auto a tak to zase tolik nevadí, jinak já dokážu jezdit na okreskách za 6l , ale chce to cvik ) Koukni nejdříve na stránky dealerů Fordu, mají tam občas pěknou bazarovku s jasnou historií, tak jsem Focus koupil i já a nelituji.
Focus II facelift mám mnohem raději než můj služebák Rapid 2016!

- VW Golf VI 1.4 16v 59kw(ten bez turba, r.v.2009+) - opět držák, sice slabší motor, ale spotřeba až o 1l menší než Focus, má lepší odhlučnění a antikorzní ochranu, jinak velmi podobný Focusu = prostě příjemné s ním jezdit, dobré sedačky a ergonomie(tu potřebuješ, jestli jezdíš i delší trasy) Opět kukni nejdříve k dealerům

- Korejské Hyundai i30 nebo Ceed, stačí úplně 1.4 - ber rok 2010+, auta to jsou spolehlivá, švagr má najeto na takové i30 200tis.km a zatím vše ok. Opět kukni nejdříve na ojetiny u dealerů...

- Peugeot 308 1.4 nebo 1.6 - bral bych r.v.2010+ s co nejmenším nájezdem, idkyž je to francouz PSA, nekazí se, známy akorát měnil těsnění hlavy při 200tis.km za pár tisíc, ale jinak velmi spokojený. Platí, že 1.4 je méně žíznivější a klidnému řidiči stačí jako Golfí 1.4. Opět hledej nejdříve u dealerů Peugeotu s jasnou historií.

Jinak obecně bez debat vyměnit olej každých 15000km nebo rok, podle toho co příjde dříve a dodoržovat výměny rozvodů jak jsou předepsané. Měnit i filtry!!!
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 08.08.2017 12:41, .... ..... ..... ..... .....
jeste pridam jedno z nejspolehlivejsich aut na trhu a to je Toyota Corolla nebo Auris 1.6 benzin
reagovat
soused
počet příspěvků5
datum registrace07.08.2017
Středa 09.08.2017 17:39, dekuju! :)
moc dekuju za tipy! :) jak je na tom fabie? hodne me bavi designem, ale co jsem se docetl, tak v pomeru cena vykon je trosku drazsi oproti konkurenci...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 09.08.2017 19:56, fabie
škodovky jsou obecně dražší protože je spousta čechů kteří si jiné auto nekoupí, takže na cenách ojetin je to znát

obecně fabie druhé generace není žádný zázrak, za své peníze můžete koupit lepší auto, pokud se pro ni přesto rozhodnete, berte v benzínu motor 1.4 16V, vše ostatní jsou více či méně průserové záležitosti
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Středa 09.08.2017 22:38, fabie
Proč ne ? Dvojková fabie, nebo roomster 1,6 v pohodě, klidně i s automatem DSG, jsou to šesti kvalty, výměna aleje v převodech po 60.000 km, kolem 3,500 kč. Město do 8 litrů, okresky vpohodě do 6 litrů. Servis je cenově rozumný. Pokud nehledáš velké auto, svojí službu ti udělá. Jen doporučím - jasná historie !!!!!
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 10.08.2017 10:36, RE: dekuju! :)
soused napsal:
moc dekuju za tipy! :) jak je na tom fabie? hodne me bavi designem, ale co jsem se docetl, tak v pomeru cena vykon je trosku drazsi oproti konkurenci...


Ahoj, Fábie je spolehlivostí na tom v podprůměru a jediný doporučitelný motor je benzínový 1.4 16v. Jinak v žádném případě nebrat 1.2 HTP nebo 1.2 TSI.
Co říct k Fábii II kterou jsem měl v kombíku 6 let? Na dálnici je velmi nestabilní, při bočním větru už jde občas o hazard, to samé platí na sněhu. Sehnat F2 s ESP je docela heroický úkol a navíc s motorem 1.4 už opravdu čarodějnictví. Jinak auto je až bizardně úzké, má slabé brzdy, poddimenzovanou přední nápravu a celkem často se odporoučí výfukové tlumiče, které nejsou levné. K tomu chronické lámaní kabelů vedoucích do předních dveří.
Sumasumárum za cenu takové Fábie II koupíš mnohem větší, bezpečnější a vybavenější ale i spolehlivější Focus II facelift nebo Megane III nebo další výše jmenované vozy..
Za sebe, ze zkušeností bych F2 obešel obloukem Roomster měli naši, naštěstí s motorem 1.4 16v, platí ale to samé = poddimenzovaná přední náprava, výfuky moc nevydrží, kable do předních dveří se zalomují, navíc často se trhá hadička a někdy i kabel do pátých dveří. Jinak ale podvozek drží dobře i na dálnici, R má delší rozvor takže i na sněhu je to ok. Jenže za podobnou cenu můžeš mít MPV Ford C-MAX a ten dělá všecho lépe, navíc má EDS, ESP, 6xairbag a klimu v základu ...
Prostě Škoda Fábie/Roomster jako ojetina moc smysl nedává....
reagovat
soused
počet příspěvků5
datum registrace07.08.2017
Čtvrtek 10.08.2017 20:06, hyundai i30
skvely, moc diky vsem za nazory! :) po par hodinach hledani jsem narazil na tohle auto:

http://autobazar.autojarov.cz/nabidka-autobazaru/hyundai-i30-1-4i-80kw-2855260.html

muzete mi k nemu prosim rict svoje poznatky? je to odpovidajici cena? proc ano a proc ne? ma to moc/malo najeto? je tenhle prodejce autorizovany? nerikam, ze si ho poridim, spis chci vedet, z jakeho uhlu natyhle inzeraty pohlizet :) predem moc diky vsem!
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 10.08.2017 23:45, BobanHTP
BobanHTP se staví do pozice odborníka, ale nějak mu to nevěřím. Fábii 2 měl 6 let, než ji prodal ? Proč tak dlouho ? A ještě ji prodal s prodělkem ! Pročetl jsem asi 30 tvých příspěvků, dělá to dojem, že jsi všechny minimálně řídil !! Což je blbost !!!
reagovat
soused
počet příspěvků5
datum registrace07.08.2017
Pondělí 14.08.2017 14:03, toyota auris
dnes me zaujal tento novy inzerat...mohu vas poprosit o nazory? :) https://www.tipcars.com/toyota-auris/toyota-auris-16vvti-27761618.html
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 14.08.2017 14:29, RE: hyundai i30
soused napsal:
skvely, moc diky vsem za nazory! :) po par hodinach hledani jsem narazil na tohle auto: http://autobazar.autojarov.cz/nabidka-autobazaru/hyundai-i30-1-4i-80kw-2855260.htmlmuzete mi k nemu prosim rict svoje poznatky? je to odpovidajici cena? proc ano a proc ne? ma to moc/malo najeto? je tenhle prodejce autorizovany? nerikam, ze si ho poridim, spis chci vedet, z jakeho uhlu natyhle inzeraty pohlizet :) predem moc diky vsem!


Ahoj, švagr má Hyundai I30 2009 motor 1.4 v ben., najeto 200tis.km, auto jsem několikrát řídil, je to o třídu lepší než Fábie II, kterou jsem měl téměř šest let, kupovanou jako novou. I30 je o segment výše, než F2, takže už musí něco nabídnout, prostor, komfort i výdrž dílů je velmi dobrá.
Jinak mě často Fanda a spol napadají, že kecám, ale já prostě hodně jezdím, často mám auto z půjčovny nebo v rodině mi jej někdo půjčí. Nejsem automechanik, jen sleduji jak se auto chová, co si žádá za servis atd. Když máš týden např. Renault Megane III 1.6 jako náhradní vůz a denně jezdíš do práce, na nákupy i s dětmi, tak si uděláš dostatečný obrázek. Když se pak ještě zeptáš majitele půjčovny, co už na tom opravoval atd, máš už hoodně přesný obrázek Ale stejně co čech to chytrolín, takže už vidím konspirace o mě
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 14.08.2017 15:04, RE: toyota auris
soused napsal:
dnes me zaujal tento novy inzerat...mohu vas poprosit o nazory? :) https://www.tipcars.com/toyota-auris/toyota-auris-16vvti-27761618.html


o tom jsem mluvil, s toyotami mám ty nejlepší zkušenosti co se týče spolehlivosti, pokud bude ok a doložená historie tak by to byla moje volba
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Pondělí 14.08.2017 15:43, xxxxxx
BobanHTP - Chytrolín, dle vzoru, podle sebe, soudím tebe ? Mám zkušenosti Roomster 1,6 16v automat, na pohodu za 5 let najeto 130.000 km. Strýc za 6 let 70.000 km. Ve městě 8,5 l venek 6 l. Výměna oleje v automatu 5 let, nebo 60.000 km. Olej mezi 12-15.000 km
mimo spotřebáku, vůbec nic. Jako rybář, jsem ocenil i dobrý kufr.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.