0
zpět
 

diskuze k tématu: auto v rozpočtu 50-60 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, francouzská vozidla, japonská vozidla, italská vozidla
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 13.10.2015 09:45, auto v rozpočtu 50-60 tisíc
Zdravím, podobných příspěvků už jsem zde prošlo hodně, ale většinou se v nich nevyskytovaly informace o autech, která jsem prohlížela já. Hledám své první auto, nájezd cca 30 km denně, plus nějaké delší trasy po dálnici cca 300 km/2x za rok.
Určitě by to mělo být auto středních až menších rozměrů, benzín, min. 1.3 obsah, 5 dveřák, min 55 kW.

Sama jsem se koukala po: Citroen c3, suzuki Ignis, fiat Stilo, nissan almera, nissan micra..
Pročetla jsem nějaké recenze a diskuze, ve kterých mi asi Ignis nevyšel nejlíp. Co se týká stila (z toho jsem byla z počátku nadšená), ale známý, co dělá hlavně s italskými auty mi říkal, abych se stilu vyhla, že elektronika je umístěna nad motorem, hřeje se a taví se tam nějaké spoje a poté jde celá elektronika do háje (pardon za ten popis).
Na nissana bez reznutí je asi problém narazit...
Takže mi zatím zbývá citroen - ten mi ještě nikdo nezhanil :)

Můžete mi prosím napsat nějaké zkušenosti se zmíněnými auty, popř. nějaké srovnání, nebo další kousky, na které se zaměřit. Díky

Vím, že za takový malý rozpočet se budu muset asi spíš koukat na stav než na značku, ale prvně se asi zaměřím na ty vybrané.

Hodně mi ještě tlačili všichni fabii v 1.4 Mpi, 44 kW, ale moc se mi upřímně do škodovky nechce...

Budu ráda za každý příspěvek - díky
reagovat
jana.hola.1865FB
počet příspěvků5
datum registrace16.12.2014
Úterý 13.10.2015 11:13, Mám jej také...
Mám jej také, rv2008 1.4 hdi najeto 157tkm (mnou 35tkm) a po 3.5 letých zkušenostech Vám toto vozidlo se spotřebou 4.8l nafty/100km přev. ve městě klidně doporučím.po tech. stránce je spolehlivé (až na pár el. poruch), pohodlné a nerezaví !!! Na nerovnostech trochu odskakuje zadní náprava ale na to se dá zvyknout.s Vaším rozpočtem bych se poohlédla spíše po spolehlivém a osvědčeném benzínu 1.4i Pěkný článek o c3ce je izde na Tipcarsu. Přeji šťastnou ruku při výběru
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 13.10.2015 11:35, RE: auto v rozpočtu 50-60 tisíc
Kateřina napsal:
Zdravím, podobných příspěvků už jsem zde prošlo hodně, ale většinou se v nich nevyskytovaly informace o autech, která jsem prohlížela já. Hledám své první auto, nájezd cca 30 km denně, plus nějaké delší trasy po dálnici cca 300 km/2x za rok.Určitě by to mělo být auto středních až menších rozměrů, benzín, min. 1.3 obsah, 5 dveřák, min 55 kW.Sama jsem se koukala po: Citroen c3, suzuki Ignis, fiat Stilo, nissan almera, nissan micra..Pročetla jsem nějaké recenze a diskuze, ve kterých mi asi Ignis nevyšel nejlíp. Co se týká stila (z toho jsem byla z počátku nadšená), ale známý, co dělá hlavně s italskými auty mi říkal, abych se stilu vyhla, že elektronika je umístěna nad motorem, hřeje se a taví se tam nějaké spoje a poté jde celá elektronika do háje (pardon za ten popis).Na nissana bez reznutí je asi problém narazit...Takže mi zatím zbývá citroen - ten mi ještě nikdo nezhanil :)Můžete mi prosím napsat nějaké zkušenosti se zmíněnými auty, popř. nějaké srovnání, nebo další kousky, na které se zaměřit. DíkyVím, že za takový malý rozpočet se budu muset asi spíš koukat na stav než na značku, ale prvně se asi zaměřím na ty vybrané.Hodně mi ještě tlačili všichni fabii v 1.4 Mpi, 44 kW, ale moc se mi upřímně do škodovky nechce...Budu ráda za každý příspěvek - díky


Za takovou cenu je to vyloženě o tom na co narazíte - tedy ne o značce, ale o autě v nejlepším možném stavu. Je nutné ještě počítat s velkým servisem - olej motor, převodovka, podvozek a rozvody to počítejte dalších cca 15-20 tisíc, aby auto bylo k světu. Ale potom má člověk v auto důvěru a nemusí se bát, že ho zklame. Každopádně, co Váš známý opravuje italská auta, tak nevím co opravuje, protože já jsem majitelem starého stila r.v. 2004 a s elektronikou a ve své podstatě s ním nemám žádný problém a připadá mi to jako hospodské řeči - jasně pro mechaniky je nejjednodušší na servis na koncern. Já to auto na základě fora o stilu koupil, když jsem si to prošel tak to auto mívá stejné závady jako ostatní. Navíc simyslím, že těch Stil bude nejvíc na výběr a benzínové motory má fiat nesmrtelné - tedy pokud to nemělo před Vámi nějaké prase, ale to hrozí u všech značek. Fabie za 50 bude mírně řečeno na hranici životnosti, do toho bych nešel. Hodně štěstí při výběru.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Úterý 13.10.2015 12:22, auto za?
Kolikrát to zde již bylo?Auto za 60 tisíc.Máte známého,co opravuje auta,tudíž se dá předpokládat,že tomu rozumí,tak proč hledáte radu u nějakého Fandy z Horní ,Dolní,který o tom nemusí vůbec nic vědít.Jak již zde bylo řečeno, za tyhle peníze to již vůbec není o značce,či modelu.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 14.10.2015 09:37, fabia
Já bych se nebál starší fabie, kolem těch 50-6K se dá sehnat v ještě docela slušným stavu a i kdyby byl neslušný, stačí do ní "vrazit" pár korun :)
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Středa 14.10.2015 10:10, RE: auto v rozpočtu 50-60 tisíc
driver111 napsal:
Kateřina napsal:
Zdravím, podobných příspěvků už jsem zde prošlo hodně, ale většinou se v nich nevyskytovaly informace o autech, která jsem prohlížela já. Hledám své první auto, nájezd cca 30 km denně, plus nějaké delší trasy po dálnici cca 300 km/2x za rok.Určitě by to mělo být auto středních až menších rozměrů, benzín, min. 1.3 obsah, 5 dveřák, min 55 kW.Sama jsem se koukala po: Citroen c3, suzuki Ignis, fiat Stilo, nissan almera, nissan micra..Pročetla jsem nějaké recenze a diskuze, ve kterých mi asi Ignis nevyšel nejlíp. Co se týká stila (z toho jsem byla z počátku nadšená), ale známý, co dělá hlavně s italskými auty mi říkal, abych se stilu vyhla, že elektronika je umístěna nad motorem, hřeje se a taví se tam nějaké spoje a poté jde celá elektronika do háje (pardon za ten popis).Na nissana bez reznutí je asi problém narazit...Takže mi zatím zbývá citroen - ten mi ještě nikdo nezhanil :)Můžete mi prosím napsat nějaké zkušenosti se zmíněnými auty, popř. nějaké srovnání, nebo další kousky, na které se zaměřit. DíkyVím, že za takový malý rozpočet se budu muset asi spíš koukat na stav než na značku, ale prvně se asi zaměřím na ty vybrané.Hodně mi ještě tlačili všichni fabii v 1.4 Mpi, 44 kW, ale moc se mi upřímně do škodovky nechce...Budu ráda za každý příspěvek - díky
Za takovou cenu je to vyloženě o tom na co narazíte - tedy ne o značce, ale o autě v nejlepším možném stavu. Je nutné ještě počítat s velkým servisem - olej motor, převodovka, podvozek a rozvody to počítejte dalších cca 15-20 tisíc, aby auto bylo k světu. Ale potom má člověk v auto důvěru a nemusí se bát, že ho zklame. Každopádně, co Váš známý opravuje italská auta, tak nevím co opravuje, protože já jsem majitelem starého stila r.v. 2004 a s elektronikou a ve své podstatě s ním nemám žádný problém a připadá mi to jako hospodské řeči - jasně pro mechaniky je nejjednodušší na servis na koncern. Já to auto na základě fora o stilu koupil, když jsem si to prošel tak to auto mívá stejné závady jako ostatní. Navíc simyslím, že těch Stil bude nejvíc na výběr a benzínové motory má fiat nesmrtelné - tedy pokud to nemělo před Vámi nějaké prase, ale to hrozí u všech značek. Fabie za 50 bude mírně řečeno na hranici životnosti, do toho bych nešel. Hodně štěstí při výběru.


Dobrý den, napište prosím o svém stilu recenzi http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
mono
počet příspěvků1
datum registrace15.10.2015
Čtvrtek 15.10.2015 21:45, auto v rozpočtu 50-60 tisíc
Zdravím, pokud můžu poradit dle vlastních zkušeností, poohlédl bych se po Hondě Jazz nebo Civic 7 generace. V téhle cennové relaci se dají pořídit pěkné kousky, zaměřil bych se na korozi zadních lemů, to je jedno z nejbolestivějších míst Hond, pokud ty budou zdravé tak zbytek auta také. Povrchovou korozi má každé starší auto a dá se ošetřit za pár tisíc, samozřejmě musíte připočítat výměnu oleje a filtru u nově pořízeného auta filtrů atd... to platí pro jakoukoli značku. Jinak bych se u Hondy nebál viššího nájezdu km, motory mají jedny z nejlepších a dle mého názoru mu může konkurovat jen málo který Evropský benzínový. S Citroenem osobně zkušenosti nemám, ale údajně jsou hodně drahé náhradní díly. Suzuki a Nissan jsou Japonské značky takže na tom budou podobně jako Honda, náhradní díly jsou cenově srovnatelné s koncernem i levnější, ale spolehlivost Japonských vozů o mnoho višší. Fiat by mohl být taky dobrou volbou, více bych se bál koncernu a to i z toho důvodu že se nejvíce kradou. Snad jsem vám moc nezamotal hlavu a přeji šťastnou volbu při výběru.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 16.10.2015 07:21, dnes mě čeká první návštěva bazaru
Předně všem díky za názor a hlavně zkušenosti!
Dnes bych měla jet obhlídnout právě stilo i s mechanikem, dále se mi na stránkách celkem zalíbil hyundai matrix, o něm jsem pročetla nějaké recenze a také z toho nevychází špatně :)

Takže uvidíme, jak na tom auta budou.. jen tak pro zajímavost vkládám odkaz http://www.cars.cz/xchanger/custom/autokat/cl.jsp

v merku mám ten hyundai a stilo

Fiat Stilo 1.6i ASR/ Klima/ Serv.Kniha

Údaje o vozidle
Rok výroby 2003
Palivo Benzín
Tachometr 113 380 km
Objem a Výkon 1 596 ccm 76 kW
Karoserie Hatchback 5-dv. 5-sed.
Barva modrá tm. metalíza
STK/Emise 10.2017
reagovat
jana.hola.1865FB
počet příspěvků5
datum registrace16.12.2014
Sobota 17.10.2015 08:21, C3 za hubičku...
Mně by se líbil tento (má i cd přehrávač) http://auto.bazos.cz/inzerat/52116181/Citroen-C3-14-i-benzin-rv-2002-klima.php
reagovat
eriček
počet příspěvků2
datum registrace04.12.2015
Pátek 04.12.2015 14:33, d
Rozhodně bych si dával velky pozor na koupě z bazoše a podobné je tam spousta podvodníků a šejdířu, auto vám tam prodá i člověk, který je v exekuci vy si ho koupíte a za cvhíli nebudete mít jak peníze tak ani auto. Lepší je jít do autorizovaných bazarů.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 04.12.2015 14:42, Koupeno
Nakonec jsem skončila v bazaru autocar tichý s mercedesem w168, r.v. 1999, 1,6, 75 kw, benzín. Ve velmi dobrém stavu, jen jsem teď musela nechat opravit váhu vzduchu...
Zatím je vše ostatní v pořádku, tak snad bude dobře sloužit.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 05.12.2015 09:41, RE: Koupeno
Kateřina napsal:
Nakonec jsem skončila v bazaru autocar tichý s mercedesem w168, r.v. 1999, 1,6, 75 kw, benzín. Ve velmi dobrém stavu, jen jsem teď musela nechat opravit váhu vzduchu...Zatím je vše ostatní v pořádku, tak snad bude dobře sloužit.


"velmi dobrém stavu" - jestli jste našla v bazaru 17 let staré auto v velmi dobrém stavu tak gratuluji..
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.