0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro radost

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.04.2015 21:17, Auto pro radost
Dobrý den,

rozhodl jsem se pro možná odvážný krok, vyměnit svůj zánovní tuctový hatchback za auto, které pro mne bude víc než jen prostředkem, jak se dostat z A do B.

Mé požadavky? Rozumné náklady na provoz, spotřebu okolo 10, 12 litrů neřeším, spíše mi jde o pojistky (rozumný obsah) a slušnou odolnost proti drahým závadám. Ročně najedu okolo 10 000 km a to zejména sám, či ve dvou, bylo by fajn, když by se s autem dala absolvovat dovolená u moře, nebo hory, ve dvou!

Do auta jsem ochoten investovat cca do 200 000,- s tím, že budu mít dalších 50 000,- na okamžité investice po koupi vozu, které samozřejmě přijdou.

A co že mám v \"merku\"? Primárně jsem zatím přemýšlel o Alfě Romeo GT, Alfě 159, Mercedesu CLK, ale nebráním se ani jiným vozům, stejně jako neřeším, zda diesel, či benzín.

Auto mě má okouzlit, přitahovat, bavit, nepotřebuji hrubý výkon, či hrát si na závodníka. Co mi poradíte? Na co se zaměřit?

Děkuju a s pozdravem, Pavel.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 28.04.2015 23:17, RE:
Dobrý den. Vzhledem k tomu, že chcete vůz, jehož řízení by Vás mělo bavit, volil bych pravděpodobně BMW řady 3 nebo 5. Zadní náhon a silný šestiválec - ideál zábavného auta. Pokud Vám nevadí pohon přední nápravy, tak volte Focus ST, Alfa Romeo 159 je také velmi dobrou volbou.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 29.04.2015 00:04, RE: Auto pro radost
nepřihlášený uživatel napsal:
...spotřebu okolo 10, 12 litrů neřeším, spíše mi jde o pojistky (rozumný obsah)...


Ušetřit 1-3 tis. ročně na pojistce je důležité, spotřeba 12L je v pohodě. Zvláštní...
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 29.04.2015 12:44, RE: Auto pro radost
Petr S napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
...spotřebu okolo 10, 12 litrů neřeším, spíše mi jde o pojistky (rozumný obsah)...
Ušetřit 1-3 tis. ročně na pojistce je důležité, spotřeba 12L je v pohodě. Zvláštní...


typická ukázka uvažování... ona autorova snaha vyhnout se drahé závadě vs. ojetá Alfa je také úsměvná. ale abych jen nekritizoval-330Ci E46, 350Z, to by mohla být dobrá volba.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.