0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro mámu s dítětem (do 50 tisíc)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
zuzana.v
počet příspěvků3
datum registrace25.10.2018
Čtvrtek 25.10.2018 10:14, Auto pro mámu s dítětem (do 50 tisíc)
Ahoj,
vím, že témat na atudo do 50 tisíc je tu hodně, píšete to každému. Mně se jich až tolik dohledat nepodařilo, ale to je tím, že blbě hledám a ta, která nacházím, mají trochu jiné zadání, protože auta hledají hlavně kluci, které zajímá něco trochu jiného než holku s prckem :) Ale pokud mě jen odkážete na nějaké vhodné starší téma, budu i tak vděčná.

Takže moje přání:
Moje první auto bylo Daewoo Tico po dědovi. Takže jistě chápete, že zvyklá jsem už opravdu na vše :) Po něm jsem si koupila starý Citroen Saxo (třídveřové, tuším že 1.0 nebo 1.1.). Jezdila jsem s ním jen po našem maloměstě a po okreskách. Nákupní taška, návštěva tchýně a tak. Nájezd do 2 000 km ročně. Úplně stačilo. Nejsem řidič, který by si potřeboval užívat nějaké jízdní vlastnosti, je to pro mě jen praktická záležitost.

Teď mám ale 2,5 leté dítě a s tím se situace trochu změnila:
1) Uvítala bych zadní dveře a aspoň o málo víc prostoru za předními sedačkami.
2) Ráda bych podnikala i delší výlety než 25 km k babičce. Byla bych tedy ráda, kdyby nové auto bylo v rámci ceny co nejbezpečnější. Chápu, že bezpečnosti volva a podobných si můžu nechat jen zdát. Já jsem řidič velmi klidný, rozhodně nemám tendenci přeceňovat schopnosti své ani svého auta. Bojím se spíš toho, co způsobí jiný řidič. Se Saxem jsem si na dálnici netroufla.
3) Jde mi hlavně o trvanlivost auta - chápu, že kupuji staré auto, ale jak jsem pochopila už při koupi Saxa, každý typ (ne-li i ročník) má svoje mouchy. Některá auta reznou víc než jiná, u některých se serou dražší věci než u jiných atd. Raději bych ty levnější mouchy :)
4) Benzín

Výhody jako jsou jsou centrál, klima a podobné srandy, jsou mi celekem jedno. Potěší, ale obejdu se bez nich.

Jestli v mém zadání něco chybí, doplním.
Za Saxo jsem před pár lety dala 35 tisíc (120 tis. km, pravidelně vedená servisní knížka do poslední chvíle, baba v Německu to měla jen jako druhé auto v rodině). Tak doufám, že za 50 tis. bych se mohla posunout aspoň o kousek dál...

Blondýna děkuje :)
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Čtvrtek 25.10.2018 15:14, RE: Auto pro mámu s dítětem (do 50 tisíc)
citace:
reakce na: zuzana.v, 25.10.2018 10:14 (Ahoj,vím, že témat na atudo do ...)


Rozumná volba je například Renault Megane 1.4i (rok cca 2003 a novější), který obdržel plný počet hvězd v nárazovém testu.
reagovat
zuzana.v
počet příspěvků3
datum registrace25.10.2018
Čtvrtek 25.10.2018 17:04, RE: RE: Auto pro mámu s dítětem (do 50 tisíc)
citace:
reakce na: capslock, 25.10.2018 15:14 (Rozumná volba je například Ren ...)


Děkuji!
A měl byste pro mě i praktickou radu? Když se chci zbavit Saxa a koupit nové jeté, je výhodnější sám si prodat staré a od soukromého inzerenta koupit "nové" (určitě bych to nekupovala bez konzultace s někým ze servisu) nebo se nemusím bát té jednodušší varianty, že půjdu do nějakého bazaru, který staré vykoupí a novým odjedu?
reagovat
eftik
počet příspěvků21
datum registrace26.02.2009
Pátek 26.10.2018 08:30, RE: RE: RE: Auto pro mámu s dítětem (do 50 tisíc)
Asi nejméně práce s tím budete mít, když to na týden zaparkujete na parkoviště obchoďáku s visačkou PRODAM. Už z toho důvodu, že si to případně vezme někdo z okolí a odpadají různé šmeliny a nefér jednačky a vyjednávačky s někým "z druhého konce republiky".
Za 50tis. si kupte Focuse r.v. +-2004, s motorem 1,6 nebo 1,8. Opravdu blbuvzdorná nenáročná auta a motory, schovte si 10tis. na rozvody, vodní pumpu, drážkovaný řemen a pak už dle nutnosti tlumiče, brzdy, výfuk, spojka. Nic dalšího by vás nemělo překvapit. Ceny dílů jsou z těch nižších. Jediné, pokud by jste se rozhodla, nechte někým zkontrolovat podvozek na korozi. A pokud to bude relativně zdravé, nechte to nastríkat za cca 2-3000Kč. Na 5 let máte vystarané.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Pátek 26.10.2018 12:44, RE: RE: RE: Auto pro mámu s dítětem (do 50 tisíc)
citace:
reakce na: zuzana.v, 25.10.2018 17:04 (Děkuji!
A měl byste pro mě i praktickou radu? Když se chci zbavit Saxa a koupit nové jeté, je výhodnější sám si prodat staré a od soukromého inzerenta koupit "nové" (určitě bych to nekupovala bez konzultace s někým ze servisu) nebo se nemusím bát té jednodušší varianty, že půjdu do nějakého bazaru, který staré vykoupí a novým odjedu?)


Vzhledem k cenám Saxa trochu pochybuju, že ho bude chtít nějaký bazar vykoupit a pokud ano, tak za směšnou cenu. Přes soukromou inzerci dostanete za auto více peněz, ale prodej může být časově a psychicky náročnější.
Při koupi novějšího vozu od slušného soukromého majitele budete znát servisní historii a provedenou údržbu, což u auta z bazaru chybí (nicméně slušné auto lze najít i v bazaru).
reagovat
zuzana.v
počet příspěvků3
datum registrace25.10.2018
Pátek 26.10.2018 20:43, Děkuji :)
Děkuji za rady.
S tím zaparkováním v okolí je to dobrý nápad. Máme i docela slušně fungující místní bazarovou skupinu na facebooku.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 28.10.2018 19:40, RE: Auto pro mámu s dítětem (do 50 tisíc)
citace:
reakce na: zuzana.v, 25.10.2018 10:14 (Ahoj,vím, že témat na atudo do ...)


Ahoj, do 50 000kč se dá s trochou štěstí sehnat "něco použitelného". Abych nepsal romány, tak budu psát v bodech Všechny motory jsou benzínové.
1. Ford Fiesta 1.3 benzín, r.2006+
2. Renault Clio 1.2 2006+
3. Renault Thalia 1.2/1.4 2006+(pěkné moc není, ale žádné zákeřnosti nemá)
4. Renault Twingo 1.2 r. 2008+ (je to sice 3D, ale jinak vozu toho moc nejde vyčíst, a seženete jej novější)
5.. Citroen C3 1.1, r.2006+ - za mě pořád přájemné auto pro maminky. Není tak odonlné, ale pokud se předešlý majitel dobře staral, nic hrozného
6. Fiat Punto 1.2/1,4 2006+

U bazarovky za 50tis.kč vždy před koupí nechte udělat prohlídku vozu, klidně v autorizovaném servisu dané značky. Auto pořádně nejdříve projeďte, pak rovnou zajeďte na prohlídku. Rovněž nechte proběřit historii atd. Nemusí být všechno pentlich, ale ať se vyhnete vraku.
reagovat
Supacek
počet příspěvků2
datum registrace12.02.2019
Úterý 12.02.2019 15:51, Prosím o radu vyběru vozu do 45-50t pro rodinu
Dobrý den,
prosím o pomoc při výběru z těchto vozu popřípadě jiných nápadu,

Opel signum ,astra ,zafira
Toyota Avensis 2006+ bohužel za ty prachy asi ne
volvo V40 , V50
Renault Megane II, Laguna I , Laguna II


Dovoz italie německo nebo z čr ?

libí se mi tyto typy vozu a jejich tvary, prosím o pomoc při výběru z těchto typu popřípadě s jakým motorem , preferuji benzín , Auto je pro učel denního ježdění do práce cca 2km pro nákupy a raz za měsíc delší trasu cca 150km.
mám ženu a dítě potřebuji místo na sedačku a nějaký uložný prostor pro pár zavazadel.
Moc děkuji všem co jsou ochotní mi poradit.
Negativní názory ignoruji.
předem děkuji moc všem a těším se na hromadnou komunikaci.

reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 13.02.2019 08:23, RE: Prosím o radu vyběru vozu do 45-50t pro rodinu
citace:
reakce na: Supacek, 12.02.2019 15:51 (Dobrý den, prosím o pomoc při ...)


Žádnou zářivou diskuzi na tohle téma nečekej, objevuje se tu stejný dotaz 2x do měsíce. Hledal bych tedy starší témata.
Při rozpočtu do 50tkč bych nehledal konkrétní model, ale něco ve slušným stavu a s co nejdelší stk.
Dovoz za zahraničí je naprostý nesmysl. Ten dovoz něco stojí a místo abys někomu platil za auto a jeho stav, budeš platit naftu do plaťáku, čas řidiče a poplatky na úřadech. Hledej na soukromé inzerci.
Pokud je celkový rozpočet 50t, tak hledej auto tak za 30 tisíc a zbytek si nech na přihlášení, pojistku a první servis.
Pokud bych měl doporučit něco z tvého výběru, tak Mégane II a do výběru bych přidal i Thalii. Vzhledem k rozpočtu bude ale spíš reálný Mégane I ve slušném stavu, než slušná dvojka...
reagovat
Supacek
počet příspěvků2
datum registrace12.02.2019
Sobota 16.02.2019 03:15, RE: RE: Prosím o radu vyběru vozu do 45-50t pro rodinu
citace:
reakce na: KoobaS, 13.02.2019 08:23 (Žádnou zářivou diskuzi na tohl ...)



ahoj děkuji za radu a prosímtě našel jsem ve slušném stavu Kia Cerato 1.6 benzín je docela levný a díly jsem koukal nejsou moc drahé. auto vypadá slušně a docela i vhodné na mé učely co si otom myslíš?
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 18.02.2019 08:31, RE: RE: RE: Prosím o radu vyběru vozu do 45-50t pro rodinu
citace:
reakce na: Supacek, 16.02.2019 03:15 (ahoj děkuji za radu a prosímtě ...)


O tom si nemyslím nic, nikdy jsem v tom neseděl, možná to párkrát potkal na silnici. Najdi si kia fórum / kia klub. Tam budou vědět víc.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 18.02.2019 09:21, RE: RE: RE: Prosím o radu vyběru vozu do 45-50t pro rodinu
citace:
reakce na: Supacek, 16.02.2019 03:15 (ahoj děkuji za radu a prosímtě ...)

Ahoj Kiu Cerato měl můj tchán, jezdí dodnes v rodině. Měl ale diesel, kde kromě turba se neměnilo nic, teď má najeto cca 250tis.km. Jediný problém je koroze. Musely se už po šesti letech udělat komplet prahy atd. Jinak celkém solidní technika. Motory v benzínu neznám, poptej se ale na forech Kia, určitě rádi poradí.
Jinak za mě, šel bych od obyčejného R. Megane II 2006+(facelift), motor 1.4. Megane II není super-odolné auto, ale nerezne a díly z druhovýroby z něj dělají vůz kde "za málo peněz je hodně muziky" Berte ročníky po faceliftu, mám pocit, že je na tom pak mnohem lépe "elektrika" ..
reagovat
duch
počet příspěvků57
datum registrace16.12.2008
Úterý 26.02.2019 14:21, RE: Prosím o radu vyběru vozu do 45-50t pro rodinu
citace:
reakce na: Supacek, 12.02.2019 15:51 (Dobrý den, prosím o pomoc při ...)


Z výběru bych volil Signum s benzinovou 1.8. Je to celkem spolehlivý motor ještě bez turba a dvouhmoty. Každopádně denně 2 km tam a 2 km zpět nenadchne žádný motor, to je tak na vycházku nebo na kolo
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.