0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro dceru - benzín do 85 tis.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
Pavel x
počet příspěvků2
datum registrace07.04.2016
Pátek 08.04.2016 12:20, Auto pro dceru - benzín do 85 tis.
Zdravím,

budu pořizovat auto pro dceru a nějak nevím co jí vybrat. Auto by mělo sloužit především na jízdu po městě a párkrát do roka na nějakou tu větší vzdálenost. Určitě by to měl být benzín.
Chtěl bych za auto dát maximálně tak 85 tis. kč. Čím méně tím lépe - dcera není moc zkušená řidička.

Zaujaly mě hlavně tyto vozy: Nissan Almera, Toyota Corolla a Fiat Grande Punto. Chtěl bych něco co by bylo hlavně spolehlivé.
Nevím, ale na jaké motorizace se hlavně u těchto vozů zaměřit. Co jsem tak zkoumal tak všechny tyto vozy by se měly do rozpočtu vejít. Punto by za tu cenu bylo asi novější, ale zase se domnívám, že u japonců by byla větší spolehlivost, takže je to u mě těžké.

Předem děkuji za rady
reagovat
camel
počet příspěvků14
datum registrace08.04.2016
Pátek 08.04.2016 14:41, auto pro dceru do 85000
Z těch 3 vámi uvedených bych volil asi Fiata vzhledem k tomu, že náhradní díly budou určitě levnější než na japonce. A zvážil bych i Peugota 207, který je určitě díky designu mezi ženami velmi oblíben a třeba i VW Polo, malé, svižné a spolehlivé auto.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Pátek 08.04.2016 16:32, RE: Auto pro dceru do 85 tis.
Pavel x napsal:
Zdravím,budu pořizovat auto pro dceru a nějak nevím co jí vybrat. Auto by mělo sloužit především na jízdu po městě a párkrát do roka na nějakou tu větší vzdálenost. Určitě by to měl být benzín.Chtěl bych za auto dát maximálně tak 85 tis. kč. Čím méně tím lépe - dcera není moc zkušená řidička.Zaujaly mě hlavně tyto vozy: Nissan Almera, Toyota Corolla a Fiat Grande Punto. Chtěl bych něco co by bylo hlavně spolehlivé.Nevím, ale na jaké motorizace se hlavně u těchto vozů zaměřit. Co jsem tak zkoumal tak všechny tyto vozy by se měly do rozpočtu vejít. Punto by za tu cenu bylo asi novější, ale zase se domnívám, že u japonců by byla větší spolehlivost, takže je to u mě těžké.Předem děkuji za rady


řešil a vyřešil jsem to před 3 roky. Chtěl jsem Yarise, ale můj strop byl 60 tisíéc. za to byly vraky, shnilý a bouraný šroty. Postupně jsem zvyšoval částku a shnáěl nemožné - chtěl jsem auto od 1. majitele, koupené a servisované v ČR, nebourané a plně funkční, s klimou, prostě takové, kam bych nemusel hned nasypat 25 tisíc za nové brzdy, pneumatiky, výfuk, oleje a filtry. Nakonec jsem za 100 tisíc koupil Clio 1,2 z roku 2005 - vše splnilo adnes nelituji. K autu jsem dostal ještě 4 nové zimní gumy. Má sice pár šrámů od parkování před VŠ kolejemi, ale jinak za tři roky jen 3x olej, a loni nové přední brzdy - jinak nic. Pohoda. Auto stojí venku, jezdí se s ním všude možně, má tažné, takže odvozilo kamení na skalky, dcera s ním skáče po městě, občas jede za kamarádmkami asi 150km trasu, já s tím dokonce byl na SC u zákazbníka, když moje auto bylo v servisu (550km) a pohoda. SPotřeba do 6/100, po 12 letech (11 zim) nikde ani náznak koroze - ještě poctivý francouzký pozink. Za mě - 10*/10. Berte to jako tip, ale japonci budou po tomto období shnilé vraky.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Sobota 09.04.2016 02:22, RE: Auto pro dceru do 85 tis.
Zdeny60 napsal:
Pavel x napsal:
Zdravím,budu pořizovat auto pro dceru a nějak nevím co jí vybrat. Auto by mělo sloužit především na jízdu po městě a párkrát do roka na nějakou tu větší vzdálenost. Určitě by to měl být benzín.Chtěl bych za auto dát maximálně tak 85 tis. kč. Čím méně tím lépe - dcera není moc zkušená řidička.Zaujaly mě hlavně tyto vozy: Nissan Almera, Toyota Corolla a Fiat Grande Punto. Chtěl bych něco co by bylo hlavně spolehlivé.Nevím, ale na jaké motorizace se hlavně u těchto vozů zaměřit. Co jsem tak zkoumal tak všechny tyto vozy by se měly do rozpočtu vejít. Punto by za tu cenu bylo asi novější, ale zase se domnívám, že u japonců by byla větší spolehlivost, takže je to u mě těžké.Předem děkuji za rady
řešil a vyřešil jsem to před 3 roky. Chtěl jsem Yarise, ale můj strop byl 60 tisíéc. za to byly vraky, shnilý a bouraný šroty. Postupně jsem zvyšoval částku a shnáěl nemožné - chtěl jsem auto od 1. majitele, koupené a servisované v ČR, nebourané a plně funkční, s klimou, prostě takové, kam bych nemusel hned nasypat 25 tisíc za nové brzdy, pneumatiky, výfuk, oleje a filtry. Nakonec jsem za 100 tisíc koupil Clio 1,2 z roku 2005 - vše splnilo adnes nelituji. K autu jsem dostal ještě 4 nové zimní gumy. Má sice pár šrámů od parkování před VŠ kolejemi, ale jinak za tři roky jen 3x olej, a loni nové přední brzdy - jinak nic. Pohoda. Auto stojí venku, jezdí se s ním všude možně, má tažné, takže odvozilo kamení na skalky, dcera s ním skáče po městě, občas jede za kamarádmkami asi 150km trasu, já s tím dokonce byl na SC u zákazbníka, když moje auto bylo v servisu (550km) a pohoda. SPotřeba do 6/100, po 12 letech (11 zim) nikde ani náznak koroze - ještě poctivý francouzký pozink. Za mě - 10*/10. Berte to jako tip, ale japonci budou po tomto období shnilé vraky.


citace: Chtěl jsem Yarise, ale můj strop byl 60 tisíc a byly to samý šroty... Nakonec jsem za 100 tisíc koupil Clio To jsi tu cenovou laťku slušně zvednul, skoro na dvojnásobek Není divu že to auto je v lepším stavu.

Známý před pár dny koupil Clio 1.2 benzín a za jízdy mu už 2x chcíplo. Prý podle googlu snad cívka, tedy snad nic fatálního.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 09.04.2016 23:35, Raději novější Fiat Punto Grande :-)
Ahoj, za mě jednoznačně Fiat Punto Grande 1.2/1.4, ale opravdu bych se řídil stavem vozu
Dle mého dobře můžou posloužit i Renault Clio 1.2/1.4, Peugeot 207 1.4. VW Polo a Škoda Fábie II jsou velmi příjemná ve městě, jenže se musíte vyhnout 3-válcům 1.2, tedy HTP a s dobrými motory 1.4 je pod 100tis. kč nedostanete, navíc často s velmi chabou výbavou..
Pak je tu ješte nenápadné Suzuki Swift 1.3, kterému není co vyčítat ohledně spolehlivosti myslím..


reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.