0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro 5-ti clennou rodinu do 400 tis.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
101010
počet příspěvků7
datum registrace09.07.2016
Sobota 09.07.2016 20:07, Auto pro 5-ti clennou rodinu do 400 tis.
Dobry den, hledam auto pro 5ti clenou rodinu-dva dospeli, deti velke: 18 a 15 let, treti dite 1 rok,tzn. autosedacka+pes v kufru. V soucasnem aute kia carens se ti dva chudaci vzadu neskutecne mackaji vedle autosedacky,tak shanime neco prostornejsiho,hlavne na zadnich sedackach(sirka) a vetsi kufr.
Max. cena 400 tis.
Najezd cca 15tis km rocne, vylety, rodinne dovolenne po CR i zahranici.
Velikosti se mi zamlouva seat alhambra/vw sharan, ale desi me, ze i v uvedene cene se jedna o auta s velmi vysokym najezdem km. Nebo se tech km nemam bat? A co stari auta? Jsou poruchova? Nebo je lepsi uplne jine auto?
Prosim poradte, uz jsem z toho bezradna :)..

Dekuji
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Sobota 09.07.2016 20:46, MPV za 400 000
Zdravím, kategorii jste si podle mě pro vaše účely vybrala správnou. Kromě těch dvou aut, které jste uvedla, tam patří třeba ještě Ford Galaxy, Citroen C8, Renault Espace apod.

Je třeba si uvědomit jednu věc - ceny těhle aut, když jsou nové, začínají na nějakých 800 000 Kč, s trochou výbavy v pohodě milion, takže nejde očekávat, že za méně než poloviční cenu to bude funglovka nebo lehce jeté 2 roky staré auto. Musíte se smířit s tím, že auto už bude mít něco naběháno (cca těch 150 000 km, plus mínus, a 4 roky života). Pokud bude mít najeto málo a cena k tomu bude neadekvátně nízká, je to spíše podezřelé a toho bych se teprve bál.

A jestli se bát takového nájezdu ?? Ano, ale pokud chcete tento typ auta (jiná alternativa kromě dodávky mě pro tak velkou rodinu nenapadá) a nemáte víc peněz, nic jiného Vám stejně nezbyde Dieselové motory, které se do těch aut dávají, vydrží hodně, v pohodě stovky tisíc kilometrů, takže s Vašim ročním nájezdem kilometrů vás ten motor určitě přežije.... Ale je potřeba je servisovat a měnit na nich, případně draze opravovat řadu komponentů. Vstřikovače, filtr pevných částic, EGR ventil, turbo a s ním související komponenty (intercooler, váha vzduchu), dvouhmotový setrvačník, .... Ani není moc otázka, jestli se toho u tohoto (nebo kteréhokoli jiného) typu auta bát, dneska už člověk prostě NEMÁ na výběr, spolehlivé a jednoduché motory jako kdysi už se zkrátka nevyrábějí... Takže se nebojte, ale buďte připravena na pravidelné výdaje na servis.

V beníznu tyhle auta moc nemají smysl, jednak u nás nemáte šanci benzíňák sehnat, musela byste si ho nechat dovézt z Německa a za druhé velká MPV mají mnohem vyšší pohotovostní hmotnost a odpor vzduchu, než klasické osobáky a s benzínovým motorem je potřeba počítat se spotřebou přes 10 litrů. Navíc dnešní benzíňáky už se (ne)spolehlivostí a složitostí blíží (vyrovnávají) dieselům, takže je zbytečné si to jimi vůbec komplikovat. Do takhle velkého auta podle mě patří diesel.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 09.07.2016 23:39, RE: Auto pro 5-ti clennou rodinu, prosim poradte
101010 napsal:
Dobry den, hledam auto pro 5ti clenou rodinu-dva dospeli, deti velke: 18 a 15 let, treti dite 1 rok,tzn. autosedacka+pes v kufru. V soucasnem aute kia carens se ti dva chudaci vzadu neskutecne mackaji vedle autosedacky,tak shanime neco prostornejsiho,hlavne na zadnich sedackach(sirka) a vetsi kufr. Max. cena 400 tis. Najezd cca 15tis km rocne, vylety, rodinne dovolenne po CR i zahranici. Velikosti se mi zamlouva seat alhambra/vw sharan, ale desi me, ze i v uvedene cene se jedna o auta s velmi vysokym najezdem km. Nebo se tech km nemam bat? A co stari auta? Jsou poruchova? Nebo je lepsi uplne jine auto? Prosim poradte, uz jsem z toho bezradna :).. Dekuji


Dobrý den, za mě jednoznačně Ford Galaxy, možná i S-MAX bude stačit. Motoricky nejlépe v dieslu 2.0 TDCi. Zejména S-MAX seženete ve Vaší cenové relaci ve velmi slušném stavu, u Galaxy to bude trochu obtížnější. U koncernových aut Alhambra/Sharan obejděte obloukem diesly s motory končící zkratkou PD, ostatní snesou i velké nájezdy, ale občas holt nějaká investice bude nutná... Pořád si ale myslím, že Fordy neuděláte chybu, alespoň je vyzkoušejte
reagovat
Michal 22
počet příspěvků51
datum registrace09.10.2008
Sobota 09.07.2016 23:43, Těžká volba
Nevím, kde se bere ten mýtus, že velké MPV v benzínu musí žrát přes 10 litrů. Mám Ulysse I v 2.0 benzínu, nájezd 15.000 km ročně, nejčastěji 12 km do práce + nákupy po městě a spotřeba málokdy přeleze přes 8,5 litrů. Pokud vyrazíme dál na výlet tak je to kolem 8 litrů. Okresky 100 - 110, dálnice do 140 km/hod, takže úplný louda nejsem. Spíše předjíždím, než jsem předjížděn.

Sám bych vyzkoušel něco jako Kangoo, Berlingo, Doblo, zda bude stačit. Pokud ne, pokukoval bych po C8 / 807 v benzínu 2,2 16V nebo S-max / Galaxy v 2.0 nebo 2.3 v benzínu (ta 2.3 je asi ale jen s automatem). Zajímavý tip je taky Espace s 2.0T. Vím, že je to hledání jehly v kupce sena, ale stran pohonu jsou případné poruchy relativně levně opravitelné.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 10.07.2016 17:48, S-max
S-max za 400000 Kč seženete v benzínu typu ecoboost 2,0 docela v pohodě. A je to skvělý motor. Vůbec bych se toho nebál.
reagovat
101010
počet příspěvků7
datum registrace09.07.2016
Neděle 10.07.2016 19:57, S-max, opravy
Dekuji vsem za rady a tipy, taky se mi z navrhovanych nejvic zamlouva s-max..
Muzu se jeste prosim zeptat, v jakem cenovem rozpeti by byly pripadne opravy?..jestli se jedna napr. o castky cca do 5 tis., do 10 nebo 50 tis. apod.?
Jeste jednou diky
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 11.07.2016 13:49, Ceny
V autorizáku to je spíše do těch 15000 Kč. Třeba já teď dělal výměnu oleje a filtrů (palivový stojí 3500 Kč), doplnění klimy a výměnu zadních brzd (komplety). Cena kolem 17000 Kč. Silentblok na motoru kolem 4500,-, kapota stojí 10000 Kč.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.