0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 70 000 Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, dovoz vozidel, oleje, aditiva, pneu a disky, ostatní, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, zábava, typ vozidla
RageweaweR
počet příspěvků4
datum registrace10.12.2016
Středa 14.12.2016 11:21, Auto do 70 000 Kč
Zdravím,

po menším hledání na internetu jsem se rozhodl, že si nasbírané informace ještě ověřím u zkušenějších. Prosím tedy o radu.

Auto budu primárně využívat na jízdu po městě cca 10 - 15 000 km ročně. Delší výlet na Moravu (800 km 2x ročně) + Chorvatsko 1x ročně. V takovém případě bych se měl dívat spíše po benzínu, ale bylo mi řečeno, že 1.9 TDI Octavia je pro tuhle cenu nejlepší volba, co se týká i náhradních dílů, servisu a spotřebě.

Požadavky:

Nechci combi/hatchback - Klidně může být coupé/cc, preferuji hlavně liftback/sedan
Levnější opravy
Spolehlivost
Bezpečnost
Rozumná spotřeba (nepotřebuji trhač silnic s 12/100)
++74 kW
Klima

Potencionální auta - nejsem si ale vůbec jistý motorizací, zde prosím o radu, případně typ přímo na vystavené vozidlo. Existuje v této cenové kategorii nějaký opravdový držák?

Octavia 1.9 TDi (raději benzín 1.6i ?)
Megane 2004+
Laguna (zde si nejsem jistý poruchovostí)
Thalia
Mondeo (koroze?)
Mazda 626
Nissan Primera
Honda Accord

Případně prosím o další typy v této cenové kategorii. Ideálně 50 auto + 20 prvotní oprava před provozem nebo 70 + 20, pokud bych se dostal na lepší a hlavně výhodnější kousky. Ideálně bych se ale držel kolem hranice 70 000 Kč.

Děkuji všem !
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 14.12.2016 11:41, RE: Auto do 70 000 Kč
RageweaweR napsal:
Zdravím,po menším hledání na internetu jsem se rozhodl, že si nasbírané informace ještě ověřím u zkušenějších. Prosím tedy o radu.Auto budu primárně využívat na jízdu po městě cca 10 - 15 000 km ročně. Delší výlet na Moravu (800 km 2x ročně) + Chorvatsko 1x ročně. V takovém případě bych se měl dívat spíše po benzínu, ale bylo mi řečeno, že 1.9 TDI Octavia je pro tuhle cenu nejlepší volba, co se týká i náhradních dílů, servisu a spotřebě.Požadavky: Nechci combi/hatchback - Klidně může být coupé/cc, preferuji hlavně liftback/sedanLevnější opravySpolehlivostBezpečnostRozumná spotřeba (nepotřebuji trhač silnic s 12/100)++74 kWKlimaPotencionální auta - nejsem si ale vůbec jistý motorizací, zde prosím o radu, případně typ přímo na vystavené vozidlo. Existuje v této cenové kategorii nějaký opravdový držák?Octavia 1.9 TDi (raději benzín 1.6i ?)Megane 2004+Laguna (zde si nejsem jistý poruchovostí)Thalia Mondeo (koroze?)Mazda 626 Nissan PrimeraHonda AccordPřípadně prosím o další typy v této cenové kategorii. Ideálně 50 auto + 20 prvotní oprava před provozem nebo 70 + 20, pokud bych se dostal na lepší a hlavně výhodnější kousky. Ideálně bych se ale držel kolem hranice 70 000 Kč.Děkuji všem !


Oktavia za 50 + 20 bude přejetá mrdka, co tě bude stát hodně peněz, než ji dáš dohromady, v dobrém stavu se dědí v rodině, ale třeba budeš mít štěstí a na nějakou narazíš, potom je to výhra. Mondeo bude shnilé, mazda taktéž, Honda accord - tam se s cenou kolem 50ti na nic kloudného nedostaneš u nisssanu nevím. Lagunu bych vypustil, megane možná. Já bych si rozšířil pole působnosti, ustoupil bych od toho, že nechceš kombi/hatch a řešil bych to asi podle daného stavu auta a ne podle značky.
reagovat
RageweaweR
počet příspěvků4
datum registrace10.12.2016
Středa 14.12.2016 11:50, Odpověď
Díky za odpověď, počítejme raději se 70 000 Kč + následná investice, pokud se okolo 50 000 Kč nic nenajde. Případně kam bych až musel zajít, abych dostal nějaký použitelný kousek?

Vím, že bych mohl sehnat nějaké slušné kousky v této cenovce, pokud bych ustoupil od "nechci hatchback", to je ale moje dá se říct jediná podmínka. Nemám preference na značku, nepotřebuji extra silné auto, ale chci určitě Sedan/Liftback, než z této podmínky ustoupit, tak si raději připlatím - každý den si říkám, jak si někdo takové auto může koupit a pak bych v něm sám jezdil , to by dohromady nešlo.

Nějaké další tipy prosím, aby to splňilo mé požadavky. Ustupovat ani moc není kam, maximálně požadavek na výkon 50-60 kW, ale za 70 000 Kč si myslím, že by se mohlo najít i něco silnějšího.

Díky
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 14.12.2016 12:20, RE: Auto do 70 000 Kč
RageweaweR napsal:
Zdravím,po menším hledání na internetu jsem se rozhodl, že si nasbírané informace ještě ověřím u zkušenějších. Prosím tedy o radu.Auto budu primárně využívat na jízdu po městě cca 10 - 15 000 km ročně. Delší výlet na Moravu (800 km 2x ročně) + Chorvatsko 1x ročně. V takovém případě bych se měl dívat spíše po benzínu, ale bylo mi řečeno, že 1.9 TDI Octavia je pro tuhle cenu nejlepší volba, co se týká i náhradních dílů, servisu a spotřebě.Požadavky: Nechci combi/hatchback - Klidně může být coupé/cc, preferuji hlavně liftback/sedanLevnější opravySpolehlivostBezpečnostRozumná spotřeba (nepotřebuji trhač silnic s 12/100)++74 kWKlimaPotencionální auta - nejsem si ale vůbec jistý motorizací, zde prosím o radu, případně typ přímo na vystavené vozidlo. Existuje v této cenové kategorii nějaký opravdový držák?Octavia 1.9 TDi (raději benzín 1.6i ?)Megane 2004+Laguna (zde si nejsem jistý poruchovostí)Thalia Mondeo (koroze?)Mazda 626 Nissan PrimeraHonda AccordPřípadně prosím o další typy v této cenové kategorii. Ideálně 50 auto + 20 prvotní oprava před provozem nebo 70 + 20, pokud bych se dostal na lepší a hlavně výhodnější kousky. Ideálně bych se ale držel kolem hranice 70 000 Kč.Děkuji všem !


Okta ne, tam začínaj slušný kusy na 100kkč a výš. Z tohoto důvodu bych vyloučil celej koncern.
Megane 2004 já osobně řadím mezi hatchbacky, ale vím že novináři ji označovali jako liftback... Taky se dá sehnat přímo ve verzi sedan. Stejně tak Astra G i jako hatchback vypadá trochu jako liftback, nabízí se taky jako coupé a sedan. Jako sedan se nabízí i focus... Myslím, že všechna tahle auta jsou celkem srovnatelná, každý má svý plus a svý mínus... Taky pozor na to, že sedany nižších tříd jsou určeny primárně pro východní trhy, může to ovlivnit kvalitu zpracování...
Laguna si ssebou nese stigma. Doporučil bych poohlídnout se na klubové fórum a hledat info tam.
Thalia je rozpočtovka a je nutné s tím počítat. Pokud zkousnete věci s tím spojené, může se auto odvděčit jistou blbuvzdorností a levným provozem...
Mondeo a japonci budou mít problémy s korozí, a v ceně do 50k kč bohužel už asi prohraný...
Kdybych měl přidat nějaký tip, mrknout na Citroen a Peugeot... 406 se nabízela jako sedan i coupé a za 50k kč už půjdou sehnat ty hezčí kusy...
reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Středa 14.12.2016 12:28, Toledo
Co treba Seat toledo 1.9tdi ceny jsou nizke neni tak oblibeny jako leon
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 14.12.2016 12:44, Honda
Mrkni ještě na Hondu city, sice je to škaredé,ale docela bezproblémové aut.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 14.12.2016 12:47, Mazda 6
Za 70 tisíc jsem prodal Mazdu 6 kombi v benzínu s pravidelným servisem v autorizáku, opravenými zadními lemy a navíc zimními pneu na alu diskách. 20 tisíc na prvotní opravu nebylo třeba. Pokud byste podobný kus od soukromníka sehnal, tak doporučuji.
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Čtvrtek 15.12.2016 00:30, honda
co honda city? na mestsky provoz je to s benzinem ideal
reagovat
RageweaweR
počet příspěvků4
datum registrace10.12.2016
Čtvrtek 15.12.2016 14:53, Změna - 100 000 Kč
Rozhodl jsem se nakonec do auta dát více a zvýšil bych původní investici na 100 000 Kč + opravy, tedy 30 000 Kč + opravy navíc. Nelíbí se mi dá se říct žádné z nejčastějších doporučovaných aut (okolo 50-70 000) ať už tady nebo jinde - vždy jde o nízkou třídu z roku 1998 - 2002 - nulová výbava, bezpečnost s otazníkem. Pokud už se mi nějaký kousek líbí, tak je na trhu pouze pár kusů, které nestojí za moc (měl jsem možná smůlu).

Styl který se mi líbí - nemusím mít zrovna dané auta, jde o styl - vše sedan/liftback (opět combi / klasický hatchback nechci):

Honda Accord

Mazda 6 (jediná závada o které jsem se dočetl, je rozsáhlá koroze - okolo 100 000 Kč by jste to viděli jak? Třeba budu úplně mimo, ale kolik by stala oprava?)

BMW 320/330

Octavia 2 - prý se často krade, nebude v garáži

Audi A4

Potom sáhnout po autech, které se dali sehnat i za 50-70k, ale kvalitově na tom budou okolo 100k pravděpodobně lépe.

Laguna (tady by musela být vyšší výbava)
Mondeo (stejné jako Laguna)

Co doporučujete v této cenové hranici vy?

Díky
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 15.12.2016 15:17, RE
Jaguar S-type, nebo X-type, ale X-type miva problemy s poddimenzovanou rozvodkou pohonu 4x4. S-type celkem OK.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.