0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 50 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
Michal96
počet příspěvků2
datum registrace29.06.2017
Čtvrtek 29.06.2017 12:52, Auto do 50 tisíc
Zdravím,

jsem student a chtěl bych si pořídit nové auto. Do téhle doby jsem jezdil s fabii 1,4 MPI a bohužel si musím pořídit nové. A proto bych chtěl požádat o radu, jaké auto by jste mi doporučili kolem 50 tisíc korun tak, aby bylo svižné (to znamená, aby mělo dobré zrychlení, kolem 10s z 0-100) a vydrželo pár let. Nechtěl bych nic velkého klidně 3 dveřové. Přemýšlel sem o Audi A3 1,8 92kw. Děkuji za všechny doporučení.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 29.06.2017 13:44, RE: Auto do 50 tisíc
Michal96 napsal:
Zdravím,jsem student a chtěl bych si pořídit nové auto. Do téhle doby jsem jezdil s fabii 1,4 MPI a bohužel si musím pořídit nové. A proto bych chtěl požádat o radu, jaké auto by jste mi doporučili kolem 50 tisíc korun tak, aby bylo svižné (to znamená, aby mělo dobré zrychlení, kolem 10s z 0-100) a vydrželo pár let. Nechtěl bych nic velkého klidně 3 dveřové. Přemýšlel sem o Audi A3 1,8 92kw. Děkuji za všechny doporučení.


Opravdu si myslíš, že tvoje téma "studentské auto za 50 tisíc" se tolik liší od pár dnů starého tématu "studentské auto za 45 tisíc"? Ona ta A3 by asi nebyla špatná volba, kdyby ovšem nebyla za tu cenu okolo stavu klinické smrti. Mezi univerzální volbu v této cenové kategorii patří Fiat Stilo, který má i variantu s 1.8 96 kW, což je sice motor, který vyžaduje určitý servis, ale celkově je poměrně spolehlivý. Alternativně by se dalo uvažovat i o Fiatu Punto II HGT se shodným motorem (větší sexappeal a lepší dynamika díky nižší hmotnosti).
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 29.06.2017 14:24, RE: Auto do 50 tisíc
Giorgio napsal:
Michal96 napsal:
Zdravím,jsem student a chtěl bych si pořídit nové auto. Do téhle doby jsem jezdil s fabii 1,4 MPI a bohužel si musím pořídit nové. A proto bych chtěl požádat o radu, jaké auto by jste mi doporučili kolem 50 tisíc korun tak, aby bylo svižné (to znamená, aby mělo dobré zrychlení, kolem 10s z 0-100) a vydrželo pár let. Nechtěl bych nic velkého klidně 3 dveřové. Přemýšlel sem o Audi A3 1,8 92kw. Děkuji za všechny doporučení.
Opravdu si myslíš, že tvoje téma "studentské auto za 50 tisíc" se tolik liší od pár dnů starého tématu "studentské auto za 45 tisíc"? Ona ta A3 by asi nebyla špatná volba, kdyby ovšem nebyla za tu cenu okolo stavu klinické smrti. Mezi univerzální volbu v této cenové kategorii patří Fiat Stilo, který má i variantu s 1.8 96 kW, což je sice motor, který vyžaduje určitý servis, ale celkově je poměrně spolehlivý. Alternativně by se dalo uvažovat i o Fiatu Punto II HGT se shodným motorem (větší sexappeal a lepší dynamika díky nižší hmotnosti).


Přesně tak, za poslední měsíc se tu toto téma řešilo několikrát a vždy se došlo k celkem dobrým radám.
Trochu mě zajímá, proč si musíš pořídit nové auto, když Fabka 1,4MPI je skoro nezničitelnej krám...
Audi bude dobrá, rychlá, ale přes smrtí, to podle mě platí i o Puntu HGT, ale možná půjde snáz udržovat při životě, rychlejší bude určitě.
Jestli chceš zažít ten správnej fičák ve zrychlení, tak Alfa 156 2,4JTD - v přímce se může jít audina zahrabat...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 29.06.2017 20:17, motor 1.8. . . . . . . . .
Ten motor 1.8 je spolehlivy, kamarad ho ma v prvni octavii, najeto cca 500 tis. bez zavad. Urcite si za tyto penize nekupuj diesel. Chybu neudelas i s 1.8 od opelu a vetsina benzinovych japoncu jsou drzaky, podivej se treba va corollu nebo civic
reagovat
Majky668
počet příspěvků4
datum registrace03.02.2017
Úterý 15.08.2017 10:28, Mazda urcite Mazda
Poohledni se po Mazde 323F BA 1.8 (85)kW, malé auto, bezproblémový motor, lehká váha, Sám Ho vlastním mám tam sportovní sáni a výfuk a auto má zrychlení z 0-100 za 9.3s, navíc jich moc není a vypadají stále sportovně a co se podvozku týká tak takový sportovní podvozek moc aut z EU na tu dobu nemá
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Úterý 15.08.2017 13:34, Studentské auto ........
Já bych jako fiatofil zvolil Punto MkII s motorem 1.4 16V. Ideální poměr ceny, váhy, užitné hodnoty, provozních nákladů a výkonu. Ale má to jeden háček, moc jich není a špatně se shání. Když by jsi slevil v akceleraci, tak 1.2 16V verzi.
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Úterý 15.08.2017 16:55, xxxxxxxx
Kdysi jsem vlastnil Puňtu 1,8 - 130 koní, 3-dvířko, a moc spokojený, jak na náklady, provoz i rychlost. Měl jsem o něco širší kola a dodnes si pamatuji když se mi smál kamarád s BMW 535. Byly závody 12 km zatáček a nepředjel.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 16.08.2017 11:31, RE: Auto do 50 tisíc
Michal96 napsal:
Zdravím,jsem student a chtěl bych si pořídit nové auto. Do téhle doby jsem jezdil s fabii 1,4 MPI a bohužel si musím pořídit nové. A proto bych chtěl požádat o radu, jaké auto by jste mi doporučili kolem 50 tisíc korun tak, aby bylo svižné (to znamená, aby mělo dobré zrychlení, kolem 10s z 0-100) a vydrželo pár let. Nechtěl bych nic velkého klidně 3 dveřové. Přemýšlel sem o Audi A3 1,8 92kw. Děkuji za všechny doporučení.


Ahoj, za mě bych doporučil, to co Svět Motorů, tj. Renault Megane II 1.4 v benzínu. Více se o této ojetině dočteš ve speciálním vydání SM o ojetinách.
Jinak ja sám jsem měl pár let Peugeot 206 1.1 16v r.2002 jako druhé auto v rodině a nemůžu říct křivého slova - komfortní, dobré sedačky, tichá klima,levné díly, pozink karosérie. Pokud hledáš živější motor, sáhni po osvědčené 1.4. Do 50tis.kč už jde sehnat ve 3D ročníky 2004/2005.
Jak tady už psali ostatní, fajn autíčko je i Fiat Punto, ten starší typ má i má kolegyně s 1.2 v benzínu. Kromě výměny páčky u volantu(zkratovaný blinkr) se nic zásadního nepokazilo... Bohužel Punto jsem neřídil, jen jel jako spolujezdec, tak netuším jaká je ergonomie pro řidiče. Co mě dostalo je živost motoru 1.2, opravdu nadstandarní a stačí na běžné ježdění bohatě s rezervou. Ze záporu bych snad jen řekl trochu horší výhled šikmo vpřed, v tomhle je Megane i P206 lepší.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.