0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 30000 Kč. (10000 si schovám na opravy)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.08.2014 17:59, Auto do 30000 Kč. (10000 si schovám na opravy)
Dobrý den, začínam si dělat řidičák, tak se rozhoduji, jaké auto si koupím. V rodině jsem odrostlý na benzinu, takže vybírám jedině benzínový agregát. Budu dojíždět skoro každý den 15 km do školy.
Do 30000 Kč není mnoho aut, co by byla rozumná koupě. Hledám \"spolehlivé, né moc drahé na díly\" auto. Zakoukal jsem se do Hondy Civic 6g s motorem 1.5 vtec (84kw), rád bych věděl, co si o tomhle autě myslíte. Je spolehlivé a jak by se moje peněženka vyprázdnila? Dále se díval na Golf 3, 1.6, nebo Mazdu 323 (rok okolo 2003) s motorem 1.6.
Jak je asi jatrný, nechci tuctovou fábii s motorem (snad vyjedu kopec) nebo něco podobného.
Zkrátka, které auto by jste si koupil v této situaci vy?

S pozdravem Jirka, student
reagovat
Excalibur
počet příspěvků36
datum registrace16.07.2013
Úterý 19.08.2014 19:55, RE: Auto do 30000 Kč. (10000 si schovám na opravy)
Trochu skromnosti by neškodilo. Ne že bych byl zastánce Fabie, ale i na slušnou Fabii byste potřeboval téměř 2x tolik než je váš rozpočet. Mazda 323 r.v. 2003 za 30 000 Kč? Kde ji mají? Půjdu pro ni taky. :) Za tyto peníze by se dal koupit francouzský vůz nižší střední třídy (306, Xsara). Většina lidí má k těmto vozům averzi, ale jejich předností je, že jsou levné, nekradou se a nekorodují. S 1,6 benzín to nemusí být špatné svezení. Dále by se dal doporučit zmíněný Golf III, z japonců Nissan Primera (ale pozor na korozi).

reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Úterý 19.08.2014 20:28, mitsu
Dobrý den, mám osobní zkušnost s mitsubishi carisma 1.6 16v a co se týče motoru a celkové spolehlivosti byla to paráda pořád na ní vzpomínám a to jsem naklepával omezovač nonstop :D
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 20.08.2014 17:11, Dojíždění
Uvědomujete si, že každodenní dojíždění autem vás bude stát za ten rok pravděpodobně podstatně víc než 30000 Kč? Denně ujedete 30 km to už jenom na benzínu těch 20 cest měsíčně udělá jednu nádrž za 1500 Kč. Pak povinné za cca 2500 Kč ročně. Pneu minimálně za 4000 Kč, ale ty vydrží několik let, tak dejme tomu 1000 Kč. Nějaké ty opravy u takhle starého auta mohou stát klidně 10000 Kč ročně. A to mluvím čistě o cestách do školy a ne za zábavou a ježdění jen tak. Jste si jistý, že to jako student utáhnete? Já měl jako student co dělat i s žigulem...
reagovat
mykovec
počet příspěvků33
datum registrace13.12.2008
Středa 20.08.2014 18:03, Co takhle kolo
Já bych koupil raději kolo, za 30 to bude rychlé žihadlo, opravy pár korun a ještě je to zdraví prospěšné. Já ve svých skoro 40 letech dojíždím do práce celoročně 20km tam a 20 zpět. Někdy tu cestu tam nebo zpět protáhnu třeba na 100, to Vám přátelé krásně vyčistí hlavu. Za ty roky, co tak činím, mám kondici 1A. A ne že bych neměl na auto, mám dokonce 2, ale když si můžu vybrat mezi sedaldem a sedlem, vždy volím sedlo.
reagovat
jmenonick
počet příspěvků2
datum registrace22.03.2012
Středa 20.08.2014 19:34, ....
jj sup na kolo, sportem k trvale invalidite.
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Středa 20.08.2014 21:35, Felicie
A co tak se podívat po nějaké felicii? Když budete hledat tak nějakou kolem 20 najdete i Laurin a Klement v kůži? Auto spolehlivé, jednoduché s levnýma dílama a opraví ho každý! Ano, nemá takový šmrnc jak honda, ale nesežere Vás provoz! Je to jen názor, ale možná by to nebyla špatná volba
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 21.08.2014 07:27, RE: Auto do 30000 Kč. (10000 si schovám na opravy)
nepřihlášený uživatel napsal:
Budu dojíždět skoro každý den 15 km do školy. Do 30000 Kč není mnoho aut, co by byla rozumná koupě. Hledám \"spolehlivé, né moc drahé na díly\" auto. Zakoukal jsem se do Hondy Civic 6g s motorem 1.5 vtec (84kw), rád bych věděl, co si o tomhle autě myslíte. Je spolehlivé a jak by se moje peněženka vyprázdnila? Dále se díval na Golf 3, 1.6, nebo Mazdu 323 (rok okolo 2003) s motorem 1.6. Jak je asi jatrný, nechci tuctovou fábii s motorem (snad vyjedu kopec) nebo něco podobného. Zkrátka, které auto by jste si koupil v této situaci vy? S pozdravem Jirka, student


V první řadě bych se díval po něčem, co nehnije - a při stáří 20 let je třeba trojkový golf mimo právě tímto parametrem. Taky japonská auta z 90. let na tom nejsou o nic lépe, což z pohledu "konzistence" hovoří pro evropskou produkci. Pak je tu požadavek na dostupnost dílů - u japonských aut je to různé, něco je dosupné lacino, něco nečekaně drahé. Francouzi mají díly všeobecně dražší, než kolik stojí na německá nebo italská auta.

Pak je tu ten požadavek na svezení, ale podle mě by měl být důležitější požadavek na spotřebu. Dva roky jsem kdysi denně dojížděl 2x 25 km do školy a byl jsem rád, že to bylo na starém unu s litrovým motorem a spotřebou cca 5 l/100 km, kdy benzin byl pod 17 Kč za litr a o náklady na cestu jsem se většinou dělil s 2 dalšími lidmi. To uno tehdy bylo ještě "auto" a stálo více, než kolik ty máš rozpočet i s rezervou. Za sebe bych se ale rozhodoval úplně stejně - koupil bych si auto, které by bylo na provoz co nejlevnější, abych nemusel smutně koukat, že nemám na benzin, ale naopak mohl kdykoliv sednout a odjet.

Z tohoto pohledu mi vychází nejlépe Fiat Punto druhé generace s motorem 1.2 8V, sice se moc nesvežeš, ale spotřeba je nízká, auto je realtivně bezpečné a nehnije. Jako alternativa třeba Opel Corsa C. Jasně, to punto se dá sehnat i jako verze HGT s motorem 1.8 16V s 96 kW, ale opravdu máš na to takové auto živit (spotřeba, servis, pojistka)?

A kdyby se našlo nějaké punto první generace "po dědovi", klidně bych vzal i to, spotřeba je tam ještě nižší, taky to nehnije, akorát bezpečnost není tak dobrá. Ale ve srovnání s felicií je pořád daleko lepší. Díly na ta auta stojí pár korun i nová, použitých je všude dost.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Čtvrtek 21.08.2014 10:29, šibeniční rozpočet a jaký je příjem???
tazatel opět zapomněl uvést základní hodnotu-a to výši příjmu. pokud nemá brigádu/y tak bude odkázán na kapesné, a z toho žádné auto neuživí. 2.000,- každý měsíc jen benzín do školy a z5, k tomu občas (často) výlet, odvoz kamarádů a kamarádek, POVko-což v případě mlaďocha s teplým řidičákem bude ranec, gumy, oleje a další drobný servis, vychází mi to fakt na to kolo. v lepším případě skútr. a pokud auto tak za 30k jedině Felcka, nejlíp s plynem, a co nejmíň shnilá. když se zadaří tak to bude rv2000, a i do ní desítka zahučí jako nic. ale zase bude mít auto s nenáročným, dá se říci hodně laciným provozem, funfactor a honění trika nehrozí, ale také nehrozí riziko neufinancovatelné opravy.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 21.08.2014 11:20, Xsara,306
Ja by som si za tie prachy aj teraz vybral xsaru, alebo 306. (Xsaru som aj vlastnil). Ak natrafite na auto v rozumnom stave, tak aj motor 1.4 je v nej vyborny, pretoze je to este lahke auto. Papierovo to sice nie je nic moc, ale po zvezeni v tom aute musim povedat, ze ma prekvapil. A ked na neho date pekne elektrony, vyzera stale dobre (myslim liftback pred faceliftom). Co sa tyka udrzby, je to lacne auto, ktore nema vela modernych elektronickych zariadeni. Jediny problem, ak mate kolesa velkosti 15, je zapisany rozmer. Je tam jeden z najdrahsich R15 rozmerov pneumatik, ake sa daju kupit. To je ale zda sa problem citroenu celkovo, na c5 je to podobne. Xsara ma aspon este na vybe R14 pneu.
reagovat
AnderN
počet příspěvků53
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 21.08.2014 14:07, RE: Auto do 30000 Kč. (10000 si schovám na opravy)
Giorgio napsal:
A kdyby se našlo nějaké punto první generace "po dědovi", klidně bych vzal i to, spotřeba je tam ještě nižší, taky to nehnije, akorát bezpečnost není tak dobrá. Ale ve srovnání s felicií je pořád daleko lepší.


Tak tahle auta jsou co do pevnosti velice podobná. Stejně jako Corsa B nebo Fiesta z té doby, například. U Felicie je výhodou také to, že při její jednoduchosti člověk hromadu věcí zvládne sám nebo s pomocí rodinných příslušníků. Ovšem sehnat kus, který nebude sežraný na nosných částech karoserie, to bude největší oříšek.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 22.08.2014 06:07, RE: Auto do 30000 Kč. (10000 si schovám na opravy)
AnderN napsal:
Giorgio napsal:
A kdyby se našlo nějaké punto první generace "po dědovi", klidně bych vzal i to, spotřeba je tam ještě nižší, taky to nehnije, akorát bezpečnost není tak dobrá. Ale ve srovnání s felicií je pořád daleko lepší.
Tak tahle auta jsou co do pevnosti velice podobná. Stejně jako Corsa B nebo Fiesta z té doby, například. U Felicie je výhodou také to, že při její jednoduchosti člověk hromadu věcí zvládne sám nebo s pomocí rodinných příslušníků. Ovšem sehnat kus, který nebude sežraný na nosných částech karoserie, to bude největší oříšek.


Ta auta možná byla podobná pevností v době, kdy sjela z výrobní linky, ale ne po dvaceti letech, kdy punta měla velmi dobrou antikorozní ochranu, zatímco felicie byly prožrané po 3 letech. Právě fiaty měly v 90. letech nejlepší antikorozní ochranu, i fordy a opely s tím ještě po přelomu milénia byly na štíru. Mechanickou jednoduchostí jsou na tom všechna ta auta +/- stejně. Felicie "po dědovi" je samozřejmě také dobrá volba, ale první zima na soli ji rozhodně ublíží více než tomu puntu. Nemluvě o spotřebě vyšší minimálně o 1,5 l/100 km v neprospěch feldy, což pro studenta může být taky důležitý faktor, který si však zatím neuvědomuje.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 28.08.2014 22:07, RE:
Dobrý den, za Vaše peníze můžete koupit například starší Nissan Primera, Fiat Punto nebo Opel Corsa. Správně vybíráte pouze vozy s benzínovým motorem. Při výběru se nezajímejte ani tak o počet najetých kilometrů, jako spíše o aktuální stav vozu. Zachovalý kus budete ale hledat poměrně obtížně, 10 tis. Vám pokryje alespoň základní údržbu.
reagovat
Matthias6
počet příspěvků26
datum registrace01.09.2014
Pondělí 01.09.2014 20:14, Renault
Je mi 19 let mám řidičák 2 měsíce a koupil jsem si renault megane s motorem 1.6e 66 kw jeden z mala povedených renaultu ten motor každou chvilu točím do 6 tisíc a projel jsem s ním už spoustu kanalu a všechno faka jak ma.. pojistka není moc velka a spotřeba pokud jezdí člověk trochu z ostra jako ja tak 7,3 litru nepřeleze. Levne nahr. díly. za 20 000 tisíc ho seženeš v dobrem stavu a oproti felde to ají jede a nerezne,, mám s ním najeto cca 2 500km a nic neodešlo
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 01.09.2014 23:27, RE: Renault
Matthias6 napsal:
Je mi 19 let mám řidičák 2 měsíce a koupil jsem si renault megane s motorem 1.6e 66 kw jeden z mala povedených renaultu ten motor každou chvilu točím do 6 tisíc a projel jsem s ním už spoustu kanalu a všechno faka jak ma.. pojistka není moc velka a spotřeba pokud jezdí člověk trochu z ostra jako ja tak 7,3 litru nepřeleze. Levne nahr. díly. za 20 000 tisíc ho seženeš v dobrem stavu a oproti felde to ají jede a nerezne,, mám s ním najeto cca 2 500km a nic neodešlo


Vlastnit v tu dobu nový (1998) megane sedan 1,6e 66kw mě spolu s pozdější lagunou II na vždy přesvědčilo že Renaulta už nikdy. Tehdy má přítelkyně co megana užívala odmítala jet dál než cca. 60km od domu. To auto se odtahovalo nesčetněkrát, vždy to byla elektronika. Většinou do něčeho nateklo. V servisu se ničemu nedivili, prý klasika a nesmíme to komentovat.
Motor navíc nebyl žádný drak. Komfort jízdy ale velmi slušný na tu dobu a auto se mi dobře řídilo.
Renautly se mi líbí designem, ale nedoporučil bych ho ani tchýni. Natož 15 let starý.

reagovat
Matthias6
počet příspěvků26
datum registrace01.09.2014
Úterý 02.09.2014 19:12, Renault
Na značce auta nesejde... I když si koupím toyotu nebo bmw tak se to auto muže takhle srát sejde na kusu..znám spoustu lidi s fiatem a s fordem a jsou spokojeni.. a znám spoustu lidí co maji wv a sere se jim to..
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.