0
zpět
 

diskuze k tématu: auto do 200 000

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, francouzská vozidla, korejská vozidla, americká vozidla
rx343
počet příspěvků31
datum registrace18.02.2013
Středa 10.07.2013 10:41, auto do 200 000
Dobrý den sháním auto do 200 000 mělo by mít přijatelnou spotřebu a taky určitý komfort co se týče svezení.Ted váhám jestli je lepší koupit něco z nižší třídy nové nebo zánovní a nebo něco z nižší střední až střední třídy ale nižší ročník.

kandidáti: ze zánovních.. škoda citigo,kia picanto,citroen c1,chevrolet spark (u těchto vozů se bojím že to nebude ono přece jenom jsou to levné vozy z nižší třídy nebylo by lepší koupit starší ale o třídu výš mělo by tam být všechno kvalitnější než u takových levných vozů)
ze starších .. ford mondeo mk4,škoda octavia 2,vw passat b6,vw golf 6 (ten by se mi líbíl ale v mém rozpočtu se dají sehnat jenom ty dovezené vozy)

doposud jezdím s fordem focusem c-max 2004 1,6tdci ten půjde synovi a já hledám nástupce, takže pokud možno né focuse at je trochu změna naopak bych chtěl zkusit něco z koncernu VW.asi bych raději benzín ale pokud by měl žrat více než 7l tak klidně i naftu najedu tak 10-15tis za rok.
reagovat
Minett
počet příspěvků11
datum registrace09.07.2013
Středa 10.07.2013 10:53, Spíše starší
Dobrý den, z vašich kandidátů ze starších vozů bych určitě nedoporučoval Passat B6 a ani Mondeo. Mám pár známostí se zkušenostmi z těmihle vozy a všichni majitelé těchto aut říkají, že jsou "v servisu jako doma".... Pokud jde o spotřebu a náklady, tak je Octavia jasným vítězem, ale pak už je to o člověku, co mu sedne víc. Psal jste, že dosud jezdíte s motorem 1.6 TDCi, takže Octavia s 1.9 TDi pod kapotou by pro vás nemusela být až takový skok. Nebo dále ještě mohu doporučit Ford Focus 2.0 TDCi nebo Audi A4 také s motorem 1.9 TDi, která se nějaká po roce 2006 za ty peníze hůř shání, ale je to velice pohodlné auto - nízká spotřeba - hezký design.
reagovat
rx343
počet příspěvků31
datum registrace18.02.2013
Středa 10.07.2013 12:20, ..
a co zanovní seat ibiza nebo vw polo?
reagovat
gablenz
počet příspěvků137
datum registrace12.01.2009
Čtvrtek 11.07.2013 08:36, Co tak skútr?
Zase dotaz jako samotná pekelná zadnice. Množina aut je r= (c1; Passat) - Barkas; Tata. Čili pánovi byse líbilo skoro všechno na čtyřech kolech. Jo, a má to mít přijatelnou spotřebu.... Tak to pozor! Výběr see nám zúží na 4897 možných modelů.

Pán, nejspíš senior by si nechal kvůli litru benzínu navíc koleno vrtat. Jenom nééé benzín, co žere víc jak 7 litrů!!! To je ten Lidl efekt na seniory. Přijdeš do Lidlu a máš z mozku knedlu. Nebo to možná spůsobuje ta TV Šlágr?
reagovat
Minett
počet příspěvků11
datum registrace09.07.2013
Čtvrtek 11.07.2013 09:55, RE: Co tak skútr?
gablenz napsal:
Zase dotaz jako samotná pekelná prd*el. Množina aut je r= (c1; Passat) - Barkas; Tata. Čili pánovi byse líbilo skoro všechno na čtyřech kolech. Jo, a má to mít přijatelnou spotřebu.... Tak to pozor! Výběr see nám zúží na 4897 možných modelů. Pán, nejspíš senior by si nechal kvůli litru benzínu navíc koleno vrtat. Jenom nééé benzín, co žere víc jak 7 litrů!!! To je ten Lidl efekt na seniory. Přijdeš do Lidlu a máš z mozku knedlu. Nebo to možná spůsobuje ta TV Šlágr?


Dobrý den, v něčem máte asi pravdu, ale na druhou stranu vím, že lidé, kteří třeba najedou 200-400km denně, tak jsou také rádi za každý ušetřený půllitr, protože za měsíc či rok to dělá celkem slušnou sumičku pro někoho s průměrným platem, kdo je právě rád, že si dnes může dovolit i to auto do 200.000.
reagovat
Hurikan
počet příspěvků50
datum registrace25.06.2013
Čtvrtek 11.07.2013 11:10, Ze by Golf?
Dobry den.Vaš vyběr bych soustredil na nizsi stredni.Ten golf bych prave bral jen ze zahranici,protoze jen u nas je děsna nafta,benzin i cesty a o pristupu nasich majitelu vozu ani nemluvim.Takze bezte do vozu z italie nebo nemecka a klidne pridam do hledačku Opel astra 1,8benzin103kw.Delal se kolem r.v.2006a znamy ho ma a jezdi kolem 7.5¨/100.Jedna se o velmi dobry pomer cena-vykon.
reagovat
0007
počet příspěvků29
datum registrace31.07.2012
Čtvrtek 11.07.2013 11:10, nechápu
Chceš radu: pokud ti stávající auto slouží ke spokojenosti, tak ho užívej. Pokud chce synáček vlastní, tak ať si ho koupí (a před tím, ať si na něj vydělá). V čem je problém???
Maximálně, pokud by mě požádal, bych mu pomohl s výběrem konkrétního kusu...

Popravdě nechápu tyto dnešní manýry, kdy synáčkovi ani neuschnul řidičák a už potřebuje vlastní auto nejlépe darem od rodičů

reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 11.07.2013 11:18, RE: nechápu
0007 napsal:
Chceš radu: pokud ti stávající auto slouží ke spokojenosti, tak ho užívej. Pokud chce synáček vlastní, tak ať si ho koupí (a před tím, ať si na něj vydělá). V čem je problém??? Maximálně, pokud by mě požádal, bych mu pomohl s výběrem konkrétního kusu...Popravdě nechápu tyto dnešní manýry, kdy synáčkovi ani neuschnul řidičák a už potřebuje vlastní auto nejlépe darem od rodičů


Tak to je jeden úhel pohledu - a nemusí být zrovna úplně správný. Když si představím, kolik je mi někdo schopen nabídnout za (pro mne) prověřenou, opečovávanou ojetinu, tak bych ji taky radši daroval v rodině (pokud teda zoufale nepotřebuju těch pár šušní, co bych za ní dostal). A než domů (byť za "vlastní") nechat syna dotáhnout nějakej pochybnej vrak, to bych se radši dohodl v rámci dobrých vztahů na nějaké kompenzaci.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Čtvrtek 11.07.2013 11:23, RE: Co tak skútr?
Minett napsal:
gablenz napsal:
Zase dotaz jako samotná pekelná prd*el. Množina aut je r= (c1; Passat) - Barkas; Tata. Čili pánovi byse líbilo skoro všechno na čtyřech kolech. Jo, a má to mít přijatelnou spotřebu.... Tak to pozor! Výběr see nám zúží na 4897 možných modelů. Pán, nejspíš senior by si nechal kvůli litru benzínu navíc koleno vrtat. Jenom nééé benzín, co žere víc jak 7 litrů!!! To je ten Lidl efekt na seniory. Přijdeš do Lidlu a máš z mozku knedlu. Nebo to možná spůsobuje ta TV Šlágr?
Dobrý den, v něčem máte asi pravdu, ale na druhou stranu vím, že lidé, kteří třeba najedou 200-400km denně, tak jsou také rádi za každý ušetřený půllitr, protože za měsíc či rok to dělá celkem slušnou sumičku pro někoho s průměrným platem, kdo je právě rád, že si dnes může dovolit i to auto do 200.000.


Jenže tady je nájezd 30 - 40 km denně, takže řešit, jestli mi auto žere 7 nebo 8 je podle mně irelevantní (pár tisíc za rok, které můžou být klidně utopeny v něčem jiném). Spíš aby to celkově nebyla kasička. Tady lze doporučit Golfa 6 (od 2009) s 1,4 16V. Auto je to robustní a když už se rozjede tak to nejede špatně. Spotřebu lze do 7l udržet. A za 200 000 lze sehnat i nedovozový kus.
reagovat
0007
počet příspěvků29
datum registrace31.07.2012
Čtvrtek 11.07.2013 11:55, RE: nechápu
Pepe napsal:
0007 napsal:
Chceš radu: pokud ti stávající auto slouží ke spokojenosti, tak ho užívej. Pokud chce synáček vlastní, tak ať si ho koupí (a před tím, ať si na něj vydělá). V čem je problém??? Maximálně, pokud by mě požádal, bych mu pomohl s výběrem konkrétního kusu...Popravdě nechápu tyto dnešní manýry, kdy synáčkovi ani neuschnul řidičák a už potřebuje vlastní auto nejlépe darem od rodičů
Tak to je jeden úhel pohledu - a nemusí být zrovna úplně správný. Když si představím, kolik je mi někdo schopen nabídnout za (pro mne) prověřenou, opečovávanou ojetinu, tak bych ji taky radši daroval v rodině (pokud teda zoufale nepotřebuju těch pár šušní, co bych za ní dostal). A než domů (byť za "vlastní") nechat syna dotáhnout nějakej pochybnej vrak, to bych se radši dohodl v rámci dobrých vztahů na nějaké kompenzaci.


Což ale dle popisu tento případ není že???
reagovat
gablenz
počet příspěvků137
datum registrace12.01.2009
Čtvrtek 11.07.2013 13:50, RE: Co tak skútr?
Paul napsal:
Minett napsal:
gablenz napsal:
Zase dotaz jako samotná pekelná prd*el. Množina aut je r= (c1; Passat) - Barkas; Tata. Čili pánovi byse líbilo skoro všechno na čtyřech kolech. Jo, a má to mít přijatelnou spotřebu.... Tak to pozor! Výběr see nám zúží na 4897 možných modelů. Pán, nejspíš senior by si nechal kvůli litru benzínu navíc koleno vrtat. Jenom nééé benzín, co žere víc jak 7 litrů!!! To je ten Lidl efekt na seniory. Přijdeš do Lidlu a máš z mozku knedlu. Nebo to možná spůsobuje ta TV Šlágr?
Dobrý den, v něčem máte asi pravdu, ale na druhou stranu vím, že lidé, kteří třeba najedou 200-400km denně, tak jsou také rádi za každý ušetřený půllitr, protože za měsíc či rok to dělá celkem slušnou sumičku pro někoho s průměrným platem, kdo je právě rád, že si dnes může dovolit i to auto do 200.000.
Jenže tady je nájezd 30 - 40 km denně, takže řešit, jestli mi auto žere 7 nebo 8 je podle mně irelevantní (pár tisíc za rok, které můžou být klidně utopeny v něčem jiném). Spíš aby to celkově nebyla kasička. Tady lze doporučit Golfa 6 (od 2009) s 1,4 16V. Auto je to robustní a když už se rozjede tak to nejede špatně. Spotřebu lze do 7l udržet. A za 200 000 lze sehnat i nedovozový kus.



Golf bude předražený. Šíleně. Já bych volil pěkný zachový Lancer s benzínem. Už vidím tu situaci: krásné a svižné projížďky spolehlivým japoncem, který ještě vypadá jako normální auto. To samé platí o mazdě 3 sedan, i staré 6 jsou levné, ale to je jedno.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 12.07.2013 10:17, RE: nechápu
0007 napsal:
Pepe napsal:
0007 napsal:
Chceš radu: pokud ti stávající auto slouží ke spokojenosti, tak ho užívej. Pokud chce synáček vlastní, tak ať si ho koupí (a před tím, ať si na něj vydělá). V čem je problém??? Maximálně, pokud by mě požádal, bych mu pomohl s výběrem konkrétního kusu...Popravdě nechápu tyto dnešní manýry, kdy synáčkovi ani neuschnul řidičák a už potřebuje vlastní auto nejlépe darem od rodičů
Tak to je jeden úhel pohledu - a nemusí být zrovna úplně správný. Když si představím, kolik je mi někdo schopen nabídnout za (pro mne) prověřenou, opečovávanou ojetinu, tak bych ji taky radši daroval v rodině (pokud teda zoufale nepotřebuju těch pár šušní, co bych za ní dostal). A než domů (byť za "vlastní") nechat syna dotáhnout nějakej pochybnej vrak, to bych se radši dohodl v rámci dobrých vztahů na nějaké kompenzaci.
Což ale dle popisu tento případ není že???


Určitě ne. Podle popisu je to přesně ten případ, kdy povoláním syn s čerstvým řidičákem dostane to auto darem. Takhle bych (ne)chtěl umět číst mezi řádky
reagovat
rx343
počet příspěvků31
datum registrace18.02.2013
Středa 17.07.2013 21:46, RE: Co tak skútr?
gablenz napsal:
Zase dotaz jako samotná pekelná zadnice. Množina aut je r= (c1; Passat) - Barkas; Tata. Čili pánovi byse líbilo skoro všechno na čtyřech kolech. Jo, a má to mít přijatelnou spotřebu.... Tak to pozor! Výběr see nám zúží na 4897 možných modelů. Pán, nejspíš senior by si nechal kvůli litru benzínu navíc koleno vrtat. Jenom nééé benzín, co žere víc jak 7 litrů!!! To je ten Lidl efekt na seniory. Přijdeš do Lidlu a máš z mozku knedlu. Nebo to možná spůsobuje ta TV Šlágr?


nevim věk 44 senior ještě není
reagovat
rx343
počet příspěvků31
datum registrace18.02.2013
Středa 17.07.2013 21:50, auto darem nedostane
auto nedostane darem ale "si ho vykoupí" samozdřejmně že za uplně jinou cenu než v bazarech vidím to tak na polovinu skutečné hodnoty
reagovat
David V
počet příspěvků2048
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 18.07.2013 10:43, Ojetina = nejistota nezávisle na ceně
Gablenz mě pobavil, ale má svým způsobem pravdu. Nechte si poslat za 200 tisíc pár nabídek z autosalónů, požádejte o slevu aˇrozjeďte se vybírat, co Vám vyhovuje, pokud se spokojíte s malým autem.
Pokud chcete větší a Focus je pro Vás stejná řeka, tak si dovoluji navrhnouti vůz, který je malinko dražší, ale není úplně bez perspektivy. Chevrolet Cruze. Navzdory tomu, že je to laciná verze Opelu (koncern GM), je to docela poctivě udělané auto, které nevypadá špatně. Jediné mínus je zde fakt, že na 200 tisících spíše nabídky začínají. Ideální by byl velmi povedený motor 1.8 (103 kW), za který se GM opravdu stydět nemusí.
reagovat
Sodik
počet příspěvků1
datum registrace29.02.2016
Pondělí 29.02.2016 12:29, Golf 1,4
Právě jsme pořídili Golf Plus 1,4 2006 120tis km za 150. Je to teda němec. Pro jednoho mimo dálnice stačí, ale na pravidelné ježdění v plném obsazení nebo po dálnici motor nemá. Jinak je to edice Goal, fakt jsem byl až překvapen jak je to pěkné. Na to že je to desetileté auto si v něm připadám jak v novém. Spotřeba se dá udržet na 7.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 29.02.2016 13:33, VW Golf VI 1.4 59kw
Za mne jednoznačně VW Golf VI 1.4 59kw. Auto ergonomicky nemá chybu, je dobře odlučněné a bezpečné. Podovozek komfortní, motor sice základ, ale nekazí se, co dodat
Pro mne má své kouzlo i Peugeot 308 HB 1.6, ale nevím jaký máte vztah k Francouzům
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Pondělí 29.02.2016 13:34, 0
0
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.