0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 180-200tis.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Pondělí 06.02.2017 15:45, Auto do 180-200tis.
Zdravím. V současné době mám benzínovou Astru 1.6 55kw, která je sice stále hezky zachovalá a funkční, ale příští rok ji bude už dvacet let. Proto jsem začal hledat co by mohlo být moje druhé auto.



Jelikož zatím nemám děti, kombík není podmínkou, ale nebráním se mu. Určitě by to měl být ale benzín, protože 80% najetých kilometrů je jízda do 5km vzdálené práce. Jízda po okresních silnicích, dálnice tak jednou do roka. Roční nájezd je pak kolem 10tis km. Od nového auta bych chtěl lepší jízdní vlastnosti oproti Astře. Smrt v očích při předjíždění už mě nějak nerajcuje, takže bych rád kdyby to trošku jelo, když je potřeba. Určitě ale s ohledem na nějakou rozumnou spotřebu a malou poruchovostí. S astrou jezdím za nějakých 7,5 - 8l, což není málo málo na to že to fakt moc nejede.



V této ceně jsou to asi tyto auta:

Ford focus II 1.6 74kw

Ford focus III - ten se mi dost líbí, bohužel za tyto peníze asi ještě nekoupím

Mazda 3 1.6 - tady mě trošku děsí drahý servis

Honda civic 1.8 - UFO interiér mě dost odrazuje

Octavia II

Golf - spíš asi ne, problémové TSI + vyšší cena stejně jako u Škodovky



Poprosil bych o nějaké porovnání případně doporučení něčeho jiného. Co bych asi nechtěl tak francouze.

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 07.02.2017 04:36, RE: Auto do 180-200tis.
Honz8 napsal:
Zdravím. V současné době mám benzínovou Astru 1.6 55kw, která je sice stále hezky zachovalá a funkční, ale příští rok ji bude už dvacet let. Proto jsem začal hledat co by mohlo být moje druhé auto. Jelikož zatím nemám děti, kombík není podmínkou, ale nebráním se mu. Určitě by to měl být ale benzín, protože 80% najetých kilometrů je jízda do 5km vzdálené práce. Jízda po okresních silnicích, dálnice tak jednou do roka. Roční nájezd je pak kolem 10tis km. Od nového auta bych chtěl lepší jízdní vlastnosti oproti Astře. Smrt v očích při předjíždění už mě nějak nerajcuje, takže bych rád kdyby to trošku jelo, když je potřeba. Určitě ale s ohledem na nějakou rozumnou spotřebu a malou poruchovostí. S astrou jezdím za nějakých 7,5 - 8l, což není málo málo na to že to fakt moc nejede. V této ceně jsou to asi tyto auta: Ford focus II 1.6 74kw Ford focus III - ten se mi dost líbí, bohužel za tyto peníze asi ještě nekoupím Mazda 3 1.6 - tady mě trošku děsí drahý servis Honda civic 1.8 - UFO interiér mě dost odrazuje Octavia II Golf - spíš asi ne, problémové TSI + vyšší cena stejně jako u Škodovky Poprosil bych o nějaké porovnání případně doporučení něčeho jiného. Co bych asi nechtěl tak francouze.


A proč v tom výběru není astra předchozí generace (která se vyráběla donedávna)? Za rozpočet se koupit dá a je to povedené auto. V rámci hatchbacků stojí za úvahu i Fiat Bravo II.
reagovat
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Úterý 07.02.2017 06:13, Astra - Fiat
S Astrou H jezdím 1.6 v práci. Už jsem o ní uvažoval před koupí Gčkové, ale za tu dobu co s ní v práci jezdím se mi dost okoukala. Ve Fiata nemám moc důvěru.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 07.02.2017 09:57, RE: Auto do 180-200tis.
Honz8 napsal:
Zdravím. V současné době mám benzínovou Astru 1.6 55kw, která je sice stále hezky zachovalá a funkční, ale příští rok ji bude už dvacet let. Proto jsem začal hledat co by mohlo být moje druhé auto. Jelikož zatím nemám děti, kombík není podmínkou, ale nebráním se mu. Určitě by to měl být ale benzín, protože 80% najetých kilometrů je jízda do 5km vzdálené práce. Jízda po okresních silnicích, dálnice tak jednou do roka. Roční nájezd je pak kolem 10tis km. Od nového auta bych chtěl lepší jízdní vlastnosti oproti Astře. Smrt v očích při předjíždění už mě nějak nerajcuje, takže bych rád kdyby to trošku jelo, když je potřeba. Určitě ale s ohledem na nějakou rozumnou spotřebu a malou poruchovostí. S astrou jezdím za nějakých 7,5 - 8l, což není málo málo na to že to fakt moc nejede. V této ceně jsou to asi tyto auta: Ford focus II 1.6 74kw Ford focus III - ten se mi dost líbí, bohužel za tyto peníze asi ještě nekoupím Mazda 3 1.6 - tady mě trošku děsí drahý servis Honda civic 1.8 - UFO interiér mě dost odrazuje Octavia II Golf - spíš asi ne, problémové TSI + vyšší cena stejně jako u Škodovky Poprosil bych o nějaké porovnání případně doporučení něčeho jiného. Co bych asi nechtěl tak francouze.


Ahoj, raději došetřit a koupit Focus III 1.6 Ti-VCT. Ono, kdybys koupil něco, co ti úplně nesedí, budeš už za rok špekulovat, jak to zase prodat a koupit Focuse III
Já mám Focuse II facelift 1.6, je to návykové auto, ale Focus III je zase o kus dál s komfortem, takže i ženy nemají problém mít toto auto rády
Focus II je dost ultimativní hračka pro pány jen - spojka přesná, ale nejde úplně lehce, řazení famózní, ale zase jde trochu těžce, a to samé řízení. Chlap slintá, ale subtilnější žena naříká, že to "nejde lehce jako ve Fábii II"
reagovat
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Úterý 07.02.2017 10:43, RE: Auto do 180-200tis.
BobanHTP napsal:
Honz8 napsal:
Zdravím. V současné době mám benzínovou Astru 1.6 55kw, která je sice stále hezky zachovalá a funkční, ale příští rok ji bude už dvacet let. Proto jsem začal hledat co by mohlo být moje druhé auto. Jelikož zatím nemám děti, kombík není podmínkou, ale nebráním se mu. Určitě by to měl být ale benzín, protože 80% najetých kilometrů je jízda do 5km vzdálené práce. Jízda po okresních silnicích, dálnice tak jednou do roka. Roční nájezd je pak kolem 10tis km. Od nového auta bych chtěl lepší jízdní vlastnosti oproti Astře. Smrt v očích při předjíždění už mě nějak nerajcuje, takže bych rád kdyby to trošku jelo, když je potřeba. Určitě ale s ohledem na nějakou rozumnou spotřebu a malou poruchovostí. S astrou jezdím za nějakých 7,5 - 8l, což není málo málo na to že to fakt moc nejede. V této ceně jsou to asi tyto auta: Ford focus II 1.6 74kw Ford focus III - ten se mi dost líbí, bohužel za tyto peníze asi ještě nekoupím Mazda 3 1.6 - tady mě trošku děsí drahý servis Honda civic 1.8 - UFO interiér mě dost odrazuje Octavia II Golf - spíš asi ne, problémové TSI + vyšší cena stejně jako u Škodovky Poprosil bych o nějaké porovnání případně doporučení něčeho jiného. Co bych asi nechtěl tak francouze.
Ahoj, raději došetřit a koupit Focus III 1.6 Ti-VCT. Ono, kdybys koupil něco, co ti úplně nesedí, budeš už za rok špekulovat, jak to zase prodat a koupit Focuse III Já mám Focuse II facelift 1.6, je to návykové auto, ale Focus III je zase o kus dál s komfortem, takže i ženy nemají problém mít toto auto rády Focus II je dost ultimativní hračka pro pány jen - spojka přesná, ale nejde úplně lehce, řazení famózní, ale zase jde trochu těžce, a to samé řízení. Chlap slintá, ale subtilnější žena naříká, že to "nejde lehce jako ve Fábii II"


To víš, že by se mi FIII líbil daleko víc , prachy by na to i byly, ale říkám si jestli za to chci dávat ještě víc, když 80% jezdím 5km do práce a 5km zpátky domů Je mi 26 a přítelkyně si ještě nebyla schopná udělat papíry, takže zatím nemůsím brát naštěstí ohled na ni, kupuju si to stále ještě jako moje auto. Ne jako naše
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 07.02.2017 15:59, RE: Astra - Fiat
Honz8 napsal:
S Astrou H jezdím 1.6 v práci. Už jsem o ní uvažoval před koupí Gčkové, ale za tu dobu co s ní v práci jezdím se mi dost okoukala. Ve Fiata nemám moc důvěru.


Nebavím se o astře H, ale I: http://www.tipcars.com/opel-astra/opel-astra-16-enjoy-enjoy-21401761.html

Na bravo byla záruka 5 let/100 tisíc km, za 200 tisíc se dá pořídit auto z konce výroby, které je ještě v záruce. O spolehlivosti motoru T-JET 88 kW (případně 110 kW) si mohou v koncernu VW nechat leda zdát. Základní 1.4 FIRE byla u posledních modelových ročníků vrácena na výkon 70 kW a na rozdíl od fordí atmosféry 1.6 74/77 kW má 6stupňovou převodovku, kde jde na šestku jet i při 60 km/h, takže je tam i možnost jezdit s nízkou spotřebou, což se u focusu s atmosférou tak dolů stlačit nepodaří.

Trojkový focus se dá sehnat za něco málo přes 200: http://www.tipcars.com/ford-focus/ford-focus-16i-nove-v-cr-digi-klima-33650212.html A to i v té silnější verzi Ti-VCT: http://www.tipcars.com/ford-focus/ford-focus-16-tivct-5497525.html Takže pokud to chceš, tak těch pár tisícovek přisyp, neb jinak tě bude štvát, že ses smířil s něčím, co jsi vlastně nechtěl.

reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 08.02.2017 08:37, japonec
ten drahý servis u japonců je zažité klišé, díly koupíte za stejné ceny jako na evropské vozy
reagovat
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Středa 08.02.2017 08:42, FFIII
No musím ti dát za pravdu, že by mě asi čase začalo štvát, že sem vzal FFII a těch pár tisíc na FFIII nepřisypal. Ještě taky možnost chvíli počkat, až to trošku spadne. Je vůbec během roku nějaká idální doba na koupi auta, kde jsou třeba na čas ceny níž? Příjde mi že by jaro, léto mohlo být na koupi ideální tak by stálo za to ještě počkat...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 08.02.2017 10:27, Rozhoduje jen stav a historie, na roční období se nehraje :-)
Ahoj, opravdu rozhoduje, že se naskytne pěkný kousek, tj. dobrý stav a jasná historie. Roční období já nikdy neřešil a nejlepší auto jsem například koupil 30.12

reagovat
Honz8
počet příspěvků11
datum registrace06.02.2017
Středa 08.02.2017 10:34, Rozhoduje jen stav a historie, na roční období se nehraje :-)
Ahoj. Jasný :) Šlo mi spíš o to, jestli v určitým období není větší výběr aut a s tím i třeba spojený pokles ceny :)
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 08.02.2017 11:18, RE
auto je celoroční záležitost, není to motorka, ty se dají nejvýhodněji nakoupit na podzim po sezoně
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.