0
zpět
 

diskuze k tématu: Audi S3 nebo Seat Leon Cupra?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.02.2013 19:33, Audi S3 nebo Seat Leon Cupra?
Dobrý den, potřebuji poradit. Nemohu se rozhodnout mezi Audi S3 a Seat Leon Cupra. U Leona mě láká motor TDI 110kw. Jelikož jsou obě auta postavená na stejné platfomě, předpokládám že jízdní vlastnosti budou podobné. Prosím o radu která vozidlo a motorizace bude lepší a spolehlivější. Můj rozpočet je max. 180000kč. Děkuji
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Neděle 24.02.2013 12:33, RE: Audi S3 nebo Seat Leon Cupra?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, potřebuji poradit. Nemohu se rozhodnout mezi Audi S3 a Seat Leon Cupra. U Leona mě láká motor TDI 110kw. Jelikož jsou obě auta postavená na stejné platfomě, předpokládám že jízdní vlastnosti budou podobné. Prosím o radu která vozidlo a motorizace bude lepší a spolehlivější. Můj rozpočet je max. 180000kč. Děkuji


podstatný rozdíl vidím v tom že S3 je quattro. takže za mě jednoznačně S3.
reagovat
MolldaFB
počet příspěvků9
datum registrace04.04.2012
Neděle 24.02.2013 19:49, RE: Audi S3 nebo Seat Leon Cupra?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, potřebuji poradit. Nemohu se rozhodnout mezi Audi S3 a Seat Leon Cupra. U Leona mě láká motor TDI 110kw. Jelikož jsou obě auta postavená na stejné platfomě, předpokládám že jízdní vlastnosti budou podobné. Prosím o radu která vozidlo a motorizace bude lepší a spolehlivější. Můj rozpočet je max. 180000kč. Děkuji


no S3 není v dieselu, a za 180k nebude ani A3 2,0 TDI 110kW, pokud seženeš Cupru, tak určitě ji, ale jestli nemáš o 300-400k víc, tak TDI 110kW neseženeš, to je až poslední model, který je v prodeji cca třičtvrtě roku?
reagovat
kocur
počet příspěvků1
datum registrace24.02.2013
Neděle 24.02.2013 21:08, seat cupra r vs audi s3
No asi bych spiše porovnával proti Audi S3, Seat Leon Cupra R ktery disponuje skoro stejnou technikou vyjma haldexove čtyřkolky, kde oba motory maji 154 KW, je pravda že obě auta jezdi dosti podobně, jediny rozdil je v akceleraci kdy Audi pomaha haldex(hendikepem lehce vyšši vaha), designově je to spiše o preferencich pro kterou značku se rozhodnout, u verze Seat Leon 110kw (zřejmě byla myslena verze Top Sport) hraje roli o něco vyšši váha na předku, což zpusobuje nedotačivost. Pokud je zamyšleno s vozem sportování nad dieslem nema ani cenu uvažovat. Z meho pohledu bych se zaměřil na Seat Leon Cupra R, kdy je větši vyběr ojetin. Přeji štastnou ruku při vyběru.
reagovat
johntom
počet příspěvků13
datum registrace29.05.2012
Pondělí 25.02.2013 06:38, RE: Audi S3 nebo Seat Leon Cupra?
Co to povídáš... do Leona do verze 1.9 TDI ARL 110kW montovaly také pohon 4x4


tomaskrtek napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, potřebuji poradit. Nemohu se rozhodnout mezi Audi S3 a Seat Leon Cupra. U Leona mě láká motor TDI 110kw. Jelikož jsou obě auta postavená na stejné platfomě, předpokládám že jízdní vlastnosti budou podobné. Prosím o radu která vozidlo a motorizace bude lepší a spolehlivější. Můj rozpočet je max. 180000kč. Děkuji
podstatný rozdíl vidím v tom že S3 je quattro. takže za mě jednoznačně S3.


reagovat
johntom
počet příspěvků13
datum registrace29.05.2012
Pondělí 25.02.2013 06:40, RE: Audi S3 nebo Seat Leon Cupra?
Víš pán tady hovoří o předchozí generaci a tam se montoval motor 1.9 TDI ARL 110kw. Takže se do rozpočtu v pohdě vejde.

MolldaFB napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, potřebuji poradit. Nemohu se rozhodnout mezi Audi S3 a Seat Leon Cupra. U Leona mě láká motor TDI 110kw. Jelikož jsou obě auta postavená na stejné platfomě, předpokládám že jízdní vlastnosti budou podobné. Prosím o radu která vozidlo a motorizace bude lepší a spolehlivější. Můj rozpočet je max. 180000kč. Děkuji
no S3 není v dieselu, a za 180k nebude ani A3 2,0 TDI 110kW, pokud seženeš Cupru, tak určitě ji, ale jestli nemáš o 300-400k víc, tak TDI 110kW neseženeš, to je až poslední model, který je v prodeji cca třičtvrtě roku?


reagovat
johntom
počet příspěvků13
datum registrace29.05.2012
Pondělí 25.02.2013 06:54, RE: seat cupra r vs audi s3
Do Leona ve verzi CUPRA R montovali později ještě tentýž motor ve výkonové verzi 165 KW. Dle mého názoru má Leon lépe naladěny podvozek než AUDI. Já sám vlastním 1.9 TDI Top Sport upravený na 190 koní a nevidím problém ,, v nějákém tom sportování,, auto má krásný zátah už od spodu a táhné až do omezovače. Na rozdíl od turbo benzínů při podobném stylu jízdy Vás nezrujnuje Leon svou spotřebou.

kocur napsal:
No asi bych spiše porovnával proti Audi S3, Seat Leon Cupra R ktery disponuje skoro stejnou technikou vyjma haldexove čtyřkolky, kde oba motory maji 154 KW, je pravda že obě auta jezdi dosti podobně, jediny rozdil je v akceleraci kdy Audi pomaha haldex(hendikepem lehce vyšši vaha), designově je to spiše o preferencich pro kterou značku se rozhodnout, u verze Seat Leon 110kw (zřejmě byla myslena verze Top Sport) hraje roli o něco vyšši váha na předku, což zpusobuje nedotačivost. Pokud je zamyšleno s vozem sportování nad dieslem nema ani cenu uvažovat. Z meho pohledu bych se zaměřil na Seat Leon Cupra R, kdy je větši vyběr ojetin. Přeji štastnou ruku při vyběru.


reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 25.03.2013 22:33, Re:
Dobrý den. Ano, oba vozy vycházejí ze stejné platformy, tudíž nabídnou podobné jízdní vlastnosti. Osobně bych se přikláněl spíše k Seatu Leon. Motor 1.9 TDI ve verzi ARL (110 kW) propůjčuje vozu vynikající dynamiku při velmi nízké spotřebě - ani při ostré jízdě nepřesáhne 7l/100km. Zároveň je tato jednotka velmi spolehlivá a trvanlivá. Pokud máte možnost koupit Leona v zachovalém stavu, potom jej určitě doporučuji.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.