Citroën Berlingo
 
 
 
 
 
 

Citroën Berlingo

již zítra na TipCars.com


nejčtenější články
1. Ojetá Alfa Romeo 159 – radost, nebo starost?
2. Jaké koupit poruchové auto pro manželku?
3. Ojetá Alfa Romeo 156 – koupit, nebo nechat být?
 
Jednoznačně mohu prohlásit, že koupit berlingo byl z pohledu mé rodiny krok správným směrem. Vím, že co člověk, to názor, ale moje slova podtrhuje fakt, že jsem letos na jaře prodal 3 roky starou octavii a koupil berlingo s motorem 1,6 HDI 90 PS.
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Berlingo
      
Značka:Citroën
Model:Berlingo
Typ: 
Karoserie:kombi
Obsah motoru:1,4
Palivo:benzín
Rok výroby:2000
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:81 700
Najeto km nyní:104 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:21 měsíců
Průměrná spotřeba:9,5 l plynu
Poruchy:Přímé poruchy žádné
Předchozí vozidlo:Lada 2106
Dobrý den, dovolil bych se podělit o zkušenosti s autem, které se na našich silnicích objevuje stále častěji - s Citroënem Berlingo.
Když jsem před dvěma lety hledal pouze z důvodu pasivní bezpečnosti lepší vozidlo než byla (a stále ještě je) má tehdejší lada na ježdění do práce, kratší cesty okolo 'komínu' a na zimu, padl můj výběr samozřejmě na škodovku z důvodu blízkého servisu. Felicii jsem nechtěl kvůli časté korozi (fakt již nechci opečovávat auto stejně jako onu ladu), volbou byla tedy fabie, ale pouze combi (krátká se nám s manželkou nelíbí) od r. v. 2000 s jasným původem, 2x airbag a ABS, cena kolem 150 tis. Bohužel to byl neřešitelný úkol, protože na českém trhu ojetin s požadovanou výbavou a motorem 1,4 tehdy prakticky nebyly a pokud náhodou, ne pod 200 tis. Samozřejmě jsem hledal i v Německu, doufal v lehce ťuknutou ojetinu, ale také marně. 1,2 HTP mě fakt nebere.

Vlastníte vůz značky Citroën? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!

Z rodiny jsem znal berlinga, nicméně mě ani nenapadlo podívat se po nich, protože vím, kde se pohybovaly jejich nákupní ceny, navíc z Čech zvyklý pouze na jedny zadní posuvné dveře, což bylo pro nás kvůli dvěma dětem neakceptovatelné. Až jednou mi bratranec řikal, že tamní dovozce nějaké auto má a za dobrý peníz. Realita byla samozřejmě jiná, ročník starší, cena vyšší a bouraných věcí více. Červíček v hlavě zapracoval a já začal hledat. Ještě ten večer jsem jel k bratranci zkontrolovat možnost naložení nesloženého dětského kočárku a měli jsme jasno. Bude to berlingo. V ceně ojeté fabie v základu auto se dvěma airbagy, ABS, centrálem na DO, el.o kny a zrcátky a dokonce i s klimatizací a dvěma posuvnými dveřmi. K tomu 4 hvězdičky a pozinkovaná karoserie s 12 lety záruky proti prorezivění.
Během dvou dnů jsem našel v Německu auto přesně dle mých požadavků, lehce havarované s motorem 1,6. S celou rodinou jsme vyrazili na výlet (ne, ladou fakt ne) k příbuzným do D a pro auto. Naneštěstí to konkrétní auto byla hrůza - místo promáčklého blatníku hnutý podběh a pod. Díky své druhé 'mateřštině', veškerým písemným podkladům a zázemí v D pro případ sporu o náhrady za cestu mi chlapci sehnali nedaleko podobný vůz havarovaný na dveře, ale bohužel s motorem 1,4 z roku 2001 (vyroben ale listodad 2000, prodán červenec 2001). Celkem rozčílen jsem jel na novou adresu, ale byla to 'láska' na první pohled - světle zelená metalíza, 'plná' výbava, celkem málo kilometrů, veškerá dokumentace k vozu, perfektně čistý interiér, až na ten poškozený bok. Díky smlouvání jsem se dostal na zajímavou cenu a po krátké zkušební jízdě očekávaje s despektem hrozné zrychlení, které se nekonalo, jsem řekl Ja!. To auto mě dostalo i tím, že protože jsem právě trpěl na 'záda', posaz alá židle mě nadchl, přitom všude vzdušno, prostorno.
Prvním celkem negativním překvapením byla spotřeba ca 9,5 l benzinu při tempu ca 130 km/hod a 600 km po dálnici, což zas ke stavbě a váze vozu a nutnosti motor točit není asi tak strašné. Přišly první úvahy o LPG, na který jezdím již 12 let.
Opravu jsem si provedl sám doma - výměna dveří, lehké srovnání prahu a zadních bočních dveří, bohužel vytažení sloupku o ca 1 cm směrem ven (ale jsem perfekcionalista a spáry musí bez výjimky sedět).
Druhým krokem byl důkladný servis. Podle dokladů jsem věděl, že např. olej není třeba měnit, ale brzy budou následovat rozvody, kapalina a pod. Před 'prvním' vyjetím jsem to nechal všechno udělat včetné svíček, chl. kapaliny, namazání zadní nápravy a přetěsnění motoru - sáknul olej pod víkem ventilů, asi těsněním pod hlavou a simering na klice - zase spíše prevence a má potřeba mít motor suchý. Okamžitě potom následovala zástavba LPG - nádrž pod vozem. S tím byl trochu problém, neboť auto občes chcípalo a než se to všechno správně seřídilo a porovnalo (především data obou ŘJ - mám vstřikování LPG), bylo to nepříjemné. I tak občas auto někdy chcípne i dnes (neustojí přechod z vyšších otáček na vonoběh při vyšlápnuté spojce, zatáčení - odpor posilovače a zapnuté např. klimě - další odpor), ale je to jen otázka zvyku - před vyšlápnutím spojky podusit motor do 1 500 ot. a je vše OK.
Po ujetí asi 2 tis. km začalo něco ťukat na př. nápravě - zjistil jsem vadnou - mechanicky poškozenou - tyčku stabilizátoru (rozbitá krytka a následné vymlácení čípku), kterou jsem měnil sám. S příchodem tepla jsem zainvestoval do fólií na skla, abych uchránil interiér před přehříváním (nemám rád klimu, která ale jinak funguje bezvadně a interiér během chvíle vychladí). Z druhého auta se rázem stalo auto první a během 6 měsíců jsem najel ca 10 tis. km.
Následovala plánovaná výměna oleje (za celou dobu neznatelný úbytek), seřízení táhel řazení a výměna jejich pouzder (přesto někdy nejde okamžitě zařadit 5. stupeň), filtry, nové zimní pneu. Někdy v listopadu následovala porucha ventilátoru v kabině - stará bolest všech citroënů, vinu nesla přepálená dioda v elektronice motorku - oprava za 150 Kč (než jsem to zjistil, myslel jsem, že budu muset platit 3 500 Kč za novou elektroniku).
Celou loňskou 'zimu' jsem absolvoval bez závad a problémů, až minulý měsíc při výměně čelního skla jsem nechal doplnit klimu (minimální množství), dále ploché řemeny příslušenství, svíčky (kvůli LPG), filtry vzduchu a pylový, seřídit ventily, preventivně AKU. Při kontrole brzd se k mému údivu jevila netěsnost zadních válečků, nechal jsem je vyměnit. Chci zdůraznít, že se o auta již nestarám z optického hlediska (mytí 1x za rok taky stačí - ne jako kdysi 1x týdně), důležitější je pro mě spolehlivost, a tedy prevence. Za celou dobu jsem do oprav (mimo skla, opravy po havárii z D a sady zimních pneu) investoval 9 350 Kč, což na proběh ca 20 tis. km, rozvody, AKU a válečky považuji za slušnou sumu.
Jízdní vlastnosti nejsou ani díky vyšší stavbě karoserie špatné, pokud si uvědomíte, s jakým autem jedete. Náklony v zatáčkách jsou samozřejmě větší, i boční vítr je znát. Přesto si troufnu říct, že je jistota jízdy vyšší než např. s felicií, přesto je zadek někdy lehce neklidný. Odladění podvozku odpovídá našim nerovným cestám, rázy od kol se přenášejí velmi 'kultivovaně', tedy bez připomínek, posilovač řízení má proměnlivý charakter a stále mám pocit kontaktu s koly a silnicí. Podvozek sám o sobě je díky původu v užitkovém vozu masivní, doufám, že díky celkem lehkému motoru vydrží, trpěly ale verze s motory HDI, kde se musí měnit kvůli čepu celé rameno. Samostatnou kapitolou je údržba zadní nápravy a její eventuáně vydřená ložiska. Na brzdy je nutno šlápnout větší silou, potom je reakce výborná, kotouče se mi nekroutí a vadnutí jsem nikdy nezaznamenal. Nástup ABS je celkem rychlý, rázy od pedálu minimální.
Motor 1,4 l 55 kW stačí pro nenáročného motoristu, který nebude závodit nebo jezdit plně zatížen v kopcovitém terénu. Na dálnici se dá trvale držet 130-140 km/h, díky točení motoru ale proniká více hluku do kabiny a po delší cestě po dálnici ubyde i trochu oleje. V táhlých kopcích ztrácí dech a je nutné včas řadit a točit, což má zase vliv na spotřebu. Jednoznačně je ale potřeba se s tímto motorem naučit zacházet a jezdit max. plynule bez brždění a ztráty rychlosti. Nestěžuji si, ale... Mé ženě ale vyhovuje. Ostatně na ztrátu bodů to také stačí. Tento motor se dá srovnat s 1,9D 51 kW. Dlouhodobá spotřeba 9,5 l LPG je velmi příjemná, samozřejmě investice do zástavby byla nemalá. Pak vás alespoň nebolí sešlápnout pedál a určitě nejsem brzdou provozu.
K vnitřnímu uspořádání nemám připomínky, zadní sedačky jsou sklopné, přístup dobrý, výhled z vozu slušný, bohatá prosklená plocha. Plasty v iteriéru jsou celkem nenápadité, tvrdé - příbuznost s dodávkou jednoznačná, neškrábou se ale, u lepších verzí, jako je má, jsou různé barevné pochy sladěné s čalouněním - u mého vozu kombinace žluté a zelené látky s šedými plasty a zelenými rámečky. Pravidlem je odřená hlavice řadicí páky. Díky množsví odolných plastů a kožence na zadní straně sedadel se interiér slušně čistí po dětech. Často jsou prosezené přední sedačky, u mého vozu zatím OK, ty jsou jinak celkem měkké bez výrazného bočního vedení, já jsem spokojen.
Jednoznačně mohu prohlásit, že koupit berlingo byl z pohledu mé rodiny krok správným směrem. Vím, že co člověk, to názor, ale moje slova podtrhuje fakt, že jsem letos na jaře prodal 3 roky starou octavii a koupil berlingo s motorem 1,6 HDI 90 PS, který považuji za nejlepší volbu k tomuto autu. Špatný není ani 1,6 HDI 75 PS, je ale spíše pro usedlejší typy a je to výborná alternativa k 1,6 benzinu 81 kW s plným vědomím, co jsem napsal, díky zkušenostem se všemi motory, ktomě 1,8 benzin.
Díky převažujícím kladům mohu doporučit.
PS: vše je o penězích a vím i o jiných lepších autech, se kterými jsem měl nebo mám možnost jezdit.KladyZápory
Prostornost Horší dymamika motoru 1,4
Odolnost vůči korozi Přesnost řazení
Poměr cena/výbava/prostor Dražší díly a doplňky Citroën
Menší zájem zlodějů Zastaralý design interiéru
Spotřeba motoru 1,6 HDI  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
4
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
4
řazení
4
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
3
výhled z vozu
2
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
2.42
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 06.12.2007 07:29 
anonym napsal:
Chválím autorovu podrobnou recenzi,mám jeden dotaz na ekonomiku provozu LPG,dle Vašeho příspěvku máte v autě moderní systém LPG.U tohoto systému dojde na přepnutí z benínu na plyn automaticky až po zahřátí motoru,což nastane po ujetí asi 7 km,při Vámi popisovaném provozu "kolem kominu"a malém ročním nájezdu kilometrů silně pochybuji o návratnosti Vaší investice,polovinu ujeté vzdálenosti jedete stejně na benzín a navíc s maximální spotřebou,než se motor ohřeje a přepne na LPG,navíc jak si systé...
Autor: Přepínání Benzin/LPG se dá v ŘJ nastavit, jedním z faktorů je právě teplota motoru. Ve firmě, kde probíhala přestavba jsme hledali nejnižší možný bod přepínání, který je nastaven na ca25-30°C, přepíná tedy dle venkovní teploty mezi 1-2km, jedna cesta do práce je 10 km každý den, tedy většinu jezdím na LPG. za celý první rok mi stačila 1,5 nádrže benzínu. Rentabilita /zaplacení přestavby byla v době zástavby počítána na ca 33000km, což při počítaném proběhu km tehdy byly dva roky a delší váhání. Letos jsem měl možnost částečně jezdit s HDI (za 5měs. 10000 km) + služebně asi 15000km, tak jsem toto auto "pošetřil" a zaplacení bude trvat déle. Revizi budu dělat nyní před STK a stojí ca 300 kč, svíčky jsem měnil po 20000 tis.km (400 kč) další investice s LPG žádné. Bohužel jsem zvyklí z minula platit u stojanu "málo", proto přestavba na hranici rentability. Existují firmy, které nabízely přestavbu i o 1/3 levněji, ale ti kdo vědí něco o zpětném zášlehu do plastového sání, vědí, proč radši volit vstřikování LPG. I tak jsem dost drzý (má prof. deformace, protože vím, jak nás "drbou" naši zákazníci) a firmě, kterou znám (dělali nám celkem 4 přestavby) a je sice celkem drahá ale dobrá, jsem předložil konkurenční nabídky a má úspora byla ca 5000 kč.
- 06.12.2007 07:44 
anonym napsal:
Promiňte ale to vaše vytažení sloupku o 1cm protože jste "perfekcionalista" zní tak trochu jako "pořádek musí byt řekla babka a kopla hovno pod postel". Až na to a pasáž o případných sporech o úhradu cestovného docela gut
Autor: Že je hnutý sloupe směrem do kabiny jsem bohužel zjistil až po nasazení nových dveří a nemožnosti slícovat je se zbytkem karoserie(někomu prostě nevadí větší spára nebo nutnost více bouchnout se dveřmi). Je to celkem běžná věc u havarovaných aut, jen u těch co většinou vidáte v bazaru opravu často poznáte právě podle neslícovaných dílů, t.j. opravách honem honem aby to byla "masírka".
Co se týká "úhrady nákladů", věc se má tak, že v DE věšinou platí zákony a jsou vymahatelné na rozdíl od CZ. Toto byl typický příklad "uvedení zákazníka v omyl", neb v písemné korespondenci s tou firmou o tak závažném poškození nebyla zmínka. Bohužel většině Čechů a Poláků taková věc nevadí a důležitá je jen nákupní cena, tak nic nereklamují. Díky tomu, že je můj švagr v DE oním typickým německým úředníkem ve státních službách, nejsou pro mne některé věci v DE tabu.
- 06.12.2007 08:18 
anonym napsal:
tak nevim. Za opravy 0,50 Kc za kazdy kilometr, zastavba plynu, obezretnost na kazde krizovatce, aby motor pri "specifickem" rezimu nezhasl, sedadla bez bocniho vedeni, opravy auticka ve volnem case ( Premek by mel radost), hluk na dalnici, spotreba syntetickeho oleje... Kde je vyhodnost koupe a provozovani takoveho vozidla? Nebo mi neco uniklo?

Autor: Díky také za negativní reakce, málem jsen spychl. Nechci se nijak obhajovat vážim si všech názorů. Kromě brzdových válečků, které jsem dost nemohl "rozdýchat" a vent. topení byla většina věcí pouze údržba nebo prevence. Bohužel patřím spíše k fandům aut až na to mytí jim dávám vždy co potřebují a nelituji korunu za údržbu. Nikdy auto nedojíždím zu Grund jak se tady v "Sudetech" říká a nezbavuji se ho v bazaru, aby se napálil další. Nejlepší je samozřejmě auto podobné tomu HDI, které jsem měl, kdy za 10000 tis. najetých jsem neinvestoval ani 1kč do opravy nebo prevence a zároveň se ty km vešli do mezidobí servisních prohlídek. Při prodeji jsem obdržel stejnou sumu jakou jsem vydal při koupi . To je výhodné, pokud se auty neživíte. Stane se to ale asi tak jednou za život, většině lidí nikdy (i já mám již vybráno ...).
Celkem zajímavé jsou reakce na spotřebu oleje. Opakuji co jsem napsal. Měl jsem auta nová i starší, firemní a soukromá a žádné auto nemělo 0 spotřebu oleje v rozmezí výměny, většina výrobců uvádí dokonce spotřebu 0,5-1L oleje na 1000km (to se samozřejmě sichrují). Z méno pohledu je spotřeba 0,5-0,6L (odhad, na měrce 5-6mm) na 15000 km taky nulová (rozmezí horní a spodní rysky na měrce je skoro 2cm). Další co je nutné vědět je, že plně syntetický olej je řídký a má tendenci k většímu úbytku než např. minerál.
- 06.12.2007 10:14 
anonym napsal:
Autor: Díky také za negativní reakce, málem jsen spychl. Nechci se nijak obhajovat vážim si všech názorů. Kromě brzdových válečků, které jsem dost nemohl "rozdýchat" a vent. topení byla většina věcí pouze údržba nebo prevence. Bohužel patřím spíše k fandům aut až na to mytí jim dávám vždy co potřebují a nelituji korunu za údržbu. Nikdy auto nedojíždím zu Grund jak se tady v "Sudetech" říká a nezbavuji se ho v bazaru, aby se napálil další. Nejlepší je samozřejmě auto podobné tomu HDI, které jsem ...
Pravdou jest, že každý motor vykazuje určitý úbytek oleje, ale jsou motory, kde je ten úbytek prakticky neměřitelný, čili jde jen o pálení olejových par z odvětrání klikové skříně a pak jsou motory, kde se olej ztrácí citelněji. Výrobci se sice jistí naprosto (alespoň pro mě) nepřípustnými hodnotami až litr na 1000 km, což při drahém oleji má větší vliv na provozní náklady než litrový rozdíl ve spotřebě PHM. Souhlasím s tím, že 1/2 litru na 15 tisíc není žádná tragická spotřeba.
- 06.12.2007 10:16 
anonym napsal:
Autor: Díky také za negativní reakce, málem jsen spychl. Nechci se nijak obhajovat vážim si všech názorů. Kromě brzdových válečků, které jsem dost nemohl "rozdýchat" a vent. topení byla většina věcí pouze údržba nebo prevence. Bohužel patřím spíše k fandům aut až na to mytí jim dávám vždy co potřebují a nelituji korunu za údržbu. Nikdy auto nedojíždím zu Grund jak se tady v "Sudetech" říká a nezbavuji se ho v bazaru, aby se napálil další. Nejlepší je samozřejmě auto podobné tomu HDI, které jsem ...
To, co píšete o oleji, je bohužel pravda...mám za to, že kdybyste přestal dávat "plnou syntetiku", a přešel na olej 10W40, nejlépe s přísadou molybdenu, úbytek by byl taky 0, mně se to osvědčilo i u aut s průběhem přes 200t...
Jinak recenze pěkná a čtivá, nenechte se znechutit negativními ohlasy na opravy a podobně - částky vynaložené na opravy závisí hlavně na tom, jaký člověk trefí kus, vůbec nezáleží, zda je auto MB, či Watrburg...je to prostě jen o štěstí - někdo jej má víc, někdo míň - vy jste podle mého názoru uřčitě v té lepší skupině
 
   
 
 
 
 
      
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
adresář
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 
Magazín - novinky, recenze, poradna serveru TipCars
 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Motoristé často jezdí s automobily v žalostném technickém stavu

20.dubna 2014
Průzkum společnosti Kwik Fit ukázal, že každé druhé auto má menší či větší poškození.
sekce: naše téma | počet přečtení (316) | komentářů (1) otevřít článek...

Šest nepříjemností, které mohou potkat řidiče

19.dubna 2014
Připravili jsme několik rizik, která čekají na majitele automobilů po celou dobu jeho vlastnění. Souhlasíte, nebo vás napadají i další?
sekce: naše téma | počet přečtení (304) | komentářů (0) otevřít článek...

MINI ukázalo omlazeného Countrymana

18.dubna 2014
Na evropské trhy se faceliftovaný model dostane v průběhu července tohoto roku. Nebude chybět ani sportovní provedení John Cooper Works Countryman.
sekce: aktuality | počet přečtení (122) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojeté BMW X5 – je diesel dobrá volba?

18.dubna 2014
Pan Zdeněk má zájem o BMW X5 první generace s naftovým motorem. Co by měl před jeho koupí vědět?
sekce: poradna | počet přečtení (1 641) | komentářů (6) otevřít článek...

Citroën v Číně představí nové SUV DS 6WR

17.dubna 2014
Nový model vychází z koncepčního vozu Wild Rubis a nese v sobě charakteristické znaky modelů DS.
sekce: aktuality | počet přečtení (249) | komentářů (2) otevřít článek...

Módní policie TipCars.com hodnotí VW Golf

17.dubna 2014
Jak hodnotí fotografický úlovek našeho čtenáře tým módní policie v dalším pokračování seriálu?
sekce: naše téma | počet přečtení (1 242) | komentářů (1) otevřít článek...

Renault: další informace o novém traficu

16.dubna 2014
Zahájení prodeje nové generace traficu i sesterského Opelu Vivaro je naplánována na léto tohoto roku.
sekce: aktuality | počet přečtení (295) | komentářů (0) otevřít článek...

Vlado Dobrovodský - auto rád řídím, ale někdy se také rád vozím

16.dubna 2014
Stal se podruhé výhercem reality show VyVolení. Málokdo v České republice nezná jeho jméno a tvář. Jak si Vlado Dobrovodský vede za volantem?
sekce: nové modely | počet přečtení (843) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Fiat Grande Punto – nahradí fabii?

16.dubna 2014
Pan Ondřej by rád vyměnil svoji Škodu Fabia za ojetý Fiat Grande Punto s benzínovým motorem. Jak je na tom se spolehlivostí?
sekce: poradna | počet přečtení (1 708) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Exalt: koncept pro Peking

15.dubna 2014
Nová studie sedanu navazuje na designový směr, který v roce 2012 zahájil koncepční vůz onyx.
sekce: aktuality | počet přečtení (217) | komentářů (0) otevřít článek...

Vlastní dovoz nových vozidel se nevyplatí

15.dubna 2014
Chystáte se v tomto roce koupit nové auto? Po levnějších automobilech v cizině nepátrejte, i přes poslední zdražení máme nejlevnější nová auta v Evropě.
sekce: naše téma | počet přečtení (734) | komentářů (0) otevřít článek...

SERIÁL: Jaké je ojeté kombi AUDI A4 Avant 2.0 TDI z roku 2009? (1.díl)

15.dubna 2014
Na trhu ojetin mají vozy prémiových značek nadprůměrnou cenu. Budete za lepší image platit také vyšší náklady na provoz a údržbu, nebo se vykompenzují vyšší kvalitou a spolehlivostí?
sekce: testy | počet přečtení (1 586) | komentářů (0) otevřít článek...

Nové Audi S1 Sportback míří na české silnice

14.dubna 2014
Na český trh přijíždí nejmenší zástupce sportovních modelů značky Audi – model S1 Sportback. Jeho cena startuje na 769.900 Kč.
sekce: aktuality | počet přečtení (219) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS 2.0 TSI - "Rychlá Škoda" potřetí

14.dubna 2014
O octavii RS jsem nikdy neuvažoval. To se však mění s příchodem třetí generace. Nová octavia RS se s motorem TSI povedla ve všech směrech a může být jasnou volbou pro všechny, kteří uvažují o trojkové octavii. Navíc stojí stejně jako dobře vybavené dieselové verze. Kde je tedy problém?
sekce: testy | počet přečtení (1 651) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota vyvíjí nové motory

13.dubna 2014
Toyota Motor Corporation plánuje vyvinout novou řadu hospodárných motorů s vysokou tepelnou účinností.
sekce: aktuality | počet přečtení (470) | komentářů (1) otevřít článek...

Řidiči často neznají základní dopravní předpisy

13.dubna 2014
Někteří profesionální řidiči dokonce nevědí, jakou maximální rychlostí mohou jet.
sekce: naše téma | počet přečtení (831) | komentářů (2) otevřít článek...

Seat zahajuje prodej modelů 2015

12.dubna 2014
Leon přechází na motory s emisní normou EU6, ibiza nyní bude mít stabilizační systém ESP v základní výbavě.
sekce: aktuality | počet přečtení (318) | komentářů (1) otevřít článek...

Jak na masovější rozšíření elektromobilů?

12.dubna 2014
Rozvoj elektromobilů v České republice je oproti ostatním zemím v rámci Evropy ještě v plenkách. Co s tím?
sekce: naše téma | počet přečtení (178) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford představuje studii S-MAX Vignale

11.dubna 2014
S-MAX Vignale se po novém Mondeu Vignale stane druhým modelem řady pro evropské trhy.
sekce: aktuality | počet přečtení (463) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetá Alfa Romeo 156 – koupit, nebo nechat být?

11.dubna 2014
Pan Jaroslav by si rád koupil ojetou Alfu Romeo 156 s benzínovým šestiválcem. Je to dobrá volba?
sekce: poradna | počet přečtení (3 617) | komentářů (4) otevřít článek...

Kia uvádí na český trh Soul druhé generace

10.dubna 2014
Kompaktní SUV nyní stojí na podvozku modelu cee´d, cena startuje na částce 314.980 Kč.
sekce: aktuality | počet přečtení (374) | komentářů (0) otevřít článek...

SERIÁL: Kdy nás auta začnou brát vážně? (1. díl)

10.dubna 2014
Dnes je vztah mezi řidičem a jeho autem jednoduchý – člověk a nemyslící stroj. Během krátké chvíle ale může být všechno jinak.
sekce: naše téma | počet přečtení (411) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C2 VTS a zkušenosti po třech letech provozu

10.dubna 2014
C2 VTS jsem koupil jako variantu malého sportovního auta jak na běžné dojíždění do práce, tak svižnější vyjížďky.
sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 328) | komentářů (6) otevřít článek...

Citroën přiveze do Číny koncept DS 5LS R

9.dubna 2014
Sportovní sedan bude mít výkon 300 koní.
sekce: aktuality | počet přečtení (262) | komentářů (1) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010 - 2014? (2. díl)

9.dubna 2014
Ve druhém pokračování přinášíme uživatelské a jízdní dojmy nasbírané v nejzastoupenější specifikaci c-maxu na českém trhu ojetých aut. Jedná se o model s motorem 1.6 TDCi Duratorq 85 kW ve výbavě Trend.
sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 351) | komentářů (0) otevřít článek...

Lexus na autosalonu v Pekingu představí crossover NX

8.dubna 2014
Mimo produkční verze nového crossoveru se návštěvníci dočkají také místní premiéry sportovního kupé s názvem RC F.
sekce: aktuality | počet přečtení (213) | komentářů (0) otevřít článek...

Celeste Buckingham - auta se nebojím

8.dubna 2014
Zpěvačka Celeste Buckingham (18) žila v Americe, a proto řídí auto už od šestnácti let.
sekce: naše téma | počet přečtení (1 022) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda a Dacia táhnou tržby českých obchodníků, prodeje aut rychle rostou

7.dubna 2014
Výpadek výroby octavie loni srazil tržby maloobchodníků. A právě octavia patří nyní k hlavním tahounům oživení. Jsou to totiž auta, která přinášejí vyšší obchodní tržby a tím i lepší čísla v české ekonomice.
sekce: nové modely | počet přečtení (630) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW ukázalo nové M4 Cabrio

7.dubna 2014
Po M4 Coupé přichází jeho otevřená varianta.
sekce: aktuality | počet přečtení (286) | komentářů (0) otevřít článek...

Audi S8: Dokonale utajené schopnosti

7.dubna 2014
Model S8 je nejrychlejší variantou top manažerského sedanu Audi A8. Automobilka na něm předvádí své nejnovější techno­logie, které ještě před pár lety patřily mezi sci-fi. Přitom ale nabídne nenápadný design, který umožní majiteli, aby splynul s davem. Auto je ovšem nej­vhodnější na německou dálnici. Jak obstojí v českých podmínkách?
sekce: nové modely | počet přečtení (1 326) | komentářů (0) otevřít článek...

Ve firmách vzrůstá obliba omezovačů rychlosti

6.dubna 2014
Správci firemních vozových parků se snaží ušetřit na provozních nákladech automobilů. Velké oblibě se nyní těší omezovače rychlosti. Omezují se také nároky zaměstnanců na firemní vozy jako benefitu k práci.
sekce: naše téma | počet přečtení (658) | komentářů (0) otevřít článek...

Průzkum: proč se bourá?

5.dubna 2014
Podle průzkumu společnosti IAM se řízení plně věnuje pouze 60 % řidičů.
sekce: naše téma | počet přečtení (426) | komentářů (1) otevřít článek...

VW e-up! dorazil na český trh, cena v předprodeji začíná na 599 900 Kč

4.dubna 2014
Elektromobil e-up! má s plně nabitým akumulátorem ujet až 160 kilometrů.
sekce: aktuality | počet přečtení (269) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo II – dokáže nahradit spolehlivého předchůdce?

4.dubna 2014
Pan Tomáš by rád vyměnil své dosluhující mondeo první generace za mladšího nástupce. Má se na novější vůz těšit, nebo naopak?
sekce: poradna | počet přečtení (3 597) | komentářů (13) otevřít článek...

Ojetá Alfa Romeo 159 – radost, nebo starost?

4.dubna 2014
Pan Martin by rád koupil ojetou Alfu Romeo 159, známí ho ale od koupě odrazují. Mají k tomu pádné důvody?
sekce: poradna | počet přečtení (7 428) | komentářů (17) otevřít článek...

Volkswagen Golf Sportsvan již v předprodeji

3.dubna 2014
Nástupce Golfu Plus začíná s cenou na 433.900 Kč.
sekce: aktuality | počet přečtení (400) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C5 CrossTourer: v Česku od 699.900 Kč

3.dubna 2014
Zvýšená verze Citroënu C5 umí číst vozovku a komunikovat s řidičem v češtině.
sekce: aktuality | počet přečtení (429) | komentářů (0) otevřít článek...

Nová generace katalyzátorů by mohla zlevnit nová auta

3.dubna 2014
Zahraniční inženýři vyvinuli nový levnější a efektivnější katalyzátor, který by měl zároveň pomoci k nižší spotřebě paliva.
sekce: naše téma | počet přečtení (1 107) | komentářů (1) otevřít článek...

BMW 525dA - jak slouží po 279 tis. km?

2.dubna 2014
Po dvou letech ježdění s BMW 528i e39 jsem začal pokukovat po novější Řadě 5 e60. Vadila mi malá nabídka benzínových motorů, tak jsem začal zvažovat i diesel.
sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 367) | komentářů (43) otevřít článek...

Opel ukázal Astru Copacabana

1.dubna 2014
Speciální edice vyrobená k příležitosti MS ve fotbale, které se koná letos v červnu a červenci v Brazílii, se dostane také na český trh.
sekce: aktuality | počet přečtení (230) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Verso má pod kapotou nový diesel

1.dubna 2014
Toyotu Verso s motorem 1.6 D-4D a manuální převodovkou lze pořídit od 504.900 korun.
sekce: aktuality | počet přečtení (324) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaké koupit poruchové auto pro manželku?

1.dubna 2014
Moje manželka ráda cestuje, ale já její nadšení nesdílím. A protože mi to její cestování dost leze na nervy, bo je tím pádem furt v luftu, mělo by to být auto, které bude trochu prudit – taková drahá „milenka“.
sekce: poradna | počet přečtení (4 918) | komentářů (11) otevřít článek...

VW Golf slaví 40 let

31.března 2014
Zákazníci si od příchodu prvního golfu v roce 1974 koupili více než 30 milionů exemplářů.
sekce: aktuality | počet přečtení (311) | komentářů (0) otevřít článek...

Hyundai ukázal novou generaci modelu sonata

31.března 2014
Stejně jako genesis, představený v listopadu 2013, vyznává nová sonata design založený na fluidních tvarech.
sekce: aktuality | počet přečtení (418) | komentářů (0) otevřít článek...

Infografika TipCars.com odhaluje inzerovanou historii ojetin v ČR

31.března 2014
Aktuální informace z naší rozsáhlé databáze ojetých automobilů napoví mnohé. Tentokrát jsme se zaměřili na podíl vozidel, která se u nás prodávají se servisní knížkou, jsou od prvního majitele a byla jako nová koupená v ČR.
sekce: aktuality | počet přečtení (693) | komentářů (0) otevřít článek...

Hyundai ix35 2.0 GDI - žádný nováček

31.března 2014
Hyundai ix35 není na trhu kompaktních SUV žádným nováčkem. Až loňský rok přinesl modernizaci. Největší novinkou byl nový dvoulitrový zážehový motor, LED denní světla, možnost nastavení účinku posilovače řízení a nové prvky výbavy.
sekce: testy | počet přečtení (906) | komentářů (0) otevřít článek...

Firmy už více hledí na technický stav svých vozů

30.března 2014
Podle společnosti ATS Euromaster se podniky více zajímají o stav pneumatik na firemních vozech.
sekce: naše téma | počet přečtení (201) | komentářů (0) otevřít článek...

Mnoho řidičů překračuje rychlost při cestě do zaměstnání

29.března 2014
Ze zkoumaných zemí překračují řidiči nejčastěji rychlost ve Velké Británii, v těsném závěsu jsou Španělé, Francouzi a Němci.
sekce: naše téma | počet přečtení (386) | komentářů (1) otevřít článek...

Renault: Captur se prodává dobře

28.března 2014
Malé crossovery se těší stále větší oblibě. Kombinace vozů různých kategorií má zatím slibnou budoucnost.
sekce: aktuality | počet přečtení (493) | komentářů (0) otevřít článek...

Seat pracuje na prvním vlastním SUV

27.března 2014
Španělská automobilka plánuje uvést nový model na trh v roce 2016.
sekce: aktuality | počet přečtení (257) | komentářů (0) otevřít článek...

Hyundai i10: Na cestě k vyšším metám

27.března 2014
Nový model přichází s moderními trendy, které cílí na mladší zákazníky: přibyla LED světla pro denní svícení, potěší i možnost vybrat si z barevných dekorací, které ozvláštní interiér. Model i10 tak možná sebere pár řidičů i většímu sourozenci i20.
sekce: nové modely | počet přečtení (549) | komentářů (0) otevřít článek...

SERIÁL: Co bude, až dojde ropa - elektromobily (5. díl)

27.března 2014
Rozmach elektromobilů je markantní. Na Ženevském autosalonu se představilo hned několik sériových novinek s pohonem pouze na elektřinu. Proč je automobilky nabízejí stále víc, když je nikdo nechce?
sekce: naše téma | počet přečtení (452) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota zkouší v Tokiu nový elektromobil

26.března 2014
Nový model „i-Road“ bude k dispozici zákazníkům do června tohoto roku.
sekce: aktuality | počet přečtení (279) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia II 4x4 – co od ní čekat?

26.března 2014
Pan Jan prosí o bližší informace o oktavii druhé generace s pohonem všech čtyř kol. Na co by se měl připravit?
sekce: poradna | počet přečtení (2 397) | komentářů (11) otevřít článek...

Mercedes-Benz AMG GT: jedině s osmiválcem

25.března 2014
Výrobce vyvrátil spekulace, že se pod kapotu dostane i šestiválcový motor.
sekce: aktuality | počet přečtení (349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zdeněk Pohlreich - školu driftování jsem si moc užil

25.března 2014
Kuchař Zdeněk Pohlreich (57) učí český národ, jak správně vařit a jak si vychutnat jídlo z kvalitních surovin. Tentokrát se ale učil něco i on sám. V Autosalonu na televizi Prima absolvoval driftování, tedy školu řízeného smyku.
sekce: naše téma | počet přečtení (1 211) | komentářů (3) otevřít článek...

BMW 330d - jak jezdí při 220 tis. km?

25.března 2014
Chtěl bych se podělit se zkušenostmi výše uvedeného vozu, který jsem zakoupil po druhém majiteli, jenž si vozidlo nechal dovézt z Itálie. Vozidlo bylo v odpovídajícím stavu vůči najetým kilometrům.
sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 335) | komentářů (17) otevřít článek...

Porsche představuje nové modely GTS

24.března 2014
Na českém trhu se novinky objeví v květnu tohoto roku.
sekce: aktuality | počet přečtení (273) | komentářů (0) otevřít článek...

Smart Fortwo ED - sedmý měsíc s elektromobilem

24.března 2014
Realitní kancelář Luxent využívá elektromobil smart ed zapůjčený společností E.ON již od září minulého roku. Za tu dobu se vozidlo osvědčilo a s výjimkou občasných delších služebních cest mimo metropoli prakticky nahradilo standardní automobil se spalovacím motorem.
sekce: naše téma | počet přečtení (580) | komentářů (1) otevřít článek...

Špatné návyky řidičů představují vysoké riziko

23.března 2014
Agresivní a bezohledná jízda je vždy riziková. V zimě za špatného počasí je ale nebezpečí ještě větší.
sekce: naše téma | počet přečtení (1 035) | komentářů (4) otevřít článek...

Nejen na firemní řidiče číhá mikrospánek

22.března 2014
Agentura Brake apeluje na motoristy – polovina oslovených řidičů už má zkušenosti s mikrospánkem za volantem.
sekce: naše téma | počet přečtení (333) | komentářů (1) otevřít článek...

Majitele Porsche 911 GT3 čeká výměna motorů

21.března 2014
Výrobce vymění pohonné jednotky i v nových vozech, které ještě nebyly zákazníkům dodány.
sekce: aktuality | počet přečtení (642) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Superb II – jaký je jako ojetina?

21.března 2014
Pan Miloslav by si chtěl na důchod pořídit ojetou Škodu Superb druhé generace. Bude s tímto vozem spokojen?
sekce: poradna | počet přečtení (9 327) | komentářů (41) otevřít článek...

Ojetý Land Rover Discovery – auto do nepohody

21.března 2014
Pan Karel potřebuje spolehlivé auto do náročných podmínek. Jednou z možností může být starší Land Rover Discovery.
sekce: poradna | počet přečtení (5 210) | komentářů (13) otevřít článek...

Opel: nové vivaro přijde v létě

20.března 2014
Pod kapotou se mimo jiné objeví diesely s dvojitým přeplňováním BiTurbo.
sekce: aktuality | počet přečtení (385) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën představuje nový motor e-THP 130 PureTech

20.března 2014
Nový tříválec zamíří pod kapotu modelu C4.
sekce: aktuality | počet přečtení (461) | komentářů (2) otevřít článek...

SERIÁL: Co bude, až dojde ropa? (4. díl)

20.března 2014
Má cenu si lámat hlavu nad tím, co bude, až dojde ropa? Vždyť to bude za dlouho. Jenže to vypadá, že dřív než začátek ropné krize nás zasáhnou krize europoslaneckých mozků. A ty jsou možná ještě horší. Ať tak, anebo tak, na co budeme jezdit třeba za deset let? Na vodík? S hybridy?
sekce: naše téma | počet přečtení (1 114) | komentářů (5) otevřít článek...

Bentley, jak ho neznáte

20.března 2014
Osm válců může být lepších než dvanáct. Dokazuje to nový model od bentleye, který nese označení Continental GT V8 S. Právě v posledním písmenu se skrývá fakt, že auto dostalo řadu vylepšení, pro která se stalo asi nejlépe jezdícím vozem z Crewe. Ověřili jsme si to na silnicích jižní Kalifornie.
sekce: nové modely | počet přečtení (704) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën: nový motor pro DS5

19.března 2014
Výrobce přepracoval také podvozek, s pohonnou jednotkou se pojí nový šestistupňový automat.
sekce: aktuality | počet přečtení (546) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C4 – je tak dobrý, jak vypadá?

19.března 2014
Tazatelka by ráda koupila extravagantní Citroën C4. Naplní se její očekávání o dobře vypadajícím a zároveň spolehlivém voze?
sekce: poradna | počet přečtení (2 473) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota nyní pro RAV4 nabízí kombinaci dieselu s pohonem všech kol

18.března 2014
RAV4 s kombinací vznětového motoru 2.0 D-4D a pohonu všech kol začíná na ceně 744.900 Kč.
sekce: aktuality | počet přečtení (448) | komentářů (0) otevřít článek...

Rozbité silnice stojí řidiče spoustu peněz

18.března 2014
Čeští motoristé doplácejí na špatný stav našich silnic.
sekce: naše téma | počet přečtení (429) | komentářů (1) otevřít článek...

Volvo S60 D4 Drive-E: První krok k revoluci

18.března 2014
Volvo loni obdařilo najednou téměř všechny své modely faceliftem. Nyní přichází další dramatická změna v podobě kompletní výměny motorů. Odteď už švédské vozy budou jezdit jedině se čtyřválcovými motory, ať už benzínovými, nebo naftovými. TipCars.com vyzkoušel první, který se objevil na českém trhu.
sekce: nové modely | počet přečtení (560) | komentářů (0) otevřít článek...

Nové MINI na českém trhu startuje na 447.500 Kč

17.března 2014
Nové MINI přišlo o typický rychloměr umístěný uprostřed, nyní se nachází za volantem.
sekce: aktuality | počet přečtení (438) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Laguna Grandtour GT 4 Control: černý kůň

17.března 2014
Existují skvělá auta, která denně potkáváte na silnicích, aniž byste jim z různých důvodů věnovali větší míru pozornosti. Jedním z takových neprávem opomíjených tichošlapů je i Renault Laguna.
sekce: testy | počet přečtení (2 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zákaz telefonování při jízdě by firmám způsobil velké problémy

16.března 2014
Nedávný průzkum ukázal, že zákaz vyžívání technologie HandsFree během jízdy by zásadním způsobem ovlivnil efektivitu podnikání.
sekce: naše téma | počet přečtení (910) | komentářů (6) otevřít článek...

Používání mobilu za volantem je stejně nebezpečné jako alkohol

15.března 2014
Práce s telefonem během řízení může být i nebezpečnější než jízda pod vlivem alkoholu.
sekce: naše téma | počet přečtení (252) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda MPV – jaká je jako ojetina?

13.března 2014
Šestičlenná rodina hledá ojeté MPV. Pan Jaromír si na tento post vybral u nás ne příliš rozšířenou Mazdu MPV. Dokáže konkurovat vozům zavedených značek?
sekce: poradna | počet přečtení (2 694) | komentářů (7) otevřít článek...

Vojtěch Bernatský - rozčilují mě šneci v levém pruhu

12.března 2014
Moderátor Vojtěch Bernatský (38) tráví ve svém voze Audi A6 combi významnou část svého života, a proto si zakládá na interiérovém vybavení. Nesmí chybět pořádné audio.
sekce: naše téma | počet přečtení (4 374) | komentářů (38) otevřít článek...

BMW i8: první vozy se na český trh dostanou v červnu

11.března 2014
BMW už brzy odstartuje výrobu nového modelu i8. Jako první se ho dočkají evropští zákazníci.
sekce: aktuality | počet přečtení (647) | komentářů (7) otevřít článek...

Volkswagen představil Multivan Alltrack

11.března 2014
Tato studie má kombinovat výhody vozů MPV s dobrou průjezdností a odolností SUV.
sekce: aktuality | počet přečtení (831) | komentářů (0) otevřít článek...

Přichází nová generace pneumatik

11.března 2014
Společnost Bridgestone představila generaci pneumatik bez vzduchu.
sekce: naše téma | počet přečtení (1 451) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot ukázal nový 108 jako Tattoo Concept

10.března 2014
Karoserii i interiér minivozu zdobí tetování a kůže.
sekce: aktuality | počet přečtení (263) | komentářů (0) otevřít článek...

Nové Audi TT: světová premiéra v Ženevě

10.března 2014
Novinka může být vybavena laserovými světly a novým přístrojovým panelem Audi virtual cockpit.
sekce: aktuality | počet přečtení (330) | komentářů (2) otevřít článek...

Kia Cee'd GT: Jízda v plné palbě

10.března 2014
Korejská automobilka Kia nemusí vyrábět jen obyčejná auta na cesty z bodu A do bodu B. Dokazuje to její poslední model Cee'd GT. Auto je vybavené přeplňovaným motorem, který zvládne "vyrobit" 204 koní. Kromě toho se oproti běžnému modelu zlepšilo i řízení. Kia tak má nakročeno do segmentu ostrých hatchbacků.
sekce: naše téma | počet přečtení (983) | komentářů (0) otevřít článek...

Nenechávejte své nezajištěné auto bez dozoru

9.března 2014
V řadě případů zloději vykradli či odcizili automobil během doby, kdy z něj motoristé odstraňovali námrazu.
sekce: naše téma | počet přečtení (588) | komentářů (4) otevřít článek...

Průzkum: řidiči bezohledně parkují

8.března 2014
Společnosti Purple Parking se ve svém průzkumu přibližně polovina (51 %) oslovených řidičů přiznala k tomu, že se při parkování svých vozů často chovají bezohledně.
sekce: naše téma | počet přečtení (618) | komentářů (1) otevřít článek...

Seat v Ženevě ukázal nový Leon Cupra s paketem Performance

7.března 2014
Španělská značka představila i Leon Cup Racer nebo speciální edici minivozu Mii.
sekce: aktuality | počet přečtení (354) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel v Ženevě: nové modely a systém OnStar

7.března 2014
Ve stánku Opelu stojí nové verze nejmenšího modelu adam, automobilka představila také úspornou verzi astry se spotřebou 3,7 litru nafty na 100 km.
sekce: aktuality | počet přečtení (221) | komentářů (0) otevřít článek...

Firemní auto z pohledu zákonů

7.března 2014
S novým rokem začal platit nový občanský zákoník, který přinesl řadu změn nejen do života každého z nás, ale také do mnoha dalších předpisů týkajících se provozování firemních flotil.
sekce: naše téma | počet přečtení (1 001) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda RX-8: co obnáší koupě exotického sporťáku?

7.března 2014
Panu Adamovi se zalíbila u nás vzácná Mazda RX-8. Co vlastnictví takového auta obnáší?
sekce: poradna | počet přečtení (6 861) | komentářů (14) otevřít článek...

VW Polo IV – jaký motor do města?

7.března 2014
Pan Adam by rád koupil ojeté VW Polo čtvrté generace. Jaký motor bude vhodný do městského provozu?
sekce: poradna | počet přečtení (3 333) | komentářů (12) otevřít článek...

Bentley ukázalo v Ženevě nový Continental GT Speed

6.března 2014
Na mezinárodním autosalonu se představí v uzavřené i otevřené verzi. Jaké další novinky automobilka přivezla?
sekce: aktuality | počet přečtení (281) | komentářů (0) otevřít článek...

Nové BMW X4 se ukázalo veřejnosti

6.března 2014
Po modelu X4 Concept automobilka představila také produkční verzi.
sekce: aktuality | počet přečtení (427) | komentářů (2) otevřít článek...

Módní policie hodnotí Renault Clio

6.března 2014
Jak hodnotí fotografický úlovek našeho čtenáře tým módní policie v dalším pokračování našeho seriálu?
sekce: naše téma | počet přečtení (1 588) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus Combi 1.0 Ecoboost - jak jezdí po 43 tis. km?

6.března 2014
Ford Focus Combi 1.0 Ecoboost 92 kW som kúpil ako nový. Je pravda, v kopcoch treba motor držať v otáčkach, ale to je jediné mínus motora.
sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 235) | komentářů (16) otevřít článek...

Toyota v Ženevě představí nové aygo, nezapomněla také na hybridy

5.března 2014
Mimo nového ayga, posledního z kolínských trojčat, Toyota ukáže mnoho nových konceptů a hybridů.
sekce: aktuality | počet přečtení (282) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford: v čele ženevských novinek stojí focus

5.března 2014
Výstavní premiéra čeká také nový Mustang a Edge Concept.
sekce: aktuality | počet přečtení (329) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 308: Konečně auto na úrovni

5.března 2014
Evropský bestseller Volkswagen Golf francouzskému Peugeotu 308 vždy utíkal. Ať už to bylo nabídkou technologií, jízdními vlastnostmi nebo kvalitou zpracování. Nyní chce ale automobilka se lvem ve znaku dokázat, že si místo na silnici zaslouží.
sekce: nové modely | počet přečtení (1 375) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda na ženevském autosalonu představí nový Civic Type R Concept

4.března 2014
Novinka má přiblížit podobu produkční verze modelu Civic Type R, jež bude v Evropě představena v průběhu příštího roku.
sekce: aktuality | počet přečtení (341) | komentářů (0) otevřít článek...
 
      
/ 63 (6268)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Citroën Berl ...