0
zpět
 

diskuze k tématu: Volvo S60

kategorie zařazení tématu: ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 02:54, PROC???
Proc se tohle uverejnuje?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 06:00, Proboha ....
Moc jsem nepochopil tuto recenzi ... mám "zánovní" Volvo (z roku 2001) a porovnávám jej s Octávií (která je mimochodem o segment někde jinde), když jsem před tím měl Felicii? Tak to mě hlava nebere ... nebylo by lepší tuto rubriku trošku více profesionalizovat? Cože redakce Tip Cars?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 06:17, RE: Proboha ....
anonym napsal:
Moc jsem nepochopil tuto recenzi ... mám "zánovní" Volvo (z roku 2001) a porovnávám jej s Octávií (která je mimochodem o segment někde jinde), když jsem před tím měl Felicii? Tak to mě hlava nebere ... nebylo by lepší tuto rubriku trošku více profesionalizovat? Cože redakce Tip Cars?
A proč ? Hezky to ilustruje duševní pochody některých lidí.

Jinak pokud někdo zařadí místo jediničky zpátečku - to musí mít skutečně naprosto volšový ruce.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 07:12, No jo no...
anonym napsal:
Proc se tohle uverejnuje?
Já mám Volva moc rád a vždycky když vidím někde recenzi nebo zkušenosti, vždycky se na článek s chutí vrhnu. Tady jsem málem ale jen vrhnul....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 07:14, TEMPOMAT
Tempomat si u Octavie pamatuje poslední nastavenou rychlost - stačí krátce zmáčknout tlačítko +.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 07:34, RE: Proboha ....
anonym napsal:
A proč ? Hezky to ilustruje duševní pochody některých lidí.

Jinak pokud někdo zařadí místo jediničky zpátečku - to musí mít skutečně naprosto volšový ruce.

....volšový ruce....to je dobré..... ne náhodou olšové panáčku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 08:20, RE: Proboha ....
anonym napsal:
....volšový ruce....to je dobré..... ne náhodou olšové panáčku
to psál žák třetí třídy, že proč je volvo lepší než oktávka mimochodem nechápu, proč je teda v úvodu řeč o felicii... anebo to mělo být srovnání proč je felicie horší než fungl nové volvo S60? no každopádně, kolega si nedávno stěžoval že sem psal docela obsáhlou slohovou práci na téma BMW 750 a dodnes to nevyšlo a místo toho tady visí takový brak...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 08:23, recenze
Proč se pouštíte do autora? Recenze neni špatná, dozvěděl jsem se na co si dát pozor u Volva, srovnání s Octavií jako nejběžnějším vozem také není špatné. Chybělo mi snad jen něco o motoru. Cenová hladina Volva s tímto motorem a Octavie v TDI v bazaru může být dost podobná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 09:25, To je jakože srovnání? Čeho s čím?
Srovnávat zrychlení s "oktávkou" je trošinku nesmysl, když nevíme, jestli to bylo eSDéÍčko nebo RSka, ne? Zároveň rozumy o tempomatu spíše naznačují, že jej dotyčný (o oktávky) neumí používat, protože poslední rychlost si jistě pamatuje. Také srovnání "přes jeden segment" myslím není moc ny místě (i když, pravda, starší oktávka a volvo mohou být víceméně za stejné peníze - mimochodem nechápu, jak lidi můžou starší oktávku za ty ceny, co si v bazarech drží, vůbec koupit!). Oktávka není špatné auto, mám v ní najeto skoro 100kkm, ale ceny v bazarech jsou fakt příliš...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 09:36, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
Srovnávat zrychlení s "oktávkou" je trošinku nesmysl, když nevíme, jestli to bylo eSDéÍčko nebo RSka, ne? Zároveň rozumy o tempomatu spíše naznačují, že jej dotyčný (o oktávky) neumí používat, protože poslední rychlost si jistě pamatuje. Také srovnání "přes jeden segment" myslím není moc ny místě (i když, pravda, starší oktávka a volvo mohou být víceméně za stejné peníze - mimochodem nechápu, jak lidi můžou starší oktávku za ty ceny, co si v bazarech drží, vůbec koupit!). Oktávka není špatné aut...
Ze by podvozek sedel jako zehlicka nevim:) Vzdycky jsem slychaval hlasky, ze na podvozek volva ma i blba fabie.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 10:01, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
Ze by podvozek sedel jako zehlicka nevim:) Vzdycky jsem slychaval hlasky, ze na podvozek volva ma i blba fabie.....
no, jak se to vezme... Fabie má (subjektivně) opravdu docela dobrý podvozek (ve smyslu dají se s ní dělat věci a pořád je ovladatelná a řidič cítí, co se stane). Na druhou stranu srovnávat malou a lehkou "motokáru" Fabii s poměrně tvrdým podvozkem s daleko větším Volvem (které je spíše naladěno na polykání kilometrů) taky není zrovna košer. S Fábií jsem rok jezdil a dobré jízdní vlastnosti mohu potvrdit. Volvo jsem (zatím neměl tu čest pilotovat, ale mohu srovnávat v Fordem Mondeo - To, co jsem si dovolit s malou Fábií mi Ford neodpustí, ale zpět bych neměnit (což mi asi potvrdí každý, kterému se občas povede najet 10tis za měsíc
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 11:52, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
no, jak se to vezme... Fabie má (subjektivně) opravdu docela dobrý podvozek (ve smyslu dají se s ní dělat věci a pořád je ovladatelná a řidič cítí, co se stane). Na druhou stranu srovnávat malou a lehkou "motokáru" Fabii s poměrně tvrdým podvozkem s daleko větším Volvem (které je spíše naladěno na polykání kilometrů) taky není zrovna košer. S Fábií jsem rok jezdil a dobré jízdní vlastnosti mohu potvrdit. Volvo jsem (zatím neměl tu čest pilotovat, ale mohu srovnávat v Fordem Mondeo - To, co j...
taky dobrý vtip : Fabia v. Mondeo
ale je pravda, že ve Fabii si mohu dovolit v menší zatáčce sešlápnout plyn až k podlaze ( a nepřekročím povolenou rychlost :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 12:52, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
taky dobrý vtip : Fabia v. Mondeo
ale je pravda, že ve Fabii si mohu dovolit v menší zatáčce sešlápnout plyn až k podlaze ( a nepřekročím povolenou rychlost :)))
1. ne každá Fábie má pod kapotou 40kW
2. tady té proklínané Fábii poněkud křivdíš. konkrétně ty slabší motorizace jsou opravdu slabší, ale pokud bychom porovnávali podobně silnou Fábii s Mondeem, dala by Fábie právě díky podvozku Mondeu nezle pokouřit. Bohužel je tu fakt, že většina Fábií je 1,2HTP takže její klady by končili na první rovince. Ale do podvozku nerejpat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 13:02, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
taky dobrý vtip : Fabia v. Mondeo
ale je pravda, že ve Fabii si mohu dovolit v menší zatáčce sešlápnout plyn až k podlaze ( a nepřekročím povolenou rychlost :)))
tím srovnáním Fabia vs. Mondeo jsem reagoval na dřívější příspěvek pokoušející se srovnat Fabii s S60tkou (čili nesrovnatelné).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 13:09, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
edmund napsal:
1. ne každá Fábie má pod kapotou 40kW
2. tady té proklínané Fábii poněkud křivdíš. konkrétně ty slabší motorizace jsou opravdu slabší, ale pokud bychom porovnávali podobně silnou Fábii s Mondeem, dala by Fábie právě díky podvozku Mondeu nezle pokouřit. Bohužel je tu fakt, že většina Fábií je 1,2HTP takže její klady by končili na první rovince. Ale do podvozku nerejpat.
Já fábii neproklínal - naopak, docela chválil za jízdní vlastnosti. Snažil jsem se poukázat na to, že srovnání právě třeba Fabie (malý vůz) s S60 (větší vůz) nebo Mondeem (velký vůz) je dosti problematické. Mondea se taky dělají (dělala) 1.6ky, ale taky ST220... A i když si odmyslíš motory (a skutečnost, že F-1.2HTP(M-1.6) má úplně jinak naladěný podvozek než F-RS(M-ST220), tak bych si troufal tvrdit, že s F se dá jet daleko divočeji, než s M (V-S60). Poukazoval jsem i na to, že po 12ti hodinách strávených v autě (a nemusí to být zrovna za volantem) vylezeš z F v úplně jiném stavu, než z M nebo V. Prostě srovnáváme něco, co díky určení moc srovnat nejde - když to přeženu ad absurdum, tak je to stejný, jako bych se tě zeptal, jestli je lepší LIAZka nebo Ferrari. Pokud ti to tiž neřeknu, jestli chci převážet písek, nebo mít co nejlepší zrychlení, nedá se na takovou otázku objektivně odpovědět...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 14:02, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
Já fábii neproklínal - naopak, docela chválil za jízdní vlastnosti. Snažil jsem se poukázat na to, že srovnání právě třeba Fabie (malý vůz) s S60 (větší vůz) nebo Mondeem (velký vůz) je dosti problematické. Mondea se taky dělají (dělala) 1.6ky, ale taky ST220... A i když si odmyslíš motory (a skutečnost, že F-1.2HTP(M-1.6) má úplně jinak naladěný podvozek než F-RS(M-ST220), tak bych si troufal tvrdit, že s F se dá jet daleko divočeji, než s M (V-S60). Poukazoval jsem i na to, že po 12ti hodinách...
...ještě poznámku: Moje chvála na jízdní vlastnosti se netýká Fóbije Juňijor, kterážto například nedisponuje stabilizátorem na přední nápravě, a kterou považuje spíše za zbraň...
(BTW: Tuhle jsem viděl mladíka s Juniorkou, ale v příplatkové metalíze a na litých kolech... Něco prostě nepochopím....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 14:28, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
...ještě poznámku: Moje chvála na jízdní vlastnosti se netýká Fóbije Juňijor, kterážto například nedisponuje stabilizátorem na přední nápravě, a kterou považuje spíše za zbraň...
(BTW: Tuhle jsem viděl mladíka s Juniorkou, ale v příplatkové metalíze a na litých kolech... Něco prostě nepochopím....
Tak taky záleží, které mondeo myslíte, jestli MK3 (2001-2007) - a o nové generaci nemluvim vůbec....troufám si tvrdit že jeho podvozková platforma by držela s tím s Fábií krok. Auta jako Avensis, Passat, Vectra, octavia tak dobré podvozky nemají. Zrovna mondeo nevim jestli byl zdárný příklad. :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 14:30, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
Tak taky záleží, které mondeo myslíte, jestli MK3 (2001-2007) - a o nové generaci nemluvim vůbec....troufám si tvrdit že jeho podvozková platforma by držela s tím s Fábií krok. Auta jako Avensis, Passat, Vectra, octavia tak dobré podvozky nemají. Zrovna mondeo nevim jestli byl zdárný příklad. :)
Volvo je takové nijaké. Komfortem a jízdníma vlastnostma nemá na MB ani BMW, možná ani na Audi. Cenou je na tom cca stejně, nadprůměrnou bezpečnost taky nevlastní jako dřív. Nenašel jsem jedinou věc proč Volvo. Snad jenom tím, že je to méně frekventovaná značka - u nás.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 14:34, RE: To je jakože srovnání? Čeho s čím?
anonym napsal:
Tak taky záleží, které mondeo myslíte, jestli MK3 (2001-2007) - a o nové generaci nemluvim vůbec....troufám si tvrdit že jeho podvozková platforma by držela s tím s Fábií krok. Auta jako Avensis, Passat, Vectra, octavia tak dobré podvozky nemají. Zrovna mondeo nevim jestli byl zdárný příklad. :)
MK III je od cca října 2000 do 2003, v roce 2003 nastoupilo MK IV. Moje Mondeo je MK IV r.v.2004. Podvozek má určitě SUPER (proto jsem si ho taky po zkušebních jízdách vybral), ale ruku na srdce - je to přeci jenom velké a těžké auto, které není na závodění, jako spíše na to "žehlení" a polykání kilometrů...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.09.2007 15:09, Razeni
Nevim jak auto clanku radi jednicku a zpatecku, ale u Toleda mame taky zpatecku pres ztlaceni dolu a zarazeni "jednicky" a nikdy se me ani nikomu v rodine nestalo, aby si spletl jednicku a zpatecku. To je stejny jako kdybych o Volvu napsal, ze si pletu trojku a zpatecku
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.