0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 530D, Volvo S60 D5 nebo Audi A6 2.5TDi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, ostatní, německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 06:39, nesmí se to brát tak doslova
Rad p. Vaculíka si velmi vážím, je to určitě odborník na svém místě, ale jeho varvoné příspěvky vůči A6 a A4 ve spojení s motory 2,5 TDI mi přijdou až zbytečně přehnané. Teď mám na mysli čistě jen váhu tohoto motoru a jeho umístění před přední nápravou. Podle mě si většina lidí kupuje auto na "normální" ježdění a ne na to, aby s autem prováděli slalomy někde na zkušební dráze. Sám mám A4 právě s tímto motorem, měl jsem možnost jezdit i v A4 s benzínovými 1,6 a 1,8 a nepoznal jsem v jízdních vlastnostech nějaký zásadní rozdíl. Nemluvím tady o váze motoru 2,5 TDI, který přední nápravu jistě zatěžuje víc než lehčí benzíny. Takže varování typu "auto špatně zatáčí" nebo "jede stále rovně" mi připadají zbytečně a bezdůvodně přehnané. Mluvím z vlastní zkušenosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 08:36, RE: nesmí se to brát tak doslova
A4 napsal:
Rad p. Vaculíka si velmi vážím, je to určitě odborník na svém místě, ale jeho varvoné příspěvky vůči A6 a A4 ve spojení s motory 2,5 TDI mi přijdou až zbytečně přehnané. Teď mám na mysli čistě jen váhu tohoto motoru a jeho umístění před přední nápravou. Podle mě si většina lidí kupuje auto na "normální" ježdění a ne na to, aby s autem prováděli slalomy někde na zkušební dráze. Sám mám A4 právě s tímto motorem, měl jsem možnost jezdit i v A4 s benzínovými 1,6 a 1,8 a nepoznal jsem v jízdních vlas...
Ty jízdní vlastnosti u Audi s nejsou opravdu jedny z nejlepších. Mám Audi A4 ale lépe se mi jezdi s Hondou nebo Nissanem. S Primerou si na cestě může řidič doslova užívat a dělat kde co a perfektní podvozek mu to bezproblému dovolí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 09:20, Vyber ...
Rozhodne ma autor dotazu na musce kvalitni a zajimave vozy a s zadnym z nich netrefi vedle. V pripade techto znacek zalezi hodne take na osobnich sympatiich, takze bych doporucil vyhlednout konkretni kousky, projet a porovnat. Preji stastnou ruku!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 09:25, Krasny clanek
Nadherny clanek. Pan Vaculik ma pro psani vlohy. Parada.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 10:52, jizdni vlastnosti audi
Podle me neni treba pred jizdnimi vlastnostvmi audi A6 ve verzi 4x4 strasit. Je to sedan pro bezne jezdeni nikoliv sportovni vuz. Vetsina ridicu nikdy slaom nepojede! Auto se pri bezne i dosti rychle jizde chova paradne. Nedotacivost vas ohrozi az pri jizde, na kterou tento vuz neni urcen. A to jeste musite vypnout esp..... Z vlastni zkusenosti s allroadem 2,7 to uz bych spis varoval pred spolehlivosti tohoto auta. Vymena manualni prevodovky, centralniho diferencialu, a dalsich 11 "malickosti" po 80000km mi u auta za tyto penize prijde silena :(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 11:39, Nespolehlivé Volvo?
Nespolehlivé Volvo? Tomu se zdráhám uvěřit. I když je fakt, že jsem jezdil po Dánsku s právě výše zmíněným Volvem 240 někdy před více než deseti lety (a předtím ještě s nějakým malým Volvem..). Tahle značka pro mě byla vždycky synonymem kvality.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 21:55, RE: nesmí se to brát tak doslova
Audi napsal:
Ty jízdní vlastnosti u Audi s nejsou opravdu jedny z nejlepších. Mám Audi A4 ale lépe se mi jezdi s Hondou nebo Nissanem. S Primerou si na cestě může řidič doslova užívat a dělat kde co a perfektní podvozek mu to bezproblému dovolí.
Audi , út 16.05.2006 08:36:38:

Tak u tohoto nazoru tedy smekam pomyslny klobouk. Aby majitel Audi dokazal nezaujate rict, ze se mu lepe jezdi s vozem japonske provenience, to jsem jeste nevidel.

To skutecne ocenuji, bravo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 22:23, RE: nesmí se to brát tak doslova
QX napsal:
Audi , út 16.05.2006 08:36:38:

Tak u tohoto nazoru tedy smekam pomyslny klobouk. Aby majitel Audi dokazal nezaujate rict, ze se mu lepe jezdi s vozem japonske provenience, to jsem jeste nevidel.

To skutecne ocenuji, bravo.
pokud je vubec vlastnikem audi, tato veta zacina u kazdeho majitele asijskeho produktu, mam sice bmw ale lip se mi jezdi v manzelcinem hyundai :) co v prekladu znamena jezdim z hyundai a na premiovou znacku nemam prachy :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.05.2006 00:28, RE: nesmí se to brát tak doslova
Pepik napsal:
pokud je vubec vlastnikem audi, tato veta zacina u kazdeho majitele asijskeho produktu, mam sice bmw ale lip se mi jezdi v manzelcinem hyundai :) co v prekladu znamena jezdim z hyundai a na premiovou znacku nemam prachy :)
Pepik forever...Takhle vtipně, už tu dlouho nikdo pravdu nepodal...gratuluji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.05.2006 06:58, RE: nesmí se to brát tak doslova
Michal napsal:
Pepik forever...Takhle vtipně, už tu dlouho nikdo pravdu nepodal...gratuluji
taky bych řekl, a ačkoliv považuju jízdní vlastnosti audi za téměř perfektní je pravda že na limitu se chovají audinky neomaleně a jezdí dost rovně,argumenty typu běžný řidič apod jsou zcestné...pánové a dámy adhezi potřebujeme při jízdě každý a ovladatelnost ještě víc a to není jen o jízdě na limit ale třeba o vyhýbacích manévrech
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.05.2006 09:41, RE: nesmí se to brát tak doslova
sasha napsal:
taky bych řekl, a ačkoliv považuju jízdní vlastnosti audi za téměř perfektní je pravda že na limitu se chovají audinky neomaleně a jezdí dost rovně,argumenty typu běžný řidič apod jsou zcestné...pánové a dámy adhezi potřebujeme při jízdě každý a ovladatelnost ještě víc a to není jen o jízdě na limit ale třeba o vyhýbacích manévrech
S Audi (A4, A6) jsme měli možnost jezdit, ale také se přikláním k názoru, že ač je to prestižní auto s výbornou kvalitou zpracování, jeho jízdní vlastnosti nejsou na úrovni, jakou by si zasloužilo. Dávám přednost japoncům, ač je zde někteří odsuzují, ale tam je ta jízda narozdíl od zmíněných vozů Audi opravový zážitek a jízdní vlastnosti jsou skutečně precizní.Bohatě uspokojí i náročného řidiče. V zatáčkách a krkolomných manévrech se i se starým Nissanem rychle vzdaluji daleko silnějším Audinám. Jde o to, co člověk taky od auta chce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.06.2006 21:15, Ad Volvo
To primární odsouzení Volva mi přijde nefér. Je potřeba vzít v úvahu ještě pár věcí. 530d je sice fajn, ale skoro je o třídu výš, tedy jako ojetina dražší, navíc zadokolka nemusí být pro určité podmínky zrovna výhodou a možnost přijít o tento vůz rukou zloděje je nesrovnatelně vyšší než u Volva. Vyšší pojistku pomíjím. Doporučuji vyhledat na webu i jiné názory.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 04:52, aaa
audi jizdni vlastnosti ??? perfektni ??? aspon u A 4 teda v zadnem pripade!! srovnatelne s beznym levnejsim japoncem!!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.