0
zpět
 

diskuze k tématu: Desetiletá dieselová ojetina za 100 tis. Kč: Touran nebo Scénic?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, francouzská vozidla
PV
počet příspěvků28
datum registrace15.05.2007
Úterý 21.02.2017 13:33, Touran
Měl jsem Tourana 1,9 Tdi, 74 kw, r.v. 2003. Když jsem ho prodával, měl 280000 km. Co se týče, motoru, tak jsem s ním neměl téměř problém. Jednou mně praskla vzduchová hadice od turba ( cena 1200,-kč ). Měl jsem také horší teplé starty, úprava dávkování paliva a chytal na cvrnknutí. Má velice kvalitní podvozek. Ve 250000 km měněny zadní tlumiče a gumové uložení předních ramen. Jinak podvozek původní. Olej měněn po 15000 km, nemusel jsem mezi výměnami nic dolévat. Jedenkráte výměna brzdových kotoučů, destiček a spojky. Náhradní díly jsou opravdu levné a seženete do druhého dne téměř vše. Jedna, zdánlivě banální věc mě potrápila nejvíce. Měl jsem konstruované stěrače, které stíraly proti sobě. Každé raménko má svůj vlastní motorek. Pokud jeden odejde, druhý také nefunguje, protože jsou elektronicky propojeny. Jako nový jeden motorek neseženete, musíte zakoupit v sadě dva a sada stojí 10500,-Kč. Opravit se nedají, odejde vnitřní elektronika v motorku. Starší motorek je téměř nesehnatelný a ještě je jich několik typů. Pokud možno, Tourana s klasickými stěrači. Nyní mám Tourana r.v. 2011, najeto 250000 km a jezdí bez problémů.
reagovat
JimClark
počet příspěvků5
datum registrace10.02.2017
Středa 22.02.2017 08:43, jednoznačně VW Touran
Taky VW Touran, 1,9 TDi, 74 kW, r.v.2004, model 2005, nájezd 244 tis. km, druhý majitel. Minimum oprav, na 230K vyměněny tlumiče, trochu "žere" olej, max. litr do roka, jinak tento motor je držák, velice spolehlivé auto.
Pokud nemáš až tolik peněz, stejně si zkus našetřit a připlatit a kup mladší verzi s přijatelným nájezdem, déle ti vydrží, nebudeš to zase muset řešit za pár let.
reagovat
Jafar
počet příspěvků2
datum registrace13.02.2017
Neděle 26.02.2017 02:06, Co znamena zkratka PD?
Pro autora clanku: schvalne, co myslite, ze znamenaji u vami zminovanych devatenactistovek pismena PD? Ja vam to prozradim. Znamenaji Pumpe - Dűse, tedy v prekladu Cerpadlo - Tryska. Mate pravdu v tom, ze PD motory, zvlast ve srovnani s puvodnimi TDi, tedy vyskotlakym turbodieselem, jsou hlucnejsi, mene kultivovane v projevu a v neposledni rade take o cca litr na sto km vice zerou. Ale pri srovnani s CR, tedy Common Railem jsou porad vyhra v loterii. CR motory vsech znacek sveta jsou velmi haklive na teplotu a hlavne kvalitu nafty, takze to, co vam v klidu ,zblajzne' starej dobrej TDi, tim novej, zejmena dvoulitrovej CR spolehlive odrovnate. A vstrikovace jsou za raketu ... Ale bohuzel, jakmile je neco dobreho, musi se to prestat delat, aby se mohlo delat neco noveho, horsiho a hlavne poruchovejsiho, aby lidi museli vic servisovat ...

V segmentu, ktery hledate vam doporucuji Fiat Multipla II (nebojte se, se ,spekatym zabakem' Multipla I ma spolecne uz jen jmeno a trochu zadek, ten hnus predku uz je pryc). Je velka, prostorna, sestimistna, je z ni fantasticky vyhled a i turbodieselu porad vychazi nejekonomicteji. Navic Italove velmi vyladili poruchovost pocatku 90. let. Dnes uz jsou tyto vozy spolehlivejsi. Do 100 000,- se da privezt i vuz s najezdem cca 130 000 km, coz uz stoji za uvahu.
reagovat
Skipy
počet příspěvků12
datum registrace30.08.2010
Neděle 26.02.2017 11:55, RE: Co znamena zkratka PD?
Jafar: Ne všechny CR byly tak mizerné. Třeba 2.0 HDi nebo 1.9 JTD byly spolehlivý, kultivovaný a řekl bych i odolný. Přitom nějak v té době koncern začínal s nekultivovaným PD.
Např. na 1.9 JTD se dá sehnat repas.vstřik za cca 3,5 tisíce Kč nebo repas.turbo za cca 6,5 tisíce Kč.
Podle mě zabila spolehlivost a serv.nenáročnost dieselů norma EU 4, následná krize (= šetření) a další EU normy, což ale platí i pro benzinové motory, bohužel.
reagovat
Jafar
počet příspěvků2
datum registrace13.02.2017
Neděle 26.02.2017 12:30, re na Skippy
@ Skippy: tak tohle podepíšu v celém rozsahu, proto také doporučuji pánovi dieselovou Multiplu II, je to právě JTD ...

A mimochodem, pobavil mne váš nick a vrátil mne do mládí, je to totiž jedna z prvních mých přezdívek (mám jich asi 20 .- ) ), skautská - kdysi dávníčko, kdy jsme se museli ještě ukrývat pod jednou ZO Svazarmu ... :- )
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.