0
zpět
 

diskuze k tématu: Vybíráme malý vůz s automatem do 300 tis. Kč.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, japonská vozidla, česká vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 09:07, rada
Není mi z dotazu jasné, jestli jde o nové nebo ojeté auto. Za 300 000 se dá totiž koupit už nové v benzínu a automatem (např. 1.2 TSI s DSG, osobně bych ji ale nedoporučil). Podobnou situaci jsem před pár roky řešil s mamkou, které chtěla taky malé auto s automatem, pak začala jezdit častěji velkým autem a chtěla velké s automatem, pak zjistila že toho po městě moc nenajezdí a hlavně se rapidně zlepšila v řízení, takže skončila a velkého auta s manuálem... Nicméně tehdy výběr padl buď na starší a levnější Fabii 1.4 16V s klasickým automatem, nebo dražší a novější F II s 1.6 16V a automatem od od aisinu. Pokud se vyměňuje pravidelně olej v obou převodovkách, neměly by s nimi být problémy. O obou motorech jsem také nic špatného neslyšel ani nezažil (s 1.4 16V jsem jezdil). Aisin umožňuje i manuální volbu převodů a je celkově modernější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 11:19, rada
Suzuki Splash/Swift
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 11:22, rada
za sebe bych volil Micru, ale když jsem si zadal zde na TipCars do vyhledavače vaše parametry a nový vůz, nikoli ojetinu, tak mi vypadla jedna konkrétní Lancia Y, krásné (pro někoho) auto s výbornou výbavou za skvělou cenu. Chvilku jsem jezdil se starším modelem (2002) a byl jsem s ní skutečně spokojený.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 13:50, rada
automat chcete asi preto ze ste zena, radsej si kupte nove auto s manualom
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 14:52, rada
no když se jmenuje Silvie, tak předpokládám, že to je žena. A když chce automat, tak asi neumí/nechce řadit nebo může mít nějaký hendikep. Takže tvoje rada je na vyliž pr...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 15:03, rada
Ja jsem měla nissan note s automatem,byla jsem velice spokojená.A ještě bych taky poradila,aby jste si vybrala auto s parkovacími čidly,alesponˇ vzadu.To je k nezaplacení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 15:05, rada
Ja som kúpil manželke Nissan Micra rok výroby 1997 je to automat CVT nevie si ho vynachváliť , zatial to šlape jedna radosť.Začala jazdiť po 17 tych rokoch do manuálu by som ju nedostal,Je to auto hlavne do mesta a pre ženskú ako stvorená, tá spotreba je okolo 7 litrov
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 16:11, rada
Uvažoval jsem výhradně ojetiny. Je pravda, že pojem "malý vůz" jsem pojal trochu více do šíře, délky i výšky...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 16:56, rada
daihatsu cuore-nové za 169.000,-, pětidvířko, samozřejmě v automatu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 21:33, rada
Nevím proč se řeší ojetiny. Jasně, za 300 se dá vybrat mírně jeté auto se zárukou a většími rozměry. Ale paní (slečna) své požadavky jmenovala jasně. Menší rozměry a automat chce pravděpodobně kvůli jízdám a manévrování ve městě a za specifikovanou částku se dají s přehledem sehnat nová malé auta se všemi výhodami, co s jejich nákupem souvisí. Nechápu proč by ji mělo být v pátek doporučeno jeté Mondeo (příklad), když ho nevyužije, naopak ji bude na obtíž a vyhovoval by ji třeba níže jmenovaný nový Swift.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2012 22:22, rada
Nebojte, Mondeo to nebude, zas tak moc do šířky a délky jsem se nerozmáchl. I já dedukuji, že tazatelka pravděpodobně chce vůz do příměstského provozu. A v rámci jejího limitu se člověk může zastavit i u opravdu zajímavých ojetin, záleží pak již na jejích preferencích, jaké auto z těch doporučených si zvolí, nebo zda půjde zcela jinou cestou. Mimochodem, nový Swift není špatná volba, ale já se tyto vyloženě malé vozy snažím víceméně decentně opomíjet, už jen kvůli pasivní bezpečnosti. A podle nedávného průzkumu ženy stejně nemají rády vyloženě malá auta. Tak mne mimochodem napadá, kdo je tedy vlastně chce řídit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.02.2012 08:55, rada
no pokud by se mělo jednat o ojetinu-Renault VelSatis 2009 2.0 16V dCi 170k Initiale!!!... za neskutečných 299k od prvního majitele.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.02.2012 09:27, rada
Petr-Tipcars: Mondeo jsem dával jen jako záměrně přehnaný příklad, podle toho co jste zmínil tipuji, že v pátek doporučíte něco z ranku mini MPV…no nechám se překvapit. Mě šlo spíš o to, že se tu po docela dlouhé době objevil jasně specifikovaný a hlavně reálný dotaz. Paní/slečna prostě z nějakého důvodu chce malé auto s automatem a má na něj takový rozpočet, který umožňuje nákup nového auta. Chápu snahu za tyhle peníze doporučit něco lepšího (většího, výkonnějšího atd.), protože prostě lze taková ojetá auta za tuhle cenu sehnat, jen si nejsem jistý tím, jestli se to nebude v tomto případě míjet účinkem. Nevím, o jaký vámi zmiňovaný průzkum se jedná, ale pokud budu mluvit z mé zkušenosti, tak se ženy dělí na dvě skupiny: ta první upřednostňuje Q7 a spol., ta druhá naopak mini vozy, právě z důvodu manévrování, parkování atd. Nechci snižovat význam bezpečnosti, fyzika je fyzika a asi každý by chtěl při nehodě raději sedět v Tatře než v CitiGo, ale tyto nákupní tašky stráví téměř veškerý svůj život ve městě a dochází u nich max. k ťukancům na parkovišti. Samozřejmě s tím městem trochu spekuluji, protože to nebylo v dotazu zmíněno a je možné, že auto bude v rodině jediné s nájezdem 40k ročně, ale troufnu si tvrdit, že tomu tak není a minimálně jako alternativu bych nákup nového malého auta v pátek zmínil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.02.2012 09:51, rada
Já bych v kategorii malých vozů přemýšlel o Hondě Jazz. Jedno z nejlepších aut třídy, ne-li nejlepší, výborný motor 1,4 i-vtec, který reálně opravdu jezdí pořád do 6litrů. Vnitřní prostor na velikost auta nadprůměrný a velmi chytře obestavěný, velký kufr, kvalitní interiér. Automat je postarší 5kvalt se všemi svými výhodami a nevýhodami. Hlavní je, že je spolehlivý, protože je jednoduše odzkoušený. Řadí sametově a je pomalejší (ve srovnání s dsg i další konkurencí), což u Jazzu jako městského auta nevidím jako zásadní zápor. A za cenu kolem 300-320tis už koupíte nového Jazze 2012.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.02.2012 10:39, rada
Hm, ten Jazz je taky zajímavé auto. Klasický automat je podle mě do města nejvhodnější a při pravidelném servisu bude i dlouho sloužit. Hlavně ne různé robotizované manuály. Je to děs a hrůza. Za 300 tis bych tady ojetiny asi neřešil, možná jen u nižší střední třídy. Nových malých aut s automatem do 300 tis je dost. Hlavně nedoporučovat SUV! Mám smrt v očích kdykoliv vidím v protisměru a hlavně v zatáčce 150 cm 40 kg blondýnu zápasící s Q7 nebo X5 dívající se skrz volant! Holky se v těchle autech cítí tak bezpečně a sebevědomě, že si ani neuvědomují že nejsou na cestě samy. Taky platí, že čím menší ženská, tím větší SUV. Mají k tomu asi sklony... Přítelkyni by se taky nejvíc líbil Range Rover... V jejích rukou by šlo pro mě o ekonomicky sebevražednou a pro okolí vražednou zbraň!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.02.2012 15:01, rada
take se priklanim k Honde - Jazz. porizovali jsme nove ten starsi typ. s motorem 1.2 a manualem. Jde opravdu o kvalitni kus auta. a posklopeni sedacek do roviny se z toho stal velice dobry stehovak. odvozili jsme s nim temer vse. pracky, lednicky, sekacku, nabytek.. a do servisu to jezdilo jenom na beznou vymenu spotrebnich veci. Rocne jsem najezdili cca 28.000km a i po 130.000km motor a vse okolo slapalo porad na vybornou. Myslim, ze toto auto je pro zenu temer idealni v dane kategorii. jak uz bylo zmineno nize.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.02.2012 15:05, rada
jeste pridam odkaz Honda Jazz 1.4 automat. cca 270.000,- czk http://www.tipcars.com/honda-jazz/14-comfort-i-shift-60910369.html uprimne Silvie si myslim, ze lepsi znacku nevyberete. Hondacke benzinove motory jsou legendarni svoji kvalitou a spolehlivosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.02.2012 16:10, rada
A co treba WV golf s DSG to tez neni spatna volba jinak ja bych se tez priklonil k te swift
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.02.2012 07:43, rada
Za 300 tisíc pro ženu malé auto bych volil nové. Člověku, který se neorientuje v problematice ojetých aut, se ojetina může prodražit. Když ojeté, tak bych 100 tisíc shodil pro strýčka příhodu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.02.2012 12:16, rada
Překvapuje mě, že se zde nezmínila Toyota Yaris, za ty prachy bude nová a v malých autech s automatem (i bez něj) by to pro mě byla volba číslo jedna. Do města bohatě stačí i motor 1,0.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.