0
zpět
 

diskuze k tématu: Verva, VIF, Čepro.. ?

kategorie zařazení tématu: poradna, vše o spotřebě, ostatní
Dryft
počet příspěvků13
datum registrace01.09.2014
Pátek 03.10.2014 07:37, Verva, VIF, Čepro.. ?
Zdravím,

máte někdo zkušenosti s Vervou Diesel od Benziny? Má cenu do ní ještě přidávat VIF nebo už je to zbytečný? Četl jsem, že při překročení určité hranice aditiva už naftu dál nevylepšují a je to jenom vyhazování peněz.

Pokud byste porovnali naftu od Čepra + VIF vs. Verva od Benziny, co vám příjde jako lepší varianta? Čepro 35.50 + VIF 0.40 = 35.90 Kč. Verva výjde na 37.50 Kč. Jde mi hlavně o ochranu motoru, vstřiků, výkon, spotřebu atd. Na ceně mi až tolik nezáleží. Pokud mi to má ušetřit za případné opravy, tak to raději narvu do nafty. Na druhou stranu pokud má nafta od čepra + vif stejné účinky jako Verva, tak by bylo zbytečné platit o 1.60 Kč víc za litr, že? . Kombinace Verva + VIF už výjde o 2 Kč víc.

Poradíte?

Díky.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pátek 03.10.2014 09:02, RE: Verva, VIF, Čepro.. ?
Dryft napsal:
Zdravím, máte někdo zkušenosti s Vervou Diesel od Benziny? Má cenu do ní ještě přidávat VIF nebo už je to zbytečný? Četl jsem, že při překročení určité hranice aditiva už naftu dál nevylepšují a je to jenom vyhazování peněz. Pokud byste porovnali naftu od Čepra + VIF vs. Verva od Benziny, co vám příjde jako lepší varianta? Čepro 35.50 + VIF 0.40 = 35.90 Kč. Verva výjde na 37.50 Kč. Jde mi hlavně o ochranu motoru, vstřiků, výkon, spotřebu atd. Na ceně mi až tolik nezáleží. Pokud mi to má ušetřit za případné opravy, tak to raději narvu do nafty. Na druhou stranu pokud má nafta od čepra + vif stejné účinky jako Verva, tak by bylo zbytečné platit o 1.60 Kč víc za litr, že? . Kombinace Verva + VIF už výjde o 2 Kč víc. Poradíte? Díky.


Jezdím na kombinaci VIF a čepro už dlouho a spokojenost. Kouřivost je i při plném plynu skoro neznatelná (a to jezdím se starým TDI),hlučnost je po zahřátí minimální, tady rozdíl jednoznačně vidím (cca po druhé vyjeté nádrži). Dynamiku a spotřebu soudit nebudu, protože na spotřebu nejezdím a jako šnek taky ne. Takhle mám prémiové palivo všude s sebou a nemusím řešit pumpy (navíc čepro je skoro všude). Verva je výborná, ale často nedostupná nebo předražená. Do vervy bych už ale VIF nelil, i podle posledních testů ve světě motorů to nemá smysl.
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Pátek 03.10.2014 12:50, RE: Verva, VIF, Čepro.. ?
Dryft napsal:
Zdravím, máte někdo zkušenosti s Vervou Diesel od Benziny? Má cenu do ní ještě přidávat VIF nebo už je to zbytečný? Četl jsem, že při překročení určité hranice aditiva už naftu dál nevylepšují a je to jenom vyhazování peněz. Pokud byste porovnali naftu od Čepra + VIF vs. Verva od Benziny, co vám příjde jako lepší varianta? Čepro 35.50 + VIF 0.40 = 35.90 Kč. Verva výjde na 37.50 Kč. Jde mi hlavně o ochranu motoru, vstřiků, výkon, spotřebu atd. Na ceně mi až tolik nezáleží. Pokud mi to má ušetřit za případné opravy, tak to raději narvu do nafty. Na druhou stranu pokud má nafta od čepra + vif stejné účinky jako Verva, tak by bylo zbytečné platit o 1.60 Kč víc za litr, že? . Kombinace Verva + VIF už výjde o 2 Kč víc. Poradíte? Díky.

Obě varinty jsou dobré...kvalitní palivo je základ..stejně jako výměna oleje...jediné co mě napadá, že verva má garanci 60 cetanové číslo...takže 60 by měla mít vždy...podle měření měla kolem 60,5-61,5 a takové číslo s dolitím VIFu u běžné nafty nedocílite...ikdyž VIF zvédá cetanové číslo tak ho zvedne o 1-2 né o 5 nebo 6
reagovat
Petr Koželuh
počet příspěvků7
datum registrace21.10.2019
Pondělí 21.10.2019 12:32, RE: RE: Verva, VIF, Čepro.. ?
citace:
reakce na: radek.slivaFB, 03.10.2014 12:50 (Obě varinty jsou dobré...kvali ...)


Pokud se někdo o toto téma opravdu zajímá, stejně skončí jako já u Metabondu. Jsou to profi aditiva a dokonce i do paliva mají nanatechnologii na snížení tření. Reference téměř všude. Jezdím převážně EuroOil + metabond megasel a v autech je to opravdu znatelně poznat. VIF jsem používal pár let zpět a tak velký rozdíl jsem nepozoroval. Spotřebu sice také neřeším, ale náklady na opravy byť jen jednoho vstřiku už řešit musím (od té doby co používám tuto značku cca nějakých 5 - 6 let jsem neměl ani u jednoho auta problém). Vyzkoušel jsem a musím uznat
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Úterý 22.10.2019 23:11, Metabond podvod
citace:
reakce na: Petr Koželuh, 21.10.2019 12:32 (Pokud se někdo o toto téma opr ...)


Další předražená noname sračka s automaticky generovanými recenzemi?
Metabond kontakt: BUDOVA ÚŘADU PRÁCE PRAHA 4

Jediné o čem se dá uvažovat je VIF, na který alespoň existuje test.

Dále, pokud vím, jedině EuroOil a OMV (MaxxMotion) prodává naftu bez příměsi Babišova lepidla, což pro Verva Diesel neplatí.

Značkové pumpy uvádějí aditiva v naftě vždy - přidávat něco navíc je kontraproduktivní.

Levnější stanice (TankOno, Globus, Tesco, ...) mívají dvě verze paliva - ta levnější je bez aditiv, tam by přidání vifu mohlo mít význam.
reagovat
Petr Koželuh
počet příspěvků7
datum registrace21.10.2019
Pátek 25.10.2019 10:41, RE: Metabond podvod
citace:
reakce na: capslock, 22.10.2019 23:11 (Další předražená noname sračka ...)


Tak to jste vážený pane naprosto mimo. Metabond používám opravdu dlouho, pro jejich produkty si často jezdím na jejich centrálu (v budově úřadu práce kde má kanceláře x dlaších firem) nebo kupuji na Alze.. Pokud si automaticky generují recenze, mohu se pod velkou část podepsat Jeden robot v recenzi je můj kamarád VIF je určitě taky dobrý, ale to mi nestačí. Taky jsem ho používal, ale nemá v aditivu do paliva nanotechnologii na snížení tření (ochrana čerpadla, vstřiků, spal. prostoru atd., vše je na jejich webu). Je pravda, že je o hodně levnější, ale při přepočtu ceny na jeden litr je mi to celkem fuk . Hlavně, že mi to funguje a neřeším problémy za x tisíc.. Vyzkoušel jsem a napsal jsem co jsem zjistil, pokud máte jinou zkušenost Metabond mám i na FB a jsou tam zajímavé akce i videoreference od robotů.. Sorry jako
reagovat
Petr Koželuh
počet příspěvků7
datum registrace21.10.2019
Pátek 25.10.2019 10:48, RE: Metabond podvod
citace:
reakce na: capslock, 22.10.2019 23:11 (Další předražená noname sračka ...)


Jen jsem rychle kouknul na net k palivům a aditivaci:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Aditiva_do_paliv

vyskočil i článek o Metabondu do oleje (krátké výstižné a souhlasím):

https://www.expres.cz/jenpromuze/lifestyle/rozhovor-s-odbornikem-o-aditivech-metabond.A170511_124058_jpm-lifestyle_jph1
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pátek 25.10.2019 14:09, RE: RE: Metabond podvod
citace:
reakce na: Petr Koželuh, 25.10.2019 10:41 (Tak to jste vážený pane napros ...)


Začínám být na nanotechnologie už alergický... Tu předponu si beztrestně bere dneska do huby kde kdo a má to stejnou reklamní váhu jako nahá ženská na billboardu...
reagovat
kolemjdoucí
počet příspěvků7
datum registrace28.11.2018
Pátek 25.10.2019 14:10, RE: RE: Metabond podvod
citace:
reakce na: Petr Koželuh, 25.10.2019 10:48 (Jen jsem rychle kouknul na net ...)


Komerční článek opravdu ověřený zdroj

reagovat
Petr Koželuh
počet příspěvků7
datum registrace21.10.2019
Pátek 25.10.2019 16:52, RE: RE: RE: Metabond podvod
citace:
reakce na: KoobaS, 25.10.2019 14:09 (Začínám být na nanotechnologie ...)


To je svatá pravda! Dnes je nano i štětka na záchod, ale stačí se na jejich zboží podívat pořádně a má to něco do sebe. Viděl jsem na youtube test mazivosti metabondu do nafty a wifka - fungovalo to. Napsal jsem jen svou zkušenost, každý se o své auto stará jak umí a uzná za vodné.. Já bych neměnil!
reagovat
Petr Koželuh
počet příspěvků7
datum registrace21.10.2019
Pátek 25.10.2019 16:54, Metabond používám a je to opravdu rozdíl :-)
citace:
reakce na: kolemjdoucí, 25.10.2019 14:10 ( Komerční článek opravdu ...)


Jen co jsem našel pro kolegu.. 1. co jsem potkal Články jsou jedna věc, vlastní zkušenost po několika letech bez závad a problémů s nižší spotřebou paliva je mnohem důležitější
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Sobota 26.10.2019 12:31, RE: Metabond používám a je to opravdu rozdíl :-)
VIF používají jako aditivum sami distributoři paliv, např. taková Benzina. Takže v tom jejich prémiovém palivu je vyšší dávka VIF.

Nějaký Meta cosik, no comment.
reagovat
Petr Koželuh
počet příspěvků7
datum registrace21.10.2019
Pátek 08.11.2019 22:57, RE: RE: Metabond používám a je to opravdu rozdíl :-)
citace:
reakce na: TomasB, 26.10.2019 12:31 (VIF používají jako aditivum sa ...)


Ano, Benzina Verva a VIF je téměř to samé aditivum. V mém okolí se i tak našlo dost lidí co do Vervy dávalo VIFko.. Proč? Chtějí to nejlepší, ale prostě neví.. Když jsem je odkázal na profi produkty nebylo co řešit.. Je to věc názoru a osobní zkušenosti.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Neděle 10.11.2019 16:09, RE: RE: RE: Metabond používám a je to opravdu rozdíl :-)
citace:
reakce na: Petr Koželuh, 08.11.2019 22:57 (Ano, Benzina Verva a VIF je té ...)


Koželuh alias Dryft jedna IP adresa? Už toho nech.
reagovat
Petr Koželuh
počet příspěvků7
datum registrace21.10.2019
Pondělí 11.11.2019 09:21, RE: RE: RE: RE: Metabond používám a je to opravdu rozdíl :-)
citace:
reakce na: TomasB, 10.11.2019 16:09 (Koželuh alias Dryft jedna IP a ...)



Co? Jaký Dryft?
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.