0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak řešit rozpor mezi kupní smlouvou a faktickým stavem vozu?

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 08:02, abych to shrnul
milá paní jednoduše jste v prd.li. Nedělejte si iluze.
Jelikož neznám autorizovaného prodejce, bazar, prostě kšeftaře s auty, který by se chtěl dobrovolně dohodnout na vracení peněz.
Nezazněla jedna velmi podstatná věc! Pokud by jste se chtěla soudit, tak s autem se nesmí jezdit ani ho jakkoli užívat. A jelikož naše soudy nikam nespěchají, znamená to spousty měsíců resp. let než se něco stane.
A vymáhání soudních poplatků na protistraně? Ano, ale ještě existují poplatky, myslím,že se to jmenuje za správu soudu a ty nelze nárokovat nijak. V každém případě proděláte peníze, spousty nervů a času.
Výsledek tedy je smířit se s tím,že jste blbě koupila a auto buď prodat nebo si ho užít jak je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 08:45, RE: abych to shrnul
Tomi napsal:
milá paní jednoduše jste v prd.li. Nedělejte si iluze.
Jelikož neznám autorizovaného prodejce, bazar, prostě kšeftaře s auty, který by se chtěl dobrovolně dohodnout na vracení peněz.
Nezazněla jedna velmi podstatná věc! Pokud by jste se chtěla soudit, tak s autem se nesmí jezdit ani ho jakkoli užívat. A jelikož naše soudy nikam nespěchají, znamená to spousty měsíců resp. let než se něco stane.
A vymáhání soudních poplatků na protistraně? Ano, ale ještě existují poplatky, myslím,že se to jmenuje...
Netvrdím, že nemáš pravdu, ale pořádný bububu bych udělal a rozmáznul to. Pokud se jedná o autorizovaného prodejce, tak si asi máslo na hlavě nebudou chtít nechat. Myslím, že tam jsou o něco větší páky, než u autobazaru v kopřivách.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 09:12, RE: abych to shrnul
David V napsal:
Netvrdím, že nemáš pravdu, ale pořádný bububu bych udělal a rozmáznul to. Pokud se jedná o autorizovaného prodejce, tak si asi máslo na hlavě nebudou chtít nechat. Myslím, že tam jsou o něco větší páky, než u autobazaru v kopřivách.
tak, tak, souhlasím s tím, flintu do žita bych neházel... hrozba rozmáznutí jména dealera v novinách spolu s celou značkou toyota by mohlo přimět zastoupení k umravnění jejich zástupce... dyť kdo má být důvěryhodnější partner a chránit zájmy a dobrou pověst značky, než autorizovaný dealer? soud by byl zřejmě nadlouho, ale páky tady jsou velké.... škoda, že není uvedeno jméno dealera... abychom všichni věděli...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 09:48, RE: abych to shrnul
MichalHH napsal:
tak, tak, souhlasím s tím, flintu do žita bych neházel... hrozba rozmáznutí jména dealera v novinách spolu s celou značkou toyota by mohlo přimět zastoupení k umravnění jejich zástupce... dyť kdo má být důvěryhodnější partner a chránit zájmy a dobrou pověst značky, než autorizovaný dealer? soud by byl zřejmě nadlouho, ale páky tady jsou velké.... škoda, že není uvedeno jméno dealera... abychom všichni věděli...
je to složitý. Bránit se v takovým případě je těžký i navzdory tomu,že podle článku má paní pravdu. Všechno je to o smlouvě. Pokud by dealer sám měl smlouvu formulovanou tak, že auto je ok a vše původní a není, tak je šance něco řešit,ale chtělo by to vidět celou smlouvu. Obvykle stačí v textu schovaná jedna šikovná věta a jsi bez šance a nároků u soudu.
Rozmáznutí jména v novinách nebo na internetu, v TV? A jak to uděláš? Kolik myslíte, ža takových lidí je , denně se takto v republice napálí desítky lidí. Noviny nezajímáš, TV se ti vysměje, kvůli jedinci se nic nestane.
Nechci být negativní, jen jsem si něco zažil a vím jak to dopadá v 99% případů. Lidi sklopí oči, otřou čumák a jdou s nepořízenou. Náš stát chrání zloděje a spravedlnost je slepá, bohužel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 10:33, RE: abych to shrnul
Tomi napsal:
je to složitý. Bránit se v takovým případě je těžký i navzdory tomu,že podle článku má paní pravdu. Všechno je to o smlouvě. Pokud by dealer sám měl smlouvu formulovanou tak, že auto je ok a vše původní a není, tak je šance něco řešit,ale chtělo by to vidět celou smlouvu. Obvykle stačí v textu schovaná jedna šikovná věta a jsi bez šance a nároků u soudu.
Rozmáznutí jména v novinách nebo na internetu, v TV? A jak to uděláš? Kolik myslíte, ža takových lidí je , denně se takto v republice napálí...
Nepodceňoval bych sílu věcného kritického dopisu s přesným popisem stavu věci prostého invektiv poslaného na správné místo. Pár takových dopisů jsem v případě nespokojenosti už poslal a moje skóre je zatím 100%. Ať šlo o cestovky nebo o telefonní společnosti.
Rozhodně bych podvodníkům život neulehčoval, třeba jim časem tyhle problémy za těch pár korun, co vydělají podvodem, přestanou stát.
To kdybych já koupil auto u autorizovaného prodejce, a tohle zjistil, řval bych jak Goebels.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 11:03, RE: abych to shrnul
David V napsal:
Nepodceňoval bych sílu věcného kritického dopisu s přesným popisem stavu věci prostého invektiv poslaného na správné místo. Pár takových dopisů jsem v případě nespokojenosti už poslal a moje skóre je zatím 100%. Ať šlo o cestovky nebo o telefonní společnosti.
Rozhodně bych podvodníkům život neulehčoval, třeba jim časem tyhle problémy za těch pár korun, co vydělají podvodem, přestanou stát.
To kdybych já koupil auto u autorizovaného prodejce, a tohle zjistil, řval bych jak Goebels.
můžeme si každý myslet svoje. Já bych si rád přečetl smlouvu, na základě toho bych volil možnosti.
ps: autorizák dnes není absolutně žádná záruka kvalitního a férového nákupu. Všechno je to o penězích a člověk může věřit jen sobě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 12:42, RE: abych to shrnul
Tomi napsal:
můžeme si každý myslet svoje. Já bych si rád přečetl smlouvu, na základě toho bych volil možnosti.
ps: autorizák dnes není absolutně žádná záruka kvalitního a férového nákupu. Všechno je to o penězích a člověk může věřit jen sobě.
Jenže tímto přístupem to tady nikdy lepší nebude. Je potřeba to těm podvodníkům dávat sežrat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 13:18, RE: abych to shrnul
David V napsal:
Jenže tímto přístupem to tady nikdy lepší nebude. Je potřeba to těm podvodníkům dávat sežrat.
rozumím Ti, ale to není jen požadavek na obyčejné lidi. To by se tady musely zásadně změnit zákony a přitvrdit na podvodníky. Až budou mít lidi strach dělat podvody, pak teprve to může být změna k lepšímu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 14:05,
Ne že bych hájil podvodníky nebo jim fandil, já bych jim za to řezal prsty. ale bavíme se tady o autě za řádově 350 tisíc. Když se chyba dealerovi po vleklých soudních průtazích prokáže kolik asi paní může dostat zpátky? 50tisíc? Jedině že by delaer přistoupil na mimosoudní vrácení vozu případně části peněz. Jinak bych do toho nešel. Podle mě to za ty tahanice nestojí. Pakliže nemáte spoustu peně a ještě více volného času.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 14:56, RE: bez předmětu
Valnoha napsal:
Ne že bych hájil podvodníky nebo jim fandil, já bych jim za to řezal prsty. ale bavíme se tady o autě za řádově 350 tisíc. Když se chyba dealerovi po vleklých soudních průtazích prokáže kolik asi paní může dostat zpátky? 50tisíc? Jedině že by delaer přistoupil na mimosoudní vrácení vozu případně části peněz. Jinak bych do toho nešel. Podle mě to za ty tahanice nestojí. Pakliže nemáte spoustu peně a ještě více volného času.
Tady už mluvíme o soudu, ale já se bavím o prvotním bububu, které je nutné udělat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 15:29, RE: abych to shrnul
Tomi napsal:
milá paní jednoduše jste v prd.li. Nedělejte si iluze.
Jelikož neznám autorizovaného prodejce, bazar, prostě kšeftaře s auty, který by se chtěl dobrovolně dohodnout na vracení peněz.
Nezazněla jedna velmi podstatná věc! Pokud by jste se chtěla soudit, tak s autem se nesmí jezdit ani ho jakkoli užívat. A jelikož naše soudy nikam nespěchají, znamená to spousty měsíců resp. let než se něco stane.
A vymáhání soudních poplatků na protistraně? Ano, ale ještě existují poplatky, myslím,že se to jmenuje...
Mám ten neblahý dojem, že jis "jedním z nich". Moc podezřele jis si jistý. Ale abych tě vyvedl z omylu. Tak předně, paní v prdeli, jak říkáš, rozhodně zdaleka není a nástrojů má hned několik. V první řadě se prokázal úmysl ze strany dealera o podvodné jednání==>trestný čin ==>v prvním kroku TO. V druhém kroku medializace, ale ne vplátku horních Kotěhůlek, ale CR1-Černé ovce. V kroku třetím dopis směrovaný centrále značky==> jsou známy případy a není jich málo, kdy došlo o okamžitému odebrání licenmce==> totální průser, krach a konec zastoupení. A když i toto bude málo, pak nastoupí soudní cetsa. Ta je pořád v záloze.

A budeš se divit, nakonec se vše "v dobré obrátí". Jenže kdejaký přizdisráč, pokdu bude troubit do světa bláboly, jako troubíš te´d ty, je na kni, to je jasné, protože poctiví lidé z principu nehledají to zlo, ale to dobro ve věci.

Takže, milá paní, na závěr jedna z praxe. Kdysi (asi 8 lez zpátky) jsem řešil případ domácí myčky nádobí značky AEG. Napřed přes záruku, pak přes vyhrožování soudem z mé strany, předáním případu policii - ic nepmohlo. Jeden dobrý člověk mi poradil veřejnoprávní televizi. Člověče, nebudete věřit, jak byla televize rychlá, když přijeli s celým štábem na místio a hlavně, jak hned druhý den ráno stepovali u mých dveří zástupci dovozce výrobků AEG a nabídli ne jedno, ale hned několik řešení. Stačilo si jen vybrat - ový stroj.

A o co že šlo? O vadu, která se dobře ani reklamovat nedá, protože není nijak popsána, ale šlo o nahodilý hluk vydávaný čerpadlem, který tedy hodně rušil. Vše bylo v normě, v pořádku, to je běžné - než jsem to dal tehdá pů Jonovi. A bylo po problému.

Takže paní, ještě jednou, vzhůru do boje s xindlem, ať je to klidně i vlastní bratr, ale pokud se nebudeme my-poctiví lidé-bránit šmejdům a přizdisráčům, klid nebude.

Jen na závěr - záloze je vždy ještě jedno řešení, ale to se poněkud neslučuje se zákonem, ale je nejúčinnější. To mi věřte, nebo ne. O co jde, psát zatím nebudu. Mnozí se domyslí....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 17:51, RE: bez předmětu
David V napsal:
Tady už mluvíme o soudu, ale já se bavím o prvotním bububu, které je nutné udělat.
Dost často stačí, když takový dopis napíše a opatří razítkem jakýkoli právník - věci bude formulovat jasně, bez hysterie a negativních nálad, hlavičkový papír a ono razítko znamenají jistý psychologický tlak a dotyčný tak dá tomu lumpovi jasně najevo, že to myslí vážně. Osobně bych se svépomocí o nic nepokoušel, ale byl bych rozhodnutej, že když tohle začnu, tak to i dotáhnu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 19:12, jméno
Bylo by možné uvést jmébo toho prodejce at víme komu se vyhnout obloukem??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 19:58, RE: bez předmětu
David V napsal:
Tady už mluvíme o soudu, ale já se bavím o prvotním bububu, které je nutné udělat.
Myslim že když je někdo schopen udělat toto tak má malinko hroší kůži a nějakej dopis s razítkem skončí víte kde..........
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.07.2010 20:19, RE: jméno
wumpy napsal:
Bylo by možné uvést jmébo toho prodejce at víme komu se vyhnout obloukem??
Někdy stačí všechno pěkně popsat na netu,aby si to prodejce také o sobě přečetl.Řekl bych,že je to velmi účinné.Většinou ,ale ten prodejce ani nemusí vědět,že to bylo bourané,většinou auto vezmou naprotiúčet,hlavně aby se prodalo nové auto.Na to staré kašlou,on to někdo koupí.Jeden známý koupil u AutoExner auto,které bylo řízlé v půlce,když jsme mu to řekli,tak na ně nastartoval a krom toho,že mu vrátili všechny prachy,tak dali jeětě dvojku na benzin.Také o tom nevěděli,špatně si to prohlédli,když to brali na protiúčet.V každém případě platí,prohlédnout auto před koupí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.07.2010 14:07, RE: abych to shrnul
Zdeny60 napsal:
Mám ten neblahý dojem, že jis "jedním z nich". Moc podezřele jis si jistý. Ale abych tě vyvedl z omylu. Tak předně, paní v prdeli, jak říkáš, rozhodně zdaleka není a nástrojů má hned několik. V první řadě se prokázal úmysl ze strany dealera o podvodné jednání==>trestný čin ==>v prvním kroku TO. V druhém kroku medializace, ale ne vplátku horních Kotěhůlek, ale CR1-Černé ovce. V kroku třetím dopis směrovaný centrále značky==> jsou známy případy a není jich málo, kdy došlo o okamžitému odebrání li...
Zdeno: Ty ses do mě teda pustil. Skoro bych se měl urazit. Ale neberu si to sobně. To,že jsem si jistý znamená, že jsem taky lump? To je od Tebe dost slaboduché. Spíš jsem informovaný a rád se orinetuju. Ikdyž neříkám, že o této problematice vím vše.
K tomu co píšeš: on se prokázal úmysl???
Jsi si jistý,že Ti právník nebo soudce tohle vezme jako důkaz, že jsi někoho vědomě podvedl?
Jediný co se mi líbí, je ten nápad s centrálou značky. Soud je poslední varianta, velmi nejistá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.07.2010 20:01, RE: abych to shrnul
Zdeny60 napsal:
Mám ten neblahý dojem, že jis "jedním z nich". Moc podezřele jis si jistý. Ale abych tě vyvedl z omylu. Tak předně, paní v prdeli, jak říkáš, rozhodně zdaleka není a nástrojů má hned několik. V první řadě se prokázal úmysl ze strany dealera o podvodné jednání==>trestný čin ==>v prvním kroku TO. V druhém kroku medializace, ale ne vplátku horních Kotěhůlek, ale CR1-Černé ovce. V kroku třetím dopis směrovaný centrále značky==> jsou známy případy a není jich málo, kdy došlo o okamžitému odebrání li...
Pán je nějakej přechytralej. Pošlu firmu do kopru,založím novou a jedu vesele dál
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.