0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Superb 2.8 V6 - jak jezdí při 256 tis. km?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Středa 29.04.2015 09:54, LPG
Cena za revize LPG je suprová.Jinak souhlasím s tím,že na montáži a seřízení hodně záleží.Sám,ale nechávám každých 30 000 km měnit svíčky.
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Středa 29.04.2015 11:12, Spotreba
Ty 2 Kc/km jsou na takove auto paradni spotreba. Se Sanderem jsem pri uvedenych cenach na 1,6 Kc.
Jak tam mate velkou bombu? A kdo vam to montoval?
reagovat
kubesak
počet příspěvků29
datum registrace23.09.2013
Středa 29.04.2015 13:10, Sup
Dobrý den, díky za dobře napsanou recenzi na notoricky známé auto. Ta varianta na plyn dává v tomhle případě smysl a navíc víte, na co je to auto vhodné, a podle toho ho i využíváte. Bohužel jste spíš světlá vyjímka a na silnici se setkávám velmi často se "supy" v načipovaném dehtu v kožichu s hřibem za výfukem a řidičem naprosto vypatlaným, který nepochopil na co tohle auto má a na co nemá.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Čtvrtek 30.04.2015 14:51, RE: Sup
kubesak napsal:
Dobrý den, díky za dobře napsanou recenzi na notoricky známé auto. Ta varianta na plyn dává v tomhle případě smysl a navíc víte, na co je to auto vhodné, a podle toho ho i využíváte. Bohužel jste spíš světlá vyjímka a na silnici se setkávám velmi často se "supy" v načipovaném dehtu v kožichu s hřibem za výfukem a řidičem naprosto vypatlaným, který nepochopil na co tohle auto má a na co nemá.


Přesně tak, Superb 1, zvlášť s 2,8 V6 je ideální na svižnou ale klidnou jízdu. Pak není problém ani se spotřebou. S tiptronicem je úplně ideální, a překvapivě automat neubírá na dynamice, s motorem si rozumí. Pisatel to dobře napsal, že jede jako lokomotiva, úplně souhlasím. Pěkná recenze.
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Pátek 01.05.2015 00:05, Recenzce
Velice pěkně napsaná recenze Měl jsem v podstatě to samé jen v VW Passat B5 HighLine Syncro TipTronic. A používal jsem ho tak jak pisatel recenze. To autu nejlíp vyhovovalo. Při pokusu o "sportovní" jízdu šlo na autu cítit že se mu prostě "nechce" do zatáček.

P.S.: A jsem rád, že ještě takovéto "poctivé" auta ještě jezdí
reagovat
cmk
počet příspěvků21
datum registrace24.10.2006
Úterý 05.05.2015 10:24, Montaz
bitner napsal:
Ty 2 Kc/km jsou na takove auto paradni spotreba. Se Sanderem jsem pri uvedenych cenach na 1,6 Kc.Jak tam mate velkou bombu? A kdo vam to montoval?


V podstate jsem mel 2 montazni firmy

a) bratranec je automechanik, ma svoji fimicku a montuje i LPG - ten mi delal mechanickou část - skutecne poctive a koukatelne (Auto Sedlacek Varnsdorf). Ne, ze by to neumel seřídit - umi, řekl bych i nadprumerne, ale...
b) ...kamarad, co se zivi uplne necim jinym (něco mezi programátorem a správcem site), se na zaklade martiria, které absolvoval se svým prvním autem na LPG rozhodl si udelal potrebne papiry a montuje to taky (www.lpg-kvalitne.cz) - ale hlavne umi naprosto vyborne seřizovat. Venuje serizeni skutecne několik hodin práce, hraje si s doladenim každého detajlu v kazdem rezimu. Jezdil jsem s nim asi 4 hodiny, najezdil asi 200km, nez prohlásil "ted jsem s tim spokojen".

Jinak bombu mam 70 litru (na vlastní prani), trochu mi ubira prostoru - podlaha kufru je o par cisel zvedla), ale ten realne potrebuji 1x do roka při ceste na dovolenou. Na poskakovani po meste a prevazeni skrini z Ikey mame v rodine ještě O1-combi (taky na plyn ). 65litrovka by se tam asi vesla bez zvednuti dna kufru. Pac v ty Octavce, která ma mensi prostor pro rezervu mam 65ku a ta mi dno nezveda o par cm, ale par mm - tzn. v superbu by to nezvedalo vůbec.

PS: kdyby tu recenzi nahodou cetl ten clovek, co jsem to od nej koupil - pojem "posedly skodovak" je minen v dobrem
reagovat
txww
počet příspěvků1
datum registrace25.06.2015
Čtvrtek 25.06.2015 14:07, superb 2.8 ..
ahoj, dost ted uvazuji o koupi superba 2.8 V6 v automatu , diky za vase prispevky,moc si vazim jakekoliv informace, postrehu atd.
Auto se mi moc libi a podle informaci od uzivatelu to vypada na hodne povedeny model...
Jeste bych se rad zeptal, jak to bylo mysleno ze je jak lokomotiva ? z textu jsem pochopil toto oznaceni
v kladnem smyslu,ale presne nepochopil prirovnani Myslite jako ze je to mohutne, a citite se v tom bezpecne, popr. jine pocity ? diky za pripadnou odpoved
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.