0
zpět
 

diskuze k tématu: Nový Superb Combi - ceny, výbavy a fotogalerie

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 13:37, 3,0d
Nejsem fanda dýzlů, ale myslím že 3,0d by v takhle velkém autě měl opodstatnění
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 14:34, RE: 3,0d
Valnoha napsal:
Nejsem fanda dýzlů, ale myslím že 3,0d by v takhle velkém autě měl opodstatnění
3,0d vyrábí BMW - pokud myslíš 3,0TDI, tak ten do Superba není možný, protože má podélnou zástavbu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 14:40, RE: 3,0d
Tomáš napsal:
3,0d vyrábí BMW - pokud myslíš 3,0TDI, tak ten do Superba není možný, protože má podélnou zástavbu!
Já se nabvím o konkretním motoru. Měl jsem namysli 6ti válcovou naftu obecně. Když už si to hraje na luxusní limuzínu tak by tam měli dávat motor s kulturním chodem a ne čtyřhrnek
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 15:18, RE: 3,0d
Valnoha napsal:
Já se nabvím o konkretním motoru. Měl jsem namysli 6ti válcovou naftu obecně. Když už si to hraje na luxusní limuzínu tak by tam měli dávat motor s kulturním chodem a ne čtyřhrnek
Souhlasím, když už mají vrcholný 6ti válcový benzín, tak by měl dostat i 6ti válcový diesel, jenže k tomu nedojde...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 15:19, RE: 3,0d
Valnoha napsal:
Já se nabvím o konkretním motoru. Měl jsem namysli 6ti válcovou naftu obecně. Když už si to hraje na luxusní limuzínu tak by tam měli dávat motor s kulturním chodem a ne čtyřhrnek
... na gruhou stranu se hned najdou pohotoví experti co ti rádi vysvětlí, že 3.0d dělají jen u BMW. Mám stejný názor ale kdyby dávali do Superbu 6-ti válcovou naftu tak by zřejmě moc "lezla do zelí" A6
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 19:25, RE: 3,0d
krutibrk (originál) napsal:
... na gruhou stranu se hned najdou pohotoví experti co ti rádi vysvětlí, že 3.0d dělají jen u BMW. Mám stejný názor ale kdyby dávali do Superbu 6-ti válcovou naftu tak by zřejmě moc "lezla do zelí" A6
Tedy nezlobte se, ale superb se A6 neblíží naprosto ničím, snad základní cenou
Škoda konečně prezentuje superba jako střední třídu - A6, BMV 5, atd. jsou vyšší střední třída. Jsou dost jinde velikostí, kvalitou a prestiží. Je dobře, že si škoda konečně přestala hrát se Superbem na "luxusní" automobil. Mohla by se ještě upravit cena směrem dolů a možná bych se ke škodovce vrátil. Do té doby budu nakupovat jinde...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 21:39, RE: 3,0d
Pavlik napsal:
Tedy nezlobte se, ale superb se A6 neblíží naprosto ničím, snad základní cenou
Škoda konečně prezentuje superba jako střední třídu - A6, BMV 5, atd. jsou vyšší střední třída. Jsou dost jinde velikostí, kvalitou a prestiží. Je dobře, že si škoda konečně přestala hrát se Superbem na "luxusní" automobil. Mohla by se ještě upravit cena směrem dolů a možná bych se ke škodovce vrátil. Do té doby budu nakupovat jinde...
Tak nemusi to byt hned nejaky 3litrovy naftak, ale neco vykonejsiho by se hodilo. Skoda, ze VW nema nejaky motor srovnatelny s 2.2 v Merdecedu, kde ma tusim oznaceni 250CDI. Ale bohate by stacila nejaka 2,5 verze nejakeho naftaku, ktery VW taky zadny uz nema, jen 2,7. A nebo vyvinout nejaky vlastni moderni naftovy motor o dnes oblienem objemu 2,2 a vykonem neco lehce pod 200 koni s kroutakem okolo 400nm. Kdyz jsem u tech motoru, proc ma superb 1,8 TSI a nema v nabidce uz 2,0 TFSI? myslim ze je tam velka dira mezi 1,8 TSI a 3,6 FSI. Ten 2,0 TFSI by tam krasne zapadnul a pro mnohe by to mohla byt idealni varianta komu nestaci 1,8 a V6 je na nej moc...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 23:27, RE: 3,0d
krutibrk (originál) napsal:
... na gruhou stranu se hned najdou pohotoví experti co ti rádi vysvětlí, že 3.0d dělají jen u BMW. Mám stejný názor ale kdyby dávali do Superbu 6-ti válcovou naftu tak by zřejmě moc "lezla do zelí" A6
Ale no tak, neměj velký oči. Superb neni konkurence A6, ale sotva A4. A ten kdo si kupuje Audi, tak taky kouká na prestiž značky a tu tenhle traktor nemá .o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.09.2009 07:42, RE: 3,0d
Thor napsal:
Ale no tak, neměj velký oči. Superb neni konkurence A6, ale sotva A4. A ten kdo si kupuje Audi, tak taky kouká na prestiž značky a tu tenhle traktor nemá .o)
No nevím, aby jste tu A6 nepřecenili. Vzadu tam je určitě o dost míň místa než v Superbu, svezení bude v Superbu taky o dost příjemnější, A6 je tvrdá jak žebřiňák, pokud nemáte pneumatický podvozek, pak se to zas houpe jako kačena.
Možná by mohli pustit ten 2,7 TDi motor, aspoň. Dvoulitr je fakt málo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.09.2009 13:47, Díra v paletě motorů
Vozidlu citelně chybí v nabídce jednak dvloulitrový benzín - sem by se skvěle hodil 2.0 TFSI/147 kW z OII RS nebo Golfu GT, a pak v naftové nabídce nějaký šestival. A základní 1.4ka se přece vyrábí i v silnějších variantách, ne? Ale to bychom asi po škodovce chtěli opravdu, ale opravdu mnoho....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.09.2009 14:57, RE: 3,0d
Reno napsal:
No nevím, aby jste tu A6 nepřecenili. Vzadu tam je určitě o dost míň místa než v Superbu, svezení bude v Superbu taky o dost příjemnější, A6 je tvrdá jak žebřiňák, pokud nemáte pneumatický podvozek, pak se to zas houpe jako kačena.
Možná by mohli pustit ten 2,7 TDi motor, aspoň. Dvoulitr je fakt málo.
Vzadu je možná v A6 méně místa na délku, ale na šířku je mnohem větší. Kromě toho pochybuji, že se typický uživatel superbu bude vozit vzadu. Lidí majících vůz střední třídy a k němu vlastního placeného řidiče opravdu mnoho neznám. Mimochodem nevím jak vy, ale já jsem superba řídil (máme ve firmě TDI CR 125 Kw s DSG) a to srovnání s žebřiňákem je celkem trefné - A6 je výrazně pohodlnější, pravda znám pouze model 2007.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.09.2009 16:29, TDI ?
WWW.ANTIDIESEL.EU
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.09.2009 17:17, RE: 3,0d
Pavlik napsal:
Vzadu je možná v A6 méně místa na délku, ale na šířku je mnohem větší. Kromě toho pochybuji, že se typický uživatel superbu bude vozit vzadu. Lidí majících vůz střední třídy a k němu vlastního placeného řidiče opravdu mnoho neznám. Mimochodem nevím jak vy, ale já jsem superba řídil (máme ve firmě TDI CR 125 Kw s DSG) a to srovnání s žebřiňákem je celkem trefné - A6 je výrazně pohodlnější, pravda znám pouze model 2007.
Já tu A6 2006 r.v. mám, je to druhá A6, kterou mám, ta před tím byla na klasických pružinách, kvůli neš´tastnému uložení motoru musely být péra hodně tvrdá, takže to bylo jak supersport, kvůli tomu jsem si pořídil druhou A6 na vzduchu, to je o něco lepší, nicméně zase se to houpe jak offroad.
Přečtěte si srovnávací test v časopisu Autocar, nový Superb tam v kvalitě jízdy A6 rozmáznul.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.09.2009 09:57, RE: Díra v paletě motorů
jintaj napsal:
Vozidlu citelně chybí v nabídce jednak dvloulitrový benzín - sem by se skvěle hodil 2.0 TFSI/147 kW z OII RS nebo Golfu GT, a pak v naftové nabídce nějaký šestival. A základní 1.4ka se přece vyrábí i v silnějších variantách, ne? Ale to bychom asi po škodovce chtěli opravdu, ale opravdu mnoho....
tak ono tak trochu záleží, co škodovce povolí VW ty jarine, už takhle má vítr z Yetiho kvůli Tiguanu.. stačí se podívat na ceník a srovnávací testy, např ve SM.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.