0
zpět
 

diskuze k tématu: Top 10 kombíků s nejnižší spotřebou benzinu

kategorie zařazení tématu: česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 12:09, realita
tak a teď bych všechny zmiňované vozy vzal do reálného provozu a projel s nimi stejnou testovací trať, po třetinách město, okresky a dálnici. asi bysme se výsledkům hodně divili.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 12:21, RE: realita
tomaskrtek napsal:
tak a teď bych všechny zmiňované vozy vzal do reálného provozu a projel s nimi stejnou testovací trať, po třetinách město, okresky a dálnici. asi bysme se výsledkům hodně divili.
tak mě napadá, kde jsou testy spotřeby, co tady kdysi bývaly...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 13:34, RE: realita
MM napsal:
tak mě napadá, kde jsou testy spotřeby, co tady kdysi bývaly...
To máš pravdu. Asi se šetří i tady, i když těch pár litrů paliva by Tipcars podle mě nepoložilo. A hlavně by se na jejich základě ukázalo, o kolik se liší reálná spotřeba a neřešily by se tu pořád dotazy jako: Můj Ceed žere 8 místo 6, co mám dělat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 13:40, RE: realita
Paul napsal:
To máš pravdu. Asi se šetří i tady, i když těch pár litrů paliva by Tipcars podle mě nepoložilo. A hlavně by se na jejich základě ukázalo, o kolik se liší reálná spotřeba a neřešily by se tu pořád dotazy jako: Můj Ceed žere 8 místo 6, co mám dělat...
mám zkušenosti s mnoha japonskými auty (nissan, mazda - různé modely a motory) a jednak jejich PC moc nelžou (+-0,2l), a taky jejich reálné spotřeby jsou téměř shodné s údaji výrobce. Nissan Note 1,4 dokonce umí o půllitru méně...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 14:14, RE: realita
MM napsal:
tak mě napadá, kde jsou testy spotřeby, co tady kdysi bývaly...
Máte pravdu, testy spotřeby se již na našem webu neobjevují tak často. Je to z části díky jejich poměrně velké časové náročnosti i vícenákladům za palivo. Pokud se podaří v budoucnu uvolnit na tuto činnost část redakčního rozpočtu, určitě v nich budeme pokračovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 14:49, RE: realita
tomaskrtek napsal:
tak a teď bych všechny zmiňované vozy vzal do reálného provozu a projel s nimi stejnou testovací trať, po třetinách město, okresky a dálnici. asi bysme se výsledkům hodně divili.
A ještě bych je pořádně nadoraz naložil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 14:51, spotřeba
Já si myslím, že se snad nenajde člověk, který věří na přesnost měření palubního počítače, udávanou spotřebu výrobcem a testy spotřeby závislými novináři.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 14:52, Focus 1,0 ecoboost bude asi maso.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 16:04, RE: spotřeba
karyas napsal:
Já si myslím, že se snad nenajde člověk, který věří na přesnost měření palubního počítače, udávanou spotřebu výrobcem a testy spotřeby závislými novináři.
Právě že takových lidí jsou mraky a pak se diví a jsou zoufalí, že jejich hypermoderní ekomotor (z pohledu marketingu) žere stejně jako jejich bývalý 15 let starý křáp... Nebo zvolí špatnou motorizaci a zpřevodování pro jejich účely, třeba HTP na dálnici a nechápou že jim to žere při 130 10l a švárovi s BMV 3,0 jen 8.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 17:10, RE: spotřeba
Paul napsal:
Právě že takových lidí jsou mraky a pak se diví a jsou zoufalí, že jejich hypermoderní ekomotor (z pohledu marketingu) žere stejně jako jejich bývalý 15 let starý křáp... Nebo zvolí špatnou motorizaci a zpřevodování pro jejich účely, třeba HTP na dálnici a nechápou že jim to žere při 130 10l a švárovi s BMV 3,0 jen 8.
Zrovna to 1,2 HTP jezdi podle TP: komb. spotreba 5.9, moje realna po 210 tkm 5.8 - takze spokojenost ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 17:15, RE: realita
MM napsal:
mám zkušenosti s mnoha japonskými auty (nissan, mazda - různé modely a motory) a jednak jejich PC moc nelžou (+-0,2l), a taky jejich reálné spotřeby jsou téměř shodné s údaji výrobce. Nissan Note 1,4 dokonce umí o půllitru méně...
Škoda Fabia 2.0 umí i o litr méně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 22:56, RE: realita
Karel - TipCars.com napsal:
Máte pravdu, testy spotřeby se již na našem webu neobjevují tak často. Je to z části díky jejich poměrně velké časové náročnosti i vícenákladům za palivo. Pokud se podaří v budoucnu uvolnit na tuto činnost část redakčního rozpočtu, určitě v nich budeme pokračovat.
Mě spíše příjde, že od dob, kdy tu nepřispívá pan Šikl, tak se tu zde neobjevují testy spotřeby.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.05.2012 23:01, RE: Focus 1,0 ecoboost bude asi maso.......
rojack napsal:
Je to o zvyku. Je otázkou času, kdy se bude z litru objemu \\\'dolovat\\\' i 100kW výkonu a litrový turbomotor nebude vyjímkou -moje prognóza. Od dob masivního nástupu turbodmychadel už tak úplně neplatí klasické objem ničím nenahradíš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 05.05.2012 06:57, RE: Focus 1,0 ecoboost bude asi maso.......
Alkantpan napsal:
Je to o zvyku. Je otázkou času, kdy se bude z litru objemu \\\'dolovat\\\' i 100kW výkonu a litrový turbomotor nebude vyjímkou -moje prognóza. Od dob masivního nástupu turbodmychadel už tak úplně neplatí klasické objem ničím nenahradíš.
Vydolovat z litru objemu výkon 100kw není problém - litrové sportovní motorky mají běžně přes 130 kw a turbo nemají. Takový výkon je ale na úkor točivého momentu, respektive jeho posazení do vysokých otáček - pro auto dost nepoužitelné. Já vidím obrovskou nevýhodu benzínového turbomotoru v citlivosti na zacházení z hlediska spotřeby - buď se "ploužím" a nežere, nebo jedu a potom žere nejen trávu ale i keře kolem cesty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 05.05.2012 13:15, RE: Focus 1,0 ecoboost bude asi maso.......
Alkantpan napsal:
Je to o zvyku. Je otázkou času, kdy se bude z litru objemu \\\'dolovat\\\' i 100kW výkonu a litrový turbomotor nebude vyjímkou -moje prognóza. Od dob masivního nástupu turbodmychadel už tak úplně neplatí klasické objem ničím nenahradíš.
V 80. letech měly turbomotory ve Formuli 1 litrový výkon přes 200 kW. Ale motory se měnil po každém závodě.
Čím vyšší litrový výkon, tím více je motor namáhaný. Ford se u litrového Ecoboostu musel vrátit zpět k litinové konstrukci a řemenovým rozvodům. A i tak mám obavu, jestli ten motor vydrží 150 tkm.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 05.05.2012 23:26, RE: Focus 1,0 ecoboost bude asi maso.......
Tycoon napsal:
V 80. letech měly turbomotory ve Formuli 1 litrový výkon přes 200 kW. Ale motory se měnil po každém závodě.
Čím vyšší litrový výkon, tím více je motor namáhaný. Ford se u litrového Ecoboostu musel vrátit zpět k litinové konstrukci a řemenovým rozvodům. A i tak mám obavu, jestli ten motor vydrží 150 tkm.
Je to směřování tam, kam se řítí výroba spotřebičů už desítky let. Poněvadž výroba automobilů roztáčí kola ekonomiky, je třeba zajistit rychlejší otočku aut u spotřebitele. Takže záruka do 100tis., při 150 tis. se motor rozsype, koupím další, atd atd .....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 05.05.2012 23:32, RE: Focus 1,0 ecoboost bude asi maso.......
Tycoon napsal:
V 80. letech měly turbomotory ve Formuli 1 litrový výkon přes 200 kW. Ale motory se měnil po každém závodě.
Čím vyšší litrový výkon, tím více je motor namáhaný. Ford se u litrového Ecoboostu musel vrátit zpět k litinové konstrukci a řemenovým rozvodům. A i tak mám obavu, jestli ten motor vydrží 150 tkm.
200kw by bylo dost hrubě málo, v éře turba v F1 v 80. letech byly 2 možnosti: buď turbo, objem do 1500ccm a max 6válec nebo atmosfera s objemem do 3.0l a válců max 12. Přesvědčivě vyšší výkony měly turba. McLaren s motorem Porche-Tag-Heuer, později Honda. Při vyladění na kvalifikaci se výkon údajně blížil poměru 1.1 -1.2ccm na 1hp /koň. síla/, myslím, že si to vybavuji správně, byť od konce Prosta, Mansella, Piqueta, Bergera a Senny už F1 nesleduji....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 06.05.2012 22:31, RE: Focus 1,0 ecoboost bude asi maso.......
Pavlik napsal:
Vydolovat z litru objemu výkon 100kw není problém - litrové sportovní motorky mají běžně přes 130 kw a turbo nemají. Takový výkon je ale na úkor točivého momentu, respektive jeho posazení do vysokých otáček - pro auto dost nepoužitelné. Já vidím obrovskou nevýhodu benzínového turbomotoru v citlivosti na zacházení z hlediska spotřeby - buď se "ploužím" a nežere, nebo jedu a potom žere nejen trávu ale i keře kolem cesty.
Ono často se můžu "ploužit" a mít vyšší spotřebu, než někdo, kdo jede svižně a používá hlavu a nízko položený točivý moment turba. Ano, žere trávu i keře, ale když to umím, tak se jedná o pár sekund, kdy jedu pod plným, pak dávám nejvyšší kvalt jedu s velmi rozumnou spotřebou.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.