0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké kombi do 220 tis. Kč a stáří šesti let?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, česká vozidla, francouzská vozidla, francouzská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 00:13,
Koupil bych opela.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 00:21, Napoleon
Hlavně NE frantíky!!!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 06:08, Focus
Tak z tohoto výběru bych přemýšlel pouze nad Golfem a Focusem....a pravděpodobně vícenad Focusem, protože má lepší motorizaci..Takže bych to vlastně viděl jednoznačně
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 06:20, golf a 1.6 16V od roku 1999
Pokud se nemýlím,tak se jednalo o motor s 8 V a ne 16V.(74kW)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 06:25, RE: golf a 1.6 16V od roku 1999
anonym napsal:
Pokud se nemýlím,tak se jednalo o motor s 8 V a ne 16V.(74kW)
Ještě chci dodat,že u oplu je jistě lepší volba 1.8 ,silnější podvozek jak 1.6(odolnější těhlice-5xšroub na kolech-silnější náboje a ložiska),silnější motor a víceméně možná i lepší spotřeba.(záleží na řidiči).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 06:45, Pane Hrdlička
TROŠKU SI PROTIŘEČÍTE ! např. že musíte pochválit motory dci a pak zas upozorňujete, jak jsou vznětové motory špatné. Dále píšete o málo prostoru na zadních sedačkách u golfu a o ne moc dobré kvalitě a pak jej doporučíte k vůli prostornosti a kvalitě nebo snad prostor na zadních sedačkách se nepočítá? apod. A hlavně mi nepište, že jsem vás nepochopil. Jinak 4 golfy jsou předražené sračky s předraž. náhr. díly. Zám cca. 7 majitelů tohoto křápu a kromě 1 na něj všichni nadávají. A nezáleží na na tom, jeslti je to benzín nebo nafta. Dokonce jeden ho vyměnil na Stilo a říkal, že udělal tu nejlepší věc, kterou mohl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 07:56, RE: Pane Hrdlička
anonym napsal:
TROŠKU SI PROTIŘEČÍTE ! např. že musíte pochválit motory dci a pak zas upozorňujete, jak jsou vznětové motory špatné. Dále píšete o málo prostoru na zadních sedačkách u golfu a o ne moc dobré kvalitě a pak jej doporučíte k vůli prostornosti a kvalitě nebo snad prostor na zadních sedačkách se nepočítá? apod. A hlavně mi nepište, že jsem vás nepochopil. Jinak 4 golfy jsou předražené sračky s předraž. náhr. díly. Zám cca. 7 majitelů tohoto křápu a kromě 1 na něj všichni nadávají. A nezáleží na na t...
Proč to vůbec řešíte, vždyř tyhle hodnocení ojetin jsou sračkobití od začátku až do konce. Už je to trapné a k smíchu.
Závěr vždycky stejně skončí tím, že recenzent doporučí to auto, které se mu líbí - to stejně nemá racionální jádro.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 08:12, RE: Napoleon
anonym napsal:
Hlavně NE frantíky!!!!!!!!
chytřejší by bylo posuzovat model od modelu, hodnotit auto podle toho kde sídlí jeho výrobce je dost krátkozraké.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 08:29, RE: Pane Hrdlička
anonym napsal:
Proč to vůbec řešíte, vždyř tyhle hodnocení ojetin jsou sračkobití od začátku až do konce. Už je to trapné a k smíchu.
Závěr vždycky stejně skončí tím, že recenzent doporučí to auto, které se mu líbí - to stejně nemá racionální jádro.
Děkuji za připomínky. Motory dci jsou opravdu úžasné z hlediska zvuku, plynulosti zátahu, kultivovanosti, průměrné z hlediska spotřeby - za to si určitě zasluží pochvalu. Ale je u nich riziko dražších poruch - o tom jsme již psali v předchozích článcích. Pokud by měl někdo připomínku, že jsem o tomto motoru pouze slyšel, připomínám, že s ním poslední dva roky jezdím ve voze Renault Mégane II 1.9 dCi - viz. zkušenosti uživatele zde na tipcars. U golfu jsem chválil kvalitu zpracování v popisu vozu a spolehlivost poté v závěru. Je podobná, jako u Focusu a výrazně lepší, než u Méganu - a to byly 3 vozy, které jsem vybral pro své doporučení. Golf Variant je uvnitř dostatečně prostorný - kufr, interiér na šířku, výšku a na předních sedadlech je naprosto v pořádku. Málo místa je jen a pouze pro nohy na zadních sedadlech - díky rozvoru.Troufám si tvrdit, že si neprotiřečím ani jednou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 08:33, RE: golf a 1.6 16V od roku 1999
anonym napsal:
Ještě chci dodat,že u oplu je jistě lepší volba 1.8 ,silnější podvozek jak 1.6(odolnější těhlice-5xšroub na kolech-silnější náboje a ložiska),silnější motor a víceméně možná i lepší spotřeba.(záleží na řidiči).
Motor 1.6 8V je dle mého názoru s výkony 74 a 75 kW dle emisních norem a slouží například v Octavii II. 1.6 16V má výkon 77 kW a u nás se objevuje například v Roomsteru či nové Fabii.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 08:47, RE: Pane Hrdlička
David Hrdlička napsal:
Děkuji za připomínky. Motory dci jsou opravdu úžasné z hlediska zvuku, plynulosti zátahu, kultivovanosti, průměrné z hlediska spotřeby - za to si určitě zasluží pochvalu. Ale je u nich riziko dražších poruch - o tom jsme již psali v předchozích článcích. Pokud by měl někdo připomínku, že jsem o tomto motoru pouze slyšel, připomínám, že s ním poslední dva roky jezdím ve voze Renault Mégane II 1.9 dCi - viz. zkušenosti uživatele zde na tipcars. U golfu jsem chválil kvalitu zpracování v popisu vozu...
Ze jmenovaných aut bych vzal bud opela, golfa nebo octavii, mozna i toho focuse, ale ten krom podvozku nic jineho nenabidne (pride mi hodne hlucnej a skace jako koza, jeste k tomu je vevnitr takovej jak kdyby ho udelali z reciklovanejch PET lahvi...nic moc). Divím se, že renault ještě nezkrachoval, vždyt je to snad nejslabší evropská automobilka, nemaj co nabídnout, všechno se jim s*ere auta na nic. I ta nová laguna, podal bych na ně trestní oznámení za klamavou reklamu...to auto neni ani komfortni, ani sportovni, nic z toho. Podvozkově nemá ani na Passata, natoz to na nove mondeo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:00, RE: Pane Hrdlička
anonym napsal:
Ze jmenovaných aut bych vzal bud opela, golfa nebo octavii, mozna i toho focuse, ale ten krom podvozku nic jineho nenabidne (pride mi hodne hlucnej a skace jako koza, jeste k tomu je vevnitr takovej jak kdyby ho udelali z reciklovanejch PET lahvi...nic moc). Divím se, že renault ještě nezkrachoval, vždyt je to snad nejslabší evropská automobilka, nemaj co nabídnout, všechno se jim s*ere auta na nic. I ta nová laguna, podal bych na ně trestní oznámení za klamavou reklamu...to auto neni ani komfor...
Tady musím souhlasit, podvozek nové Laguny opravdu není nic moc. Středová část interiéru s lesklým tvrdým plastem mne také nepřesvědčila a příšerné řazení "nové šestistupňové převodovky" také ne. Snad jen ten nový motor 2.0 dCi, ten vysoko ční nad ostatními kvalitami vozu a předchozí dCi (o kterém jsme hovořili výše) je proti němu traktor....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:18, Vyber vozu ...
Tady je nutne si uvedomit, ze autor dotazu vybira opravdu z velkeho mnozstvi modelu, ktere navic spadaji do nekolika diametralne odlisnych kategorii:

- 206 SW patri mezi mala auta, podobne jako Fabia
- Megane, Astra, Focus, Golf, 307 a Octavia jsou zastupci nizsi stredni tridy, tedy je lze povazovat za prime konkurenty
- Laguna je svou velikosti auto stredni tridy
- Xsara Picasso je kompaktni MPV, ke kteremu by se dal prirovnavat treba Scenic

Tazatel si tedy musi nejprve ujasnit, co vlastne chce. Teprve potom muze vybrat konkretni modely a z nich mu lze neco doporucit. Vzhledem k tomu, ze vetsina aut je zastupcem nizsi stredni, pravdepodobne tihne nejvice k tomuto segmentu. Z nej bych se vzhledem k jizdnim vlastnostem, spolehlivosti, slusne vybave a nizkym nakladum na servis priklanel k Fordu Focus, ktery se ale vzhledem ke svemu originalnimu designu nelibi kazdemu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:24, RE: Vyber vozu ...
anonym napsal:
Tady je nutne si uvedomit, ze autor dotazu vybira opravdu z velkeho mnozstvi modelu, ktere navic spadaji do nekolika diametralne odlisnych kategorii:

- 206 SW patri mezi mala auta, podobne jako Fabia
- Megane, Astra, Focus, Golf, 307 a Octavia jsou zastupci nizsi stredni tridy, tedy je lze povazovat za prime konkurenty
- Laguna je svou velikosti auto stredni tridy
- Xsara Picasso je kompaktni MPV, ke kteremu by se dal prirovnavat treba Scenic

Tazatel si tedy musi nejprve ujasnit, co vlastne ch...
Kvuli takovym blbum, jako ten zajemce, lze nastesti koupit za slusny peniz krasne a malo opotrebovane japonske auto. Toyota Corolla combi, nebo Avensis combi na rozdil od veskerych deviti uvedenych aut nevyzadujou drahe opravy, maji lepsi jizdni vlastnosti, zerou v benzinu temer stejne jako konkurence v nafte, nikdo si je nevsima, ani nekrade, protoze zlodeji ja prekupnici sou stejne blbi, jako vetsina obyvatelstva a jako ten tazatel... At to tak zustane
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:34, RE: Pane Hrdlička
David Hrdlička napsal:
Děkuji za připomínky. Motory dci jsou opravdu úžasné z hlediska zvuku, plynulosti zátahu, kultivovanosti, průměrné z hlediska spotřeby - za to si určitě zasluží pochvalu. Ale je u nich riziko dražších poruch - o tom jsme již psali v předchozích článcích. Pokud by měl někdo připomínku, že jsem o tomto motoru pouze slyšel, připomínám, že s ním poslední dva roky jezdím ve voze Renault Mégane II 1.9 dCi - viz. zkušenosti uživatele zde na tipcars. U golfu jsem chválil kvalitu zpracování v popisu vozu...
Tak pokud golf má ve předu dost místa, tak to jste asi v něm neseděl. Já mám 185 a připadám si jako v kleštích. Zlatej Fokus, i když nejsem zastáncem Fordů. A to že má prostorný kufr, u kombi by to mělo být snad samozřejmostí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:36, RE: Vyber vozu ...
anonym napsal:
Kvuli takovym blbum, jako ten zajemce, lze nastesti koupit za slusny peniz krasne a malo opotrebovane japonske auto. Toyota Corolla combi, nebo Avensis combi na rozdil od veskerych deviti uvedenych aut nevyzadujou drahe opravy, maji lepsi jizdni vlastnosti, zerou v benzinu temer stejne jako konkurence v nafte, nikdo si je nevsima, ani nekrade, protoze zlodeji ja prekupnici sou stejne blbi, jako vetsina obyvatelstva a jako ten tazatel... At to tak zustane
Přesně tak. Zcela souhlasím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:40, RE: Vyber vozu ...
anonym napsal:
Kvuli takovym blbum, jako ten zajemce, lze nastesti koupit za slusny peniz krasne a malo opotrebovane japonske auto. Toyota Corolla combi, nebo Avensis combi na rozdil od veskerych deviti uvedenych aut nevyzadujou drahe opravy, maji lepsi jizdni vlastnosti, zerou v benzinu temer stejne jako konkurence v nafte, nikdo si je nevsima, ani nekrade, protoze zlodeji ja prekupnici sou stejne blbi, jako vetsina obyvatelstva a jako ten tazatel... At to tak zustane
Akorát vzhledově je to minulý století
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:45, RE: Pane Hrdlička
anonym napsal:
Ze jmenovaných aut bych vzal bud opela, golfa nebo octavii, mozna i toho focuse, ale ten krom podvozku nic jineho nenabidne (pride mi hodne hlucnej a skace jako koza, jeste k tomu je vevnitr takovej jak kdyby ho udelali z reciklovanejch PET lahvi...nic moc). Divím se, že renault ještě nezkrachoval, vždyt je to snad nejslabší evropská automobilka, nemaj co nabídnout, všechno se jim s*ere auta na nic. I ta nová laguna, podal bych na ně trestní oznámení za klamavou reklamu...to auto neni ani komfor...
Kdyby automobilky fiat,renault,citroen apod. nechránili politici tak už je dávno po nich
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:51, Automechanik
Makám jako autom. už 12 let. Takže jen pár rad. Astra, záleží na kusu, ale spíš více poruch., navíc 99% žere olej, 1000km/1L. Golf - předražený křáp s hóóódně drahými díly, kavlita neodpovídá. Focus - na to, že je to Ford, docela ujde. Ale je to taková koza se abnorm. tvrdými sedáky a do roku 2000 řídící jednotky jdou do háje. O francouzích se raději nebudu ani zmiňovat, t i jsou u nás denně. I když jsem kdysi vlastnil Renault 19, 1,4 a neměl jsem s ní žádné problémy. Ale to bylo spíš tím, že to auto němělo ani servo. To není - nemůže se posrat. Když k nám zavítá Primera nebo Honda, je to jenom výměna oleje, max. destiček. Nebýt Golfů (VW) a Renaultů a jezdit k nám jen japonci, tak asi krachnem. To je fakt a takové řeči, jako že jezdí golfů 10x tolik co civiců, to je sice možná pravda, ale z těch 10 je 9 šrotů a civic kromě nějaké té rzi (u starčích modelů) neprosto v poho.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.02.2008 09:54, RE: Automechanik
anonym napsal:
Makám jako autom. už 12 let. Takže jen pár rad. Astra, záleží na kusu, ale spíš více poruch., navíc 99% žere olej, 1000km/1L. Golf - předražený křáp s hóóódně drahými díly, kavlita neodpovídá. Focus - na to, že je to Ford, docela ujde. Ale je to taková koza se abnorm. tvrdými sedáky a do roku 2000 řídící jednotky jdou do háje. O francouzích se raději nebudu ani zmiňovat, t i jsou u nás denně. I když jsem kdysi vlastnil Renault 19, 1,4 a neměl jsem s ní žádné problémy. Ale to bylo spíš tím, že t...
jen doplním, nejenom civic, ale jaký-koliv japonec. Jo a ještě oprava chyby - mělo ta být napsané - CO není - nemůže ...... to jen pro ty idioty, co tu řeší spíše pravopis než auta.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.