0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia nebo raději Nissan Primera?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, česká vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 00:08, Objektivně
Konečně taky nějaký rozumný názor.
Autor je zřejmě normální člověk co uvažuje logicky a ekonomicky, stejně jako většina národa, co Fabie kupuje........
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 01:01,
To je teda zase jednou dotaz. Když chce čtenář ušetřit tak ať si koupí mopeda nebo jezdí busem. Na dovolenou ať jezdí rodina rovnou na kole.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 07:23, RE: bez předmětu
anonym napsal:
To je teda zase jednou dotaz. Když chce čtenář ušetřit tak ať si koupí mopeda nebo jezdí busem. Na dovolenou ať jezdí rodina rovnou na kole.
Musíte to brát trochu z globálu. Né každý čtenář těchto stránek podniká a kupuje si auto každé 3 roky za 1-2 mega s N1 přepážkou, aby ušetřil na DPH :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 07:32, Pro mne radši Primera
Osobně bych šel raději do Primery. Dynamika i s 1,6 bude úplně jiná, jak 1,2 ve Fabii. Kdo jednou vyzkouší silnější motor, do slabšího už se těžce vrací.
Dále je třeba vzít v potaz prostornost. Primera s karoserií liftback nebude mít o moc hůř využitelný zavazadelník než kombíková Fabie. Pokud tazatel jezdí třeba s dospělými přáteli na lyže nebo má už větší děti, tak ti vzadu ve Fabii budou zkrátka trpět.
Ohledně bezpečnosti - Fabia spadá do třídy malých aut, Primera do střední třídy. To zohledňuje i NCAP a tak 3 hvězdy Primery nemusí být v reálu horší výsledek než 4 hvězdy Fabie.
U Fabie je mnohem větší pravděpodobnost, že ji jednou na ulici nenajdete nebo bude aspoň vykradena, Primery si zloději nevšimnou.
Pro mne je v neposlední řadě i argument to, že Fabii potkám na každém rohu a možná bych měl problém na přeplněném parkovišti vůbec najít své auto. Primera není tak rozšířená a přesto nenápadná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 07:58, RE: Pro mne radši Primera
anonym napsal:
Osobně bych šel raději do Primery. Dynamika i s 1,6 bude úplně jiná, jak 1,2 ve Fabii. Kdo jednou vyzkouší silnější motor, do slabšího už se těžce vrací.
Dále je třeba vzít v potaz prostornost. Primera s karoserií liftback nebude mít o moc hůř využitelný zavazadelník než kombíková Fabie. Pokud tazatel jezdí třeba s dospělými přáteli na lyže nebo má už větší děti, tak ti vzadu ve Fabii budou zkrátka trpět.
Ohledně bezpečnosti - Fabia spadá do třídy malých aut, Primera do střední třídy. To zohledň...
Jak mam celkove rad VW tak tady bych se asi priklonil spise ke konkurenci. Primera se da taky sehnat jako kombik. A i ten liftback nema tak maly kufr. Proti fabii nic nemam, jen si mysli, ze jak tazatel psal, ze to obcas nalozi a nekam jede, tak bych radeji volil asi 1.4 16V 55kw, myslím si, že by to byla rozumejší volba, ale HTP určitě svou práci taky splní. Tazatel potřebuje jen jet z do práce a z práce a pak někam s manželkou a věcmi. Na to HTP stačí. Nebo si za 150 taky muze koupil Golfa 4 kombi s 1.6. Je to nizsi stredni trida, taky 4 hvezdicky a riziko odcizeni a cena dilu bude asi stejna jako na fabii.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 08:21, Možná i jiná značka?
Snad by stálo za to vzít v potaz i jiné značky. Do 150 tisíc nebude už nabídka tak omezená a některá auta by v této relaci zřejmě plnila roli rodinného vozu lépe než škoda fabia (kufr fabie ani v kombíku přeci jen není žádný zázrak) a za nižších provozních nákladů než Primera. Osobně jsem spokojen s Fiatem Marea, okolo 130 tisíc Kč se dá pořídit rok výroby 2001 i s motorem JTD, který má slušnou dynamiku a spotřebu v kombinaci okolo 6l. Se spolehlivostí zatím problémy nemám
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 08:24,
nic proti Fabii, je to ve svý tříde celkem povedený auto,ale rozhodně bych nebyl takovým otimistou pokud se týká dlouhodobé spolehlivosti motorů 1,2HTP.Mám možnost v práci sledovat provoz cca 10.ti stejně starých Fábií s tímto motorem a těch závad balo celkem dost ,včetně celkem závažných..V jednom případě se jednalo i o propálený píst. To že skoro všem svítí trvale nějaká ta diagnosticá kontrolka je skoro standart.Jinak obecně se dá říct že po najetí cca 200t.km se začíná rapidně zvyšovat spotřeba oleje a v prognozách ohledně životnosti bych byl opatrný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 08:49, No to je zase srovnání !
To je jako by někdo uvažoval zda koupit mopeda nebo sedmičkový bávo. Když už srovnávám auta, tak stejný třídy!

Takže ve střední třídě:
Superb vs. Primera

V nižší střední třídě:
Oktávka vs. Almera

Nebo v třídě malých aut:
Fabia vs. Micra
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:08,
Za ty peníze určitě Primeru. Koupí Fabie si pořídíte "půl auta"... a ještě k tomu nejspíš nějaké "holátko"...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:17, Primera vs. Fabie
Jezdil jsem oběma auty a můžu říct, že porovnávat Primeru 1,6 a Fabii 1,2 HTP nejde. Primera je daleko živejší, jezdí se s ní do 7 litrů v pohodě, kvalitnější, nikdy se mi na ní nestala žádná velká závada, a hodně dílů se dá pořídit na vrakovištích či z druhovýroby, s Fabií 1,2 HTP se za 7 litrů jezdí tak tak, spíš bych počítal 7,5 litru. Pořád tady zaznívají názory, že na Škodovku jsou levné náhradní díly, to je nesmysl, Primera tím, že se vyrábí tak dlouhou dobu, tak skutečně na ní vyjde spousta věcí levněji, a to nejdůležitější, oproti Fabii má mnohem menší poruchovost, v tomhle případě bych neváhal a šel do Primery, je to daleko lepší auto.Mluvím z vlastní zkušenosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:23, RE: No to je zase srovnání !
anonym napsal:
To je jako by někdo uvažoval zda koupit mopeda nebo sedmičkový bávo. Když už srovnávám auta, tak stejný třídy!

Takže ve střední třídě:
Superb vs. Primera

V nižší střední třídě:
Oktávka vs. Almera

Nebo v třídě malých aut:
Fabia vs. Micra
Myslím, že je zbytečné řešit, jestli má cenu Fabii a Primeru porovnávat. Čtenář píše, že mu ve výběru zůstaly tyto dva vozy a přeje si jejich srovnání - a o tom je článek. Zazněly tam klady i zápory obou automobilů a každý ať si vybere.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:26,
Osobně bych si vybral 5 - ti dvéřovou Primeru. Zavazadel do ní naskládáte přinejměnším jako do Fabie kombi a dále si ještě budete užívat komfortní cestování. Ve Fábii se za volantem já osobně cítím jako sardinka. A to měřím pouze 174 centimetrů... Ale to hlavní... rozhodně te se sám! Protože kolik lidí oslovíte, tolik bude různých názorů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:27, RE: Objektivně
anonym napsal:
Konečně taky nějaký rozumný názor.
Autor je zřejmě normální člověk co uvažuje logicky a ekonomicky, stejně jako většina národa, co Fabie kupuje........
Taky si myslim, ze by si clovek mel koupit auto takove, jake potrebuje a jak vyuzije a tak kdyz ma clovek ve Fabii stravit 10km do prace a 10km z prace, tak proc ne. Co je ale zakotveny, mylny, hloupy a zaslepeny nazor, je to, ze Fabia dokaze poskytnout komfort velkeho auta i pri dlouhych dalnicnich "plavbach". Resp. to, ze minimalne 60% procent kupcu Fabie z ni dela neco co to auto neni. A to je problem, kvuli kteremu tyto auta dostavaji spatnou povest ve znalejsi casti motoristicke verejnosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:30, RE: Primera vs. Fabie
anonym napsal:
Jezdil jsem oběma auty a můžu říct, že porovnávat Primeru 1,6 a Fabii 1,2 HTP nejde. Primera je daleko živejší, jezdí se s ní do 7 litrů v pohodě, kvalitnější, nikdy se mi na ní nestala žádná velká závada, a hodně dílů se dá pořídit na vrakovištích či z druhovýroby, s Fabií 1,2 HTP se za 7 litrů jezdí tak tak, spíš bych počítal 7,5 litru. Pořád tady zaznívají názory, že na Škodovku jsou levné náhradní díly, to je nesmysl, Primera tím, že se vyrábí tak dlouhou dobu, tak skutečně na ní vyjde spous...
I já v tomto článku vycházím mimo jiné z vlastní zkušenosti. V naší rodině také provozujeme Fabii 1.2 HTP (slabší verzi). Vůz je v 90% využíván přesně tak, jak popisuje tazatel - denní dojíždění do práce + občas nějaký výlet. Spotřeba se stabilně pohybuje mezi 6 - 6,5 litru. Jedná se o běžnou jízdu v rámci, nebo těsně za hranicí rychlostních limitů. Já osobně jezdím s Renaultem Mégane II (1.9 dCi, 120 k) - je to větší a daleko výkonnější vůz, přesto mi na krátké jízdy Fabie také připadá vyhovující a na popojíždění městem je dokonce daleko příjemnější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:33, RE: Pro mne radši Primera
mufik.martin napsal:
Jak mam celkove rad VW tak tady bych se asi priklonil spise ke konkurenci. Primera se da taky sehnat jako kombik. A i ten liftback nema tak maly kufr. Proti fabii nic nemam, jen si mysli, ze jak tazatel psal, ze to obcas nalozi a nekam jede, tak bych radeji volil asi 1.4 16V 55kw, myslím si, že by to byla rozumejší volba, ale HTP určitě svou práci taky splní. Tazatel potřebuje jen jet z do práce a z práce a pak někam s manželkou a věcmi. Na to HTP stačí. Nebo si za 150 taky muze koupil Golfa 4 k...
S tou cenou dilu na Golfa a Fabii bych netvrdil, golf na tom bude asi trochu hure. Nicmene, variant je spousta a nasla by se i spousta jinych lepsich i horsich aut. Ale v zasade souhlasim s autorem odpovedi - ze na dojezd do prace to HTP bude stacit, ale beda jestli si tazatel mysli, ze na delsich trasach nebo nedejboze snad na dalnici bude to auto taky dobre, hrube dostacujici mozna, dobre nikoli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:35, RE: Možná i jiná značka?
anonym napsal:
Snad by stálo za to vzít v potaz i jiné značky. Do 150 tisíc nebude už nabídka tak omezená a některá auta by v této relaci zřejmě plnila roli rodinného vozu lépe než škoda fabia (kufr fabie ani v kombíku přeci jen není žádný zázrak) a za nižších provozních nákladů než Primera. Osobně jsem spokojen s Fiatem Marea, okolo 130 tisíc Kč se dá pořídit rok výroby 2001 i s motorem JTD, který má slušnou dynamiku a spotřebu v kombinaci okolo 6l. Se spolehlivostí zatím problémy nemám
Navic ve vyuziti vnitrniho prostoru nebo vyuzitelnosti zavazadloveho prostoru u Weekendove verze (kombik) s vyklapecim naraznikem nema Marea absolutne zadnou konkurenci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:38, RE: bez předmětu
anonym napsal:
nic proti Fabii, je to ve svý tříde celkem povedený auto,ale rozhodně bych nebyl takovým otimistou pokud se týká dlouhodobé spolehlivosti motorů 1,2HTP.Mám možnost v práci sledovat provoz cca 10.ti stejně starých Fábií s tímto motorem a těch závad balo celkem dost ,včetně celkem závažných..V jednom případě se jednalo i o propálený píst. To že skoro všem svítí trvale nějaká ta diagnosticá kontrolka je skoro standart.Jinak obecně se dá říct že po najetí cca 200t.km se začíná rapidně zvyšovat spotř...
V tomto pripade mi rozum veli se Fabii trochu zastat. Rekl bych, ze srovnani firemniho vozu, na kterem se stridaji ridici a ma fakticky o mnoho vetsi najezd km s civilnim autem pro rodinku je trochu mimo. Ty firemni auta holt dostavaji neporovnatelne vetsi "kapky"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:40, RE: No to je zase srovnání !
David Hrdlička napsal:
Myslím, že je zbytečné řešit, jestli má cenu Fabii a Primeru porovnávat. Čtenář píše, že mu ve výběru zůstaly tyto dva vozy a přeje si jejich srovnání - a o tom je článek. Zazněly tam klady i zápory obou automobilů a každý ať si vybere.
Souhlasím.
Já jsem se právě podivoval nad tím zadáním od čtenáře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:58, RE: bez předmětu
Miky napsal:
V tomto pripade mi rozum veli se Fabii trochu zastat. Rekl bych, ze srovnani firemniho vozu, na kterem se stridaji ridici a ma fakticky o mnoho vetsi najezd km s civilnim autem pro rodinku je trochu mimo. Ty firemni auta holt dostavaji neporovnatelne vetsi "kapky"
to je sice pravda, ale i na základě těchto zkušeností si lze do určité míry udělat obrázek o odolnosti a spolehlivosti.Kdybych se dostal do situace,kdy se budu rozhodovat jestli koupit Fabku s tímto motorem tak i tohle bude jeden z důvodů proč bych se radši poohlídnul po něčem jiným.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 09:59, Nemušte své děti
Pane Ryšavý, seděl jste už někdy vzadu ve fábii ? Nemučte své děti ...
reagovat
  1 2 3 ... 9




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.